e-cigSerbia Forum

e-cigSerbia Forum (http://www.e-cigserbia.com/index.php)
-   Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti (http://www.e-cigserbia.com/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Fiber / Vata / Mesh (http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=7418)

nirvana 20-03-2014 00:06

Fiber / Vata / Mesh

Iznecu neka svoja iskustva, te bih voleo da i drugi isto urade a u cilju upoznavanja ljudi sa nekim vrstama setup-a. Ovde u ovoj temi, kada kazem setup, ne mislim na grejace, naravno od njih zavisi puno toga, vec iskljucivo mislim na sredstva za dovod tecnosti ka grejacu.
Dakle, sta je po vama najbolje i zasto.

Fiber
Ima dobro natapanje i ukoliko se napravi dobar grejac, moze se uzivati u aromi tecnosti. U zavisnosti, koristim li gornji ili donji grejac i sama aroma dobija neki novi smisao. Neke tecnosti (nazovi mlecne, kafa, kapucino, kokos itd) imaju veoma izrazenu aromu i veoma prijaju kada se koriste na gornjim grejacima. Sa druge strane, recimo duvanske tecnosti kao i neke vocne, recimo breskva vise prijaju na donjem grejacu. Naravno, to su moja iskustva ali to ne znaci da nekome nece prijati drugacije. Sama aroma mi je nekako cista, ali uvijena kao paket all in one. Osecaju se neke arome, ali je sve neko zavijeno i samo smenjivanje raznih nota je kao sa prelazom. Nema nicega da odjednom bukne. Ne znam kako bih objasnio, mozda ce zvucati glupo, ali imam osecaj da je sve cisto ali nekako mutno, kao da nesto nedostaje, a ustvari tu je.

Vata
Sve isto kao i fiber, ali mi je aroma izrazenija. Licno, gde god mogu stavljam vatu. U sustini nema neke velike razlike ali sta znam, kao sto rekoh, nesto mi je tu bolje. Da me pitate sta, ne bih znao da objasnim, sem da bar meni ima izrazeniju aromu. Najbolje reziltate sam postizao koriscenjem fibera, dok bi vata bila flavour.

Mesh
Koju god tecnost da sam koristio, na meshu mi je delovala izrazenije nego na fiberu ili vati. Deluje cak da jedna ista tecnost sa manje nikotina na meshu deluje jace nego na fiberu ili vati ali sa vise nikotine. Aroma je jaka, jasna i nista se ne prikriva. Nema kao na fiberu niceg nejasnog, mutnog vec se svaka nota oseti u pravoj svetlosti. Ukoliko je nesto i zabrljano prilikom muckanja, ovde ce se osetiti. Jednostavno, ovde je sve sirovo i pravo. Svaka tecnost udara jako, i svaka nota se oseti, i dobra i losa. Nekome ce ovo biti dobro, dok ce nekome zasmetati to nesto sirovo sto ovaj setup pruza.

Ovo su neka moja iskustva, a vasa mozda su suprona, no nebitno, bitno je da ljudi cuju sto vise razlicitih dozivljavanja tecnosti na razlicitim setup-ovima.

Na kraju ocenu, bar meni i nije tesko dati. Vocne tecnosti, kombinacija fibera i vate. Duvanske tecnosti, iskljucivo mesh, sa napomenom da mi i vocne jako prijaju.
Trenutno koristim iskljucivo mesh i ne verijem da cu nesto menjati. Sto bi rekli... Ne bih ja tu nista dirao ;)
Dakle mesh

Hardvet 20-03-2014 02:07

Re: Fiber / Vata / Mesh

Mesh ako probam, pre ce biti KABUM nego TH i aroma :)
Vata kao flavour uvek. Prosto, delotvorno i... bezbedno... Daje to "nesto". Punocu aromi i malo guscu paru. Koliko je prosto, od nje je dovoljno...

imortel019 21-03-2014 10:48

U svakom slucaju fino objasnjenje za pocetnike :bravo:

lazarbgd 24-03-2014 07:17

Treba sve probati meni mesh nikako ne prija cak i kad sam rhunski napravio setup ma ne valja mi to s druge strane iskusniji se kunu u mesh meni je vata svetinja

Attila 24-03-2014 11:14

1.Vata 2.Fiber 3.Mesh

"Hvala na sugestiji 8-)"

Djindjilindji 24-03-2014 11:43

Citat:

Originalna poruka od lazarbgd (Post 120488)
Treba sve probati meni mesh nikako ne prija cak i kad sam rhunski napravio setup ma ne valja mi to s druge strane iskusniji se kunu u mesh meni je vata svetinja

Zavisi i koja se tečnost koristi.Neke idu uz mesh,a neke nikako.;)

jav74 24-03-2014 12:33

@nirvana,ne pišeš puno kao neki(zvani botovi),ali mudro zboriš!Aplauz za post!

Bet 24-03-2014 16:13

Bešte sivi oblaci!
Mesh je ZAKON!
:smoke:

Za voćke fiber.

Za skidanje šminke vata. :kreza:

zogu 24-03-2014 16:18

Vata rulez. Poceo sam i na gen da je stavljam.

Sent from SlimKat using Tapatalk

cages01 24-03-2014 16:36

Isprobao sve varijante nebrojeno puta (govorim o genu) i za mene je silica+vata zakon u svakom pogledu. Odlican TH,aroma,pare za izvoz... Mesh je ok al nekako nije to to,mozda bi bio ok da nisam jednom prilikom isprobao silica i vata kombinaciju gledajuci neciji video (Zoguov ja mislim :)). Opet kazem,ovo je samo moje misljenje i ukus,ne mora da znaci da nekom drugom nece da odgovara neka druga kombinacija.

Djindjilindji 24-03-2014 16:43

Ma sve je dobro na odgovarajućem hardveru i softveru:smoke:

ZekaRodzer 24-03-2014 20:52

Moze li se napraviti kombinacija vate i fibera na grejacu od a2 atomizera od umbrelle?I kako? :nesiguran:

BrankoBL 04-04-2014 13:46

Citat:

Originalna poruka od ZekaRodzer (Post 120728)
Moze li se napraviti kombinacija vate i fibera na grejacu od a2 atomizera od umbrelle?I kako? :nesiguran:

Ja baš danas napravio svoj prvi setup sa Umbrella CE4 klirom :biggreen:. Uradio dryburn, potom umjesto četvrtog fibera koji inače stoji položen na namotaje grijača (ostala 3 fibera prolaze kroz namotaje), stavio vatu koju sam fino razvukao i urolao kao brčiće. Rezultat je nevjerovatno dobar. Para,aroma....sve. Upravo parim Joyetech Virginia i ne mogu da se zasitim obzirom kako je sad aroma izražena.
Malo sam mu produžio život.....:bravo:

lazarbgd 05-04-2014 02:09

Moze naravno uvatis rasporish fiber i dodas vate i umotash a koliko ce da traje verovatno kratko bolja fora je da ndjesh onaj suplji fiber zaboravio sam naziv izgleda kao buzir kabla ali je fiber i kroz njega provucesh vatu i smotas.
Na tom a2 tj. evod clonu najlakse Micro coil + vata, i odrzavanje je jednostavno al to srvar ukusa i samg korisni ocu reci to je do tebe sto je meni lako tebi moze delovati komlikovano i obrnuto.

gjankovec 07-04-2014 22:01

Da li moze vata "urolovana kao brcici" na kanger cc 2.4 ?

Per aspera ad astra.

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:41 sati.