Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 24-06-2017, 12:23   #616
x-man
Senior

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 24
E-cig: iStick 30W, iPower,Rose v2,v3,Musso,ego one mega 2
Pohvala: 325
Pohvaljen: 236
Nivo reputacije: 70
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Razredjivanje i mesanje baza

Ja sam procitao negde da je vg toksican na toj temperaturi, ali u miksu vg-pg-h2o-aroma na toj temperaturi ne ispusta nikakve toksine.

Long live Hon Lik!
x-man je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 24-06-2017, 12:26   #617
Marko021
Senior

Marko021's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 37
E-cig: SubTank Mini, PT2, iStik30W
Pohvala: 200
Pohvaljen: 176
Nivo reputacije: 51
Marko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosi

pa ne bi trebalo jer bi trebalo da je poceo da isparava ranije usled PG-a i vode koje mu snize tacku kljucanja. I onda se pojave temp control modovi koji rade na 400C pa navise...Sta ces, hipsteri

motam, muckam, mesam, sipam i presipam i
Marko021 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2017, 03:06   #618
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Ruža@Vanzemaljac
Pohvala: 49
Pohvaljen: 44
Nivo reputacije: 11
Smeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putu

Odgovor na 1 je kompleksan.

Kontrapitanje: Zašto praviti grejač sa određenim brojem Oma kad je om - samo broj?

MTL *ne zahteva* >1ohm.
Subohm se brže zagreva. Nije da *moraš* koristiti tačan broj oma, za tačan vid parenja, zar ne?
Ali - menjajući snagu menjaš i potrošnju. I tečnosti i baterije.

Menjaš, sigurno, i hemijsku supstancu... Ali menjaš je i - držanjem/zrenjem. Menjaš je higijenom. Ili nehigijenom.
Ona nije konstanta. Menja se, sve vreme.

Stvar perspektive. Ne moraš kompenzovati snagom, možeš kompenzovati serijski ili paralelno vezanim baterijama i poništiti "sopstvene greške" (koje se tiču potrošnje)

O 2 bih već voleo da čujem više.
Jer zdravlje nije nešto s čim se za***ava. Ali nije ni nešto što se uzima zdravo za gotovo - zna se šta je relevantno. Stručne studije.

Koja je temperatura na kojoj VG isparava a koja na kojoj ispušta toxično - šta? Isto i za PG.
Koje medicinske studije to potvrđuju?

Većina koristi regulisane modove, u VW modu. I onda je pitanje da li T treba da te brine ili ne?
I šta je safe spot, vode?

Ja je ne izbegavam skroz. Samo je držim do 5%. Tvoja teza je da VG sa 3.5% vode i odnosom 60:40 u korist VGa spram PGa - opasan? Jer sam snizio tačku ključanja? Koliko sam je snizio? Koliko je maksimalno treba sniziti?
Smeagol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-06-2017, 03:23   #619
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 917
Pohvaljen: 828
Nivo reputacije: 157
dgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvaludgproduction je za svaku pohvalu

Ubacivao sam sondu u grejac i merio realnu temp u grejacu dok sam simulirao moj stil parenja u VW modu, nemas apsolutno razloga za brigu zato sto temp. nije ni priblizna granici. Ako se dobro secam pik je bio na oko 200C -/+ 10C ali to je bila tacka gde sam pustio fire dugme, znaci ako ne planiras kilovate da koristis sigurno nista se nece desiti lose
A sto se vode tice ja imam drugu teoriju tj. suprotnu od tvoje, uostalom uradi test, isti odnos PG/VG/Aroma u jednu bocu dodaj 5% vode u drugu nemoj, prati iz dana u dan sta se desava i probaj posle nekog vremena, osetices razliku u aromu, po meni bocica gde se voda nalazi bice sa izrazenijim ukusom, inace i sam koristim metodu koju je @c-hell napisao, sa 5% vode.
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-06-2017, 03:24   #620
Marko021
Senior

Marko021's avatar

Marko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosiMarko021 ima čime da se ponosi

Za VG je temperatura kljucanja 290C, a na 260C proizvodi toksicnan nusproizvod. E sad, to je za cist VG. Tabela "kljucanja" sa miksevima izgleda ovako izgleda:

Kod:
http://atmoslab.com/announcement/vg-and-pg-vs-temperature
Kad dobijes dryhit, to je znak da tabela gore ne vazi vise i da sigurno ne udises vise bezbednu paru. E sd, nece se nista lose desiti ako se to desi jednom u ko zna kolko. Analogne te truju svakim dimom pa smo i dalje svi zivi...tj kako ko.

Zahvalili :
Staro 26-06-2017, 03:35   #621
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

Smeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putu

(samo da se ispravim, za poslednji pasus, jer ne mogu da editujem / ako neko sluša, dajte taj limit povećajte na 30 ili 60 min. Nisam snizio, nego sam povećao tačku ključanja, manjkom vode. I dao sam konkretan primer. Tj odnos. I ispada: da se trujem. Dry hitova - nema.)

@dgp: za probe, uvek .
Biće.
Staro 26-06-2017, 03:39   #622
Marko021
Senior

Marko021's avatar

e sad, postoji i ova informacija:
"Acrolein has not been detected in e-cigarette vapor even at 300 C (a heat decomposition product of glycerin"

Kolko je to istinito, ne znam, la ja ne bi przio temp control modove na preko 250C za svaki slucaj, pogotovo na vecinski VG tecnostima. Barem ne bez vise informacija jer Acrolein i nije bas za zezanje.

Staro 09-07-2017, 10:29   #623
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

@dgp: uradio sam test. U pravu ste. Preterao sam sa smanjivanjem vode!

A i naterao me Doggystyle, iako sam uvek za eksperiment: jednostavno nije hteo da prihvati 3.5% vode ukupno (u odnosu na bazu koja je 60-40 vg-pg) - krenuo je s dry burnom, ne odmah ali vrlo brzo po punjenju... :(

I bas zato sto nije krenuo odmah mogu da uporedim aromu, iako je proslo 2 dana od dodavanja extra vode (vec je sazrela aroma, pa nije frka.) - bolja je sa *vise* vode.

E sad, sweet spot, otkud znam...

Mozda je 5% (u odnosu na bazu), mozda 7%...

Mozda je najjednostavniji recept (razredis samo vg sa 10% tj 900ml VGja i 100 milki destilovane) i najbolji, iako ce to otici na vise od 5 % u ukupnom mixu (bazi - pogotovo ako smixam 70:30 vg:pg)

Tacno je i da vodom stedim snagu, i da se snizava temp kljucanja (jer jedno isparava na 100 a ovo ostalo na vise)

Ja bih samo da nadjem tacku koja je zlatna, jer previse VGja i previse vode moze da bude stetno po aromu. A moze i - premalo vode! (akcenat je na: vodi)
Staro 10-07-2017, 09:01   #624
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,328
Pohvaljen: 970
Nivo reputacije: 166
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Ne koristim vodu. 50/50, bez h2o, na 10-11w...Meni skroz ok

Imas tri opcije...Da se lecis, da se selis ili da ides pod mac!
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-07-2017, 09:52   #625
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,804
Nivo reputacije: 869
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Probao i ja bez vode, jeste leto, ali radi bez problema.

Poredim za dva dana Dunhill sa 10% H2O i bez H2O.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-07-2017, 11:20   #626
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 46
E-cig: Think Vape Finder 167+Ammit
Pohvala: 212
Pohvaljen: 1,033
Nivo reputacije: 178
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Smeagol Vidi poruku
@dgp: uradio sam test. U pravu ste. Preterao sam sa smanjivanjem vode!

A i naterao me Doggystyle, iako sam uvek za eksperiment: jednostavno nije hteo da prihvati 3.5% vode ukupno (u odnosu na bazu koja je 60-40 vg-pg) - krenuo je s dry burnom, ne odmah ali vrlo brzo po punjenju... :(

I bas zato sto nije krenuo odmah mogu da uporedim aromu, iako je proslo 2 dana od dodavanja extra vode (vec je sazrela aroma, pa nije frka.) - bolja je sa *vise* vode.

E sad, sweet spot, otkud znam...

Mozda je 5% (u odnosu na bazu), mozda 7%...

Mozda je najjednostavniji recept (razredis samo vg sa 10% tj 900ml VGja i 100 milki destilovane) i najbolji, iako ce to otici na vise od 5 % u ukupnom mixu (bazi - pogotovo ako smixam 70:30 vg:pg)

Tacno je i da vodom stedim snagu, i da se snizava temp kljucanja (jer jedno isparava na 100 a ovo ostalo na vise)

Ja bih samo da nadjem tacku koja je zlatna, jer previse VGja i previse vode moze da bude stetno po aromu. A moze i - premalo vode! (akcenat je na: vodi)
3.5% vode u ukupnom mixu 60/40 znači da u odnosu na PG imaš 5.83% vode, što je u letnjem periodu i više nego dovoljno. Samim tim zagorevanja ne bi trebalo da bude. Pogotovo ne na Doggy style. Radi bez ikakvih problema sa mixom 50/50 bez kapi vode.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-07-2017, 11:32   #627
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

Ako ti tako kazes, okej? Ta viša matematika mi ne ide/to "u odnosu na PG", jer na litar baze dodah 35ml vode, što je 3.62% u odnosu na 1035ml baze. To je klimaks moje matematike

I Doggy to - nije mogao to da svari. Bilo je pregusto. Aroma: neka vanila i šećer (cotton candy). Moralo je da padne dodatno razdređivanje...

I sve se promenilo - na bolje.
A to je, valjda, najvažnije.

Druge arome je vario bez problema. I to stoji. Većinu. Ali ne i tu.
Staro 10-07-2017, 12:27   #628
ljudva
Veteran

ljudva's avatar

Registrovan: Nov 2012
Godine: 43
Pohvala: 1,328
Pohvaljen: 970
Nivo reputacije: 166
ljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvaluljudva je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
Probao i ja bez vode, jeste leto, ali radi bez problema.
To ti kazem.Zimi ce da idemo sa 30pg/70vg bez vode, da ipak ne procuri.

Imas tri opcije...Da se lecis, da se selis ili da ides pod mac!
ljudva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 09:43 sati.