Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-12-2014, 18:10   #1
mrgud68
Nov član

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 3
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 11
mrgud68 je na dobrom putu
Uobičajeno Pomoc oko odabira baze

Pozz
Ja sam Neno i od nedavno sam na pari. Pusio sam skoro 30 godina i to oko dvije kutije na dan
crvenog Pal Mal -a,sad sam 10 dana nisam zapalio "analognu" i polako mi smrdi.Posto sam novi u tome sad probavam razne okuse i jacine a i zanima me da i sam nesto smjesam.tako trazeci gotove baze kod nas (u HR)
nasao sam na par mjesta za naruciti,ali neznam ima li kakve razlike od proizvodaca i ako neko ima iskustva
da mi kaze koje su dobre baze i koji omjer (PG/VG,VPG) .Evo npr,
1.Baze za mix- 26 mg 100 ml + Baze za mix- 0 mg 100 ml tu je omjer (50% PG + 41% VG + 9% demi water).
Kod:
http://ecigarete-hr.com/
2.Avoria nikotinska baza Baze za mix50/50- 18mg 100 ml (
Kod:
http://mtmstore.hr/avoria-nikotinska-baza/
)
3.Baza Unflavored (50ml - 54mg) (PGG) + Baza (500ml) (PGG)
Kod:
http://www.elda.hr/
Ova zadja me buni oznaka nisam vidio dosad na forumima i moze li se ova 0-ta baza mjesati sa ostalima da bi srus Bnpr Vaping zone nikotinska baza - 48mg(VPG) i Baza (500ml) (PGG) da bi srusijo nikotin na recimo 18 mg?
Ima li tko da je probao ovu bazu Avoria nikotinska baza Baze za mix50/50- 18mg 100 ml kakva je ?
Hvala!

Spoiler:
Direktni linkovi nisu dozvoljeni. Koristi ikonicu za ubacivanje linkova
mrgud68 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2014, 18:47   #2
Iva
Veteran

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 266
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pomoc oko odabira baze

Ova prva varijanta nije losa , gde mozes uzeti inawerine, ove druge ne poznajem .
A opet vazno je koji si ti sebi mix zamislio , kako volis, koji procenat nikotina... . Mozes uzeti cak i onu sto joj istice rok do kraja decembra ako ces odmah napraviti tekucine sa aromom jer kad se pomesaju , mogu duze stajati .
ja bi uzela ovu u tom slucaju VG 26
Kod:
http://ecigarete-hr.com/inawera-baze-popust-rok-trajanja/
i kupila 0 ( nulu ) PG ... ali to kod nas ima da se kupi na litar i PG ( nula) i VG (nula) i smesne cu cene . Bitno je da su radjeni po evropskom standardu i odredjene cistoce za parenje
U drugom slucaju , isti sajt
Kod:
http://ecigarete-hr.com/baze-za-mix-26-mg-100-ml/
ja koristim PG eco bazu stalno , mada mozes i VG bio bazu ... power smoke baza ima neki miris i nije za vocne arome vec strikno duvanske , ne preporucujem

Sajt za muckanje odnosa mozes ovde skinuti
Kod:
http://download.cnet.com/eJuice-Me-Up/3000-18494_4-75222193.html

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-12-2014, 18:51   #3
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,236
Pohvaljen: 1,962
Nivo reputacije: 464
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Moram da pohvalim ,,Avoriu,, od koje nisam bog zna shta ocekivao - prijatno me iznenadila !
Odnos ceena /kvalitet +
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-12-2014, 19:23   #4
mrgud68
Nov član

Hvala na odgovorima .
Ja sam zamislio napraviti nikotinsku bazu od 16 i 12-13 mg i kupiti neki 6 aroma pola duhanskih pola vocnih i probavati
Staro 18-12-2014, 19:32   #5
Iva
Veteran

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 1,606
Pohvaljen: 1,317
Nivo reputacije: 266
Iva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputacijuIva ima reputaciju

pa oke ... skini kalkulator za mesanje i tamo ces dobiti odnose prema bazama kako da ih koristis i sta treba i koliko da dodajes . Mozda ti to pomogne u odabiru drugih komponenti.
Imas ovde teme pod ''Uradi sam'' kako se to radi pa mozes na odgovarajucim temama i postaviti pitanja

Iva nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-12-2014, 19:49   #6
mrgud68
Nov član

Skinuo sam i prije kalkulator, zanimale su me ove baze i iskustva i puno si mi pomogla
hvala jos jednom
Zahvalili :
Staro 18-12-2014, 23:30   #7
karlo
Senior

karlo's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 31
Pohvala: 216
Pohvaljen: 255
Nivo reputacije: 64
karlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosi

najkvalitetnije sto mozes kod nas nabaviti

flavour art (FA)

Kod:
http://sm-bjelovar.hr/
atmos lab
Kod:
http://www.ecigareta.hr/hr/shop/uradi-sam/e-baza-glycol-i-glycerine/atmos-lab-baza.html

a jeftinog glicerina po kg imas "kemig" iz ljekarne

VG je oko 30 kn
Kod:
http://kemig.kosarica.hr/index.php?route=product/product&keyword=glic&product_id=1290
PG oko 50 kn
Kod:
http://kemig.kosarica.hr/index.php?route=product/product&keyword=gly&product_id=1267
karlo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-02-2015, 23:01   #8
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,085
Pohvaljen: 1,528
Nivo reputacije: 290
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Hteo bi da narucim Avoria nicotine base .Vidim da ih je Sem pohvalio ,ima li jos nekog ko je probao.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2015, 23:13   #9
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 541
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

U ovoj temi smo pisali malo o Avoria bazama.

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-03-2015, 11:44   #10
Milutin Obrad
Senior

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 41
E-cig: Slika sve govori !!
Pohvala: 293
Pohvaljen: 294
Nivo reputacije: 82
Milutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosiMilutin Obrad ima čime da se ponosi

Ima li neko iskustva sa

Fumantia DIY baza standard 36mg
PG-VG Nikotinska baza-standard: 50%pg-40%vg.-10%voda

Hvala
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-03-2015, 11:47   #11
standza
Veteran

standza's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 433
Pohvaljen: 573
Nivo reputacije: 124
standza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalustandza je za svaku pohvalu

Imas temu o tome ovde na forumu

Opet sam sinoc, legao jutros!

Never argue with an idiot! They will only bring you down to their level and beat you with experience.

standza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-03-2015, 13:00   #12
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,460
Pohvaljen: 4,421
Nivo reputacije: 726
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ne verujem da ćeš naći pozitivna mišljenja o toj bazi, iako su je neki moji ortaci koristili, i kažu da se vremenom navikneš na taj piksla šmek koji je karakterističan za Fu bazu... Meni je svaka aroma koju sam probao na toj bazi bila uništena tim mirisom i ukusom, pogotovo što stavljam mali procenat arome u miks i ako baza ima bilo kakav šmek, pokrije aromu i upropasti konačni doživljaj tečnosti. Postoje i razne priče vezane za proizvodnju tih baza, pa ti preporučujem da pretražiš forum i pročitaš...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-03-2015, 19:42   #13
Vlada
Senior

Registrovan: Aug 2014
Pohvala: 411
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 57
Vlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosi

Ja je koristim i mislim da je dobra!
Vlada nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-03-2015, 19:57   #14
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,460
Pohvaljen: 4,421
Nivo reputacije: 726
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ne sumnjam da ima ljudi kojima odgovara, verovatno se dobro slaže sa duvanskim aromama... Probao sam i ne dopada mi se, a ona priča o ubuđalom mirisu me još više otuđila od Fu baza...

Sent from Parče plastike...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-03-2015, 20:04   #15
Vlada
Senior

Registrovan: Aug 2014
Pohvala: 411
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 57
Vlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosiVlada ima čime da se ponosi

Ja ne osecam nikakav ubudjali miris! Inace parim slatkise i voce, baza mi se vise svidja od Inaverine.
Vlada nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:57 sati.