Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-04-2012, 21:27   #1
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 34
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 1,993
Pohvaljen: 1,183
Nivo reputacije: 393
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju
Uobičajeno Inawera baze - malo detaljnije.

Narode citah sad na forumu i videh razgovor vezano za inawera baze, kazu da je dirty baza dobra za duvanske ukuse, a da je eco dobra za vocne, ja se tu nishta nerazumem, a planiram izgubiti nevinost (smuckati prvi put tecnost uskoro) pa me zanimaju neki detalji.
Objasniti koja baza je dobra za koje ukuse, i pomogucnosti objasniti koja baza sadrzi koliko vg-a, pg-a itd.
Unapred zahvalan na odgovorima

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-04-2012, 22:15   #2
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 32
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima
Uobičajeno Re: Inawera baze - malo detaljnije.

VPG Power Smoke Bazu koristim,imam i Dirty ali mi je ruzna u bilo kojoj kombinaciji.Ima neki smek koji mi se ne svidja,i nekako mi je ostar ukus,uglavnom pokvari mi bilo koju aromu da dodam.
VPG power smoke baza 50PG:50VG
Ekobaza je cist PG
Biobaza cist VG
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2012, 22:57   #3
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Pohvala: 658
Pohvaljen: 952
Nivo reputacije: 214
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Dirty ni meni nije nesto,Pg-Vg ili VPG je moj izbor sto se Inawere tice.
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2012, 23:22   #4
Cha Du-Ri
Veteran

Cha Du-Ri's avatar

Pohvala: 658
Pohvaljen: 952
Nivo reputacije: 214
Cha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvaluCha Du-Ri je za svaku pohvalu

Dirty stvarno ima ukus hemije,VPG je dobar za pocetnike u njega ide samo aroma,a PG-VG pocnes sam da miksas kad se malo "opusti ruka"
Naravno ovo je samo jedno misljenje,prelistaj malo forum,meni je dosta koristilo,u svakom slucaju nije neka nauka,manje-vise kao pravljenje kolaca,torte itd
Cha Du-Ri nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 09:46   #5
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

hahaha hahahah pravljenje kolaca

Staro 05-10-2012, 11:03   #6
vlaves2000
Senior

Registrovan: Jun 2012
Godine: 44
Pohvala: 26
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 0
vlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putuvlaves2000 je na dobrom putu

Nove baye na inaveri u nikotinskom rasponu 0-24 mg/ml 2DF- 2D Fresh base
vlaves2000 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2012, 11:17   #7
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 738
Nivo reputacije: 196
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Moze i direktno na forum:

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2012, 13:16   #8
AtilaHan
Veteran

AtilaHan's avatar

Registrovan: Mar 2012
Pohvala: 525
Pohvaljen: 651
Nivo reputacije: 177
AtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvaluAtilaHan je za svaku pohvalu

Nije loše obratiti pažnju da je reč o (pun naziv) FRESH MINT BAZA. Čisto da se neko ne zaleti, a ne voli mentu

AtilaHan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-01-2013, 14:50   #9
lazar
Senior

lazar's avatar

Registrovan: Aug 2012
Pohvala: 222
Pohvaljen: 56
Nivo reputacije: 44
lazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svimalazar je poznat svima

Proslo je 7 dana od kako sam zamutio arome i baze sa inawere. U pitanju su "Baza Tytoniowa UNIVERSAL" i "VPG Power Smoke Baza" obe sa po 18 mg nikotina. Uglavnom,TH razbija koliko je jak,za sada prejak i uopste mi ne prija. Mozda dok se naviknem jer sam vec duze vreme na 16 i 12mg.

16.08.2012
lazar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-03-2013, 12:34   #10
tataenozec
Senior

tataenozec's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 106
Nivo reputacije: 38
tataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svima

Mene malo zbunjuju ti nazivi baza, te Dirty, te Univerzal, sad neki 2D...i vidim kažete imaju šmek ovoga onoga...
Šta im znače ti nazivi baza? Jel to već ima neku dozu arome za dalje miksanje opet nekih određenih arome ili šta, malo mi je to nejasno...
Kako ja sad na primer oću da napravim aromu Tobaca (parim sad Joetechov Tobaco isključivo) koju ja bazu da uzmem i posle aromu i da dobijem makar približno slično toj mojoj tečnosti?
Znači razumem sve oko miksanja šta čega koliko, kolko kapi, kolko odmaranja bla bla, to sam ave iščito... nego ti nazivi mi nerviraju...

Poslato sa S3 Omega v. alwayslast
tataenozec nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-03-2013, 13:29   #11
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,429
Nivo reputacije: 1151
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Vidim ne radis domaci.

Sve pise na njihovom sajtu.

1. Tabacco base "Universal". Flavoured
PG 43%,
VG 43%,
Water 10%,
Aroma 4%
The taste is similar to imported from China tabacco taste e-liquids.

2. Dirty Neutral base
PG 43%,
VG 43%,
Water 10%,
Aroma 4%
VPG base with our special secret flavor "ashtray" added. Can be vaped directly or used in your own mixes. Designed to produce their own e-liquids flavored cigarette.

3. VPG Smoke Base Power
PG 45%,
VG 45%,
Water 10%
The database was created by mixing and BioBaza & EcoBaza

4. 2DF - 2D FRESH BAZA
PG 43%,
VG 43%,
Water 10%,
Aroma 4%
A mixture of two bases (PG +VG) of flavoring additives.
Fresh mint

Dakle 1. i 2. su vec aromatizovane duvanske 50/50 tecnosti koje oni iz nekog razloga zovu bazama i u koje mozes dodati bilo koju drugu aromu i tako dobiti kompleksniju kombinaciju. 3. je prava 50/50 baza koja je pogodna za mesanje svih aroma, narocito cisto vocnih, jer nema pozadinskog duvanskog smeka. I konacno 4 je 50/50 mentol tecnost, koju Inawera iz meni nejasnih razloga zove bazom.

Kao sto si i sam video, postoje jos i VG Biobaza koja je glicerin za 10% vode i PG Ecobaza koja je cist nerazredjeni propilen glikol koje ces koristiti ako ti 50/50 odnos ne odgovara ili ako ti je jeftinije da pravis kombinacije sa ovde nabavljenim PG i VG bez nikotina. I to je sve.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-03-2013, 16:42   #12
tataenozec
Senior

tataenozec's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 106
Nivo reputacije: 38
tataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svima

Hvala Finder, ispucoo sam "Thanks" za danas , pa onda ovako
Pa zato i pitam, nije mi bilo jasno kako je baza a kao ima vec neku aromu....meni ono u glavi "baza je baza, pocetak", pa sam se i vodio tim da je cista, neutralna...

Al i dalje se dvouim koja je to baza koja bi mi pruzila priblizniji ukus JT Tobaca, odnosno uopste da bude "duvanskija"

Edit by F: Obrisan nepotreban citat.
tataenozec nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-03-2013, 22:34   #13
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Inawera je najavila novu bazu VPGPLUS. U toku je testiranje. U osnovi to je 70/30 Eco baza i Bio baza sa 1% etil maltola. Dakle, baza sa tonovima przenog secera - karamela i pomalo vockastim tonovima.
Staro 11-03-2013, 13:37   #14
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

pa nesto bas ne znam, hm... definitivno treba probati, to mozda za miksanje vockastih aroma, za duvan bas neobecava, ali videcemo nilad se ne zna

Staro 11-03-2013, 14:37   #15
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Mislim da ce biti OK za neke RY4 i slicne kombinacije. Etil maltol meni ipak ima osnovnu notu na przen secer.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:58 sati.