Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-03-2013, 14:51   #16
tataenozec
Senior

tataenozec's avatar

Registrovan: Jan 2013
Pohvala: 106
Pohvaljen: 56
Nivo reputacije: 39
tataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svima
Uobičajeno Re: Inawera baze - malo detaljnije.

Danas sam probao posle nedelju dana od umiksavanja, jbg nisam izdržao duže, a i dva tri dana sam ih držao na radijatoru po preporuci Findera, VPG Power smoke bazu sa aromom Tobaca, Virginije i Camtela. American Type nisam još probao, nisam stigao.
Sve tri arome na VPG bazi od 12 mg - blagi užas.
Tj, slatko, što bi rekle lale, da te bog skloni. Ajde Camtel i neka razlika od ove dve, ali Tobaco i virginija na VPG bazi potpuno iste. Ma nikako mi ne leži.
Imam umiksovano i tš četiri atome sa Pg eco bazom i Vg bio bazom, na 13 mg, al prosto se bojim da probam se ne razočaram kao u ovo. Verovatno je ta VPG Power smoke sama po sebi malo više sladunjava, ne znam, al da mi ne prija, ne prija.... Na doboš će ona meni.
Ajde neka me neko uteši pa nek kaže da će mi miks pg i vg baze biti lepši od ove VPG. Inače sam stavio 50:50 odnos...
tataenozec nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-03-2013, 15:17   #17
bOlE82
Video Recenzent

bOlE82's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 35
E-cig: Cuboid mini, Cloupor Z5, subTank mini i sve ostalo
Pohvala: 2,014
Pohvaljen: 1,189
Nivo reputacije: 396
bOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputacijubOlE82 ima reputaciju

zbog vg-a su tecnosti sladunjavije, probaj onda da umiksas tipa 70/30 pg/vg bice manje slatke.
e sad ne znam koliko ce ti taj mix prijati...

bOlE82 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-03-2013, 15:29   #18
tataenozec
Senior

tataenozec's avatar

tataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svimatataenozec je poznat svima

Bole, nisam ni probao moj miks 50:50, nisi me pratio, samo sam probao Vpg Power smoke
Staro 15-03-2013, 17:30   #19
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 30
Pohvala: 134
Pohvaljen: 6,642
Nivo reputacije: 893
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Slobodno probaj 50:50 eco + bio, drugacija je ta baza od VPG power smoke.
Neces se razoarati.
Osim ako si krnkuo 300 kapi arome, ali to onda nema veze sa bazom.

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-03-2013, 18:07   #20
tataenozec
Senior

tataenozec's avatar

Pa evo probao sam moj miks 50:50 , i Virginiju i Tobaco, znaci ....neznam, il sam ja lud il sta je, meni to sve isto, kao i VPG, slatko pa slatko....ni blizu miris, a kamoli ukus kao JT Tobaco ili Virginija...
Nema ono "čarapstog" mirisa ni u najavi kao kod Tobaca. Sve mi nešto na neku vanilu, neznam da opišem, neki neodredjeni ukus.
A staVLJAO sam 5 kapi na 5 ml. Kapao sam onako direkt iz Inawerine bočice.
Staro 15-03-2013, 18:45   #21
vesa0108
Prijatelj foruma

vesa0108's avatar

Registrovan: Oct 2011
Godine: 40
Pohvala: 2,443
Pohvaljen: 2,540
Nivo reputacije: 543
vesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputacijuvesa0108 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od tataenozec Vidi poruku
...
Nema ono "čarapstog" mirisa ni u najavi kao kod Tobaca. Sve mi nešto na neku vanilu, neznam da opišem, neki neodredjeni ukus.
...
Taj miris,za nekog smrdljive čarape,opet za nekog drugog miris smokija itd. kod inawere naći ćeš samo u S'Camel aromi ,moožda i u Camtel aromi,za ovu drugu nisam sto posto siguran,mada su i te arome malo slatkaste,tako da identičan ukus Joyetech tobbaca teško da ćeš naći .

Love me or hate me I don't care
vesa0108 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-03-2013, 19:00   #22
Milicev
Iskusan član

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 44
Pohvaljen: 52
Nivo reputacije: 38
Milicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svimaMilicev je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od tataenozec Vidi poruku
Sve mi nešto na neku vanilu, neznam da opišem, neki neodredjeni ukus.
Meni se nesto cini da si "uslogirao" culo ukusa, a verovatno i mirisa. Pokusaj da paris jednu aromu malo duze, recimo pola dana. Dozvoli da ti se cula mirisa i ukusa adaptiraju na aromu i nemoj dozvoliti da ti se uredjaj na kojem paris pregreva.
Milicev nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-03-2013, 10:57   #23
VBLUES
Iskusan član

VBLUES's avatar

E-cig: Vtwo mini, KFL+ V2
Pohvala: 156
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 24
VBLUES je na dobrom putuVBLUES je na dobrom putu

U specifikaciji vg biobaze na inawera sajtu stoji da sadrzi 10% vode, medjutim na jednom Rumunskom sajtu (etigara electronica) za istu bazu (inawera vg biobaza) stoji vg 100%. Da li gresim ako mislim da su Rumuni smatrali da se podrazumeva da vg biobaza sadrzi 10% vode obzirom da je od inawera?
VBLUES nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-03-2013, 13:03   #24
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,444
Nivo reputacije: 1153
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Nijedna baza nije VG 100%. To bi bilo previse gusto i u toj gustini jedva upotrebljivo za direktno parenje. Mislim da su Rumuni hteli reci da baza ne sadrzi PG, ali su se nespretno izrazili.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-01-2014, 22:54   #25
teodorica
Senior

Registrovan: Dec 2013
Godine: 41
Pohvala: 553
Pohvaljen: 407
Nivo reputacije: 104
teodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponosi

Koliko bocica arome je dovoljno za 200ml baze?Hocu da narucim 6 i 12mg bazu,pa cisto kao orijentir da imam.
teodorica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-01-2014, 23:19   #26
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Pa, zavisi koliko arome ces da stavljas. 5% od 200ml ti je jedna bocica od 10ml.
Zahvalili :
Staro 17-01-2014, 10:38   #27
teodorica
Senior

teodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponositeodorica ima čime da se ponosi

A sta predlazete kao zamenu za Fa bazu pola pg,pola vg sa Inawere?Neki nisu bili zadovoljni sa gotovim bazama pa su PG nikotinsku bazu razblazivali sa VG i vodom.Ja sam mislio da uzmem gotovu VPG POWER pa da dodam samo arome,za poicetak.Ako bih sam razblazivao nikotinski PG, znam koliko cistog VG i vode da dodam na koncentrovanu PG bazu.Iili da npr.kupim 100ml PG baze,a 90ml apotekarskog VG pomesam sa 10ml vode i tako dobijem VG bazu pa sve smuckam?
Staro 17-01-2014, 10:41   #28
comid
Senior

comid's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 149
Pohvaljen: 119
Nivo reputacije: 75
comid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosicomid ima čime da se ponosi

Ja pravim,ovo zadnje sto je napisano 100ml pg sa nikotinom,kod nas uzmem vg90 ml,10 ml vode.
comid nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-01-2014, 10:57   #29
teodorica
Senior

Tako cu i uraditi posto mogu da doziram lepo nikotin razblazivanjem sa VG bazom.E sad sto se tice TH,da li jace udaraju FA ili Inawera istog procentualnog sastava posto sa uzimao dosad FA 18mg,a prelazim na 12mg najverovatnije,posto me ubi zujanje u usima
Staro 17-01-2014, 10:59   #30
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Ja najcesce kupujem PG nikotinsku bazu, recimo Ecobase od 38mg/ml i razblazujem pola-pola sa cistim glicerinom prethodno razredjenim sa 15% vode.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Baze

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 17:51 sati.