Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

VV/VW modovi Modovi varijabilnog napona i snage

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-02-2019, 22:34   #1
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 597
Pohvaljen: 1,425
Nivo reputacije: 261
shone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputacijushone29 ima reputaciju
Uobičajeno Freemax twister kit

Twister kit dolazi u nekoliko interesantnih kombinacija:

Specifikacija:

Mod:

Size: 24.7 x 101.6mm
Battery: 2300mAh
Wattage Range: 5W-80W
Output Current Range: 1.0A- 30A
Resistance Range: 0.1ohm-3.0ohm

Atomizer:

Size: 24 x 47.8mm
Capacity: 5ml(Standard Edition)/2ml(TPD Edition)
Coil: X1 Mesh Coil (0.150hm 40-90W) / X2 Mesh Coil (0.2ohm 40-80W) / X3 Mesh Coil (0.15ohm 50-90W)
Material: Stainless steel / Glass tube
Drip tip: 810 drip tip

U kutiji:

- Freemax Twister mod
- Fireluke 2 Tank (X2 Mesh grejac u atomizeru)
- X1 Mesh grejac
- 5ml bubble staklo
- Usb kabl
- Uputstvo za upotrebu
- Rezervni delovi

Twister kit se sastoji od twister moda i fireluke 2 atomizera, a komplet dolazi u interesantnim bojama. Visina celog kompleta je 150mm, dok je precnik 24.7mm. Sto se samog dizajna kompleta tice, meni se licno svidja i deluje mi interesantno, a atomizer i mod vrlo lepo izgledaju zajedno.

Fireluk 2 atomizer

Fireluke atomizer je 24mm u precniku, a visina ovog atomizera je 47.8mm sa drip tipom. Kvalitet atomizera je sasvim okej, sve je kako bi trebalo da bude, navoji su takodje sasvim okej. Sto se boje tice za sada se apsolutno nigde boja nije ogulila, a koristim atomizer oko dve nedelje.

Atomizer stize sa drip tipom koji vrlo lepo lezi na atomizeru, a ovo nije standardni 810 drip tip, ovaj drip tip ima dva o ringa koji ga drze odlicno u mestu, medjutim na ovom atomizeru se mogu koristiti standardni 810 drip tipovi bez problema jer atomizer ima gumicu koja ce da drzi drip tip. Drip tip koji stize na atomizeru je prilicno udoban za koriscenje, a sto se izgleda tice meni se licno svidja. Precnik rupe na drip tipu je 15mm, a visina drip tipa je 8mm.

Ovo je atomizer koji ima sistem punjenja gde se top cap samo gurne, tako da na gornjem delu atomizera se moze videti obelezena crvena tackica gde treba da se gurne kako bi ste dopunili tank. Ovde ne postoji nikakav luft za sada i sve radi kako treba, sto je vrlo dobro. Tank se puni u principu vrlo lako, rupa nije previse velika ali prilikom punjenja nema nikakvih problema.
Kada atomizer stigne na njemu ce biti stakleni bubble tank i kapacitet ovog tanka je 5ml, takodje u pakovanju stize jos jedan rezervni bubble stakleni tank. U pakovanju se ne dobija obicno staklo sto ce nekome biti mana, meni licno ne smeta jer volim na svakom atomizeru gde je to moguce da koristim bubble tank.

Sa donje strane atomizera je gravura "Freemax" kao i serijski broj, a kao sto sam vec rekao navoji su prilicno dobri na konektoru a takodje su dobri tu gde se srafi grejac. Na bazi se takodje nalazi prsten za vazduh i ovde imamo dve rupe za protok vazduha, tako da sta se podesi na jednoj strani isto ce biti i na drugoj strani. Ne postoje nikakve gravure koje bi olaksale hvat kada se podesava vazduh, mada ja nikakvih problema sa podesavanjem vazduha nisam imao, prsten za vazduh radi odlicno, a takodje ovde imamo stoper pa se prsten nece vrteti u krug.

Uz atomizer stizu ukupno dva grejaca, jedan grejac ce biti u atomizeru, dok ce drugi grejac biti u pakovanju. Grejac koji dolazi u atomizeru je x2 mesh grejac, ovaj grejac ima otpor 0.2ohm, a preporucena snaga za ovaj grejac je od 40-80w. Drugi grejac koji stize u pakovanju je x1 grejac i ovaj grejac ima otpor 0.15ohm, preporucena snaga za ovaj grejac je od 40-90w. Grejaci se menjaju bez ikakvih problema i muke, vredi napomenuti da kada prvi put stavljate grejac obavezno sipate par kapi tecnosti u grejac pa tek onda punite tank i parite kako ne bi bilo dry hita.
Takodje atomizer je kompatibilan sa vise grejaca, a to su, ss316l x1 mesh grejac, x1 mesh grejac, x2 mesh grejac, x3 mesh grejac.

Kako atomizer radi i moje misljenje:

Sistem punjenja odozgo se meni licno svidja mada verovatno nece biti dogotrajno ali svakako za sada odlicno funkcioniose i nema nikakvih problema sa punjenjem atomizera, takodje atomizer ne curi kada se sipa tecnost. Kvalitet izrade je vrlo dobar i na to nemam nikakve zamerke. Sto se vazduha tice vazduha ima dosta ukoliko je otvoren do kraja. Kolicina pare odlicna, para je prilicno gusta. Sto se arome tice, aroma je zaista odlicna i ovo je najbolji sub ohm tank od svih koje sam ja probao sto se arome tice, zaista odlicna aroma i bolja nego kod mnogih rta atomizera. Grejaci imaju odlican dizajn pa je natapanje odlicno i grejac je uvek prilicno lepo natopljen. U svakom slucaju ovo je prilicno dobar atomizer pogotovo ako zelite atomizer za dobru aromu i od svih sub ohm tankova ovaj bih najvise preporucio.

Mane:

- Nema obicnog stakla u pakovanju

Dobre strane:

- Punjenje odlicno ako volite ovakav nacin punjenja
- Aroma odlicna
- Dva bubble stakla u pakovanju
- Dva grejaca u pakovanju koji rade odlicno
- Kvalitet izrade odlican
- Nema curenja
- Mogucnost da se koristi 810 drip tip a i drip tipovi sa o ringovima

Twister mod

Twister mod je cevasti mod i visina ovog moda je 101.6mm, a na ovom modu ce lepo stajati atomizeri do 24mm u precniku. Ovo je vrlo subjektivno ali po meni je izgled moda vrlo lep mada mnogima ce verovatno ovo biti previse sareno. Kvalitet je prilicno dobar i mod se za sada nije nigde izgulio. Ovaj mod radi od 5-80w, a podrzava otpore od 0.1ohm-3ohm.

Sa gornje strane moda se nalaze gravure "Designed by Freemax" i gravura njihovog web sajta, takodje je ovde stainless steel konekcija kao i podesavajuci pozlaceni 510 pin. Navoji su sasvim okej, a kao sto sam rekao lepo ce lezati svi atomizeri do 24mm u precniku.

Na modu se nalazi prekidac i usb ulaz. Ovaj mod moze da se ugasi pritiskom 5 puta na prekidac, a takodje se mod na isti nacin i pali. Prekidac ne strci mnogo ali je kliktav, takodje prekidac vrlo lepo radi i za sada nikakvih problema u radu sa prekidacem nisam imao. Takodje oko prekidaca se nalazi led svetlo koje ce se videti svaki put kada se pritisne prekidac, ovo led svetlo je indikator baterije i ono svetli u 3 boje i to u zelenoj boji, zutoj boji i u crvenoj boji u zavisnosti od napunjenosti baterije i to:

- Zelena boja: 65-100%
- Zuta boja: 30-65%
- Crvena boja: 0-30%

Usb ulaz je naravno za punjenje baterije a ovaj uredjaj ima integrisanu bateriju koja ima kapacitet 2300mah. U uredjaju se nalazi 20600 baterija, a proizvodjac kaze da sa jednim punjenjem baterije mozete povuci oko 150 puta pre nego sto se baterija isprazni.

Sa donje stane moda se nalazi gravura "Twister 80w" i ovde se nalazi potenciometar koji cete koristiti kako i podesili vate, a kao sto sam rekao mod radi od 5-80w. Potenciometar radi vrlo lepo i ovde mozete podesavati po 5 vati, a svaki put kada okrenete potenciometar za 5w mozete cuti klik sto ce olaksati podesavanje. Dakle ovaj potenciometar mogu da kazem da radi zaista odlicno i nikakvih problema nisam imao sa njim. Svidja mi se kako je sve lepo obelezeno, a svidja mi se i sto postoje detalji koji olaksavaju hvat.

Takodje ovde postoji gomila zastita, kopirano sa sajta:

- Overtime protection
- Overheat protection
- Overload protection
- Overcharge protection
- Battery virtual high protection
- Short circuit protection

Kako mod radi i moje misljenje:

Pre svega sam dizajn moda je meni kao sto sam vec rekao vrlo lep, deluje mi interesantno, mada se ovo sigurno nece svakom svideti. Takodje ja volim cevaste modove pa je samim tim ovo jos jedan plus sto se mene licno tice. Za sada sa modom nikakvih problema nisam imao, radi kako treba i sto se rada tice nemam na sta da se zalim. Prekidac takodje, radi odlicno, nema miss fire-a. Sto se potenciometra tice ovo je jedan od najboljih potenciometra sto sam koristio, sve je lepo obelezeno, sam potenciometar ima klik i ne moze da se okrene slucajno. Kapacitet baterije je okej, ali svakako uzmite u obzir da ako koristite atomizer koji stize sa modom verovatno cete barem jednom u toku dana puniti bateriju. Jedina zamerka za ovaj mod bi bila to sto atomizeri koji su 25mm u precniku ce malo visiti sa strane, a sve ostalo po meni je na svom mestu i mod nema posebnih zamerki.

Mane:

- Atomizeri 25mm u precniku ce strcati malo sa strane

Dobre strane:

- Lep dizajn
- Prekidac radi lepo
- Mod radi lepo
- Farba je kvalitetna
- Potenciometar radi odlicno

Kod:
http://www.freemaxvape.com/twister/

shone29 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-02-2019, 23:33   #2
rade014
Iskusan član

rade014's avatar

Registrovan: Sep 2017
Pohvala: 11
Pohvaljen: 36
Nivo reputacije: 19
rade014 je na dobrom puturade014 je na dobrom puturade014 je na dobrom puturade014 je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Freemax twister kit

dobar kit odlicno radi

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
rade014 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2019, 18:59   #3
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,600
Pohvaljen: 3,360
Nivo reputacije: 433
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

Gledam sad taj Fireluke 2 - za cenu 0d 9,5$ + 5pack grijača za cca 11$.

Koji grijači su se pokazali kao najbolji?
- TX1 SS316L 0.12ohm
- TX1 Mesh 0.15ohm
- TX2 Mesh 0.2ohm (ove kao Bet nahvali...?)
- TX3 Mesh 0.15ohm
- TX4 Mesh 0.15ohm

Nemam još mesh iskustvo - pa se budim noču u grozi da nešto važno propuštam

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-10-2019, 19:36   #4
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,262
Pohvaljen: 985
Nivo reputacije: 221
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2019, 20:02   #5
raw2sienna
Veteran

raw2sienna's avatar

Registrovan: Oct 2013
Pohvala: 2,600
Pohvaljen: 3,360
Nivo reputacije: 433
raw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputacijuraw2sienna ima reputaciju

ehmm..Dj_ -> koji beat da odaberem da bi Fireluk 2 imao dobar groove

ovaj mi se svidja jer štedi bateriju - 0,5ohma - 20-50W

raw2sienna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-10-2019, 20:13   #6
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,262
Pohvaljen: 985
Nivo reputacije: 221
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Da, zato sam stavio sliku jer ti ovaj 0.5 Ω fali sa liste

Još:

Citat:
The TX Coil Series feature a unique patented wicking system made up of 90% Tea Fiber Cotton and 10% Organic Cotton. The Fireluke 2 is also compatible with Fireluke M coils, which come in a variety of different wattages and coil configurations

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-10-2019, 16:32   #7
ncholass
Senior

ncholass's avatar

Registrovan: Feb 2017
E-cig: Svasta nesto
Pohvala: 285
Pohvaljen: 325
Nivo reputacije: 61
ncholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosincholass ima čime da se ponosi

Ja narucih fireluke 2 i 5 grejaca tih od 0.5 oma za 22 zelembaca sa alija.
Javljam utiske kad stigne.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
ncholass nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > VV/VW modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:58 sati.