Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-02-2018, 09:55   #46
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: VTC Mini 'n' Kayfuns
Pohvala: 845
Pohvaljen: 1,000
Nivo reputacije: 139
Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju
Uobičajeno Re: Šta ne preporučujete početnicima i zašto?

Citat:
Originalna poruka od zajchik Vidi poruku
Nikako NE preporučujem početnicima:
Da što pre shvate da e cigareta nije zdrava, već manje zlo od pušenja,
Da što manje veriju raznim tipovima na YT, (rade za pare i reklamiraju svoje proizvode, a baze imaju svega 10 posto u aromi)
Da ne prave duple naloge na forumu da bi igrali razne igrice i prodavali večite viškove,
Da na forum podele sva svoja iskustva, kako bi što bolje pomogli bidućim početnicima,
Da što je više moguće poslušaju savete iskusnih kako ne bi sami sebi naneli više štete nego koristi.
zajchik izdominirao negacijama, sad više ni sam ne znam šta je ispravno 2:
Oddy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-02-2018, 09:58   #47
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 48
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,039
Pohvaljen: 7,542
Nivo reputacije: 1097
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Sve price stoje. Ja sam ipak pristalica MTL, mada imam povremene izlete/povratke na DL. Kratkotrajne, doduse.

Inace, ja sam stekao utisak da je vecina vaperske populacije populacije u USA na DL. Oni su oko 40% ukupne vape populacije. Po atomozerima koji se reklamiraju, promovisu i prodaju, dobar deo daily/hobby vapera je tamo na DL.

Ako postoje ozbiljne posledice DL nacina parenja, odande ce prvo da stignu price. Njih je 9 miliona vapera od oko 20 miliona sirom planete. Za sad nema nekih losih vesti.

Izvor:

Kod:
https://vaping.com/blog/data/how-many-people-vape-around-the-world/

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 15:22   #48
djordje979
Aktivan član

Registrovan: Jan 2015
Pohvala: 3
Pohvaljen: 17
Nivo reputacije: 21
djordje979 je na dobrom putudjordje979 je na dobrom putu

Pozdrav i postovanje drustvo!!! Evo da vam se javim sa mojim "licnim"iskustvom! ja sam taj DJordje . Neznam tacno kako da pocnem ,ali odma da vam kazem da ne zelim da se ubedjujem ni da namecem svoj stav niti nista slicno....cisto cu vam napisati moje iskustvo!Parim zadnkih 4-5 god,poceo sam sa onim ego kompletima,pa preko erkoligena kaje itd postepeno preko sve vecih i vecih tankova i grejaca i sve jacih i vecih modova dosao do toga da sam trosio u dosta cesto 30+ ml tecnosti (nikad ispod 20) i tako vise od godinu dana... imao sam ponekad osecaj da mi malo fali vazduha ,ali tome nikada nisam davao znacaja!Igrom slucaja morao sam da idem na operaciju koja je zahtevala totalnu anesteziju a samim tim sam morao da dobijem saglasnost pulmologa i interniste! prvo sto me uplasilo je bilo to da sam jedva izduvao test spirometrije pre samog ulaska kod pulmologa,zatim kada je pulmolog umacio snimak sa cd-a u komp totalno se zbunio i rekao da nikada nije video tako mutna plica pa me zamolio da slikam pluca jos jednom jer mu nista nije bilo jasno,a radi se o iskusnom doktoru.Ponovio sam slikanje pluca i opet je doktor bio jako zbunjen ,tada je poceo detaljno da me ispituje ,gde sam mu pokazao cigaru (grifin 25 ) i pokazao kako radi. Tada mi je doktor rekao da to moram odma da prestanem da radim i dao mi neke enzime u obliku tableta da pijem . ja sam koristio njegovun terapiju i vratio se na m2l parenje i spusti potrosnju ulja na ispod 10 ml. Posle te operacije sam se morao operisati jos dva puta pod totalnom anestezijom i kod istog doktora na istom rengenu sam imao snimke koji su bili u granicama normale. Eto to je otprilike to.Molim vas da mi ne zamerite jer ne zelim da se ubedjujem i raspravljam... inace ja i dan danas volim D2L ali iz pomenutog iskustva ga izbegavan u 90 posto slucajeva....!!! ziveli!!!!
djordje979 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 16:12   #49
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju

Hvala djordje979!
Ako nije problem, jel može malo više informacija šta si konkretno koristio? Prva mi u oči upada termin "ulje". Ako je stvarno neko ulje bilo u pitanju, onda ne znam šta da kažem, ako nije, jel može malo tačnije koju tečnost si koristio u tih godinu dana sa Griffinom 25? Da li je bila kupovna, ako jeste, koja? Ako si sam pravio, šta si mešao i u kojim procentima? Isto tako, ako nije problem, koji grejači su bili unutra, sa kojim prečnikom, otporom, koja "vata", i na kojoj snazi je to gonjeno?
Staro 19-02-2018, 16:21   #50
djordje979
Aktivan član

Ma ja to tako zovem ��! 70 vg(10 posto demineralizovana voda) u tih 70posto 30 posto pg, u tu bazu 10 posto tpa-arome (ponekad capela i twisted) coili na 2,5 mm SS ( oko 025 otpor) muji vata sa fassta... Da skoro uvek na TC- režimu!
Zahvalili :
Staro 19-02-2018, 17:15   #51
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 219
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Eto, vecinski VG, 30ml tecnosti na dan i to je to. Koliko god vukao, ja ne mogu 10ml da prebacim na dan. To znaci da je u pitanju bio hardcore cloud D2L i nije ni cudno sto su problemi nastali. Probajte nedelju dana da jedete svaki dan po pola kile crne cokolade i videcete kako cete se provoditi ujutru na wc solji, nakon toga smanjite na 50g dnevno i sve ce se vratiti u normalu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 17:28   #52
djordje979
Aktivan član

Ja se slažem sa tim!!!
Staro 19-02-2018, 17:47   #53
Alex82le
Senior

Alex82le's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Ijoy Capo 100+Serpent SMM
Pohvala: 295
Pohvaljen: 420
Nivo reputacije: 73
Alex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosi

Ako je crkva golema,ne mora se krstis cel dan

Treba biti umeren u svemu. Druga stvar je to da smo svi razliciti i da ne moze svakome sve da skodi,odnosno prija.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Alex82le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 21:05   #54
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
Pohvala: 571
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 140
Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu

Mogu neki da se tese koliko hoce, te koja baza, te koji coil...aha e pa eto...da si koristio 50/50 bilo bi ok.

Sta bi bre bilo ok?

30ml popariti D2L, ma i 10ml je vrlo, vrlo diskutabilno i prosto receno lose.

Unositi na taj nacin u sebe paru, ne moze da bude ok.

Nikako.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 21:07   #55
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Ako si nam rekao Milutine
Staro 19-02-2018, 21:11   #56
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Bio sam mozda nepunih par mjeseci na d2l. Kada sam vidio kako su prozori u stanu ulijepljeni od VG-a dobro sam se zamislio sta li se tek desava sa plucima. D2l je ok ko umije da se kontrolise da popari neku razumnu kolicinu tecnosti, ali neko kome je mod uvijek u ruci cisto sumnjam da je zdravo. Nije zdravo ni obicnu paru od vode unositi u pluca po citav dan a da ne pricamo o necemu sto je lepljivo kao sto je VG.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 21:41   #57
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 52
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,695
Pohvaljen: 1,061
Nivo reputacije: 221
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

Znaci rendgen ipak vidi vg,al je malo zbunjen

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-02-2018, 09:00   #58
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,896
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Evo i mog iskustva
Ja sam igrom slučaja posle oko 8 ili 9 meseci parenja imao sistematski pregled koji smo te godine nakon 10 u drugim gradovima (zbog cene) radili ponovo u matičnoj (kladovo) bolnici. Pošto je prošlo dosta, naš pulmolog nas je zamolio da snimamo i pluća u sastavu spirometrije i sa snimkom odemo kod njega. Kada je video moj snimak bio je oduševljen. Pošto me je imao u kartonu kao pušača, prvo me je to pitao "prestao si da pušiš"? Spitometrija mi je bila odlična tj za 20% bolja, a pluća i ako sam 10 godina pre imao 30 posto oštećenja od pušenja, kako on kaže fantastična. Vvratio funkcionalnost pluća na 100%, i naravno odmah me je pitao koliko dugo ne pušim. Pokazao sam mu u to vreme jedini mod istick 30 i protank 2. Bio je zapanjen i u neverici. Izraz lica ne mogu da vam opišem. Nije mogao da veruje da to nije tako loše kao što opisuju.
Da napomenem da sam tada uveliko pario MTL sa protankom, aerotankom mini i orhidejom, prva dva na 10-12w i orhideja na 18 do 23w.
Ne smatram ni sad da preterujem kada parim DTL oko 7-8ml na dan. Smatram da sam kontrolisan, ne divljam sa snagom, grejačima, jednom rečju umeren.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-02-2018, 10:10   #59
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,166
Pohvaljen: 581
Nivo reputacije: 107
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Ono što je naravoučenije za mene lično iz Djordjetove i Zajchikove priče, je da su pluća fenomenalan organ.
Prvo, sa tolikim unosom (30ml d2l, 70% vg juice) i evidentnim lošim snimcima, čovek se zapita šta bi bilo sa manjim unosom? Onda dolazi Zajchik sa svojom pričom, bivši pušač i fantastični rezultati sa M2L, 12W pretpostavljam 50/50 juice (ako je protank onda je to neki coil oko 1.8 ohm).
Dakle pluća imaju mogućnost da se čiste, što se i dešava svakodnevno kroz sluz koja se luči itd. Sa prekomernim korišćenjem tečnosti koja je puna vg-a normalno je da pluća nisu uspela da se očiste, i zbog toga je lekar bio zbunjen (pluća koja nisu začadjena katranom ili fizički oštećena, već "mutna" ili kako god). Plućima je samo trebala pauza da se malo očiste, ali nisu dobijala pauzu jer je svakodnevno kroz njih prolazilo 30ml vg-a da tako kažem.

Djordje nije "uništio" svoja pluća, samo su konstantno bila pod vg-om. Ništa specijalno strašno, čovek je sigurno na normali čim je neko vreme na manjoj potrošnji tečnosti, gde se opet vraćamo na Zajchikovu priču o sistematskom pregledu - sve ok, manje tečnosti popareno itd.

Umerenost dakle. Početnici trebaju da znaju da neće dobiti eksploziju, kuce, mace, pauke i rakove od e-ciga i to je jako bitno.
A bitno je i da ne jure oblake dok ne znaju šta su ti "oblaci", dok ne znaju šta ih proizvodi i dok ne vide kako to sve funkcioniše..

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-02-2018, 21:10   #60
BigBud
Banned

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 459
Pohvaljen: 609
Nivo reputacije: 0
BigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvaluBigBud je za svaku pohvalu

Skoro sam bio na spirometriji i dr mi je rekao da mi je kapacitet pluca odlican. Rekao sam mu da sam bivsi pusac ali sam precutao ecig jer nisam imao ni vremena ni volje da se upustam u raspravu i objašnjavanje jer sam zurio ali u svakom slucaju me je pohvalio i rekao da imam odlican rezultat.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
BigBud nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:13 sati.