Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-05-2019, 14:11   #106
cebzab
Aktivan član

cebzab's avatar

Registrovan: Sep 2018
Pohvala: 9
Pohvaljen: 41
Nivo reputacije: 11
cebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putu
Uobičajeno Re: nesto oko kompjutera

I jeste realno ženski brend. Moj zli otac ima prodaju/servis mobilnih telefona. Ono što je naletalo kod nas, a i što sam primetio u gradu devojke baš često nose ajfonove.
Mekbukovi pro su lepi, tanki, čvrsti ali se greju ko blesavi i onda procesor uspori da se ne bi istopio. To me opet nekako asocira na devojke uveče nataknute na štikle noga im se izduži, guza dođe do izražaja, ali zato posle 20 koraka već kreće agonija na stopalima + kolena i kičma ćao.

Isto više ništa ne može da se apgrejduje, možda samo ssd može na novim mekbukovima.
I tastature su krš i lom, bukvalno riknjavaju posle 6 meseci.
Jedino tu što realno stvarno valja je OS X.
Aj OS je ok, notifikacije su jedino baš bulja.
Kada se spoje oba do duše to je ono na šta se ljudi navodno navlače i u šta se kunu.

Da ima neka hackintosh varijanta da može regularno da se apdejtuje na lenovu x1 karbon ili t480/x280 i bog da nas vidi.

Sent from my PH-1 using Tapatalk
cebzab nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-05-2019, 18:39   #107
hekata
Senior

Registrovan: May 2018
Godine: 49
E-cig: smooke bloom+Justfog P16A
Pohvala: 502
Pohvaljen: 314
Nivo reputacije: 54
hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

ne znam o cemu pricas.....ja imam mac mini, ne greje se previse, moze da se doda jos memorije dakle, nije problem upgrade, E sad, sto su ajfoni postali sinonim za starlete, sta ja tu mogu, meni licno odgovara zaokruzen sistem iphone-ipad, mac mini i apple watch.
a to lepi cvrsti i topli, to me asocira na nesto sto bi moglo da mi se dopadne, samo nema veze sa mojom voljenom jabukom .
hekata je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-05-2019, 18:42   #108
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,914
Pohvaljen: 708
Nivo reputacije: 194
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

ishtvan vinetu stoji vam na usluzi @

најбољи тим
то свако зна
Хрки,Тома и Ћела
Rock on neo rockers, rock on
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-05-2019, 19:36   #109
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 678
Pohvaljen: 887
Nivo reputacije: 197
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Meni kod Apple uredjaja bas taj operativni sistem nimalo ne odgovara, pokusavao sam da se priviknem ali uzalud, jednostavno previse je "zatvoren" za moje navike. Potpuno bih presao na Linux da je bolja ponuda softvera, on mi je ubjedljivo najbolji. Mada ja i sa Windows-om nemam nikakvih problema, jedan komp mi je star nekih 5 godina a na njemu je sedmica koju nikad nisam reinstalirao, na drugi komp dosta stariji instalirana isto sedmica isto je nikad nisam reinstalirao, ove godine sam kupio jos jedan novi i takodje stavio sedmicu. Uglavnom sve radi bez ikakvog gubitka performansi kao prvog dana instalacije. Naravno ja pazim sta instaliram, gasim sve bespotrebne servise i sve to perfektno radi.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-05-2019, 21:04   #110
nescha
Aktivan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 27
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 23
nescha je na dobrom putunescha je na dobrom putunescha je na dobrom putu

Grafika i dizajn. 10 godina Hackintosh. Usput razni Linuksi. Sada iMac late 2012, stavljen SSD. To je to, svaka preporuka.
nescha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-05-2019, 23:37   #111
likvidator
Senior

likvidator's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: Therion + Serpent SMM
Pohvala: 121
Pohvaljen: 319
Nivo reputacije: 84
likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

Na mojoj masini koja je 3 god stara sa i7 6700k, najbolje bi legao hackintosh, ali je tu problem oko gaminga i zbog koga ne mogu da predjem na mac, iako planiram da uzmem poseban ssd samo za hackinosh ili neki nvme, ali zbog potrebe za final cut pro, odluka ce u skorije vreme biti jasna
Dok linux koristim na laptopu i radi posao za web browsing, poneki film i tako te stvari.
Samo kada bi bio veci izbor igara za mac presao bi skroz na hackintosh.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
likvidator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2019, 00:47   #112
cebzab
Aktivan član

cebzab's avatar

cebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putucebzab je na dobrom putu

Bootcamp? Nikada nisam sastavljao hakintoš, ali kapiram da radi bootcamp na njima.
Koliko sam skapirao tu je veći problem sa apdejtima za sistem.
Ako bi ga koristio za šljaku i bolje da nema igara, svakako ne bi pikao igru dok ti renderuje mašina.
A kada završiš robovanje, onda lepo restartuješ komp i uloguješ windows pa udri po virtuelnim zlikovcima

@hekata
Nema strasti čim se ne greje. Frigidna jabuka

Sent from my PH-1 using Tapatalk
Staro 05-05-2019, 01:35   #113
likvidator
Senior

likvidator's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: Therion + Serpent SMM
Pohvala: 121
Pohvaljen: 319
Nivo reputacije: 84
likvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosilikvidator ima čime da se ponosi

Mac ima veliki problem sa temperaturama, jer obicno im temp ide oko 90c pod opterecenjem i kriva ventilatora im je podesena da budu tihi, ali zbog toga obaraju clock procesorima, ali im procesori uvek rade ma base clocku, na vecim temperaturama. Planiram snimanje gameplaya za youtube, ali moram da nadjem solidnu capture karticu posto cu vrv sa ps4 da snimam, i zbog toga, a video editing na final cut pro.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
likvidator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2019, 06:56   #114
hekata
Senior

hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

Onda sam imala da sreće sa mac minijem sto se tiče pregrevanja. Meni se windows ogadio zbog posla na kom mi je desetka. Kad su starije mašine u pitanju , a koriste se samo a razonodu, za linux sam uvek. Verovatno nije najbolji, ali meni najdraži puppy linux, zbog jednostavnosti i mogucnosti instalacije na USB i nosiš ga sa sobom i utaknes u bilo koji komp i imaš i svoje radno okruzenje, svoje fajlove. Pre dvadesetak, tridesetak godina (***** ti, kolko sam matora) volela sam da prckam po kompu, instaliram, deinstaliram, piraterija mi nije bila strana, posle mi je sve to dosadilo i krenula sa legalnim programima. Ne zalazim vIse na pirate bay, sve sto imam je legalno, na starom pc imam regularno plaćen eset nod, legalni win, čak mi je i office legalan, ali 90% vremena sam na imac, windows, verovali ili ne, većinom zbog corel draw i stare igrice, ako se ko seća toga, Ceasar III
Zahvalili :
Staro 05-05-2019, 07:10   #115
nescha
Aktivan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 27
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 23
nescha je na dobrom putunescha je na dobrom putunescha je na dobrom putu

Nisam primetio da se moj primerak iMac-a greje. Do pregrevanja može da dođe i zbog prašine u ventilatorima i ostalim čudima unutar kompa. Preporučuju da se čisti jednom godišnje.

---------- Post dodan 05-05-2019 u 08:14 ----------

Corel za mac je skoro ponovo dostupan od skoro.
nescha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-05-2019, 08:30   #116
hekata
Senior

Hvala za info o corelu, nisam zagledala app store skoro
Staro 05-05-2019, 10:21   #117
cebzab
Aktivan član

cebzab's avatar

@nescha
imac radi ok, on nema problema sa pregrevanjem. Pogotovo sto cim si ovde najverovatnije nisi pusac, znaci da ti kuleri nisu strokavi

Stp se thermal throttling-a tice kriticni su macbook pro-ovi 2k15+, mac mini 2k18 ali samo i7 varijanta i5 je ok i mozda imac pro, posto su ga nakrkali sa xeon procesorima, ali za njega nisam siguran.
Btw, nece se pregrevati ni jedna od ovih masina ako eto blejis na internetu, pogledas film ili bilo sta sto ljudi regularno rade. Ali cim se radi neka zahtevnija za procesor akcija, posle minut dosezu temperaturu oko 90-ak stepeni i onda mu smanjuje radni opseg dok ga kuler hladi.
Za kucnu varijantu su svi oni ok osim za igranje.

@hekata
Cim mozes ram da zamenis znaci da ti je mac mini 2k18?
Nadam se da si uzela varijantu od 512 ili vise gb, jer bez lemilice, mikroskopa i seme ploce flash memoriju nazalost neces zameniti :(
Ali dobro de, tu su uvek eksterne varijante
Staro 05-05-2019, 10:53   #118
hekata
Senior

moj je mac mini (late 2014), 4 gb memorije. Verovatno cu ga, kad odem u Italiju, pojacati a jos 4, to mu je maksimum, ali koliko nam, inace nisam hardveras, memorija se na ovaj model sto ja imam lako postavlja, bez problema se dolazi do slota za njega, bez lemilice i ostalog
Staro 05-05-2019, 11:12   #119
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,229
Pohvaljen: 944
Nivo reputacije: 213
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Imam i jedan stari Macintosh, Early 2009, mislim da je zadnji 24 inch aluminijumski model.
Za ovih deset godina bio jednom isključen kad je dobio SSD (migracija svega 100% uspešno) i maksimalnih 8 GB RAM.
Ima HDD (Lacie) na FireWire

Da; ekran staklo sam menjao takođe

Ps: samo za internet, muziku, filmove, itd uopšte nema potrebe uzeti noviji.

Posao je druga priča, u to sad ne ulazim.

Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-05-2019, 11:18   #120
cebzab
Aktivan član

cebzab's avatar

Aha, kod tebe je onda obrnuta varijanta.
Kada kazem flash memorija, mislim na ssd.
Na tvom ssd moze da se menja, ali ram nazalost tesko.
Ako je late 2014 ram mu je zalemljen za plocu.
Sa vedrije strane late 2014 koriste mobilne procesore, tako da nema frke sto se pregrevanja tice.

Citat:
*By default, 4 GB of RAM is onboard. As first confirmed by MacminiColo, this RAM is soldered onboard and cannot be upgraded at all. However, at the initial time of system purchase, this model could be configured with 8 GB or 16 GB of RAM for an additional US$100 or US$300, respectively.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:00 sati.