Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-11-2020, 13:48   #1
filipp
Nov član

Registrovan: May 2020
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 2
filipp je na dobrom putu
Uobičajeno Bol u grlu od nicsalta?

Parim već nekih godinu dana i to samo nicsalt tečnosti, pre nekih mesec i po dana počeo je da mi se javlja iritirajući bol u grlu i otežano gutanje, prvo sam pomislio da je loša tečnost, promenio sam, ali bol nije prestao, onda sam mislio možda mi ne prijaju te arome, pa sam promenio tri cetiri arome i opet isto, na kraju sam mislio da je možda do pod sistema da mi jednostavno više ne prija (od početka parenja koristio sam isključivo renova zero sa keramičkim grejačem), izašao je mesh grejač tih dana za zero, probao to ali problem nije nestao, onda sam prešao na osmall opet ništa... pa na Savor AAA, ali bol u grlu i dalje je bio prisutan, i onda sam shvatio da je nicsalt taj koji mi ne prija pa sam prešao na freebase tečnosti i bol u grlu je jednostavno prestao. Meni samo nije jasno kako mi se taj problem javlja tek posle godinu dana, zanima me jel još neko imao slično iskustvo, da li ga je rešio pošto je meni nicsalt melem za dušu😅. Čitao sam po nekim stranim forumima, neki kažu dal benzeova kiselina, pa infekcija, ne znam više šta da mislim....
Nadam se da će mi neko pomoći da rešim problem..
filipp nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2020, 14:41   #2
mmladen
Senior

Registrovan: Jan 2018
E-cig: sta do'vatim
Pohvala: 158
Pohvaljen: 801
Nivo reputacije: 125
mmladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Bol u grlu od nicsalta?

meni nic salt smeta, iritira me i tera me da kijam....tako da freebase mi je mnogo bolji
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2020, 15:06   #3
knockout15
Aktivan član

Registrovan: Jul 2015
Pohvala: 25
Pohvaljen: 89
Nivo reputacije: 33
knockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svimaknockout15 je poznat svima

I meni smeta,kupio malu bočicu nic salt 20 mg,nasuo jedan tank,toliko mi se zavrtilo u glavi i uhvatila me neka muka nakon samo par dimova a i tjera me na kašalj,valjda sam na frebase na 3mg nikotina podosta očistio organizam,tako da sam bočicu odmah bacio i vratio sa na dobri satri freebase 3mg
knockout15 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-11-2020, 15:51   #4
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,542
Pohvaljen: 1,235
Nivo reputacije: 274
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Bol u grlu je više od smetnje;
Ne znam šta da kažem, samo povremeno koristim nikotinske soli, 45 - 50 mg/ml, jer od slabije kašljem.

Subjektivno mišljenje je da te načeo/izjeo, godinu dana nije malo vreme.
Najbolje da se trenutno vratiš na regularne tečnosti, i malo po malo počni ponovo koristiti soli, posmatrajući kad tačno počinje bol.

Ne zaboraviti da ' nic salt ' postoji više vrsta:
Citat:
…manufactures three types of nic salts – nicotine benzoate salt (NicSalt-B), nicotine salicylate salt (NicSalt-S) and 100% natural nicotine malate salt (NicSalt-M). Depending on the type of nicotine salt, the sensation during vaping nicotine salt e-liquid will be different.
Citat:
A nicotine base and a weak acid such as benzoic acid or levulinic acid is used to form a nicotine salt. Benzoic acid is the most used acid to create a nicotine salt. Nicotine pyruvate is another form of nicotine salt. A chemical reaction with a pyruvic acid is used to aerosolize nicotine.
Ps: kontam da nije slučajnost što nas toliko iritira, da se koristi povremeno i da je preporuka za početnike
Sent from my CAT S60 using Tapatalk
Dj_ je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-11-2020, 17:04   #5
filipp
Nov član

Registrovan: May 2020
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 2
filipp je na dobrom putu

Hvala na savetu, videću da batalim skroz nicsalt i da se prebacim na freebase, ja sam se samo zabrinuo da nije neka infekcija pošto sam to čitao po stranim forumima, videću kako će mi ići sa regularnim tečnostima, ali svakako ću posetiti doktora.
filipp nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:22 sati.