Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Proizvođači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 15-12-2016, 20:32   #1
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Registrovan: Jun 2016
Godine: 46
E-cig: Pico75wTCMerlinRTA Pt2
Pohvala: 1,201
Pohvaljen: 1,357
Nivo reputacije: 211
AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Ixilia gotove tecnosti

Otvorio sam ovu temu ovde iz prostog razloga da bih pisao na "neutralnom" terenu. Naravno i ja sam kao i mnogi dobio tecnosti ovog proizvodjaca da probam i da iznesem svoje utiske.
Kod ovih tecnosti (dve arome) sam ucinio izuzetak. Naime tecnosti sam probao na pt2 kliru, na Mini goblinu v2 i na Tajfunu gt2. Snage za pt2 8-10w,grejac 1,8ohma; Mini goblin 18w 0.6ohma i Tajfun 18w 0.7 ohma.
Obe tecnosti su sa 0mgml nikotina da bih mogao da se fikusiram na aromu.
Karna
Prema opisu (zbog kojeg sam je i uzeo) ova tecnost bi trebala da bude mesavina aroma limuna i kupine.
Prvo sto mi je "zasmetao" odnos pg/vg u tecnosti koji je 70/30 u korist pg-a. Sa vecinskim udelom pg-a se prvi put susrecem.
Miris direktno iz bocice jak i napadan miris vestacke arome limuna bez traga mirisa kupine.
Tecnost je dosta masna i ostavlja mastan trag kada se razmaze izmedju prstiju. Ovako razmazana pojacava taj vestacki miris lumuna i tek sada jedva osecam neki miris kupine, ali isto tako vestacki, sinteticki.
M2l-nesto kod ove tecnosti i nije bas za ovaj nacin parenja. Suvise veliki procenat arome kod ove tecnosti i nije bas prijatan kada se zadrzava u ustima. Ima onaj samponasti ukus koji se dugo zadrzava. Para pustena kroz nos daje isto takav miris koji je suvise parfemski da bi iole podsecao na nesto prirodno.
D2l. Ovo je vec malo podnosljivije. Iako i dalje jako aromatizovana ovako je za nijansu prijatnija za parenje jer ne mora dugo da se zadrzava u ustima.
Jako mala kolicina pare sto je po meni minus za ovu tecnost.
Dominira ukus limuna koji podseca na ukus tvrdih bombona od limuna sa skoro neprimetnim tragom ukusa kupine koji ne bih mozda ni prepoznao da nisam procitao na bocici.
Duzim koristenjem ova tecnost postaje nekako neprijatna sa sve vise izrazenim gorkim ukusom sampona u ustima. Toj neprijatnosti doprinosi i, po mom misljenju, isuvise veliki procenat arome ciji vestacki ukus i miris jos dodatno pojacava i veliki udeo pg-a koji je dobar "nosilac" arome.
Previse arome i premalo pare. Aroma jaka i suvise hemije u istoj. Ukus pare ove tecnosti opor i gorak sa vestackim ukusom limuna, i jedva primetnim ukusom kupine koji je isto tako vestacki.
U ovom obliku mogao bih reci da ova tecnost i nije bas prijatna i lepa sto je sasvim suprotno ocekivanjima kada sam procitao kratak opis iste. Mislim da bi dodavanje vg-a u vecoj kolicini u nekom odnosu od 2/3vg i 1/3ove tecnosti u velikoj meri popravila utisak koji je ova tecnost ostavila na mene. Na ovaj nacin bi se osetno smanjila kolicina arome i povecala kolicina pare sto bi onda verovatno od nje napravilo jednu prijatnu i parljivu tecnost. Ima potencijala za kombinovanje i razblazivanje sto je jedino pozitivno za sada sto sam nasao kod ove tecnosti.
I duzim parenjem ona neprijatnost kod ove tecnosti koju sam vec pomenuo, samo se pojacava.
Ne mogu da dam preporuku a niti da ocenim ovu tecnost, jer je po meni nekako nedoradjena i uz malo truda mislum da bi se od nje napravila neka prijatna i parljiva kombinacija.

---------- Post dodan 15-12-2016 u 21:04 ----------

Definitivno previse arome u ovoj tecnosti. Kako god u kombinaciji sa par drugih tecnosti ona nekako ispliva na povrsinu. Cak i kada se razblazi jako tesko moze da se "ubije" hemija u njoj. Moze samo do neke izvesne mere da se prikrije i to je to.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
AntonToni nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-12-2016, 09:23   #2
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

AntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputacijuAntonToni ima reputaciju
Uobičajeno Re: Ixilia gotove tecnosti

Od sinoc nikako da se ostavim ove tecnosti pokusavajuci da je nekako dovedem u red. Probao sam razne kombinacije ali uvek mi se nekako potkradao taj hemijski ukus limuna ma kako god je zamixao sa nekom drugom tecnoscu. I na kraju mislim da sam nesto uspeo da napravim od nje sto bi se moglo nazvati lepim i prijatnim za parenje.
Uzeo sam AT Cubana gotovu tecnost (oko 2,5ml) i u nju dodao vec opisanu ovde u drugoj temi, Liquideo Chew it (koja je isto poprilicno intenzivna) desetak kapi i oko pet kapi ove tecnost. Intenzivan ukus i miris tamnog duvana koji asocira na kubanske cigare sa dodatkom arme zvaka , limuna i kupine. Sve tri tecnosti sa veoma izrazenim aromama su se nekako pogodile i svojim jacinama neutralisale jedna drugu i dosle nekako na pravu meru. Dobio sam nesto slabiju duvanaku tecnost sa slatkocom zvanace gume u pozadini i sada ublazenim vestackim ukusom limuna i kupine koji se sada jasno moze osetiti u tecnosti. Vecu kolicinu vlazne i donekle gusce pare bez onog samponakog ukusa u ustima sada vec mnogo prihvatljiviju za upotrebu.

Mi dosli a nismo morali...Sto bi moj pokojni deda govorio:"Lako je s' tudjim kisobranom gloginje mlatiti", sta god to znacilo.
Staro 28-12-2016, 14:32   #3
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Ostao sam duzan opisa utisaka koje je na mene ostavila i druga tecnost koju sam dobio. Utiske sam davno zapisao u notes ali nikako da ih prenesem na forum.
Ovu tecnost sam probao na Tajfunu gt2 sa grejacem 0.6ohma (twisted kantal 0.30mm) na 20w i oko 4v.
Tecnost je 80/20 u korist pg-a sa 0mgml nikotina.

Miris direktno iz bocice, miris kafe. Mlevene kafe iz pakovanja kada se otvori. Pomalo prejak.
Tecnost se lako razmazuje izmedju prstiju, nije preterano gusta niti masna i ne ostavlja masatan trag na prstima. Ovako razmazana pojacava miris kafe.
I sama boja ove tecnosti je boja kafe. Tamnija nijansa braon boje, kao skuvana domaca kafa kada dugo stoji u solji i slegne se i ohladi.
Para same tecnosti je vlazna i rekao bih i bogata s' obzirom na udeo pg-a u samoj tecnosti. Para nije suva i ostavlja utisak ispunjenosti u ustima ali ne toliko izrazen.
Odsustvo th i rezanja u grlu zbog odsustva nikotina u tecnosti.
Para pustena kroz nos takodje ostavlja miris domace skuvane kafe, ali nekako isuvise jak da bi bio prirodan. Jedini miris koji ovako osecam. Nema nekih dodatnih mirisa koji bi bar malo ublazili i razvodnili taj isuvise neprirodan i pojacan miris.
Ukus ove tecnosti kao i njen miris isto tako-kafa. Ukus kafe sa blagom kiselkastom notom koju osecam na ivicama jezika. Iako je ukus kafe cist i jasan opet ne mogu da se otmem utisku da je preteran da bi bio prirodan
Suvise arome ili pg-a jako pojacava ukus i same arome a naravno i ukus tecnosti i time je cini suvise hemijskom i vestackom.
Nije losa a nije ni dobra. Mozda malo razblazivanja i dorade mogu nesto i da ucine na njenom poboljsanju. I ova tecnost mi se cini nekako nedovrsena i nekompletna za upotrebu. Mozda bi trebalo dodati vg u samu gotovu tecnost da bi se ublazila jaka izrazenost same arome i dobila neka prirodnija nota.
Pokusat cu nesto uraditi da je popravim ilu pokvarim. Videcemo.
Necu dati ni preporuku niti ocenu. Za mene je takva kakvom sam je opisao i misljenja sam da jos treba poraditi na njoj da se dobije jedna prirodnija, blaza tecnost sa mnogo vise pare.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Zahvalili :
Staro 28-12-2016, 17:36   #4
AntonToni
Veteran

AntonToni's avatar

Edit na opis: pogresio sam u odnosu pg/vg koji je 70/30 u korist pg-a a ne 80/20 kako sam napisao. Opis ove tecnosti je uradjen na "drugu' samo na Tajfunu mada sam je probao i na mini Goblinu i na pt2 kliru. Izvinjavam se na greskama.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Proizvođači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:49 sati.