Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Novosti
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-04-2019, 08:40   #271
Cookie
Senior

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Tripod RTA
Pohvala: 603
Pohvaljen: 662
Nivo reputacije: 118
Cookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Iqos zapazanja i pitanja

Možda nema veze sa temom, ali njihove ankete su odlične. Za nekih godinu dana, koliko imam uređaj, zaradio sam tačno 80$ popunjavajući ankete. I sve potrošio na ecig opremu
Cookie nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-04-2019, 08:45   #272
BlazeR_420
Senior

BlazeR_420's avatar

Registrovan: Jul 2018
E-cig: FUCHAI123 ALIEN220 QC200
Pohvala: 208
Pohvaljen: 253
Nivo reputacije: 61
BlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosiBlazeR_420 ima čime da se ponosi

Kako to? Jel idalje moze?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
BlazeR_420 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-04-2019, 09:11   #273
Cookie
Senior

Cookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvaluCookie je za svaku pohvalu

Kad kupiš uređaj, registruješ se kod njih, pa ti jednom - dva puta nedeljno stižu neke bezveze ankete na mail. Popuniš anketu, dobiješ poene i možeš da ih menjaš za virtuelnu Visa karticu.
Staro 04-04-2019, 09:37   #274
milanlaki
Iskusan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 13
Pohvaljen: 54
Nivo reputacije: 39
milanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svima

Pisao sam ranije o tome. Za godinu dana vise od 120$ leglo na virtuelne kartice. Sve utroseno na aliexpress, sto na exig sto na druge dzidzabidze

Sada, barem meni, retko kad stizu ankete i "vrednost" je oko 1-2$. Verovatno ko je u pocetku kupio iqos pa im je bilo stalo do misljenja korisnika te su imali takve akcije.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-05-2019, 12:13   #275
Cookie
Senior

Cena novog uređaja + Iqos multi za registrovane korisnike je 18.000 dinara. Nisu normalni....
Staro 04-07-2019, 20:22   #276
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,052
Pohvaljen: 16,932
Nivo reputacije: 2765
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kad neće komercijalisti iz Niš, aj ja ću

Ali verovatno je Haze upljuvao

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2019, 21:38   #277
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 689
Pohvaljen: 916
Nivo reputacije: 164
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

imala sam sličnu reakciju kao on potpuno ga kapiram

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2019, 02:41   #278
akiro
Nov član

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 2
akiro je na dobrom putu

Kao neko ko je pre 4 godina ušao u vape i zamalo uspeo da se otkači od analognih cigareta pa odustao od vape-a (izuzev na dužim putevima u kolima), sada sam vratio na vape i to baš uz pomoć Iqosa.

Motiv: smrt od raka pluća u bliskoj porodici. Mreti se kad-tad mora ali ne baš na ovako mučan i ružan način. Znali smo to i ranije, ali ovo je bio okidač. Međutim, ni supruga ni ja nismo karakteri pa je od odluke do dela potrajalo do neke Iqos promocije u kafiću kada smo prelomili.

Elem, sam Iqos naravno da ne zadovoljava prave pušačke strasti ali nam je pomogao da se vratimo na vape pa za sada ukrštamo sve tri varijante, analogne, Iqos i vape. Analogne napolju u kafićima i uz jutarnju kafu i posle ručka, uveče u kući vape uz povremeni Iqos. Manje smrdi, manji trošak za grejanje (ranije smo u svim vremenskim uslovima držali vrata od terase 24h otvorena uz pojačano grejanje na struju).

Iqos nam je pomogao da najzad kroz mozak proguramo ono što smo negde i znali a to je da smo u stvari neurotični pušači a ne pravi uživaoci nikotina. Ranije smo svako bar po dve pakle dnevno analognih sa 0,1 i 1 pušili. Kroz Iqos smo shvatili da mi , u stvari, uopšte ne želimo udar na grlo i na pluća. Ne doživljavamo Iqos kao preslab već nasuprot kao prejak. Oseti se udar na grlo (to je valjda onaj čuveni throat hit) i na pluća što nam nikako ne prija. Na plućima se oseti pritisak kao neko malo gušenje (to nam ultrablage analogne nikad nisu izazvale) a suprugi se čak i malo zavrti u glavi od Iqosa. Kod Iqosa ne postoji ultralight varijanta. Ostavmo količinu nikotina po strani, govorim o prejakom ukusu Iqosa. Na kraju nam jedino ovaj novi ukus Iqosa, šumsko voće i mentol, gde je mentol prejak u odnosu na ovo drugo, ne izaziva taj neprijatni udar.

Jedina prednost Iqosa jesto činjenica da posle njega analogne cigarete deluju malo bljutavo i grebu grlo, ako se u većoj količini popuše. Problem Iqosa je i što nema lančanog pušenja i nema ostavljanja cigarete da sama za sebe dimi u pepeljari. Imaš realno tri minuta i to je to (onih 6 minuta su čista laž). To nas je navelo da oživimo staru vape opremu, koju smo inače samo na dužim putevima u kolima koristili: stari XMod 50 sa Deltom 2 i dva XModa 25 sa Deltom 16 sa neduvanskim voćnim aromama sa 0 nikotina. I odmah se ponovo primili na to jer nam pruža tačno ono što nam treba - neograničeno neurotsko cuclanje uz ogromne količine pare, koja pri tome ostavlja veoma prijatan miris u ustima i prostoru (intenzivna malina - DIY i ready-to-use mango). Korak po korak nam analogne cigarete sve manje prijaju. Iqos koristimo povremeno kada nam baš nedostaje i nikotin (od nikotina u vapeu, čak i najmanjeg, oboje kašljemo, gušimo se i dobijamo vrtoglavicu pa tu koristimo isključivo 0mg). Uz vape smo ponovo otkrili i pravo uživanje u "pušenju" koje se sa neurotskim pušenjem analognih davno pogubilo.

Elem, za one sa slabim karakterom Iqos može da bude solidno prelazno rešenje da lakše pređu na pravu stvar - na vape bez nikotina. Očekujem da ćemo za dva do tri meseca potpuno odustati od analognih a od Iqosa možda za 6 meseci. Za sada ova postepena varijanta prelaska sve bolje i bolje funkcioniše.
akiro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2019, 08:03   #279
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,540
Pohvaljen: 2,197
Nivo reputacije: 427
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju

A koji je to najmanji procenat nikotina u vapeu od kojeg dobijate vrtoglavicu ? Da ne baksuziram ali po ovome sto sam procitao moje misljenje je da cete se u naredna 3 meseca potpuno vratiti analognim..kazem opet moje misljenje , a ono je takvo prvenstveno zbog toga jer analogne niste potpuno izbacili odmah u startu..

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2019, 08:04   #280
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,868
Pohvaljen: 2,321
Nivo reputacije: 330
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

Ti si sve to pogresno shvatio
Nije nikotin problem u cigaretama kao sto se prica
Tu je nesto drugo sta nas unistava kada cigarete sagorevaju
Pario ti sa nikotinom ili bez nikotina po meni nije neka velika razlika
Od nikotina se dobija zavistnost sto ne znaci da nikotin ubija ili se od njega dobija rak na plucima
Prica se da nikotin kao nikotin unistava celije raka
Cak kazu da nije nikotina u cigaretima ljudi bi vise umirali od raka na plucima
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2019, 08:08   #281
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,052
Pohvaljen: 16,932
Nivo reputacije: 2765
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
A koji je to najmanji procenat nikotina u vapeu od kojeg dobijate vrtoglavicu ?

Kod:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6252487/table/T1/?report=objectonly

Kod:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28637344

"CONCLUSIONS:

The HnB product delivers nicotine to the aerosol at levels higher than ECs but lower than a tobacco cigarette when tested using Health Canada Intense puffing regime. No change in HnB nicotine delivery was observed at prolonged puff duration with the same puff volume, unlike ECs which deliver more nicotine with longer puff duration."

Jel to idemo još jedan krug?

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2019, 10:33   #282
akiro
Nov član

Registrovan: Nov 2019
Pohvala: 0
Pohvaljen: 2
Nivo reputacije: 2
akiro je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od scooter Vidi poruku
A koji je to najmanji procenat nikotina u vapeu od kojeg dobijate vrtoglavicu ? Da ne baksuziram ali po ovome sto sam procitao moje misljenje je da cete se u naredna 3 meseca potpuno vratiti analognim..kazem opet moje misljenje , a ono je takvo prvenstveno zbog toga jer analogne niste potpuno izbacili odmah u startu..
Probali tada, kada smo prvi put poceli sa vapeom pre 4 godine, sa 3 i sa 6mg. Jace od toga nismo ni hteli da probamo jer i analogne pusimo samo ultralight sa 0,1 i 1. Biće da para bolje prodire od dima. I Iqos osetimo u glavi. U suštini i suprugi i meni 0mg završava posao, samo ako ima dobru i jaku voćnu aromu.

Ja sam optimista da cemo ovog puta uspeti. Ne moze odbacivanje analognih na dugme, ali može kada ti se vremenom jednostavno počinju da se gade i da grebu u grlu.
akiro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2019, 10:48   #283
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 29
E-cig: Armour Pro + Expromizer 4
Pohvala: 1,605
Pohvaljen: 748
Nivo reputacije: 132
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Kako para bolje "prodire" od dima? To prosto nije istina, para se sastoji od krupnijih čestica nego mikročestice teških metala, ugljen monoksida itd u dimu koje mnogo lakše prodiru u alveole i krvne sudove. Takodje nikotin iz analognih cigareta se mnogo brže apsorbuje nego nikotin iz pare tj. isparenja elektronske cigare. Pre će biti da ste pre 4 godine koristili tečnosti sa većinskim PG-om koji je malo grublji po grlo, tako da biste možda trebali da probate neku tečnost sa većinskim VG-om, po mom mišljenju, recimo 70/30 ili 80/20 u korist VG-a, i oko 3mg nikotina. Ili čak 1 ili 1.5mg/ml ako se to ispostavi kao jako. Tako ćete lakše oboje moći da izbacite i Iqos i analogne iz dnevne rotacije.
Ovo kažem čisto iz dobre namere da biste lakše odbacili otrove iz upotrebe.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2019, 10:58   #284
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,868
Pohvaljen: 2,321
Nivo reputacije: 330
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@Nexus nezna on o parenju , covek pocetnik ne moj da mu zameravas
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-11-2019, 11:03   #285
milanlaki
Iskusan član

E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 13
Pohvaljen: 54
Nivo reputacije: 39
milanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svima

Moze moze na dugme pisao vec na temi. Iqos uzeo i bacio paklu. Par dana mozda imao zelju da zapalim, ali eto nisam. Posle nekih 6 meseci isto tako odradio i sa EC i evo skoro 1.5godine i dalje parim
Obzirom da i supruga pokusava isto mislim da je to cak olaksavajuca okolnost jer mozete da se ohrabrujete medjusobno
Isto probao elektronsku pre 5 godina kada se rodio sin, ali nisam istrajao. Pretpostavljam zbog pogresne opreme jer sam stalno imao problema sa grlom i znog tecnoati sa vecinskim PG. E sada kada se cerkica rodila i kada sam shvatio koliko smrdim na duvan, ruke kosa iz usta itd... onda sam samo shvatio koliko nam i kuca smrdi iako sam samo pusio u jednoj prostoriji. Vario Iqos i skupljao informacije uoravo na ovom forumu. Malo se raspitivao dobio korisne savete i naravno podrsku i hvala ovom forumu na tome
Prosto ne verujem da ce 06.12 biti 2 godine kako sam batalio pljuge. Daj otvorite temu koliko smo dugo na bez analognih da se pohvalim i tamo

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Novosti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:42 sati.