Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-02-2018, 19:25   #16
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 48
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,039
Pohvaljen: 7,542
Nivo reputacije: 1096
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju
Uobičajeno Re: Šta ne preporučujete početnicima i zašto?

Citat:
Originalna poruka od DusanM Vidi poruku
Koliko je dobar ovaj VGOD video!!!!! Momci kidaju :-)
Gde, šta, kako? Šta sam propustio?

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 19:26   #17
MiniM
Senior

MiniM's avatar

Registrovan: Jan 2017
Pohvala: 645
Pohvaljen: 364
Nivo reputacije: 88
MiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosiMiniM ima čime da se ponosi

Propustio si prvi video u postu #7
MiniM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 19:27   #18
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 221
Pohvaljen: 1,483
Nivo reputacije: 320
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 19:28   #19
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 230
Pohvaljen: 698
Nivo reputacije: 147
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

@Vapoholic
Odgledaj pakleni je postavio! Bruka :-)
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 19:29   #20
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

A, to... pustio pa sve nešto secka, net loš valjda.

Staro 18-02-2018, 20:27   #21
Draganchica
Senior

Draganchica's avatar

Pohvala: 2,961
Pohvaljen: 868
Draganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvalu

Po novim standardima zauvek cu biti početnik
Pre vise od 3 godine počela sa C4 klirom, preko pt2 stigla do kaye i stala! Probala sam tek pre 2 meseca d2l i ne pada mi na pamet da kupim ista slično.
Takodje, u sveopštoj invaziji modova sa 2, 3 baterije jeeedva nađoh modić koji je meni potreban a da ne ponovim pico

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Draganchica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 20:31   #22
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Nije D2L sam po sebi loš, kremovi, deserti i voćke lepše idu sa manje nikotina. Ali način na koji se promoviše je neprimeren.

Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 20:36   #23
Draganchica
Senior

Draganchica's avatar

Pohvala: 2,961
Pohvaljen: 868
Draganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvaluDraganchica je za svaku pohvalu

Ja aromu ič nisam osetila

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Draganchica nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 21:00   #24
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: VTC Mini 'n' Kayfuns
Pohvala: 845
Pohvaljen: 1,000
Nivo reputacije: 139
Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju

Ne preporučujem mehaniku. Ne spominjem mehaniku.
Objasnim im za M2L, pokažem šta i kako, objasnim za tečnost, kupovne i DIY, kažem za atomizere sa fabričkim grejačima, za RTA varijante, dripere preskočim, RDTA preskočim takođe.
Kada smo prošli osnove, pokažem i objasnim i D2L.
Nakon toga ide priča za modove, šta i kako.
Kad su čuli sve, ako su želeli da slušaju, neka sami odluče šta će. Neka odluče domaće prodavnice ili Kina. Svoju u preko 90% slučajeva ne nudim, niti imam viška.
Tečnosti ne pravim nikome osim sebi i posle 2 godine nagovaranja, ćaletu. Ako hoće da nauče, objasniću i pokazaću im, ako neće, ima gotovih i neka šibaju.

Za D2L kao razlog otvaranja ove teme nemam ništa da kažem, jer kako vidim tema je i otvorena sa subjektivnim mišljenjem i sa takvim se i polemika nastavila. Svoj post pišem na osnovu naslova. Isto tako vidim da u uvodnom postu, kao i u postu sa do sada najviše "thanks"ova nema uopšte argumenata, činjenica, ili bilo čega validnog za dalji tok neke "objektivne" rasprave. Za vreme koje sam u ovom sportu, nisam do sada našao validan razlog ili neko istraživanje koje kaže D2L je loš, štetan, opasan. Jeste, traži dosta više tečnosti, pravi više pare, traži više baterija i troši više bateriju, ali da je opasan!? Edukujte me, šta je opasno, zašto je opasniji D2L od M2L?

Ono što meni smeta kod D2L jeste, da je nazovem tako "kultura parenja" koju, generalno kao narod takav kakav smo, kao i kulturu uopšteno, godinama unazad sve manje imamo. Za sve postoji mesto i vreme. Jeste, parim uglavnom M2L, ali parim i D2L. M2L parim na mestima gde bih i cagertu zapalio. M2L parim po kafanama, lokalima generalno, u autu, stanu, kada nekog ili nešto čekam. Tamo gde je dozvoljeno i pušenje. D2L parim između 4 zida u svom stanu, kod prijatelja vejpera kojima isto ne smeta u svom domu da se pari takav na takav način. Ne uletim u lokal i kao budala vučem i eksponiram se maksimalno moguće, usput izigravajući parnu mašinu jer nikada na sebe nisam gledao kao na klovna. Uzeće nam i ovo malo slobode koju imamo...
Oddy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 21:08   #25
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 674
Pohvaljen: 874
Nivo reputacije: 196
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Ja pocetnicima nikad ne preporucujem da po svaku cijenu odmah prekinu sa cigaretama nego postepeno. Poprilican broj sam ih preveo na paru i mnogo veci procenat onih koji su presli su ti koji su postepeno prelazili. Skoro niko ko je odjednom prekinuo sa cigaretama nije ostao duze na pari nego samo jednog dana mu pukne film ostavi elektroniku i nastavi sa pusenjem.

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-02-2018, 21:10   #26
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Zanimljivo.

Ja potpuno obrnuto: ko je nastavio da pljuga, vratio se na pljuge.

Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 21:12   #27
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Ja ih imam jedno 10tak koji su odmah bacili cigare "od danas samo elektronika" i nijedno od njih nije danas na elektronici, isto tako mozda ih imam 10tak koji su postepeno prelazili, od njih 10tak danas 7-8 je na pari

Staro 18-02-2018, 21:14   #28
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Ja preporucim potpuni prekid pušenja zbog grla, čula ukusa i mirisa i poređenja duvana i e-liquida.

Ali sam srećan zbog tvojih.

Staro 18-02-2018, 21:17   #29
Zadimljivac Prostora
Veteran

Ja sam isto tako presao na elektroniku. Moj prvi pokusaj je bio da skroz prekinem cigare, izdrzao 3-4 dana i odlozio elektroniku u fioku, i tek posle pola godine rijesio da joj dam sansu ali na drugaciji nacin, da vidimo sta mi je ljepse, privlacnije, i sigurno jedno pola godine uporedo i pusio i pario dok nisam smanjio na jednu cigaretu dnevno, zatim na jednu u 3-4 dana... I bio sam izlijecen

Staro 18-02-2018, 21:19   #30
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Sve OK, samo da svi dođemo do istog cilja.

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 04:44 sati.