Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-01-2018, 12:38   #1
TheBorg
Nov član

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 1
TheBorg je na dobrom putu
Uobičajeno Baterije, snaga, grejaci...

Pozdrav.
Vec neko vreme parim Vtc Mini u kombinaciji sa Kayfun 3 mini. To sam dobio od ortaka koji je prekinuo parenje.
Dosta sam citao forum pa mi je vecina stvari jasna medjutim imam par nedoumica na koje nisam nasao odgovore. Mozda se oni kriju negde u postovima, ja ih nisam nasao pa ako je vec pisano o tome i objasnjeno, molim da me uputite gde da pogledam jer mi nije mrsko da citam.
Uz navedeni mod i atomizer koristim VTC 4 i Samsung 25R baterije.
Koristim kantal i grejace 1,2-1,4ohm
Parim m2l sa malo vise otvorenog vazduha.
Trenutni setap mi je : 1.2ohm na 19W.
W su malo jaci u ondosu na klasican m2l setap ali mi je tesan vazduh i dugacka povlacenja na malim snagama dosadna. Volim kraca povlacenja na jacoj snazi i topliju paru ( ukusnija mi je tecnost tako )
Trenutno cekam SS zicu da mi stigne da bih probao grejace ispod 1 ohm-a. ( racunam negde oko 0.7 odprilike ) pa da vidim tj osetim ukus, brze zagrevanje zice itd.
Naravno da necu na na niskoj omazi podizati W preko 20-25W jer predpostavljam da sama Kayfun3mini ne moze da podnese toliku kolicinu pare da izbaci.
Sad dolazim do onoga sto me u stvari interesuje. Sve sto sam do sad napisao sluzi da imate uvid na cemu i kako parim, da bi izbegli suvisna pitanja i podpitanja.
Sto si tice V i W i ohm, to kako tako i razumem. Uostalom, elektronika obavlja posao a i neko skromno znanje da na grejacu od 1,5ohm-a ne nasviram mod na maksimum.
Sta V znace za sam mod?
Na 19W i 1.2ohm V je 4.87 ( bar tako kaze mod )
Da li modovi imaju ogranicenje kada su V u pitanju tj da imaju odredjenu vrednost koju mogu da ostvare, isporuce, ne znam ni ja kako da nazovem? VTC Mini na 1,2ohm moze maximum da ide do 64W tj 9V. To je ogranicenje moda?
Da li ta vrednost u V ima neke veze sa samim baterijama? Znam da treba paziti na amp limit.
Da li uopste trebamo da vodimo racuna o V kada koristimo regulisane modove?
Nadam se da nisam previse konfuzan pa ako nekom nije tesko da mi odgovori ili pak uputi gde da procitam konkretan odgovor na ovih par pitanja.
TheBorg nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-01-2018, 15:54   #2
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 44
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 170
Pohvaljen: 952
Nivo reputacije: 217
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Baterije, snaga, grejaci...

Имаш теме за почетнике где је то лепо описано у танчине шта где како...."излистај" форум мало.
Лепо што си овако описао твоје питање и колико познајеш материју.....најважније је не преоптеретити батерију у погледу ампера, јер онда може да дође до нечега непожељног (ја још нисам томе присуствовао), јес да се дешава у веома ретким случајевима због електронски контролисаних модова....али ђаво никада не спава.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2018, 19:37   #3
pupufna
Senior

pupufna's avatar

Registrovan: Nov 2014
Pohvala: 956
Pohvaljen: 440
Nivo reputacije: 93
pupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosipupufna ima čime da se ponosi

Za pocetak u pretragu kucaj "Omov zakon", bice ti malo jasnije

Vazno da se mi druzimo
pupufna nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-01-2018, 20:09   #4
DusanM
Senior

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 148
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 43
DusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosi

Svaki regulisani MOD je regulisan! :-)
To je napravljeno kako bi sve manje vise bilo sigurno za koriscenje, ograniceno ti je do 7,8,9V zavisi kako koji, lepo je znati sve procitaj ali zasto bi experimentisao sa grejacem od 1,5ohm i 9V???? Spalices zicu za 0,0005 sec i pisace ti "No Atomizer Found" baterije koristis u skladu sa grejacima,, sto manji otpor veca je snaga koriscenja i veca A koje vuce iz baterije i tako treba koristiti onda sto jace baterije! 20-30A.. sve je vrlo prosto.. ali uvek gledaj da budes u granici normale.. sami atomizeri su razliciti i imaju razliciti vazduh koji direktno utice na hladjenje grejaca u upotrebi. Taj kf3mini je skroman po tom pitanju i mislim da si sa 20w vec na granici smanji to malo i prilagodi se atomizeru ili kupi neki dtl atomizer pa ga nasviraj na 50w...
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-01-2018, 16:59   #5
TheBorg
Nov član

Registrovan: Jan 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 1
TheBorg je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od BobanNB Vidi poruku
Имаш теме за почетнике где је то лепо описано у танчине шта где како...."излистај" форум мало.
Лепо што си овако описао твоје питање и колико познајеш материју.....најважније је не преоптеретити батерију у погледу ампера, јер онда може да дође до нечега непожељног (ја још нисам томе присуствовао), јес да се дешава у веома ретким случајевима због електронски контролисаних модова....али ђаво никада не спава.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца
Radi se o tome da sam jako puno citao ali je vrlo moguce da su mi konkretni odgovori na ova konkretna pitanja promakla u moru informacija ( pa cak i u tim temama za pocetnike )pa sam zato pitao i zamolio da me neko uputi gde tacno da procitam ono sto me zanima.

Citat:
Originalna poruka od pupufna Vidi poruku
Za pocetak u pretragu kucaj "Omov zakon", bice ti malo jasnije
To je i vise nego jasno.

Citat:
Originalna poruka od DusanM Vidi poruku
Svaki regulisani MOD je regulisan! :-)
To je napravljeno kako bi sve manje vise bilo sigurno za koriscenje, ograniceno ti je do 7,8,9V zavisi kako koji, lepo je znati sve procitaj ali zasto bi experimentisao sa grejacem od 1,5ohm i 9V???? Spalices zicu za 0,0005 sec i pisace ti "No Atomizer Found" baterije koristis u skladu sa grejacima,, sto manji otpor veca je snaga koriscenja i veca A koje vuce iz baterije i tako treba koristiti onda sto jace baterije! 20-30A.. sve je vrlo prosto.. ali uvek gledaj da budes u granici normale.. sami atomizeri su razliciti i imaju razliciti vazduh koji direktno utice na hladjenje grejaca u upotrebi. Taj kf3mini je skroman po tom pitanju i mislim da si sa 20w vec na granici smanji to malo i prilagodi se atomizeru ili kupi neki dtl atomizer pa ga nasviraj na 50w...
Ogranicenost modova - to me je zanimalo.
Nisam ni rekao da cu nasvirati XXX W na grejac jaci od ohm-a a i znam sta bi se desilo.
Sti se tice Kaye, ona sasvim lepo radi i na jacim snagama. Meni savrseno odgovara vruca para koju daje jaci setup pri cemu nema zagorevanja, jako lepo natapa i prilikom chain vape-a. Mislim da ima tu jos mesta da se spusti otpor i poveca snaga ali o tom potom, probacu kad se dokopam SS316L. Da li cu nesto dobiti, ne znam dok ne probam.
Sto se tice D2L, kolicina pare mi odgovara medjutim sam nacin parenja kao i sama aparatura ( veci broj baterija, veci modovi, drugacija tecnost itd ) mi ne odgovaraju.
Hvala svima.
TheBorg nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-01-2018, 17:08   #6
DusanM
Senior

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 148
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 43
DusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosi

Heh okk, ali da znas da vruca para moze izazvati problema sa desnima grlom itd.. i svakako je manje zdravija.. da ne pricam o razvodnjavanju tecnosti itd, jednostavno kaye nisu za to.. sa ss zicom ces dobiti duplo manji otpor ali ne i obavezno povecanje snage jel za razliku od kantala SS se mnogo brze greje te mu je optimalna radna snaga oko 3V a kantalu 3.7-4.0V.. tako da ces uglavnom pariti na istoj snazi u Wattima :-)
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:20 sati.