Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-02-2017, 21:22   #706
Djindjilindji
Veteran

Djindjilindji's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 43
Pohvala: 650
Pohvaljen: 702
Nivo reputacije: 144
Djindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvaluDjindjilindji je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
ali ako paris da ne bih se vratio na analognim to je problem [bas mi je zao da ima takvih osoba
Druže,onda ćeš morati da žališ veliku većinu u vape svetu.
Djindjilindji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-02-2017, 21:24   #707
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 199
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Pa zasto mislis da bih uopste pario da mogu bez cigareta? Ako se tako bude gledalo na parenje onda ce biti normalno da sutra nepusacu kazem "uzmi elektronsku, super je fazon a i mnogo je ukusno".

I nema potrebe da ti bude zao, meni nije bilo zao ni dok sam pusio jer mi je bila navika i cak sam smatrao da sam voleo dok ih nisam nakon dugog vremena parenja probao i smucio mi se zivot pa se zapitah kako sam takvo go*** mogao da konzumiram. ALi niti imam problem da kazem niti mislim da je ista tu za zaljenje sto imam potrebu za nikotinom i da nema parenja verovatno bih pusio.

Pa ja sam i prestao a nisam zeleo. Devojka me je mesecima davila da probam elektronsku a mene nije zanimalo jer sam mislio da je samo jos jedna novotarija i glupost u nizu za uzimanje para. Kupio sam je samo da bi prestala da mi prica o tome i od kako sam zapario tako vise nisam imao potrebu za cigaretama osim u par situacija kada sam zaboravio opremu ili otisao na put, poneo sve rezervno osim tanka jer mi nije palo na pamet da cu ga razbiti. Srecom da je bio karto-tank iz cega sledi da sam imao bar probusem kart cije sam rupe zacepio maramicom i selotejpom pa sam dripovao kao najgori dzanki.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2017, 21:28   #708
roonda
Veteran

roonda's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 2,967
Pohvaljen: 3,863
Nivo reputacije: 552
roonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputacijuroonda ima reputaciju

Ne znam zašto sam i kako površno shvaćen, ali to sad nije ni bitno.
Elem, pokušaću da obrazložim moju izjavu da se maši poenta, a ujedno i razlog zašto mi se ne mili više da pišem na ovom forumu.
Dakle, sve studije do sada su pokazale da je vaping u priličnoj meri bezbedan i svakako mnogo manje štetan od cigareta, ali samo i isključivo ako se koristi na kratke staze, a u svrhu ostavljanja pomenutih. To je sad druga stvar što smo mi rešili da od toga napravimo svoj hobi u kome uživamo, svako na svoj način. Dugoročne posledice upravo ove naše odluke ćemo znati za otprilike 10-15 godina, kada se pojave prve vaping related teškoće i šta sve ne, a nekako zdravorazumski uzeto, pojaviće se.
Moje sugestije nisu nikako bile upućene u pravcu kritikovanja kuda je krenuo ovaj naš sport, šta više napomenuo sam da i sam ne bežim od različitih vidova unošenja pare. Ali, svrha i namena ovog foruma je prevashodno bila edukativnog karaktera i , što je najbitnije, podrška jedni drugima u istrajavanju u rekovalescenciji, a pogotovo novim i mlađim članovima.
Namesto toga, dobili smo forum gde se hvališemo sve većim spravama, sve nižim omažama i u svakom slučaju sumanutim količinama potrošene tečnosti.
Dakle, draga gospodo, parite kako hoćete i koliko hoćete, to je vaša stvar. Pravite okta kojlove, dimite kao kolubara, neka idu litre dnevno, apsolutno me ne zanima, ali dajte da se na forumu piše ono što treba na ovakvom forumu da se piše. Dajte da ne zbunjujemo ljude koji se i inače teško snalaze na ovom forumu. Dajte da se ne dešava kao skoro na FB-u da se klinac hvali da je terao tri potpuno neadekvatne baterije na 180w sa sve pričom:“što, ja to gurao bez problema“, potpuno nesvestan da je mogao bez pola face da ostane.
Parite bezbedno i pišite odgovorno!
Pozdrav od Runde.

TEODOR! KO JE DODJAVOLA TEODOR?!

Tri bele i dve crne bajo!
roonda nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2017, 21:38   #709
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,506
Nivo reputacije: 741
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Poštujem svačiji izbor i način kako će da koristi opremu, ali veća količina pare u plućima nije dobra. Tu nema rasprave, jednostavno je zdravije koristiti što manje tečnosti dnevno, to je jasno svakome valjda. Možemo da polemišemo o gomili drugih stvari oko parenja, ali ne o potrošnji. Manje (tečnosti) je bolje. Kako ćete redukovati potrošnju, da li većim procentom nikotina ili nekim drugim sistemima, o tome možemo da raspravljamo, a o tome da li je bolje bilo šta osim čistog vazduha ubacivati u pluća mislim da je bespotrebno razglabati. Može to biti najbolja legura, najčistiji pamuk, nikotin visokog kvaliteta i arome bez hemije, zdravije je od cigareta hiljadu puta, ali nije zdravo kao da ništa ne koristimo, nemojmo se lagati...

Sent from daljnski, using thumbs.

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2017, 21:47   #710
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 9,986
Pohvaljen: 14,494
Nivo reputacije: 2305
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od roonda Vidi poruku
Ne znam zašto sam i kako površno shvaćen, ali to sad nije ni bitno.
Elem, pokušaću da obrazložim moju izjavu da se maši poenta, a ujedno i razlog zašto mi se ne mili više da pišem na ovom forumu.
Dakle, sve studije do sada su pokazale da je vaping u priličnoj meri bezbedan i svakako mnogo manje štetan od cigareta, ali samo i isključivo ako se koristi na kratke staze, a u svrhu ostavljanja pomenutih. To je sad druga stvar što smo mi rešili da od toga napravimo svoj hobi u kome uživamo, svako na svoj način. Dugoročne posledice upravo ove naše odluke ćemo znati za otprilike 10-15 godina, kada se pojave prve vaping related teškoće i šta sve ne, a nekako zdravorazumski uzeto, pojaviće se.
Moje sugestije nisu nikako bile upućene u pravcu kritikovanja kuda je krenuo ovaj naš sport, šta više napomenuo sam da i sam ne bežim od različitih vidova unošenja pare. Ali, svrha i namena ovog foruma je prevashodno bila edukativnog karaktera i , što je najbitnije, podrška jedni drugima u istrajavanju u rekovalescenciji, a pogotovo novim i mlađim članovima.
Namesto toga, dobili smo forum gde se hvališemo sve većim spravama, sve nižim omažama i u svakom slučaju sumanutim količinama potrošene tečnosti.
Dakle, draga gospodo, parite kako hoćete i koliko hoćete, to je vaša stvar. Pravite okta kojlove, dimite kao kolubara, neka idu litre dnevno, apsolutno me ne zanima, ali dajte da se na forumu piše ono što treba na ovakvom forumu da se piše. Dajte da ne zbunjujemo ljude koji se i inače teško snalaze na ovom forumu. Dajte da se ne dešava kao skoro na FB-u da se klinac hvali da je terao tri potpuno neadekvatne baterije na 180w sa sve pričom:“što, ja to gurao bez problema“, potpuno nesvestan da je mogao bez pola face da ostane.
Parite bezbedno i pišite odgovorno!
Pozdrav od Runde.
Pa i ti si taj forum.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2017, 21:59   #711
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,184
Pohvaljen: 1,344
Nivo reputacije: 195
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@Djindjilindji sad sam procitao sta sam napisao, lose sam se izrazio, hteo sam da kazem da mi je zao da im nedostaju analogne i da se nisu odvikli te lose i zavisne navike, i da ih razumem jer i ja sam bio u toj situaciji, ja godinama parim poceo sam 27/3/2010 naucio dosta stvari i video dosta osoba koje pare m2l i cigarete im nedostaju, ja verujem da je resenje tog problema preci na d2l, ako dugo paris m2l i nedostaju ti analogne onda je d2l resenje, provereno video sam i znam puno osoba koje su to uradile bez problema, nemojte da zaboravite sve sto pisem je moje iskustvo koje sam stekao druzenjem osobama koje pare, kod mene parenje nije novi sport vise ljudi pari analogne se slabo koriste, znaci video sam i vidim dosta sto se tice ovog sporta [zato mi je nadimak dragon] nekazem da sve znam ali sam uvek iskren ako moja iskrenost nekog uvredi to mi je zao, toliko od mene parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-02-2017, 22:08   #712
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Sta znaci svasta sam video? Pariti od 2010. je prakticno isto kao pariti od kraja 2012. ili po polovine 2013. Tek nakon tog perioda pocinju sve vece i vece promene, pre toga se bez obzira na marku uglavnom sve svodilo na isto.

I ne znam kako ce D2L da pomogne da neko ne zeli cigarete? Pa ja ih ni sada ne zelim, M2L i 1.5-1.8 oma coil su mi dovoljni da mi cigarete nisu ni u malom mozgu. Ja pricm o tome sta bi bilo kada bih jedan dan ostao bez opreme u popunosti. Tu ne pomaze ni M2L ni D2L. Meni treba nikotin. Ja sam probao da spustim na 12mg pa sam odmah osetio da mi nije dovoljno i mislim da sam povukao 2 puta vise pafova nego inace. I kada sam kratko probao D2L na 0.5 oma cepao sam na 12mg. Nista meni ne znaci sto jace udara i u pocetku smeta jacina kada nema klasicnog TH-a na koji sam navikao i kada sasvim jasno osecam da ne unosim dovoljno nikotina da bih bio zadovoljan. Onda sam jos par dana pario na 18mg, dan-dva smetalo, posle se i na tu jacinu navikao ali nisam video poentu.

A eto, ja znam osobu koja je (sto mi je neshvatljivo) pusila cigarete D2L pa je opet zadovoljna M2L parenjem.

Vrtimo se u krug a sustinu je vec sasvim jasno i precizno reklo vise ljudi - manje tecnosti je zdravije nego vise tecnosti.

I @dragon, posto je tebi ovo sport samo mi odgovori na jedno pitanje - da li bi osobi koja ne pusi i nikada nije pusila preporucio parenje kao super sport prepun prelepih ukusa?

Staro 22-02-2017, 22:25   #713
dragon
Veteran

dragon's avatar

dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@Mesecar da budem iskren tesko je tebi objasniti, svaki sport nije zdrav i zove se sport bokseri se udaraju u glavu i dobiju izliv mozga i slicne srvari pa se zove sport, ako zovem parenje sport sto ti to smeta, ovo je forum za parioce a nije forum filozofa, bez uvrede ali si sam trazio pozdrav i pari bezbedno
Staro 22-02-2017, 22:34   #714
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Ne znam sta sam to trazio (pa valjda i dobio ), parenje ne moze biti sport pa da se zemlja zarotira u kontra smeru. I fudbaler dobije infarkt na sred utakmice, kosarkasu u NBA izbiju oko prstom, biciklista padne pa se izlomi ali u to i dalje sportovi. Jedino filozofiranje jeste da je parenje sport.

Elem:

Citat:
@dragon, posto je tebi ovo sport samo mi odgovori na jedno pitanje - da li bi osobi koja ne pusi i nikada nije pusila preporucio parenje kao super sport prepun prelepih ukusa?

Staro 22-02-2017, 22:43   #715
dragon
Veteran

dragon's avatar

@Mesecar da budem iskren fali nam nikotim pa smo se raspisali ili previse nikotina pa smo dobili energiju
Zahvalili :
Staro 22-02-2017, 22:48   #716
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Nista, kada se dopunis a ti mi odgovori.

Staro 22-02-2017, 23:19   #717
dragon
Veteran

dragon's avatar

ako je osoba 18+ i zeli da se bavi ovim sportom preporucio bih da pari bezbedno, ja ne reklamiram parenje i ne preporucujem nikom ovaj sport ako mu nije potreban, ali ko se bavi ovim sportom tu sam da pomognem ako mogu, i uvek dajem iskrene savete, ako neznam neke stvari uvek pitam, znaci odgovor na tvoje pitanje je prost nepreporucujem nikom da se bavi parenjem jer se ne bavim reklamama, mi svi znamo da je bolje bez analognih i elektronskih cigareta, ali zivot bi bio dosadan ako nemamo neku losu naviku i nebavimo se nekim losim sportom pozdrav parite bezbedno
Staro 22-02-2017, 23:32   #718
Goran_M.
Senior

Goran_M.'s avatar

Registrovan: Mar 2015
Pohvala: 337
Pohvaljen: 1,425
Nivo reputacije: 197
Goran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputacijuGoran_M. ima reputaciju

Dok smo pržili smrduše nismo obraćali nikakvu pozornost na gomilu raznoraznih aditiva i kancerogenih supstanci koje sadrže, oglušivali se na mnogobrojna upozorenja, istraživanja, "zatvarali oči" na napise o broju umrlih godišnje od posljedica pušenja, sebično i s guštom trovali i sebe i sve oko sebe, smrdili smo k'o tvorovi i vjerujem da nije izumljena e-cig., da bi i dan danas većina nas (99%) s ovog foruma (a i općenito) i dalje purnjalo, smrdilo i ne bi ni pomislilo na prestanak pušenja do neke ozbiljnije zdravstvene situacije, a neke čak ni to ne bi spriječilo da se i dalje truju. Onaj 1% bi se duvanisanja riješio (možda) "na suho" isključivo jakom voljom.
Budimo realni, svi mi ovde prisutni smo izrazito slabog karaktera kad je u pitanju skidanje s nikotina (koji je inače stimulans poput npr. kofeina) i tražimo "izgovor" da je "ovo hobi", "ima gomila aroma" ... itd... a sve, odnosno većinu na okupu nas drži isključivo - nikotin. Da sam u pravu može potvrditi činjenica da oni rijetki sretnici koji su nekad vejpali i neko vrijeme bili na 0mg/ml su ili odavno otišli s foruma vezanih za vape ili još neko vrijeme purnjaju nulu i prisutni su tu s planom da u dogledno vrijeme prestanu potpuno i rasprodaju opremu.
Te ljude se može nabrojati na prste jedne ruke... svi ostali su i dalje tu. A koliko ih je aktivnih na forumu šta pari nulu? A?
I sad, kad je za razliku od smrduša "knjiga spala na dva slova" (čitaj - kad su se komponente svele na 4 sastojka) toliko smo se u'vatili rasprave o (ne)štetnosti istih i toliko smo se pretvorili u "čistunce" da je prosto nevjerojatna odjednom tolika briga za zdravlje svih nas koji za isto nismo pridavali pažnje ni 2% dok smo godinama, desetljećima... tamanili duvanske štapiće u enormnim količinama bez obzira na sve činjenice o štetnosti istih.
Što se tiče D2L vejpanja smatram da je sve ovo otišlo predaleko... Sve te "parne mašine", "bunari" od attyja sa grijačima od bojlera koji s modovima od kilovata troše čorbe k'o Fiat 1300... sve više i više idu u ekstrem zbog kojeg nije ni čudno da se uvode razne restrikcije pogotovo ako se uzme u obzir da mnogi ne poštuju osnovna pravila ponašanja pa ganjaju oblake i na mjestima na kojima inače ni cigaretu ne bi smjeli zapalit (dva, tri puffa - prostorija u magli) te kao i da mlađoj (da ne kažem maloljetnoj) populaciji sve ovo može izgledati "cool" i privlačno.
Što se tiče količine poparene tekućine... pa i voda je "zdrava"... al' popit 15 litara vode dnevno bgm nije.
I zato... parite umjereno.
Goran_M. nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 23-02-2017, 00:05   #719
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Citat:
Originalna poruka od Goran_M. Vidi poruku
I sad, kad je za razliku od smrduša "knjiga spala na dva slova" (čitaj - kad su se komponente svele na 4 sastojka) toliko smo se u'vatili rasprave o (ne)štetnosti istih i toliko smo se pretvorili u "čistunce" da je prosto nevjerojatna odjednom tolika briga za zdravlje svih nas koji za isto nismo pridavali pažnje ni 2% dok smo godinama, desetljećima... tamanili duvanske štapiće u enormnim količinama bez obzira na sve činjenice o štetnosti istih.
Sve sto si napisao je tacno, pogotovo ovo citirano. I u vezi sa tim, nije sramota reci - bio sam glup.

Ali kada covek vidi da moze bez toga, da postoji zamena i da je mozda bio glup ali vise nije, nema potrebe da opet pravi sebi stetniju naviku i ide u krajnost. Znam bivse pusace koji su naporniji i dosadniji po pitanju pusenja, duvanskog smrada, dima itd. vise nego bilo koji nepusac. Da li me to iritira kod njih? Da. Da li to znaci da nisu u pravu? Apsolutno ne.

Mada, normalno je imati odbrambeni mehanizam kada ti neko ukazuje da nesto ne valja ili bar moze i bez toga. Dok sam pusio svim silama i argumentima (a nije da ih je bilo) sam branio svoj izbor cak do krajnosti i inata, iako sam u dubini znao da gresim. Retko koji bivsi pusac ne zna o cemu pricam. Tako sada reagujem i kada neko krene sa pricom da je parenje otrov, hemija, sta ce mi to itd. iako tu imam mnogo vise argumenata i znam da u najvecem broju komentara ljudi grese i nisu u pravu. Zato razumem odbrambeni gard i potrebu za pravdavanjem ljudi koji pare D2L na sub-omima i sa galonima tecnosti dnevno poput toga da je rec o sportu, hobiju, manje je stetno jer je nizi nivo nikotin i sta sve ne. Cak i sam D2L ne bi bio toliko strasan (iako sam misljenja da direktno unosenje u pluca mora biti manje zdravo) da je rec o nekoj "normalnoj" omazi i sa sto je manje mogucom potrosnjom tecnosti.

Samo je greska ako nas oni dozivljavaju kao nekoga ko osudjuje ili kritikuje. Svi smo prosli isto i svi smo u istom "brodu", Vec sam napisao da je moje pisanije na ovu temu iskljucivo dobronamerno i treba shvatiti kao savet i nista osim toga

Da je parenje sport i da smo 100% sigurni da je zdravo (a ne samo zdravije od cigareta), preporucivali bi ga i drugima. Mislim da cemo se jednoglasno sloziti da niko od nas ne bi preporuio parenje nepusacu ili bivsem pusacu koji je prevazisao krize i nema nikakvu potrebu za cigaretom. Ta cinjenica vec govori sama za sebe i daje odgovor na neka pitanja.

Staro 23-02-2017, 07:30   #720
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 823
Nivo reputacije: 158
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

To sa mešanjem ne pušača i bivših pušača meni ne zvuči logično. Oni nisu isti svet kao mi.
Ok, jasna je poenta. I sigurno da je bolje ništa nego bilo šta. Samo, mešanje nije odgovarajuće.
Ne pušači nisu slučajno to što jesu. Oni jednostavno ne pripadaju istom svetu, i nema nikakve logike predlagati im da počnu sa parenjem.
Međutim, verujem da postoje (mladi) ljudi koji su počeli sa parenjem, a nikada pušili nisu.. (kao što imamo one koji su počeli sa pušenjem, a nikada pušili pre toga nisu).
Tako da zašto da ne - da mene ne pušač pita za savet, da li je bolje i lepše da krene sa pušenjem ili parenjem, šta ja mislim, pošto imam iskustva u oba - preporučio bih parenje, naravno.
I dodao bih sigurno kako nije samo stvar u udahni-izdahni, već je to ceo svet raznovrsnosti (uređaja, ukusa, događaja..) za razliku od monotonih cigareta.
Razumem ja zašto vaping Dragon naziva sportom. Ali jeste da je naziv ili metafora pomalo nesrećno izabran.
Ja bih ga pre nazvao hobijem ili još bolje sub-kulturom, jer (onima koji ne pare da ne bi pušili) to verujem da i jeste.
Recimo ja sam imao iskustvo da kada sam prvi put susreo vaping, nisam čuo pre toga za tada jedinu prodavnicu u našoj zemlji, niti video reklamu u kojoj se spominju reči prestanak i pušenje. A čovek mi je predstavio kao uređaj koji proizvodi paru raznih ukusa i koja sadrži nikotin.. tako da njemu ne ide i parenje i pušenje u isto vreme.
Što je meni bilo vrlo zanimljivo.
Ok, prva sprava mi jeste bila cig-a-like za probu.. i tu jesam imao taj "most" sa pušenjem, ali prvi eGo je prekinuo tu mentalnu vezu.
Tada i saznao da postoje forumi.. i itd. ceo novi svet se otvorio.

@Mesečar.. ne direktno vezano za tvoju analogiju..
Rekao bih - naravno. Ili barem - verovatno. Jer još uvek ne znamo koliko je PG ili VG štetan (koliko poslednje od pre par godina znam, PG je inertan, a VG se razlaže na ugljene hidrate).. i niko neće pogrešiti ako unosi manje ili ne unosi uopšte. Ali nama, kojima je parenje način života.. volimo da je opušteno i izdašno, bez granica i odricanja.

Svakako je ovo pisanje ovde podstaklo mene na razmišljanje. Ako ništa drugo, ono da vidim da M2L veoma zastupljen i da mogu razmišljati i na tu stranu u budućnosti..
(M2L nije vise ono "mučenje" koga se sećam iz vremena C4)
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:44 sati.