Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-12-2017, 13:42   #826
DusanM
Senior

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 148
Pohvaljen: 178
Nivo reputacije: 43
DusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosiDusanM ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

Lagano ode na 6-10ml dnevno pogotovo u pocetku ili ako spustis nikotin na 3-6mg pa vuces non stop, da ne pricam sto bi bio odusevljen sa kolicinom pare koju pravis i sa samim osecajem dok drxis mod u ruci neces ga ispustati.. jbt mod nosim u ruci sa vecom brigom nego telefon koji kosta 10x vise.. pisem ovo cisto radi poredjenja koliko se covek stopi sa modom

Sent from China Air Post with Tracking
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-12-2017, 13:50   #827
sslobodan023
Nov član

sslobodan023's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: iStick Pico 75W eGo OneV2
Pohvala: 4
Pohvaljen: 25
Nivo reputacije: 4
sslobodan023 je na dobrom putusslobodan023 je na dobrom putusslobodan023 je na dobrom putu

Hvala vam svima na odgovorima!
sslobodan023 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-12-2017, 13:54   #828
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,792
Pohvaljen: 1,642
Nivo reputacije: 289
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Najbolje bi bilo da kazes o kom je modu i atomizeru rec a ne da te ovde plase da ces trositi 20ml na dan Mada i to dodje vremenom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-12-2017, 13:59   #829
sslobodan023
Nov član

sslobodan023's avatar

sslobodan023 je na dobrom putusslobodan023 je na dobrom putusslobodan023 je na dobrom putu

Rado bih ja to kazao kad bih znao. Početnika sam, tek 2 meseca parim, ali sam pre neki dan probao nešto što baš nema puno sličnosti sa ovim što ja koristim, tj. mnogo je bolje, meni lično, pa zato pitam. Ne znam baš puno o modovima i atomizerima ali ako želim da pređem, moraću da se malo edukujem.
Staro 16-12-2017, 14:29   #830
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,446
Pohvaljen: 2,294
Nivo reputacije: 407
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Nemoj da te plase komentari sa vecom potrosnjom, naravno to je neosporivo, ali uz vecu potrosnju dobijes izrazeniju aromu i spustices kolicinu nikotina u tecnosti.. No, ako si zadovoljan opremom koju sad imas, ne kupuj nista drugo sve dok su ti potrebe zadovoljene.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-12-2017, 14:44   #831
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 821
Nivo reputacije: 157
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Svakako ne zavisi od moda ("baterije"), jer je mod samo "pogon". Već od atomizera. Atomizer je ono što pravi paru.. (i troši tečnost)
Ali, razumljivo zašto to u početku izgleda isto, jer je spojeno zajedno (atomizeru treba odgovarajući "pogon" da ga.. pa - pogoni)
E sada, atomizera ima puno modela, a i vrsta/sistema.

Npr..
Ja ovih dana (za probu) koristim clearomizer sa grejačem otpora 1.2 Ohm na 17 W i potrošnja je ~5 ml/dan, 12 mg/ml nikotina.
Koristio sam RTA (clearomizer kome mi pravimo grejače), otpora 1.0 Ohm na 21 W i potrošnja je bila ~25 ml/dan, 3 mg/ml nikotina.
A inače, koristim RDA (mi pravimo grejače i takav atomizer nema rezervoar), otpora 0.45 Ohm na 40 W i potrošnja je ~40 ml/dan, 0.7 mg/ml nikotina.

Tvoj atomizer je recimo nekih 1.8 Ohm i na 6, 7.. 8 W.
Zato je potrošnja kod tebe tolika kolika je.
Možeš videti približan odnos potrošnje u zavisnosti od otpora grejača i snage na kojoj se pari..

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-12-2017, 16:35   #832
sslobodan023
Nov član

sslobodan023's avatar

Dakle, ako sam dobro shvatio, što je veći otpor grejača a manja snaga, manja je i potrošnja?
Staro 16-12-2017, 16:49   #833
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 821
Nivo reputacije: 157
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Da, otprilike.
OK, zavisi i od konstrukcije, sistema, načina parenja.. itd. ali generalno je tako - niži otpor traži veću snagu, i više vazduha - da bi za isto vreme ispario više tečnosti.. (= veća potrošnja)
A u više pare/tečnosti, ima uslovno i više ukusa i količine pare.. (mada opet, tu i konstrukcija igra ulogu).
Zato se i jačina tečnosti (nikotin) smanjuje, jer nam je prejako (mene recimo peče u plućima), jer - ima i više nikotina u više isparene tečnosti.. (za isto vreme koliko traje jedan udah)

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-12-2017, 16:59   #834
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 47
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 5,673
Pohvaljen: 7,006
Nivo reputacije: 1024
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

@Slobodan

Ili puta 3. Međutim, ne mora da znači.

Niko nije sa malih kliromizera zadržao istu potrošnju prelaskom na tank atomizere jer sam dizajn i rad nose to kao posledicu.

Ali, lepši je doživljaj i dok ne preteruješ nema problema. Povećana potrošnja često vodi do prelaska na "napravi sam" tečnosti a i mnogi pređu na atomizere koji imaju opciju remonta grejača, tako da ispadnu ukupno manji troškovi.

Edit: sad vidim da si iz Zrenjanina, poslaću ti poruku sa mojim brojem tel pa ti sve objasnim uz kafu, ako si raspoložen.

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-12-2017, 17:31   #835
sslobodan023
Nov član

sslobodan023's avatar

Da, to sam baš hteo da kažem, to bi bilo besmisleno ukoliko se kupuju gotove tečnosti (ne besmisleno ali po mom shvatanju preskupo). To oko pravljenja mi je sve jasno, proučavao sam malo, računao, izađe dosta jeftinije ako sam praviš, po ml. Ali ako bi potrošnja bila 5X veća onda ne bih bio baš zadovoljan.
Staro 17-12-2017, 01:27   #836
zoran puf puf
Iskusan član

zoran puf puf's avatar

E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 51
Pohvaljen: 48
Nivo reputacije: 12
zoran puf puf je na dobrom putuzoran puf puf je na dobrom putuzoran puf puf je na dobrom putuzoran puf puf je na dobrom putuzoran puf puf je na dobrom putu

Starter kit, oko 25W; 0,5 oma grejač; m2l.
Trošim oko 2-3 mL m2l, 10 mg Nikotin.
Posle dva meseca parilačkog staža
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 01:52   #837
Alex82le
Iskusan član

Alex82le's avatar

E-cig: Ijoy Capo 100+Serpent SMM
Pohvala: 52
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 13
Alex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svima

D2L subomski mizer,40-50w 0.5 Ohm, dnevno od 7-10ml tecnosti sa 3mg nic.
Alex82le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 02:00   #838
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 306
Pohvaljen: 662
Nivo reputacije: 178
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Da nije malo mnogo 40-50W na taj otpor?
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 02:04   #839
Alex82le
Iskusan član

Alex82le's avatar

E-cig: Ijoy Capo 100+Serpent SMM
Pohvala: 52
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 13
Alex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svimaAlex82le je poznat svima

Na grejacu pise 30-80w ali na 30 mi nekako slabo a na 45w idealna aroma i kolicina pare
Alex82le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 02:12   #840
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 306
Pohvaljen: 662
Nivo reputacije: 178
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Moguce da je debela zica unutra i prve 2 sekunde ne zari dobro pa kad podesis vise wati onda bolje radi. Koji je atomizer u pitanju?
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 05:00 sati.