Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-12-2017, 01:19   #841
Alex82le
Senior

Alex82le's avatar

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Ijoy Capo 100+Serpent SMM
Pohvala: 222
Pohvaljen: 302
Nivo reputacije: 53
Alex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosiAlex82le ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Potrosnja tecnosti ?

Posle 0.2sec vec prsti grejac, captain mini subtank je model. Probao sam desetak tankova i na njemu se najcistije osecaju arome. Clapton je grejac.

---------- Post dodan 17-12-2017 u 02:21 ----------

Puff time mi je u proseku 2.8 sec,nakon cega izbacim ozbiljniji oblak pare.
Alex82le nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 06:50   #842
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 44
E-cig: Primo Mini & Atomic RDA
Pohvala: 1,504
Pohvaljen: 823
Nivo reputacije: 158
PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

Zanimljivo. 7-10 ml/dan u DL načinu.
Pratim ovu temu.. ali možda ne baš redovno (možda nisam pročitao sve postove) i zaista me interesuju iskustva, pošto ja ne menjam puno atomizera, a i nemam u okolini nikakvo parilačko društvo.
Ali vidim da se koriste DL atomizeri i nižih otpora i većih grejača od onoga što ja imam.. ali ne viđam koliko oni tečnosti troše.
Ja jeste da trenutno nemam obaveza u svom životu, pa parim konstantno tokom celoga dana, ali mi dripper nije ništa veliki (čak štaviše, to je ø19, round wire dual macro coil, ~0.45 Ohm (po matematici bi trebao biti 0.40.. ali mi pokazuje da je više, odnosno varira.. i 2x ø3 mm vazduh) i odgovara mu 40 W - znači, skromno), pa opet do uveče pređe 30 ml, a do kraja dana završi na oko 40.
Stalno očekujem da vidim post u kome neko ko koristi niže otpore, veće snage i veće grejače (i eventualno veće dripper-e), prijavi potrošnju od.. 60, 80.. 100 ml/dan.
Ali, nisam viđao.. čini mi se.

I onda vidim kao sada 7-10.

Ja 10 ml "izduvam" na brzinu, kada mi toliko ostane u bočici, da bih promenio za tečnost drugog ukusa..
(ne kažem ništa, moguće - nemoguće, nego prihvatam činjenicu/iskustvo)

Mislim, gledam na YT šta drugi imaju i kakve setups postavljaju. Koliko tu pare ima.. i onda da to isto ima i ovde.. ali i dalje ne znam koliko to troši.

I da dodam..
Ne radi se o takmičenju u potrošnji i volumenu oblaka. Nije ni MTL vs DL (štetnost i tako to).. (da noviji članovi ne vide to pogrešno)
Jednostavno meni tako odgovara.
Preporučo ženi da uzme klir i proba prelazak sa cigareta.
Nije ni pogledala, kamo li probala. Pa mi sada taj klir stoji bezveze. Pa koristim tako, sa vremena na vreme, po par dana.. dok ne potrošim tečnosti sa više nikotina koje sam pripremio za nju. I vidim - MTL nije za mene. Čak štaviše - ovaj klir koristim za restricted DL.
Itd.
Sve u svemu - DL, jer me to ispunjava. A potrošnja ide sa tim..

Vapor running through my veins
PøisøN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 07:23   #843
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Registrovan: Jul 2015
Godine: 35
Pohvala: 1,195
Pohvaljen: 711
Nivo reputacije: 125
oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Evo ja ne prelazim 15ml, 2.5mg a cesto se zavrsi dan na 10ml. D2l single 0.4 I dual 0.3ohm

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
oliverbanjas nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 07:34   #844
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

PøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvaluPøisøN je za svaku pohvalu

E pa.. onda je ovaj tvoj, a meni poklonjen Atomic, zaista atomic
Šalu na stranu.. tek.. eto tako, zanimljivo.
Nema tu ništa natprirodno. Ako ograničimo fiziku (konstrukciju atomizera i grejača).. ostaje jedino da ja koristim češće, duže.. verovatno.
Negde, nešto, mora da vuče tu tečnost/potrošnju..

Staro 17-12-2017, 07:37   #845
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Vuces vuces. Mali driper, radi sa tankim zicama, jedino je preostalo da ne ispustas iz ruku. Jel sija crveno kad ugasis svetlo?

Staro 17-12-2017, 07:48   #846
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

Haha.. "sija crveno"
Dobar si.
E.. a dripper je zaista dobar. Meni se baš sviđa. Ne menjam ga.. pa sigurno.. ne znam kada. Sada kada izlazim, posebno obraćam pažnju da ne izgubim spravu (a pošto ja ne pijem i sl. teško je izgubiti). A i nema se šta pokvariti.
Tako da će trajati dugo..

Pa, ne znam.
Mogu ja izmeriti broj puffs i još bitnije - vreme korišćenja tokom jednog dana.
Posle samo to treba uporediti sa nekim drugim.
Mada opet.. to je ono što ja ne znam - da li recimo drugi (veći i složeniji) grejači troše manje? Recimo - brže i sa manje tečnosti daju zadovoljavajuću paru..? Tako nešto..

PS
Koristim ø0.4 mm kanthal. 6 wraps, ø3 mm, dual coil.

Staro 17-12-2017, 08:02   #847
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Ne trose manje naprotiv. Treba im duze da se zagreju I da se ohlade. Clapton grejaci natapaju jace. Ako zelis da probas imam fused clapton 3*0.25+0.1 znaci ako je rupa za prihvat 1mm ili veca moze za stane ali ne verujem da bi mogao dual. Meni daju 0.3ohm u dualu I na tsunami-ju rade na 40W

Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 08:27   #848
PøisøN
Veteran

PøisøN's avatar

E.. hvala na ponudi. Ali, nije potrebno.
Nema ovde puno mesta. Nema ni puno vazduha, jer je širina 3 mm. Zato i gledam da se grejač, gledan sa strane, uklopi u 3x3 mm profil. Itd.
Plus, nije jedna muka. Imam samo četri baterije, a punjač za dve.. tako da sam na granici sa autonomijom. Sve što skraćuje trenutnu autonomiju, rezultiraće time da ne stignem da napunim baterije.
(mislim, tako je za sada, jer se uklapam)
Radi meni ovo fino.
Doduše, ti kada si mi poslao ovaj dripper, bili su grejači, meni izgleda, nešto uži od ø3 mm i deblja žica od ø0.3 mm. I to je bilo savršeno. Nikada pre, niti posle toga nisam imao toliko ukusa.
Međutim, pošto ja raspolažem sa ø0.3 i ø0.4 mm žicama i ø2 i ø3 mm burgijama - pronašao sam drugi setup po redu koji daje dobre rezultate.
Morao sam još jedino i drip-tip promeniti za širi, jer je sada pretoplo sa tvojim.. (koji je odlično išao na tvom setup-u)
I ostao na tome..

Sve u svemu, ja zadovoljan.
Nije loše probati drugačije stvari.. ali.. otvara meni to nove potrebe.. pa je bolje živeti u neznanju
Hvala svakako!

Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 09:17   #849
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,267
Pohvaljen: 1,991
Nivo reputacije: 472
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

Secam se pre dve godine kad su me ljudi pljuvali i neverovali kako potroshim 20 ml , koliko vidim sada je to normalno sa rda atomizerima i velikim watazama komotno ide na duplo no boze moj ,uvek je bilo dushebriznika i nevernih Toma !!!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-12-2017, 09:19   #850
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 189
Pohvaljen: 1,198
Nivo reputacije: 266
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Знам ја једног који испурња 30 мл глат. Можда и прочита па каже.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 09:20   #851
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Elfy-Pico
Pohvala: 1,339
Pohvaljen: 1,981
Nivo reputacije: 378
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Tako je Seme.Do koje si jacine tecnosti stigao? Mene je nekako stalno teralo da smanjujem nikotin i dogurao sam do 1mg.Sad sa Crius 2 mi i to jako pa planiram jos da smanjijem.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 12:37   #852
zoran puf puf
Banned

E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 0
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Samo da vas pitam. Jel bacate deo pare u vazduh ili sve uvlačite? Može se trošiti mnogo samo je pitanje koliko stvarno vučemo u pluća.
Meni u vazduh odlazi minimum sve uvlačim, tako da je to stvarno 2-3 ml.

Sent from my MI 5C using Tapatalk
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 12:40   #853
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Elfy-Pico
Pohvala: 1,339
Pohvaljen: 1,981
Nivo reputacije: 378
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Ne rasipaj se Pari kako ti lepo.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 12:54   #854
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 331
Pohvaljen: 778
Nivo reputacije: 201
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Kako moze da odlazi u vazduh kad gurnes driptip ceo u usta? Jedino ako su usta suplja pa bezi para.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-12-2017, 12:56   #855
zoran puf puf
Banned

E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
Nivo reputacije: 0
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Može da se pućka ali to niko ne priznaje

Sent from my MI 5C using Tapatalk
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Osnovni pojmovi

Pošalji link

Tagovi
potrosnja

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 18:36 sati.