Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 11-12-2017, 18:13   #1
RobiKovac
Nov član

Registrovan: Dec 2017
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 3
RobiKovac je na dobrom putu
Uobičajeno Peckanje u grlu

Pozdrav forumasi. Pre neki dan sam kupio istick pico 75w,pocetnik sam u koriscenju e cigareta. Imam problem,pece me grlo prilikom koriscenja,pokusao sam da uzmem drugo ulje,slabije,prvo je bilo 12,a drugo 6 i opet isti problem,moze li neko da mi pomogne ili da mi da neki savet sta da radim,zbog cega se to desava?
RobiKovac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2017, 18:24   #2
scooter
Moder

scooter's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Lucky Strike
Pohvala: 1,522
Pohvaljen: 1,952
Nivo reputacije: 385
scooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputacijuscooter ima reputaciju
Uobičajeno Re: Peckanje u grlu

To se desava zato jer prvo kupite pa onda pitate sta ,kako i zasto ...
Koji atomizer , koliko oma grejac i na koliko vati koristis ecig ?

Droper narkoman.
Skraceno doper.
scooter nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2017, 18:26   #3
Milanez
Banned

Registrovan: Aug 2016
Godine: 40
E-cig: istick pico 75+ego one v2
Pohvala: 1,184
Pohvaljen: 329
Nivo reputacije: 0
Milanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosi

nisi naveo koji atomizer koristis
scooter i ja odgovorili u isto vreme
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2017, 18:32   #4
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 46
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 403
Pohvaljen: 2,202
Nivo reputacije: 386
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od RobiKovac Vidi poruku
....pokusao sam da uzmem drugo ulje,slabije,prvo je bilo 12,a drugo 6 i opet isti problem,moze li neko da mi pomogne.....
To je zato što si kupio "ulje". Pita je je koji je viskozitet.
Da si uzeo tečnost za e-cigaretu možda bi bilo drugačije.🤣🤣🤣

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2017, 18:53   #5
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 330
Pohvaljen: 777
Nivo reputacije: 200
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Ne znam da li se slazete, ali Vital ima najbolji odnos boje i viskoziteta.

@OT

Kupi "ulje" sa vise glicerina, a manje propilen glikola. Zaobidji Dekang, Joyetech i Liquideo, a fokusiraj se na FlavourArt, Valeo i KTS, to je ono sto je najzastupljenije kod nas. Takodje, taj pico 75 sto imas, nemoj "odvrtati" mnogo vec gledaj da ti u levom cosku ekrana stoji 3.7V bez obzira na to sta pise u watima, naravno pod uslovom da ne koristis TC grejace.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2017, 18:54   #6
RobiKovac
Nov član

Registrovan: Dec 2017
Pohvala: 0
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 3
RobiKovac je na dobrom putu

Grejac je od 0.5 oma,koristio sam na 35 vsti,probao sam i da smanjim na 25 i opet isto. Atomizer je melo III. Izvinite ako nesto nisam dobro napisao,pocetnik sam i maltene ne znam nista o e cigareti.
RobiKovac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2017, 18:57   #7
maestro
Veteran

maestro's avatar

maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Smanji ga na 30W i promeni tecnosti koje koristis, idealno bi bilo 50-50 PG/VG, a to su ona tri proizvodjaca sto sam napisao iznad.
Staro 11-12-2017, 18:59   #8
RC36
Senior

RC36's avatar

Registrovan: Jan 2017
Godine: 24
E-cig: 101
Pohvala: 862
Pohvaljen: 513
Nivo reputacije: 83
RC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvaluRC36 je za svaku pohvalu

To je atomizer napravljen za uvlacenje direktno u pluca, i treba ti tecnost sa manje nikotina. Ili nadji drugi atomizer, ili smanji nikotin na 3-4mg/ml, sta vec mozes da nadjes u prodavnici.
I idi u prodavnicu gde si kupio opremu i tecnost i olupaj prodavca o glavu modom, ako neko treba da zna da taj atomizer i tecnost sa toliko nikotina ne idu zajedno to su oni
RC36 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2017, 19:01   #9
Milanez
Banned

Registrovan: Aug 2016
Godine: 40
E-cig: istick pico 75+ego one v2
Pohvala: 1,184
Pohvaljen: 329
Milanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Ne znam da li se slazete, ali Vital ima najbolji odnos boje i viskoziteta.

@OT

Kupi "ulje" sa vise glicerina, a manje propilen glikola. Zaobidji Dekang, Joyetech i Liquideo, a fokusiraj se na FlavourArt, Valeo i KTS, to je ono sto je najzastupljenije kod nas. Takodje, taj pico 75 sto imas, nemoj "odvrtati" mnogo vec gledaj da ti u levom cosku ekrana stoji 3.7V bez obzira na to sta pise u watima, naravno pod uslovom da ne koristis TC grejace.
zavrsio sam elektro skolu ali mi i dalje nije jasno w,r,i,v. kada sam hteo da pravim setap po omovom zakonu rekli su mi -nema veze (jer imam regulisan mod)
oprostite za off ()
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2017, 19:09   #10
maestro
Veteran

maestro's avatar

@milanez

Poenta je u tome ako na modu podesis 30W, a imas dva grejaca recimo na 0.5 i 1.5 oma, tih 30W ce biti idealno za otpor od 0.5 oma dok ce ti grejac od 1.5 oma momentalno izgoreti. Kada na modu podesis 3.7V, svaki moguci otpor ce raditi kako treba, a mod ce sam izracunati koliko je to wati umesto tebe pa ti mozes da korigujes za nijansu gore ili dole. Za pocetnika koji jos ne zna o cemu se radi, najbolje je predloziti 3.7 volta dok se malo ne informise kako modovi funkcionisu i kako da sam izracuna koliko mu W treba za odredjeni otpor.
Zahvalili :
Staro 11-12-2017, 19:15   #11
zoran puf puf
Banned

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Za Dekang i Liqido imaju sa 50% PG i 50% VG. Dekang je osetno mekši u ovoj kombinaciji a Liquido su mi sledeće na probi. Ako ti je tek početak to je normalno i mene je jako peckalo iako imam slabiji uređaj. Polako, navići ćeš se. I ljudi koji puše cigare kada povuku iz mašine zakašlju se
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2017, 19:17   #12
maestro
Veteran

maestro's avatar

Gde ima dekang i liquideo od 50-50 PG/VG? Oba su 80/20 ili 70/30 PG/VG.
Staro 11-12-2017, 19:20   #13
DusanM
Veteran

DusanM's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 217
Pohvaljen: 501
Nivo reputacije: 108
DusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvaluDusanM je za svaku pohvalu

Ovo je greska s obe strane, prodavac ne zna kao ni kupac a opet kupac preskoci karting formulu3,2 i sedne odma u F1... Svaki redosled normalni je kupiti Ego c ili sta vec pariti mesec dana nervirati se, zatim se uclaniti na forum i saznati sve, zatim otici u radnju i kupiti! kao i svi mi ovde ( cast izuzetcima ) taj melo 3 ima jake grejace koji ubijaju tecnost i bateriju i grlo, trebao si uzeti pico i ego mega one v2 ili tron s ili cubis pro gde mozes ici i mtl i dtl... Verujem da je dosta nas krenulo sa njima i svi smo bili zadovoljni... A posle neki RTA.. Nisi bacio pare ni na sta, sveje to lepo i super je oprema samo sad izdvoj za neki od ova 3 atomizera a posle nekog vremena kad udjes u fazon mozes i melo 3 da koristis...
DusanM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 11-12-2017, 19:21   #14
Burdjan
Iskusan član

Burdjan's avatar

Registrovan: Oct 2015
Pohvala: 64
Pohvaljen: 247
Nivo reputacije: 49
Burdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosiBurdjan ima čime da se ponosi

kako da znaju. npr u radnji da ne imenujem kojoj prodavacice ne koriste ecig, kako onda da znaju upste ista da objasne. @RobiKovac ni sam nemam neko znanje, ali pre nego sto sam ista kupio dosao sam na ovaj forum gde su me ljubazne kolege uputile malo u materiju i posavetovali me sta da kupim.Ne znam tvoje namere da ne gresim dusu, ali dosta danasnjih klinaca vija oblake bez da ista znaju o tome.Kreni polako sa iscitavanjem foruma treba vremena i strpljenja ali ces sigurno pronaci sve sto te interesuje.Vidim da si iz Vrsca, sigurno ima i tamo nekih vapera koji te mogu malo bolje uputiti

Burdjan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-12-2017, 19:23   #15
zoran puf puf
Banned

Registrovan: Nov 2017
E-cig: Aura Mini, e-pipe F-30
Pohvala: 93
Pohvaljen: 72
zoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svimazoran puf puf je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od maestro Vidi poruku
Gde ima dekang i liquideo od 50-50 PG/VG? Oba su 80/20 ili 70/30 PG/VG.
Ima u... Ja kupovao ovih dana. Dekang i danas kupio Liquido, 50-50. Pre neki dan su postovali ovde nove stvari, to im je novo.
zoran puf puf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 16:38 sati.