Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 10-05-2014, 19:44   #91
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,536
Nivo reputacije: 1171
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno

Citat:
Originalna poruka od funeral Vidi poruku
Prolupao sam skroz. Kakvu bazu dobijem ako pomesam:
20ml baze 60-40 PG-VG 36mg nikotina
20ml baze 60-40 PG-VG 0mg nikotina
18ml cistog VG-a
2ml vode.

Trebalo bi 60ml baze na 12mg nikotina, ali kog odnosa PG-VG? Hteo sam da napravim bazu u odnosu 60-40 VG-PG.
Sto si hteo, to si i dobio.

Prosta je to racunica. U prvih 40ml imas 24ml PG i 16ml VG baze (koje verovatno vec sadrze vodu). Dodao si jos 20ml VG baze i konacno imas:
PG baza 24ml
VG baza 36ml
Dakle PG/VG je 40/60

Naravno, za precizniju racunicu morao bi znati koliko ima vode u prve dve baze, ali verujem da ti to i nije mnogo bitno.

Citat:
Originalna poruka od funeral Vidi poruku
Evo, ovako cu:

Baza 36mg................5.66ml
Baza 0mg.................5.66ml
VG...........................3.37ml
Voda........................1.70ml
Aroma (3.5%).............0.60ml
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 10-05-2014, 20:16   #92
funeral
Iskusan član

funeral's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 59
Pohvala: 273
Pohvaljen: 139
Nivo reputacije: 54
funeral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Preporuke za doziranje raznih aroma

Moja greska
racunica izgleda ovako:

TR Baza 36mg................5.66ml
TR Baza 0mg.................5.66ml
VG................................3.37ml
Voda.............................0.33ml
Aroma (3.5%).................0.53ml

pre ili kasnije, svi dodju kod mene
funeral nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-05-2014, 20:31   #93
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,536
Nivo reputacije: 1171
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Meni se cini da si zakomplikovao. Spremis 60ml baze od 12mg kao sto si i hteo. Nece to da se baci. U bocicu sipas tacno 10ml vode i obelezis flomasterom nivo. Vodu prospes i otreses dobro bocicu. Sad sipas zeljenu kolicinu arome (0,35ml ako zelis 3,5%) i dopunis spremljenom bazom do crte. I to je sve. Neces valjda 5 puta da meris kolicine i tako svaki put za novu aromu.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-05-2014, 20:42   #94
funeral
Iskusan član

funeral's avatar

funeral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosifuneral ima čime da se ponosi

Ne bi ja bio ja kad ne bi komplikovao. Napravio sam 15,5ml po mome... bas je bilo interesantno. sad samo da cekam... Hvala u svakom slucaju

Staro 10-05-2014, 21:16   #95
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

STa cekas, suni 2ml pa probaj, da vidis vredi li cekati
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-05-2014, 21:20   #96
funeral
Iskusan član

funeral's avatar

Neka, ceznja je zakon. Treba to muckati sa puno ljubavi... ali za 5 dana ce da kanemo malo u dripca... pa da vidimo...

Zahvalili :
Staro 10-05-2014, 21:33   #97
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 121
Pohvaljen: 484
Nivo reputacije: 107
nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Koliko sam shvatio tebi je baza ili pak PG sa vodom, tj nije cista nikotinska baza
nirvana nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 10-05-2014, 21:36   #98
Guru
Banned

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

On ima PG nikotin i cist PG, tako sam ja shvatio Ili ima PG bazu, a ako je baza sa 0mg, onda mozda ima vode u PG, a u PG ne ide voda

Vg takodje.

Pa onda kada kazes ljudima ne vodu u PG, onda ide pitanje, a kad previm tecnost, kako da onda dodam vodu
Staro 10-05-2014, 21:43   #99
nirvana
Senior

nirvana's avatar

nirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosinirvana ima čime da se ponosi

Aha, sad videh.
On ima TR bazu, tj, pg/vg 60/40
Cini mi se da neko rece da ista ima i vodu u sebi.

Jbg, manje slobode u miksanju, sledeci put uzmi zasebno nikotinsku u pg ili vg
Lakse sracunati i vode dozirati po licnom nahodjenju.
Staro 10-05-2014, 21:49   #100
Guru
Banned

Ma da, zasebno PG i VG sa nikotinom i bez, kreativnost maximalna.

Sa ovim pomesanim, smaranje sa razbijanjem pomalo, moze, al' sto se muciti.

Jedino sto kod nas nema nista sa nikotinom sem PG/VG mixa.
Staro 10-05-2014, 21:50   #101
funeral
Iskusan član

funeral's avatar

ma, nece se baciti sigurno. A, javlja mi se da ce biti ok...

Staro 10-05-2014, 22:00   #102
nirvana
Senior

nirvana's avatar

Nema kod nas ali preko za nekih 7-9 eura.
Sad dok jos ima baze, naruci covek i kada potrosi staru zalihu krene lagano.

Licno zanima me koja je razlika izmedju pg nikotinske sa IW, FA ili necija druga. Imam sada dve razlicite nikotinske i jednu istu aromu smuckao za probu od svake nikotinske.
Mislim da su samo price bolja ova ili ona niktinska kako se vec prica, ali hajde da sacekamo neki dan pa cu tacno znati.
Mislim da je pg, pg kako god okrenuo i nema tu mnogo pametovanja, jedino ako neko dodaje jos nesto ali onda to nije vise cist pg ili vg.
Kao sto rekoh, sacekam neki dan pa cu znati
Staro 10-05-2014, 22:48   #103
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 47
Pohvala: 1,494
Pohvaljen: 2,207
Nivo reputacije: 354
Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
On ima PG nikotin i cist PG, tako sam ja shvatio Ili ima PG bazu, a ako je baza sa 0mg, onda mozda ima vode u PG, a u PG ne ide voda

Vg takodje.

Pa onda kada kazes ljudima ne vodu u PG, onda ide pitanje, a kad previm tecnost, kako da onda dodam vodu
TIPS AND TRICKS :

I u cist PG moze da se dodaje voda do 3%, stvar ukusa i opreme na kojoj se koristi e-tecnost.
Ja na cistih 100g VG-a, dodajem 15g destilovane vode, a ako zelim da mi viskozitet cistih 100g PG-a bude kao i kod VG-a sa dodatom destilovanom vodom, onda moram da dodam u cistih 100g PG oko 3g destilovane vode.

U nastavku POST-a su viskoznosti kupovnih BAZA Inawera.

Inawera VG Biobase sa 0 mg/ml nikotina je sledeceg sastava:
- Vegetable Glycerin 90%
- destilovane vode 10%.
- 0 mg/ml nikotina
- viskozitet > visok

Inawera VG Biobase sa 38 mg/ml nikotina je sledeceg sastava:
- Vegetable Glycerin 86%
- destilovane vode 10%.
- 38 mg/ml nikotina
- viskozitet > visok

Inawera PG Biobase sa 38 mg/ml nikotina je sledeceg sastava:
- Propylene glycol 96%
- destilovane vode 0%
- 38 mg/ml nikotina
- viskozitet > nizak

Domace komponente koje kupujemo kod nas (PG i VG) - NISU baze:
- PG pre miksanja e-tecnosti moze, a ne mora da se razblazi sa destilovanom vodom (do 3%)
- VG pre miksanja e-tecnosti mora da se razblazi sa destilovanom vodom (do 15%)

Nakon razblazivanja sa destilovanom vodom, PG i VG postaju baze, a koje nisu nikotinske i spremne su za dodavanje arome. Nakon dodavanja arome, dobijamo e-tecnost koju mozemo da parimo, ali BEZ nikotina.
Ako dodamo i nikotin u PG ili VG bazu, dobijamo NIKOTINSKE PG ili VG baze.

EDIT:
Postoje i VPG baze sa nikotinom i bez nikotina. VPG baze su vec pripremljeni mix PG + VG + destilovana voda, a moze da bude u raznim odnosima 60/40, 70/30... (PG/VG).

Imagine nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 19-05-2014, 11:51   #104
funeral
Iskusan član

funeral's avatar

Posle samo 8 dana, +24h vetrenja, prijatno sam iznenađen. Ovo je odlično. Nema brašnjavog ukusa, nema ni malo peckanja u grlu. Odlično!

Sent from my Gorenje mixer using Tapatalk.

Staro 24-05-2014, 14:01   #105
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Pohvala: 1,604
Pohvaljen: 2,302
Nivo reputacije: 394
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

Svaka tebi cast kad si uspeo da izdrzis 8 dana a da ne probas ! Mene su @Vule i @5thReon nagovorili da probam moje tecnosti stare samo nekih 5 sati taj dan (16og zamesano) sada evo 24ti i vec sam popario jedno 3 bocice od 10ml ne racunajuci sto sam sprzio jos po jedno 1-2ml od drugih 5-6 aroma radi degustacije.
U svakom slucaju posle vec 3 dana tecnosti su mnogo bolje a sad vec posle 7 dana dobile boju i postale jos lepse

Inace baze i arome od TR , ja prezadovoljan
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:02 sati.