Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Mehanički modovi
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-12-2014, 23:31   #1
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

Registrovan: Nov 2013
Pohvala: 22
Pohvaljen: 83
Nivo reputacije: 36
magnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svima
Uobičajeno Dimitri mod sa Fasttech-a

Sta mislite o ovome, ful mehanika sa malo dropa (bar tako kazu) ?
Kod:
http://www.fasttech.com/products/2044801
Spoiler:
Ispravljen link. Postavljanje direktin linkova nije dozvoljeno. Koristi ikonicu ili code tagove
magnum nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-12-2014, 09:07   #2
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,610
Pohvaljen: 6,143
Nivo reputacije: 988
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju
Uobičajeno Re: Dimitri mod sa Fasttech-a

Izgleda da ne mislimo nista. Ili sto bi nas narod rekao, nit' smrdi nit' mirise.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-04-2015, 14:55   #3
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

magnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svimamagnum je poznat svima

Dimitri box mod sa Fasttech-a

Mod stigao pre dvadesetak dana, imao sam i više nego dovoljno vremena da ga lepo testiram i Zogu moram ti reći da si grešio u vezi sa ovim :P

Ovo je po meni najbolji mehanički mod koji može da se nađe po razumnoj ceni, vredi svaki dinar-dolar-euro (kako ko voli)

Od kad je stigao Nemesis i Hana mi samo skupljaju prašinu po kući, retko izlaze u javnost xD

Da počnem xD

Mod je izrađen od aluminijuma sa 99.9% (tako kažu ) bakarnim kontaktima.

Šrafovi za minus bi trebalo da su bakarni presvučeni srebrom (trebalo bi )

Baterije u modu su vezane paralelno, pošto koristim VTC4 znači da na raspolaganju imam 4.2V maksimalne snage, 4200mah i 60A.

Svojim izgledom podseća na... na fensi kutiju xD Prilicno veliki mod za nošenje okolo, ali me je oduševio svojim performansama tako da gde idem ja ide i Mitar.

Pločica sa Dimitri logo-om i gornji deo prekidača su izrađeni od mesinga i sam mod izgleda prilično dobro.

Zadnji poklopac drže 3 u ovom slucaju jakih magneta, po meni jako bolje rešenje od šrafova. Nikad nisam imao problem da mi poklopac ispada ili tako nešto, padovi su već druga prica a nažalost bilo je i toga

Težina preko 400 grama sa 2 x VTC4 baterijama i atomizerom ponekad predstavlja problem ali po meni ništa preterano, necu maraton da trčim dok mi je u džepu

Završna obrada, finish, farba, nazovimo to bilo kako nije baš najsjajnije odradena. Posle 20 dana nošenja po džepovima nažalost se vide tragovi, farba se po malo ljušti na nekim mestima.
To nekom može predstavljati problem, ali ja sam i pre kupovine razmišljao da ga prelepim sticker bomb folijom tako da sad bar imam i solidan razlog za to

Fire button koji se nalazi sa gornje strane meni nije ni malo nezgodan, cak mislim da bi dugme sa strane bilo teže za korišćenje u ovom slučaju.

Sve je jako jednostavno rešeno. U modu se nalaze dve bakarne plocice, jedna sastavlja + kontakte baterija, druga 510 konektor i fire button. Ako se u nekom slucaju desi da dodje do kratkog spoja koliko sam shvatio gornja pločica puca i ne dolazi do nikakvog oštecenja baterije.

Drop nisam merio ali naspram nemesisa je Kralj, Car, Bogotac.

Na nemiju 0.16 ohm. nisu ništa posebno, malo toplija para i to je to, dok na Mitru povlačenje pare postaje izazov cak i kada radi samo sa jednom baterijom, naravno da airflow tu igra veliku ulogu ali dajem samo jedan primer.

Može da radi sa jednom baterijom (desna ako bas nekog interesuje xD) ako baš dođe do toga da "venčane" baterije nisu spremne za upotrebu.

Sa kayfunom na oko 0.8ohm daje mi manje više 3 dana zadovoljstva sa jednim punjenjem baterija, za to vreme u oblacima nestane 15-ak ml tečnosti a baterije ostanu između 3.6-3.7V

Za ovaj mod je potrebno imati sastavljene "venčane" baterije, znači moraju istovremeno da budu u modu u toku pražnjenja i na punjaču za vreme punjenja. Imao sam dve VTC 4 koje su čekale vencanje i sad zajedno rade u miru i slozi

Mod je više namenjen za cloud chasing nego za normalan vejp, ali u oba slučaja radi bez mane.

Naravno, nebi to bilo to da je sve idealno i kako treba, ima tu još malo mesta za napredak.

Fire button i njegovo zaključavanje su jedan od problema.

Kada se par puta zaključa i otključa šraf koji spaja kontakte se odlabavi i onda je mod uvek otključan a prekidač nezategnut.

Mod mora da se rasturi da bi se šraf zategao, a pošto je gotovo čist bakar šraf je jako mek i ne sme da se preteže, a i kad se pretegne onda pritiskom na prekidac ne spaja strujno kolo

Znači mora biti zategnut, ali ne previše, i ako se par puta zakljuca-otkljuca onda opet ista prica. Problem je samo ako se zaključava, inace prekidac radi perfektno.

Drugi "problemčić" je takozvani fixed + pin iliti + pin koji ne može nikako da se šteluje. Predstavlja problem na atomizerima koji imaju malo dužu konekciju jer ne stoje ravno, kako bi rekli ameri "flush", i obrnuto, ako neki atomizer ima kraću 510 konekciju neće raditi, mada ja takav atomizer nemam.

Treći problem su šrafovi za zatezanje baterija koji svakim vađenjem-stavljanjem baterija moraju da se zatežu-rastežu. I ovi šrafovi su jako meki i na njima se već vide tragovi korišćenja. Nadam se da će potrajati jer u prodaji rezervnih nema.

Ove mane po meni nisu ništa ozbiljno jer se sve ovo nadoknađuje performansama moda.

PROS:
- Sama jednostavnost moda
- Jako mali drop
- Trajanje baterija
- Cena
- Može da posluži kao sredstvo za samoodbranu
- Rezervni 510 konektor

CONS:
- Zakljućavanje-otkljućavanje fire button-a
- Neštelujuci 510 konektor
- Meki šrafovi
- Slabije odađen finish
- Pojedini atomizeri imaju mali gap
- Težina

Kratak review od mene, ako neko ima nešto da pita slobodno nek ćuti Šalim se naravno, ako vas nešto interesuje u vezi moda tu sam da dam odgovore.

MAY THE VAPE BE WITH YOU
Staro 08-04-2015, 15:03   #4
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

To bi bilo to

MAY THE VAPE BE WITH YOU
Staro 08-04-2015, 15:15   #5
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Lepo izgleda ali je ogroman i pretezak. Cekam da se pojavi nesto kao Castigador ili Dos Equis.

Edit:
Mislim da ne bi trebalo da se sabira amp limit baterija. Zaista se ne razumem previse ali koliko sam cuo u nekoj od recenzija nekog mehanickog box moda, 2 x 30amp bi bilo pre negde oko 40-45 nego 60 ampera. U svakom slucaju, na 0.16ohm to je oko 26 ampera sto je i dalje ok po toj racunici.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-04-2015, 15:50   #6
magnum
Iskusan član

magnum's avatar

Citat:
Originalna poruka od MarkoTM Vidi poruku
Lepo izgleda ali je ogroman i pretezak. Cekam da se pojavi nesto kao Castigador ili Dos Equis.

Edit:
Mislim da ne bi trebalo da se sabira amp limit baterija. Zaista se ne razumem previse ali koliko sam cuo u nekoj od recenzija nekog mehanickog box moda, 2 x 30amp bi bilo pre negde oko 40-45 nego 60 ampera. U svakom slucaju, na 0.16ohm to je oko 26 ampera sto je i dalje ok po toj racunici.
Jeste malo poveći mod, ali ima manji drop od modova koje si naveo jer jednostavno manje delova. Ima samo jednu oprugu u prekidacu, dok ovi koliko mi se cini imaju opruge koje drze baterije.
U teoriji bi trebalo da bez opasnosti moze da se ide do 60A, to cu i da probam dok nabavim neku dobru zicu. Tih 0.16 ohm sam naveo kao primer. U nekom drugom atomizeru sa boljim protokom vazduha bi to radilo bolje, sa hladnijom parom.

MAY THE VAPE BE WITH YOU
Staro 12-04-2015, 10:40   #7
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 348
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Eto, bas je bila u pitanju recenzija za ovaj mod. Na pocetku prica o sabiranju amperaze baterija. Bez da ulazim u njegovu strucnost, imajuci u vidu moju nestrucnost, ja sam bio spreman da mu poverujem.

U ostalim vestima, Limwell klon Dos Equis-a se pojavio na Alibabi i verovatno bi uskoro mogao da se pojavi u kineskim prodavnicama.

Kod:
http://limwell.en.alibaba.com/product/60214060642-221029678/Dos_Equis_Mod_1_1_Clone_Mechanical_Mod_Stingray_X_Mod_Dos_Equis_Box_Mod.html
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-08-2015, 22:54   #8
Pagan88
Aktivan član

Pagan88's avatar

Registrovan: Aug 2015
E-cig: Hammer, Istick Pico, VTC Mini, Taifun, Goblin, Sub
Pohvala: 31
Pohvaljen: 22
Nivo reputacije: 15
Pagan88 je na dobrom putuPagan88 je na dobrom putuPagan88 je na dobrom putu

Jako dobro izgleda, i ja ga merkam vec neko vreme.
Pagan88 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Mehanički modovi

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:57 sati.