Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > VAN
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 21-06-2012, 16:12   #16
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 447
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Re: Tutorijali za genesis atomizere

Pa da,Smiljke je to dobro objasnio,ja sam davno gledao klip

Sa usijavanjem mrezice se gubi provodljivost struje kroz nju,a sa spaljivanjem liquida se dobija kapilarnost

Dakle,nije dovoljno samo zarolati mrezicu i spaliti liquid na njoj,potrebno je i jedno i drugo
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-02-2013, 23:35   #17
McIron
Veteran

McIron's avatar

Registrovan: Nov 2012
E-cig: ProVari procyon, SX Mini Ml Class, SXMini M Class
Pohvala: 732
Pohvaljen: 1,058
Nivo reputacije: 183
McIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputacijuMcIron ima reputaciju

Prvo moram da zahvalim Master Tabiju na savetima i Džedaj Masteru Smiljketu na ovako lepom tutorijalu koji mi je puno pomogao da savladam tehniku, naročito mi je bio koristan tutorijal sa čišćenjem genesisa destilovanom vodom!
Prvih par dana sam se mučio sa nameštanjem, spaljivao mrežice do iznemoglosti, motao preko cigaret papira, bez njega, mrdao coil-e, borio se sa kratkim spojevima, ponovo gledao tutorijale po netu, čitao forume....taman mislim da sam dobio nešto kad pokupim ljutinu iz trećeg dima.
Isto sam se na početku mučiio i kao i Smiljke stavio plastičnu minu od hemiske olovke u atomizer, zamotao kantal i izvukao minu da bih se uverio da se spirala zagreva lepo i ravnomerno i shvatio da niučemu drugom osim u samoj provodljivosti mrežice ne može biti problem.
Sada toga nema, jeste da neki put omanem ali se retko desi da ne ubodem setup i to u ful performansi da se izgubim od arome i oblaka koji izleti posle povlačenja.
Samo bih se nadovezao nekim svojim viđenjem ovog postupka:
1: Iako je mrežica od nerđajućeg čelika (SS) nije tačno da ona ne oksidira usijavanjem, čak naprotiv: menja joj se hemijski sastav i na njoj se dobija sloj neprovodljive patine, tačan sastav toga mi nije poznat.
Kada se dobro usija 4-5 puta i ohladi u vodi ( hladi se da bi se ponovo otkalila jer se grejanjem raskaljuje ) ona više ne provodi struju, provereno unimerom.
Problem je u tome što je taj sloj izuzetno osetljiv tako da prilikom motanja je dovoljno da malo zadrhti ruka i kratki spojevi su tu.
Sledeća stvar je natapanje sokom i spaljivanje. To je, da kažem, neka vrsta karbonizacije na mikronskom nivou: kao kada gledate u dno nekog starog tiganja koji je toliko pocrneo da ne možete više ničim da ga oribate. Na taj način se dobija još jedan zaštitni sloj koji razdvaja kantal od mrežice iako ona leži na njemu. Zbog toga Tabby i pominje da mu setup najbolje ide sa već korištenim mrežicama i upotpunosti delim to iskustvo sa njim. Milsim da je zbog toga što se posle dužeg korišćenja na mrežici skupi sloj zagorele e tečnosti koji tu ostaje.
Sada još uvek eksperimentišem: da li je bolje sa 3/3 ili 4/4 namotaja, trenutno sam na 4/4/0,20/2,3 oma/4,4 V što daje oko 8,5 W.
Tu je tek super stvar vezana za deljenje napona sa otporom koji daje amperažu a koja pomnožena sa radnim naponom na kraju daje snagu grejača u vatima (W).
Kod onih koji koriste elektroniku ovo nije toliko bitno jer sa jednim namotajem više ili manje uspeće da poteraju setup ali za mehanički mod koji daje samo ono šta izlazi iz baterije tu je neophodno imati unimer i znati omov zakon da bi se dobile najbolje performanse.
Sledeći mod će sigurno da mi bude bude mehanički, verovatno Poldiac i ima da se igram, a siguran sam da ću da ga namestim da prži isto kao i ovaj varijabilni eVic.
Zašto?
Zato što volem.
McIron nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-02-2013, 00:12   #18
NikolaP
Senior

NikolaP's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 145
Pohvaljen: 326
Nivo reputacije: 85
NikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosiNikolaP ima čime da se ponosi

Evo teram DUD, namotao nekih 1.4 oma, 400 mesh i 0.22 kantal. Na Dreamcatcheru sa efest 18350 i na Boltu razvaljuje. Jednostavno mi neki vv/vw mod trenutno ne treba. Sam namotam željeni otpor i cepaj.
Ovo pravljenje setapa ko vožnja bicikla. Samo odjednom se skocka u glavi i posle toga iz prve i iz ruke namotavam svaki put bez problema.

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

Caravela mod, KFL, Immortalizer, Boge LR
NikolaP nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-07-2013, 15:54   #19
NeptunZuti
Senior

NeptunZuti's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 41
Pohvala: 420
Pohvaljen: 441
Nivo reputacije: 91
NeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosi

Ako zelite genesis setup bez maltretiranja, umesto brenera koristite SIBICU! Upravo sam napravio setup na mini did-u prirucnim sretstvima, jer na godisnji odmor nisam mogao da ponesem citavu radionicu.

Elem, poenta je u tome da plamen sibice brze stvori izolirajuci sloj izmedju kantala i mesh-a, brener daje isuvise cist plamen.

Probajte!

NeptunZuti nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 31-07-2013, 18:56   #20
NeptunZuti
Senior

NeptunZuti's avatar

Registrovan: Jan 2013
Godine: 41
Pohvala: 420
Pohvaljen: 441
Nivo reputacije: 91
NeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosiNeptunZuti ima čime da se ponosi

Drugi uspesan setup je upravo zavrsen na aga-t2, radi bez problema. Brener definitivno odlazi u zasluzenu penziju!

NeptunZuti nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > VAN

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:15 sati.