Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-06-2017, 14:22   #1
Hobbes
Aktivan član

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 57
Pohvaljen: 69
Nivo reputacije: 16
Hobbes je poznat svimaHobbes je poznat svimaHobbes je poznat svimaHobbes je poznat svimaHobbes je poznat svimaHobbes je poznat svimaHobbes je poznat svima
Uobičajeno CoV Callisto 80W

Nekima bi ovaj mod mogao da bude zanimljiv, obzirom da mu je cena u rasponu 25-35$, i da spada u manje modove sa jednom 18650 baterijom na koji mogu (ili ne mogu?) da stanu atiji sada vec standardnog precnika 24-25mm.

Posto ga koristim sada vec nekih nedelju dana, da napisem neke prve utiske.

Mod je prilicno tezak za svoju velicinu (nisam nasao tacnu tezinu, a nemam ni vagu da izmerim), a izrada samog moda deluje jako kvalitetno. Mod je standardno izradjen od zinc alloy-a, ali za razliku od gomile drugih kineskih modova koje imam a koji izgledaju kao da su od plastike, metalni deo ovog moda i vizuelno i taktilno deluje kao da je od ss-a.
Vrata baterije na izgled deluju plasticno, mada je verovatno u pitanju isto zinc alloy predjen nekom teksturnom bojom.

Vrata imaju hod levo-desno i gore-dole kada se mrdaju rukom, ali nema zveckanja prilikom koriscenja i tresenja moda.
Sa dugmicima nisam imao problema i isto nema nikakvog zveckanja. Fire dugme za sada radi odlicno a klik se sasvim fino i cuje i oseti.
510 konektor deluje odlicno, nema mrdanja i sve sto sam stavio je leglo do kraja bez ikakvog gap-a.

Velicina u odnosu na neke modove.

Menu je nesto drugaciji od onoga na sta sam navikao ali nista tesko i komplikovano. Sa 3 brza klika mod se zakljucava i otkljucava a kada je zakljucan ne moze da se koristi ali nije u potpunosti ugasen. Mod se u potpunosti gasi iz menija kojem se pristupa sa 5 brzih klikova. Kroz meni se seta pritiskom na fire dugme a selekcija se vrsi + i - dugmicima.
Od opcija su tu vec navedeno gasenje moda (power off), biranje rezima (power i temp (ss, ti, ni)), automatsko podesavanje snage (on ili off), firing ramp mods ((soft, standard i power) to bi trebalo da je brzina zagrevanja grejaca, meni je uvek na standard), rotacija ekrana za 180° i izlazak iz menija.
Na meniju su prikazani snaga, otpor, volti (samo u toku samog pritiska na fire dugme) i potrosenost baterije.

Iako bi ergonomija trebalo da bude jedna od boljih strana ovog moda ona to bas i nije. Jedina pozicija u kojoj je mod u potpunosti udoban za koriscenje je ako fire dugme pritiskate kaziprstom desne ruke, okidanje palcem desne ruke (kako ja inace najcesce koristim modove) je skoro nemoguce. U levoj ruci moze i jedno i drugo ali iako je i tu okidanje kaziprstom za nijansu lakse, nije to to, nekako nije ni udobno ni prirodno.
Ne pomazu ni ivice moda, koje cete morati da dodirujete u svakoj osim u prvoj navedenoj poziciji. Ivice su ostre, tvrde i nisu uopste zaobljene. Nisu ostre toliko da mogu da vas poseku ali su prilicno neudobne.

Najveca mana moda je to sto se u power rezimu snaga menja u podeocima od 1 a ne 0.1 Sto je katastrofa ako parite na snagama od 10-15W. Makar da su stavili na 0.5
Mozda izbace neki update, mada cisto sumnjam, posto nigde nisam nasao da mod ima mogucnost update -a.

Na izgled na mod bi trebalo da mogu da stanu atiji od 24-25mm, a mozda cak i veci. Ja sam stavio ati od 23mm i on lezi odlicno, ali mi deluje da bi 24mm stao bas knap a da nema overhang, dok bi ati precnika 25mm strcao sa jedna strane. Ovo je moja odokativna procena, posto nemam atomisere te velicine da isprobam. Takvo resenje deluje prilicno glupo, obzirom da na druge dve strane ostaje dosta praznog prostora.

Da li bi preporucio ovaj mod?
U principu ne. Pogotovo ako ce nekome to biti jedini mod.
Ali ukoliko neko trazi mod za ati od 23-24mm, koji nije skup a lepo izgleda (po meni stvarno izgleda odlicno i kvalitetno), vec ima jedan ili vise modova i ne smeta mu tezina...onda da. (ali ima puno "ali")

---------------
Admini mogu da prebace u temu sa TC modovima.
Ne koristim TC pa uvek zaboravim da postoji i ta opcija.
Hobbes nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-06-2017, 14:31   #2
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 41
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 8,860
Pohvaljen: 12,850
Nivo reputacije: 1998
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: CoV Callisto 80W

Zanimljiv dizajn. Javi kako se drži kroz vreme. (Nea'm thanks)

EDIT

Prebačeno
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterijski MODovi > Modovi sa kontrolom temp.

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:56 sati.