Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-10-2017, 23:40   #16
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,308
Pohvaljen: 1,470
Nivo reputacije: 212
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju
Uobičajeno Re: Titanijumska zica i kontrola temperature

prvo treba da se zna na koliko stepeni se pari a na koliko stepeni zice koje koristimo u tc postaju stetne, kada se to prouci i ko prouci razume da parimo sigurno ili sto ja kazem parite bezbedno
slazem se sa @c-hell da trebamo biti oprezni kada parimo, opreznost je najbitnija srvar
postoje dosta osoba koje zele da navuku paniku sto moze se videti na video link koji je c-hell postavio sve u svemu video je prevara i nedaje objasnjenje kazu da titenium gori sto nije tacno to nije titanium sta su zapalili upaljacem to izgleda da ja nesto drugo sto bih ja rekao palili su barut
u metalnoj industriji sam radio i znam da titanium nemoze tako da gori nije metal vuna
sta zelim da kazem ne verujte sve sto vidite ili procitate razmisljajte logicno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-10-2017, 23:45   #17
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,580
Pohvaljen: 15,169
Nivo reputacije: 2430
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ja i razmišljam logično. Kantal je stabilan do 1300°C. Mora početnik mnogo da zgreši. A sa implementacijom algoritama za TC, svim evolv, yihi i ostalim posle njih, kojima ni dan danas tc ne radi kako treba, uvek preporuka za kantal. Ko ume da koristi i ima opremu koja radi kako treba. Naravno nemam ništa protiv TC.

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-10-2017, 23:55   #18
dragon
Veteran

dragon's avatar

dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

slazem se i ja pocetnicima nebi preporucio tc nacin parenja jer moze biti previse komplikovano
Staro 18-10-2017, 00:09   #19
vukpavlovic74
Banned

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Aegis, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 160
Pohvaljen: 197
Nivo reputacije: 0
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Posle svega navedenog, stvarno treba dobro razmisliti o opravdanosti uoptrebe Ti žice...ja kao apsolutni početnik pozivam iskusnije i potkovanije parioce da iznesu kontraargumente ako ih imaju...dok se to ne desi otkazao bi skup na temu Ti žica i MTL...
vukpavlovic74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2017, 16:10   #20
vukpavlovic74
Banned

vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od dragon Vidi poruku
prvo treba da se zna na koliko stepeni se pari a na koliko stepeni zice koje koristimo u tc postaju stetne, kada se to prouci i ko prouci razume da parimo sigurno ili sto ja kazem parite bezbedno
Da li ti možda znaš te podatke vezane za titanijum?

---------- Post dodan 18-10-2017 u 16:45 ----------

Kod:
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/titanium-wire-vaping-and-safety.664753/
Ovde ima nekih 190 strana...malo ću da prelistam pa...
Staro 18-10-2017, 17:09   #21
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,798
Pohvaljen: 2,350
Nivo reputacije: 428
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Skoro se pisalo baš u tvojoj temi da sve preko 200-210°C postaje opasno po zdravlje sa svim žicama, tako da ne brini nije štetna žica već tečnost ako je pregreješ.
Moje iskustvo govori da TC ne treba da bude primarni način za parenje, već da posluži za probu žice ili moda 3-4 dana pa prekid, pa kad se uželiš još par dana itd.
Ja sam jedno vreme baš koristio Ni200 žicu i to poprilično dugo. Posle nekoliko nedelja sam počeo osećati ukus metala u ustima isključivo ujutro kad ustanem. Okrenuo sam se SS takodje u TC, ali se i sa njom isto dešavalo.
Počeo sam da parim SS u POWER modu i stanje se automatski promenilo. Otad još nisam namotao Ni 200 žicu jer smatram da ništa ne gubim time. Ti sam pario najmanje, nekih 30cm žice tj dva puta promenio dva grejača i nije mi se svideo, čak ne znam ni gde je. Trenutno parim NiCr, SS i kantal u power modu i nema zime, sve potaman.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2017, 17:20   #22
vukpavlovic74
Banned

Moram priznati da ne znam ni šta je Power mod, ali ću da iščitam - obećavam...
Što se tiče upotrebe Ti žice, definitivno sam odustao a isto preporučujem i svima koji nisu veoma iskusni...ali hoću čisto informativno da prođem kroz gradivo
Zašto čitam i zanimam se za stvari koje neću koristiti? Pa valjda zato što...više volim bespotrebna od potrebnih znanja
Staro 18-10-2017, 17:22   #23
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 686
Pohvaljen: 888
Nivo reputacije: 144
Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu

SS zica u power modu dostize vece temp. u odnosu na TC. Ne bih rekao da ti ukus metala bio od TC-a . Otkud znas da nisi presao 210C sa SS-om u power modu?

Svemir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-10-2017, 17:24   #24
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Elfy-Pico
Pohvala: 1,340
Pohvaljen: 1,985
Nivo reputacije: 380
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Zakljucavas li otpor Vuce?
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2017, 18:19   #25
gogic.bozidar
Senior

gogic.bozidar's avatar

Registrovan: Jun 2014
Godine: 42
Pohvala: 892
Pohvaljen: 508
Nivo reputacije: 89
gogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od vukpavlovic74 Vidi poruku
Moram priznati da ne znam ni šta je Power mod
Klasičan način parenja, WV ili power jer se na modovima uglavnom tako i zove.
gogic.bozidar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2017, 18:29   #26
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 40
E-cig: Dvarw
Pohvala: 1,307
Pohvaljen: 383
Nivo reputacije: 122
Milanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosiMilanez ima čime da se ponosi

ma ne verujem da vuk to nije znao ,
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-10-2017, 19:15   #27
dragon
Veteran

dragon's avatar

ok da objasnim malo o bezbednosti ove zice tako da svi znamo sta treba da se zna
prvo kada se pari grejac zagrejava 200°C- 250°C / 392°F - 480°F to su znaci prosecne temperature koje mi koristimo [nema veze od kog je materijala grejac napravljen temperatura se ne menja
ok sad malo o karakteristikama titanium zice titanium kao metal
titanium se topi na temperaturi od 1,650 °C or 3,000 °F [veoma visoka temperatura]
kada se titanium zagreje na vise od 430 °C (806 °F) postaje slabiji i omeksa,[ zica se lakse deformise] nista opasno na ovim temperaturama promena je mala
sad da objasnim kako ova zica postaje stetna kada se od nje napravi gejac
Titanium Dioxide moze nam smetati kada se udise, i stetan je kada se udise dugo vremenski
sad da dam dobru novost, titanium se treba zagrejati na 600°C ili 1,200°F da bih se dobio
Titanium Dioxide koji nama pri udisanju moze da smeta
tako da nema potrebe za paniku kad znate da parimo na nekih 200°C- 250°C / 392°F - 480°F
titanium je bezbedna zica za parenje ako se pridrzavamo zakona da je ne pregrejemo vise od 600°C ili 1,200°F, sto niko nece i nemoze jer bi se vata istopila izgorela na manjim remperaturama
ovo je veoma vazno nemojte nikada dry burn titanium coil jer se postizu temperature koje proizvode Titanium Dioxide
titanium zicu neke osobe koriste i bez tc modova i ako znaju sta rade zica je 100% bezbedna evo slika objasnjava
Staro 18-10-2017, 22:31   #28
vukpavlovic74
Banned

Citat:
Originalna poruka od PsyBoza Vidi poruku
Zakljucavas li otpor Vuce?
Voistinu zaključavam !!!

Ja sam moju koristio na 240 C, 14W, zaključao otpor...para blaga, lepa, pomislio sam evo punog pogotka

Do daljeg stajem sa upotrebom Ti žice, dok sve veoma dobro ne izučim...
Staro 18-10-2017, 22:39   #29
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 44
E-cig: istick30, k-box40w, presa75w, evicVT, nemesis
Pohvala: 2,798
Pohvaljen: 2,350
Nivo reputacije: 428
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Svemir Vidi poruku
SS zica u power modu dostize vece temp. u odnosu na TC. Ne bih rekao da ti ukus metala bio od TC-a . Otkud znas da nisi presao 210C sa SS-om u power modu?
Ja sam na snagama oko 25 do 35 vati u power modu. Na TC sam pario na oko 165 do 180°C. 90% koristim 032mm žicu. Ne verujem da sam preterivao sa snagom, ali nije nemoguće. Parim d2l sa vazduhom orvorinim na pola sa kraćim pufovima do 3sek, pa zato mislin da nisam preterao. Samo da dodam da je taj ukus bio više naglašen od Ni200 žice nego os SS.
U svakom slučaju TC treba da se proba, a kao što dragon kaže potrbna je velika T da bi se Ti doveo do oksidacije, a to sa našim modovima i vatom u grejaču nije moguće, ili možda jeste ali je potrrbno da je baš silimo i grejemo na suvo, što naravno nećemo raditi jer nam je život mio.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-10-2017, 12:17   #30
vukpavlovic74
Banned

Ja sam pomesao power mod i onu zafrkanciju sa dzulima...
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Tagovi
kontrola temperature, titanijum, titanium, zica

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 11:45 sati.