Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-11-2015, 16:54   #1
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 1,147
Pohvaljen: 855
Nivo reputacije: 164
BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu
Uobičajeno Koji automobil?

Zet mi je u dilemi koji auto da kupi. U dilemi sam i ja jer francuza nisam imao odavno a svi mi izgledaju ok. Dakle auta su polovna i cijena svih dole nabrojanih je oko 12000€. Oprema je u fulu kod svih. Svi su dizel. 1.6 ili 2.0 hdi. Volio bi da čujem vaše mišljenje.

1. Citroën C5 2012
2. Citroën C4 2013
3. Peugeot 3008 2011
4. Peugeot 508 2012
BrankoBL nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-11-2015, 17:10   #2
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 44
Pohvala: 578
Pohvaljen: 650
Nivo reputacije: 144
Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Koji automobil?

Kolega,pa ova vozila nisu u klasi!
Razlika izmedju C4 i C5 je ogromna!
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-11-2015, 17:12   #3
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

BrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvaluBrankoBL je za svaku pohvalu

Mlađi i manje prešao. Nema veze, šta je najgora opcija, onako ugrubo? Šta je favorit?
Staro 16-11-2015, 17:21   #4
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Registrovan: Oct 2014
Pohvala: 686
Pohvaljen: 889
Nivo reputacije: 149
Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu

C4 pored ostala tri nema sta da trazi na spisku. Mislim da se ostala tri razlikuju samo po izgledu,znaci bukvalno koji mu se od ta tri vise dopada , 3008 ima drugacije osmisljen tovarni prostor,prakticniji je za neke stvari,osim ako ne gleda C5 i 508 karavane...Takodje, cena odrzavanja je ista.Mali servis za 2.0 HDI je oko 100 eura, zamena leteceg zamajca komplet oko 500 eura, veliki servis je oko 300 eura...Ti novi 2.0 motori su odlicni , 163ks idu kao metak. Jedina razlika kod C5 2.0 je hidraulicno ogibljenje tockova- dodatna udobnost na putu,natovari sa stvarima do plafona a karoserija i dalje stoji isto

Svemir nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 16-11-2015, 22:35   #5
crazyshadow
Senior

crazyshadow's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Da
Pohvala: 160
Pohvaljen: 352
Nivo reputacije: 76
crazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosicrazyshadow ima čime da se ponosi

ja sam uvek vozio francuzne...Renault 4GTL,Citroen Saxo,Peugeot 106,Citroen C4(2006,3 vrata) i sad Peugeot 307HDi...Znacajne probleme nikad nisam imao...i sl put cu kupiti francuza

crazyshadow nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-11-2015, 23:08   #6
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,498
Pohvaljen: 2,528
Nivo reputacije: 444
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Ja bih predlozio sledece

Auto neka kupi prema svojim potrebama. Ja konkretno vozim Fiestu 1.4tdci 50kw sa kratkim prenosom u menjacu, slazem se da bi bilo extra da je bar 1.6 ili 1.8 80+ kw...ali ne bi mi znacilo jer 98% voznje mi je u gradu i bas mi odgovara taj kratak menjac.
Ja bih uzeo c5...ali pre svega mi je stanje auta presudno. Ako mu se nude ta 4 auta nek odabere auto koji je u najboljem stanju i nece pogresiti sigurno.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2015, 07:11   #7
BrankoBL
Veteran

BrankoBL's avatar

Još kad bi neko rekao iskustva sa 1.6 hdi. Kako se C5 ponaša sa ovim motorom?! Pošto sam malo ušao u problematiku, shvatio sam da ovaj model nema hidraulično ogibljenje!? Priča se da to auto nije nešto ako nije bar 2.0 hdi sa hidraulikom????
Staro 17-11-2015, 07:15   #8
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Svemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvaluSvemir je za svaku pohvalu

Upravo tako , 1.6 je slab za tu karoseriju, auto ima 1600kg . Hidraulika ide samo u 2.0 i to ne u svaki model .Ako postoji mogucnost uzeti C5 onda samo 2.0 sa hidraulikom Sa tim sistemom nema problema,u pitanju je citroenovo višedecenijsko iskustvo. Pricam ti iz izkustva,kao vlasnik jednog

Staro 17-11-2015, 07:18   #9
Guru
Veteran

Guru's avatar

Pohvala: 2,063
Pohvaljen: 4,827
Nivo reputacije: 883
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Alfa 159 2.4jtdm 210ks

I ostane ti para
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 17-11-2015, 07:19   #10
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Covek hoce udobnost a ne masažer za bubrege

Staro 17-11-2015, 07:22   #11
Guru
Veteran

Guru's avatar

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

A jesi ti nekad vozio tu alfu?

Slazem se da je Citroen jako udoban i lep auto, ali ovo je zver, nista manje udobna i jeftinija za odrzavanja, a delova imas da biras gde hoces...
Staro 17-11-2015, 07:27   #12
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 511
Pohvaljen: 1,009
Nivo reputacije: 184
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od BrankoBL Vidi poruku

1. Citroën C5 2012
Ovo. Naopako dobar auto, preudoban, tih, odlično urađen. Ali nemojte se zezati sa 1.6 u takvom autu, minimum 2.0.

I ja koji 159 volim više nego leba da jedem, bi uzeo ovog Citroena bez razmišljanja kad bi tolikim novcem raspolagao
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-11-2015, 07:32   #13
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Uobičajeno Koji automobil?

Citat:
Originalna poruka od Guru Vidi poruku
A jesi ti nekad vozio tu alfu?

Samo model 156. Govorim svoja iskustva u odnosu na spisak vozila koja je naveo...
Alpha i Citroen su u potpunosti suprotne marke,daleko od toga da je alpha los auto...
Zavisi kakav osecaj u voznji covek zeli da ima,pa tako neka izabere

---------- Post dodan 17-11-2015 u 08:33 ----------

Naravno ,vozio sam i druge stvari, M3 2009 i 1M 2011, al to je tek druga prica

Staro 17-11-2015, 07:55   #14
Guru
Veteran

Guru's avatar

Neka proba on oba, vozio sam i e36 V12

Sent from G4
Staro 17-11-2015, 07:57   #15
Svemir
Senior

Svemir's avatar

Al ovaj M3 koji sam vozio ima 600+ KS Sta cemo sada?

---------- Post dodan 17-11-2015 u 09:11 ----------

Kod:
https://www.dropbox.com/s/zpsuk95zpxvm3sc/bmw.mp4?dl=0

Inace covek je naveo 4 automobila koja su usla u izbor a mi mu nudimo Alphe i BMW-e
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:04 sati.