Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 16-02-2019, 01:39   #1
h2g-vaka
Banned

Registrovan: Jan 2019
Pohvala: 2
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 0
h2g-vaka je na dobrom putu
Lightbulb Siren 2 buildovi?

Oj ljudovi,

Kompletan sam pocetnik, bar u praksi, teoriju sam rekao bih prosao solidan deo. Parim mesec dana, poceo sa Ego One V2 Mega, skocio na Aegis 100w i Exceed Air Plus i usput sam uzeo Cubis Max, cisto da probam DTL(zanimljivo, nije mi za non-stop al lepo je sa vremena na vreme osveziti se vocnom aromom, direk). I evo sa mesec dana radnog staza okurazio se da motam cigare i uzeo Siren 2.

Motam ti ja tako 3-4 dana, od 0 ukusa dodjem do skroz ok arome(i fala bogu da vise ne curi), al cini mi se ne dovoljno dobre, kada uporedim sa Ego One V2 Mega i Exceed Air Plus ne primecujem neku razliku. Najbolje do cega sam dosao je 26g Plain Kanthal, 2.5 ID, 6/7 namotaja na ~1.1ohm, 18W.

Ono sto trazim je sto bolja aroma aroma, topla para(ne previse), malo iznad proseka TH, kolko se pari ispred mene je irelevantno dok je ukus vrhunski. Je l' moze neko da preporuci alternativne buildove za Siren? Da probam SS, Clapton? Razmaknuti ili spojeni namotaji, za i protiv?
h2g-vaka nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 14:16   #2
CatVape
Senior

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 469
Pohvaljen: 533
Nivo reputacije: 99
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Siren 2 buildovi?

imam je par dana promenila sam 4 grejača da bih što bolje ocenila, meni lično najviše prija kanthal 28awg na 2,5mm razmaknutih 7 namotaja, dobijem 1.3ohma parim na 14w i malo podignut grejač, vatu postavim što gušće, znači nekih 6, 7mm sečem muji i tako nema curenja jer zapravo curi ako je ređa vata na sredini jer tečnost prođe ispod grejača ako se mnogo natopi i izađe dole na rupice od airflowa. aroma super i sa duvanskim i sa voćnim tečnostima. parim 30:70 pg vg 9mg nikotina th taman
CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 14:38   #3
Reyhan
Iskusan član

Reyhan's avatar

Registrovan: Sep 2017
Pohvala: 1
Pohvaljen: 87
Nivo reputacije: 22
Reyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svima

Ja koristim 2 sirene vec duze vreme i jedan isti setup koji mi se pokazao kao najbolji. Kantal 0,36mm debljine 5 razmaknutih namotaja oko 3mm izadje oko 0,9 oma. Ja parim na 15, 16 w milina i aroma i th. Pravim grejac na 3 mm da bih mogao vise vate da provucem da bih dobro popunio kanale i nema curenja.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Reyhan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 15:21   #4
CatVape
Senior

CatVape's avatar

CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

evo sad sam promenila grejač da probam 3mm 27awg na 7 razmaknutih namotaja 1.1 ohma, podignut grejač, bolja aroma bolji th isto 14w
Staro 16-02-2019, 15:23   #5
Reyhan
Iskusan član

Reyhan's avatar

Registrovan: Sep 2017
Pohvala: 1
Pohvaljen: 87
Reyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svimaReyhan je poznat svima

E o tome ti pricam samo sto ja stavljam manje namotaja da se brze zagrejava grejac

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
Reyhan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-02-2019, 15:28   #6
CatVape
Senior

CatVape's avatar

da da, meni je to manje bitno jer vučem dva puffa a volim iznad 1ohma, svakako treba probati svašta da se vidi šta leži najbolje
Staro 16-02-2019, 18:03   #7
nescha
Aktivan član

Registrovan: Feb 2015
Pohvala: 27
Pohvaljen: 20
nescha je na dobrom putunescha je na dobrom putunescha je na dobrom putu

Nihrom 0.32, 8 namotaja razmaknutih na 2.5, 12-13w. Nije loše
nescha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2019, 10:46   #8
nemacx
Aktivan član

nemacx's avatar

Registrovan: Oct 2018
E-cig: Zelos 50W + Nautilus2
Pohvala: 14
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 7
nemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putu

Kanthal A1 0.4mm, 3mm debljine, 7 namotaja, izađe na oko 0.97 (približno onom fabričkom), parim na 14W-16W, otprilike mi je tu neka zlatna sredina.
nemacx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-02-2019, 20:39   #9
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

S obzirom da nikad ne odustajem čak i kad nade nema daću joj još jednu šansu.
Trenutni bild 0.32 na 3mm diametar grejača brdo vate. Dao sam joj 1- medjutim nije to baš toliko loše. Malo sam ubrzao svoju feustraciju jer sam očekivao mnogo više od nje. Zapravo, ubio sam aromu tako što sam grejač podigao previše, 3mm ga raširio pa je takav setap mprao da propadne usled velike količine vate kojoj je trebalo cela dva tanka da proradi. Kada se setap razradio već je bilo bolje tj ima nade.
Sledeći setap 2.5mm diametar, 0.40mm nicr žica sa malo spuštenijim grejačem. Tu će biti manje vate pa će samim tim biti lakše razraditi grejač. Ako ispadne onako kako sam planirao biće materijala bar za 4- ako ne i bolje.
Potpis
Večiti optimista.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-02-2019, 21:42   #10
Mad AG
Senior

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 215
Pohvaljen: 345
Nivo reputacije: 73
Mad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosiMad AG ima čime da se ponosi

Ja imam dve Siren,veliku i malu.Prvo uzeo veliku i imao veeeeelika očekivanja jer ga tada ishvališe kao ni jedan do tada.Ubrzo palo sve u vodu.Probao sve i svašta,ali izgleda sam imao prevelika očekivanja pa sam spustio standarde.Naišla mi skoro džabe mala od 22mm i 2ml zapremine misleći da možda tu ima nečeg boljeg,ali potpuno sve isto kao i 24mm verzija.Sada ih koristim mesečno po 2-3 tanka od svake sa setup-om Ni80 0,32mm 2.4mm na 7 namotaja i jedino mi ovo daje zadovoljavajući rezultat.Uglavnom koristio slatkaste duvane i naj bolje mi leži Virginia na njoj.Nikad curile,samo oko AFC-a po malo od kondenza i to je to.

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-02-2019, 07:18   #11
nemacx
Aktivan član

nemacx's avatar

Registrovan: Oct 2018
E-cig: Zelos 50W + Nautilus2
Pohvala: 14
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 7
nemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putu

Moram i ja da pokopam moj prethodni post. Isto sam Sirenu 2 uzeo jer je izdigli u nebesa. Poredio sam je par dana sa Zelosom.. Nema arome ni priblizne onoj koju Zelos daje. Okej, pošto sam za 5 dana promenio 5 grejaca i boga pitaj koliko vate, pogledao svaki review sta mi kazu gde sija, nista nije uspelo da da takvu aromu.

Po mom ukusu, namotao sam "na oko" 3mm spaced coil, 8 namotaja, ispao je na 1.17ohm, parenje na 19W-20W, tu sam pogodio zlatnu sredinu za mene. Nisam podizao grejac niti ga spustao blize airflowu. Za vatu definitivno najbolji metod je kao sto je opisao pbusardo u svom reviewu, wickuje i 80%VG bez problema. Th, aroma, sve na mestu.

Sirena je dobra, ali nezgodno je pogoditi build koji odgovara. Samo sto veca povrsina grejaca, blago razmaknuti namotaji i super ispade, trik je pokriti sve tri rupice za af zicom.
nemacx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 27-02-2019, 10:35   #12
CatVape
Senior

CatVape's avatar

uglavnom, jedino spaced motanje valja pa onda tražiti tu neku zlatnu sredinu koja odgovara ličnim afinitetima
Zahvalili :
Staro 19-03-2019, 23:36   #13
CatVape
Senior

CatVape's avatar

uspela sam da nabudžim nekako 27awg na 5 namotaja i lepo ih raširim preko sve tri rupe oko 0.8ohma 15w perfektno

Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:07 sati.