Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-06-2017, 23:10   #16
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 674
Pohvaljen: 870
Nivo reputacije: 196
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Merlin RTA | Recenzija

@c-hell Na 10 do 12W, savrsen m2l. Vazduha otprilike kao kayfun 3 mini. Povlacenje otprilike u trajanju kao na kaju. Upravo sipao istu tecnost u kayu v3 mini i u tfv4, neuporedivo bolja i aroma i ugodjaj parenja na tfv4

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-06-2017, 23:57   #17
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,511
Pohvaljen: 16,480
Nivo reputacije: 2676
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Predajem se. Ako bude viška para, kupim, pa pišem. Do sada je taj budžet išao na klanje sa botovima firmi, ali morati ću da uradim rebalans budžeta 😂😂😂

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2017, 00:03   #18
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Ako gdje naletis na njega obavezno ti preporucujem da ga probas ako vec nisi. 0.32 ili 0.4 zica oko 2.5mm kao bombona. Reducir taman vazduha koliko mi treba, regulaciju kontrole vazduha je nepotrebno dirati

Zahvalili :
Staro 06-06-2017, 00:05   #19
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,323
Pohvaljen: 1,625
Nivo reputacije: 305
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju
Uobičajeno Re: Digiflavor Siren 22 & 25

Ma vazduh ko vazduh ali sta sa ogromnom komorom, ogromnim kanalima za tecnost?
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-06-2017, 00:07   #20
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Ček da nađem Betovu sliku, da rastera đavle. Bu sotono, bu sotono! 🙃

Staro 06-06-2017, 03:13   #21
vukpavlovic74
Banned

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Aegis, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 160
Pohvaljen: 197
Nivo reputacije: 0
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

i ja sam čuo da Smok tfv4 mini sa reducirom daje neviđen MTL. @ Zadimljivač prostora-da li si uradio redukciju vazduha na single coil RBA
Kod:
https://www.fasttech.com/products/3007/10010056/3190900
Barem sam ja mislio da tako probam...bilo bi odlično da nam pokažeš kako si to uradio, ako ne ovde onda u nekoj novoj temi
Što se tiče Merlina, i meni se činilo da nema šanse da napravi dobar MTL ali me Kinkel žestoko razuverio. Još je bolji sa dodatnom redukcijom od 1,4 mm koju je napravio Ezgeta. Pomislio sam da neće moći da se koristi od kondenzacije ali itekako može i daje
daleko bolji MTL od klasika tipa Kaje. Pritom uopšte ne zahteva velike snage. A tank od 4 ml traje u beskonačnost...znam da je sve to veoma subjektivno ali obzirom na ograničenost MTL ponude u zadnje vreme, ovo je zaista dašak svežine...za mene je merlin kao MTL ati, totalna novost, ali sam posle u razgovoru shvatio da mnogi ljudi znaju tu "tajnu"...što se Merlina kao DL atomizera tiče, nikom ga ne bih preporučio
vukpavlovic74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2017, 06:16   #22
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

@c-hell
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2017, 06:29   #23
mladenke
Iskusan član

mladenke's avatar

E-cig: evic vt + subtank mini
Pohvala: 6
Pohvaljen: 100
Nivo reputacije: 32
mladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosimladenke ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od dgproduction Vidi poruku
I Bussardo je to isto rekao, mnogo vazduha kroz tus za m2l. A kolika je centralna rupa bez tog reducira?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
3.5mm ako se dobro secam. Moze tu da se uglavi reducir sa jednom rupom od 1.8mm, i na najmanjoj rupi mislim da bi popravilo situaciju za tesniji m2l.
Inace od svih tih slobodnijih m2l atomizera siren mi ima najlepsu aromu, bez obzira na veliku komoru i ogromne kanale za tecnost.
mladenke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 06-06-2017, 07:32   #24
Zadimljivac Prostora
Veteran

@vukpavlovic74 naravno single coil baza. Reducir fabricki sto dodje sa njom, nista nije prepravljano

Zahvalili :
Staro 06-06-2017, 08:09   #25
Guru
Banned

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Koistio sam dva komada TFV4 mini sa reducirima, jedan za m2l, drugi za d2l.

TFV4 mini je pravi d2l atomizer sa odlicnom komorom za takvu vrstu parenja i tu nema greske.

Sto se tice reducira na njemu, odlicno su odradili stvar za korisnike koji vole dugacka povlacenja, vise vazduha i generalno nije los vejp.

Problem je nasa percepcija, pravi m2l atomizeri imaju tesniji cug, malene komore, kratke dimnjake, znate vec sve...

Reduciri mogu da rade lepo posao, ali pravi m2l atomizeri nemaju bilo kakve reducire jer im nisu potrebni.

Ok je i super je sto nekome vrsi posao takav atomizer, jer imas 2 u 1, izvuces reducir i paris d2l, kada smori m2l...

No, Kaye, Tayfuni i ostale slicne munje su pravi atomizeri gde imas sve sto ti treba.

Koristio sam dve godine 8mg nikotina, koristio sam razne atomizere za m2l, prigusivao vazduh, imao reducire, fabricke, improvizovane, znate sve vec....

I onda posle dve godine, 8mg meni slabo, nema TH, aroma tanana...

Pojacam nikotin na 10mg.

Ok, super, vratio se TH, normalno, aroma jos bolja sa starim doziranjem aroma...

I tako, parim ja vec pola godine 10mg, sve super.

Skoro uzmem staru Kayu V2 plus, natocim standardno VZ Dunhill, 10mg, povucem cug kroz rupu od 2mm (razbusenu) - padanje u nesvest

TH kao da parim 18mg, aroma izlazi na usi.

Zakljucak iz licnog iskustva - nikada ti atomizeri sa reducirima ne mogu da zamen ono sto je smisljeno u startu za m2l i to je to.

Sto se mene tice.

Vratite se malo na Kayfune stare ako niste sve rasprodali, pa da se podsetite malo starih dobrih dana.

Mogao bih jos na ovu temu do prekosutra, ali mislim da je sasvim razumljivo sta pisac htede reci
Staro 06-06-2017, 10:06   #26
vukpavlovic74
Banned

E-cig: Aegis, ubertoot, avocado, kf-ovi, tfv4, sky
Pohvala: 160
Pohvaljen: 197
vukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosivukpavlovic74 ima čime da se ponosi

Pa ja dosta redovno parim kaju V3 i mini i plus ali merlin kad se prilagodi za MTL (sa rupom za vazduh od 1,4mm) mi je neuporedivo bolji. I to ne samo meni. Ja ustvari pokusavam da ohrabrim MTL ekipu koja je ostala bez novih resenja, da proba merlina od nekog kolege. Siguran sam da ce se mnogima jako dopasti. Naravno da mnogima nece. Ali ko pari MTL odavno je isprobao skoro sve sto je moglo, a ovo je jedna od retkih novih opcija. I ja sam bio skeptican ali sad mi je redovno na modu.
vukpavlovic74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-06-2017, 10:15   #27
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Bet većinu svog vremena pari skraćeni KFLV2+ na 12mg... Ja lično nemam razlog da mu ne verujem, ne zato što je bog/recezent (jer nije&#128514 nego jer razume šta je atomizer za mtl i šta je potrebno za isti... i pari istu jačinu nic kao ja i dozira neke arome kao ja... Jednako Bet je mali od boga 😂😂😂

Zahvalili :
Staro 06-06-2017, 10:47   #28
Guru
Banned

Citat:
Originalna poruka od vukpavlovic74 Vidi poruku
Pa ja dosta redovno parim kaju V3 i mini i plus ali merlin kad se prilagodi za MTL (sa rupom za vazduh od 1,4mm) mi je neuporedivo bolji. I to ne samo meni. Ja ustvari pokusavam da ohrabrim MTL ekipu koja je ostala bez novih resenja, da proba merlina od nekog kolege. Siguran sam da ce se mnogima jako dopasti. Naravno da mnogima nece. Ali ko pari MTL odavno je isprobao skoro sve sto je moglo, a ovo je jedna od retkih novih opcija. I ja sam bio skeptican ali sad mi je redovno na modu.
Ok, to je ono sto se tebi svidja i pazi sad ovo - ohrabrivanja nema.

Ljudi koji zele, mogu, neka probaju.

E sad, sa druge strane postoji jako veliki broj M2L atomizera za koje vecina nas nije cula jer se isti nisu pojavili na FT, GB i ostalim klon rasprodaja shopovima.

@Mesecar bi mogao recimo da nabroji bar 5 komada za koje nismo culi a tako dobro rade za m2l parenja da nismo svesni toga.

Kvaka je u tome sto je vecina tih atomizera original cija se kopija nikada nije pojavila na bilo kom sajtu i oni koji zele da ih kupe moraju fino da odrese kesu.

Druga stvar, neko ko pari duze vreme je vaper koji je konstantno u potrazi za savrsenim m2l vejpom ili vaper koji je naucio i shvatio iskustvom sta je to dobro sto mu odgovara i nema potrebu da juri dalje od toga.

Jednostavno, uvek ce biti atomizera koji se prave za m2l koji ce se pojaviti kao klonovi dostupni svima, uvek ce neko smisljati nesto novo, no to je skroz normalno.

Ohrabrivanje nekoga da proba nesto apropo toga sto se nekome svidelo (osobi, jedno, dve ili tri naspravm 50+ ljudi koji su probali svi zive varijante atomizera i shvatili sta je ono sto daje pravi m2l vejp) je nezahvalno i ume da bude i neprijatno.

Ja sam imao obicaj da pisem za svaki novi atomizer koji stigne da je VRH.

Sta se onda desi - parim mesec dana, lepo mi je, ali kad posle pocetnog hype-a uzmem staru Kayu ili Tayu, trt, sshvatim da nista bolje nije sem sto eto, mogu da napunim atomizer odozgo...

Tako da, sustina svega je da su pravi m2l atomizeri koji su dostupni svakome na ovom forumu toliko puta obradjeni opisima korisnika, mogucim potencijalom i realnom svakodnevnom upotrebom pa ponekad nema smisla preporucivati nesto novo dok se ne proba nesto staro, dostupno i 99% ono sto treba m2l vaperu.

Naravno, ko zeli da se igra (kao ja sto sam se igrao, igram se i dan danas) samo napred, nema razloga da se ne proba sto vise atomizera.

I evo, imam kuci 15 atomizera, pola je u oglasu, od one polovine druge koristim trecinu najvise vremena.

Kayfun V2 / Lite / Lite+ sa rupama od 2mm, mali nextasis i jedan ProCore Aries d2l atomizer. Taifun uleti par puta nedeljno, cisto promene radi.

Kayfun V3 mini je takodje lep m2l atomizer, ali kada parim njega uporedo sa V2 Lite+, jednsotavno me V2+ odusevi naspram male V3 kaye.

Tu si i razne replike grckih atomizera, Phenomenom Lite, Zest/V2, Cloud one, Unfollow, itd...

To su takodje jako dobri m2l atomizeri - ali ne znam kako ovo da formulise.

Jednostavnost, kvalitet, lakoca rukovajna, para, aroma, ceo taj ritual kod Kayfuna V2 je sve sto treba za jedan dobar i kvalitetan m2l.

Svi mi zelimo bolje, lepse, vlazan vejp, puna usta arome.

Ima toga i ko ne zeli previse da luta, zna sta treba da kupi.

Sipajte istu tecnost u 3 ili 4 m2l atomizera, moze i jedan d2l sa reducirom. Jedan neka bude Kayfun V2. Drugi neka bude Merlin sa jos manjim reducirom od farbickog.

Voleo bih da cujem nakon testiranja sta je nekome ko je u prici par meseci i nekome ko je godinu, dve ili vise u ovome.

Raspisah se malo vise, ali mene je 3+ godine parenja i skoro 3.000 eura potrosenih na raznorazne atomizere i modove naucilo da jednostavno neke stvari iako prevazidjene - ostaju old but gold - zauvek vredne i zasluzno stoje na svom mestu - svaki dan na jednom modu, gde god, kako god.

Eto, sto bi kolega @dragon rekao, pozdrav svima i parite bezbedno
Staro 06-06-2017, 10:52   #29
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Uobičajeno Re: Šta podrazumevamo pod MTL (Mouth to lung / usta pa u pluća) atomizerima

Dajte ideju da postavim anketu pa da glasamo
Staro 06-06-2017, 11:05   #30
Guru
Banned

Uobičajeno Re: Šta podrazumevamo pod MTL (Mouth to lung / usta pa u pluća) atomizerima

Tebi ideju, imas kuci 1008 atomizera za m2l
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:57 sati.