Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti
Zaboravljena šifra? Registracija

Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti Ideje, saveti, rešenja i pitanja ... - diskusije

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-06-2017, 23:41   #1
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

Registrovan: Jun 2016
E-cig: joytech ego twist + evod
Pohvala: 800
Pohvaljen: 537
Nivo reputacije: 143
radna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvalu
Uobičajeno Pranje i odrzavanje uopsteno

Zanima me cime i kako odrzavati i prati klirove i atije, spriceve, igle, bocice? Da li otkuvavati u destilovanoj vodi ili samo prati obicnom pa eventualno ispirati destilovanom? Jedva danas nadjoh spric i iglu u NS, tek u trecoj privatnoj apoteci, i to spric od 10ml. Odmah sam uzeo 10 roze igli. Obicno sam kazu "Ne drzimo". Obicno sam kajfun prao obicnom vodom i susio tako sto ga umotam u toalet papir. Tecnosti drzim u staklenim flasicama koje obicno perem cesmovacom, pa na kraju destilovanom isperem. Da li perete spriceve i igle i cime?

Da bi zlo napredovalo, dobri ljudi trebaju samo – ne činiti ništa."
Edmund Burke
radna skela nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-06-2017, 23:57   #2
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 220
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: pranje i odrzavanje uopsteno

Ja spriceve i igle bacam. Posto pravim 50-50 mikseve, precizno doziram samo nikotin, destilovanu vodu i aromu, PG dospem do pola bocice direktno iz flase, a drugu polovinu VG takodje do crte gde je oznaceno da je recimo 50ml na bocici. Klirove perem mlakom vodom, susim toalet papirom, perfex obavi odlicno posao, a posto nikad ne pravim tecnosti u vecoj kolicini od 50ml po aromi, obicno uzimam plasticne bocice koje nakon potrosene tecnosti samo operem vrelom vodom i ostavim dupke da se suse par sati. Ne znam kakva je tvoja cesmovaca, ali moja ne ostavlja mrlje od kamenca.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 14-06-2017, 00:07   #3
Nedeljko
Banned

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 133
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 0
Nedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosi

Rastavim kompletno tank.
Vruća voda sa malo dodatog sapuna običnog, ostavim sat, dva potopljeno.
Potom isperem pod mlazom vruće vode i ostavim još sat, dva potopljeno.
Posle toga sušenje, prvo produvam mesta gde se sakrivaju kapljice i ostavim da se osuši na papirnoj salveti ili ručno osušim sa istom.
Za neko agresivnije čišćenje od gornjeg nisam imao potrebe do sada.
Bočice donekle slična procedura.

Špriceve i igle ne koristim, miksujem sa vagom i sve sipam direkt u i iz bočica.

Inače u Somboru špriceva i igli koliko hoćeš.
U najjačoj privatnoj apoteci imaju ogroman izbor, uključujući i insulince od 1ml (sa i bez igle).
Nedeljko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2017, 00:14   #4
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

radna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvaluradna skela je za svaku pohvalu

Kod mene je cesmovaca kriticna, gledam da sve otkuvavam u dest. vodi. Grejace, gumice, atije itd. Pocinje da me to nervira, sizifov posao. Izbegavao sam sapun, uglavnom destilovana posle cesme. Isto produvam kapljice pre susenja.
P.S. @Maestro Hvala jos jednom za subtank nano i queen bee

Edmund Burke
Zahvalili :
Staro 14-06-2017, 08:01   #5
nikouro
Veteran

nikouro's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 45
E-cig: Armour PRO= iNtake
Pohvala: 538
Pohvaljen: 584
Nivo reputacije: 153
nikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalunikouro je za svaku pohvalu

Uglavnom mlakom vidom. Boce od 50 i 100 ml uglavnom isperem i ponovo isti mix u istoj boci smiksam tako da mi miris arome ne smeta. Manje boce od 25ml uglavnom par puta isperem i ostavim par dana napunjene sa vodom a zatim lepo obrisem ubrusom. Do sad nije bilo problema sa mirisima 😀

Послато са PSP3452DUO уз помоћ Тапатока

Ω + V + W =

nikouro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2017, 21:37   #6
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 46
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 227
Pohvaljen: 1,493
Nivo reputacije: 323
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Без прања бочица, увек у 30 мл....иста течност а кад заборавим де је која, бацам. Шприцеви испирање базом после узимања ароме.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2017, 22:13   #7
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,599
Pohvaljen: 4,615
Nivo reputacije: 760
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Voda, ne preterano vrela, između mlake i vruće za sve generalno.

Alkohol, vodka, za neke detaljnije i prljavije radove, ali ne za plastiku i gumu, njih potopim u rastvor vode i sode bikarbone, uglavnom ubije ukus neke jake arome i sprečava ghosting.

Ne bih preporučio deterdžente za sudove, sapune i ostalu hemiju, potrebno je mnogo ispiranja da bi se uklonili ukusi i mirisi, kao i neželjeni efekti pri inhaliranju eventualnih ostataka hemijskih sredstava.

Postoji i način čišćenja potapanjem rasklopljenog atomizera u PG, ali ga nisam probao...

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 11:13   #8
radna skela
Veteran

radna skela's avatar

a ostaci cesmovace? Gledao sam uvek da na kraju zbog tog otkuvam u destilovanoj, ne bas da kuva vec na 70-80c neko vreme. Imam spric od 24ml pa u njega sipam odgore vg za grubo doziranje. Isti postupak i za njega. Uglavnom muckam manje kolicine i cesce pa mi je zbog toga problem da bacam sve posle upotrebe. Kod mene bas ima kamenca u vodi.

Edmund Burke
Staro 15-06-2017, 11:41   #9
bullet
Aktivan član

Registrovan: May 2017
Pohvala: 6
Pohvaljen: 28
Nivo reputacije: 15
bullet je na dobrom putubullet je na dobrom putubullet je na dobrom putu

Mislim da nema potrebe za otkuvavanjem, dovoljno je isprati sa destilovanom vodom. Pa cak i to mislim ne mora ako se papirom odmah brise cesmovaca i sipa tecnost u atomizer i odmah koristi. U labaratorijama se epruvete i posudje peru cesmovacom i deterdzentom za sudove i samo na kraju isperu destilovanom vodom i ostave se da se suse.
bullet nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-06-2017, 12:10   #10
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Cesmovaca i sundjer za sudove, samo obrisati odmah nakon ribanja.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 12:13   #11
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 27
E-cig: Ipower, p80,doggy,rose v2
Pohvala: 616
Pohvaljen: 489
Nivo reputacije: 137
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

I ja isto tako radim, samo obrisem detaljno ubrusom.

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 12:33   #12
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Pa da, ne treba nista, mozda kad stigne novo samo razblazen alkohol.

Ovako, sundjer, istrljas i obrises. Ako se ostavi da se susi a ima kamenca, pobeli bezveze...
Onda bezveze cistis dva puta
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 12:57   #13
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Ја јуче бућнуо пластични танк од бајке у разблажен алкохол и он пуче без икаквог повода.....да га је.ем где сам погрешио.

---------- Post dodan 15-06-2017 u 12:58 ----------

Пардон, прекјуче 😁

Staro 15-06-2017, 13:35   #14
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 345
Pohvaljen: 857
Nivo reputacije: 220
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Pa vi napraviste nauku od pranja tankova. Prosto se opere toplom vodom i odmah listom toalet papira obrise. Gde nadjoste alkohol, otkuvavanje, kao da sipate dzem u tank.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-06-2017, 13:38   #15
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Дезинфекција, дезинсекција и дератизација.... 😂

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Opšte teme, ideje, rešenja, pitanja, saveti

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 23:15 sati.