Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 18-02-2018, 21:27   #31
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,513
Pohvaljen: 16,481
Nivo reputacije: 2676
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju
Uobičajeno Re: Šta ne preporučujete početnicima i zašto?

Citat:
Originalna poruka od Oddy Vidi poruku
Edukujte me, šta je opasno, zašto je opasniji D2L od M2L?..
Kod:
https://www.e-cigarette-forum.com/threads/your-consumption-level-defines-the-risk-discussion-with-dr-farsalinos.776051/

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 21:52   #32
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Registrovan: May 2016
E-cig: VTC Mini 'n' Kayfuns
Pohvala: 845
Pohvaljen: 1,000
Nivo reputacije: 138
Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju

Hvala @c-hell na linku, pročitao sam ga davno, sada sam uzeo za slobodno da ga još jednom pročitam.
E sada, bez ikakve namere da te uvredim tako što bih eventualno rekao da je ovo bezvredan link, a rećiću tako jer je baziran na pretpostavkama. Pretpostavkama Grčkog poznatog doktora u vejping krugovima na osnovu svojih rezultata i istraživanja, ali i dalje pretpostavkama. Verujem da znaš i sam koliko su se puta u ovom sportu pretpostavke pogrešno pokazale.
Pretpostavka se recimo iz keca pobija primerom gde se M2L pari sa recimo 0.25 kantalom preko 2mm prečnika sa preko 4V u povlačenjima preko 5-6 sekundi, a D2L recimo na SS316 žici u TC-u na 210C. Pobija se na osnovu trenutno dostupnih informacija o oslobađanju toksičnih materija PG-a i VG-a na određenim temperaturama. Aroma sa strane jer je i dalje nepoznata u jednačini.

EDIT: U svakom slučajno je zanimljivo štivo i treba ga pročitati, iako subjektivno, opet informacije dolaze od doktora koji godinama radi istraživanja u polju koje nas interesuje.
Oddy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 21:56   #33
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

I kada sam ga prvi put video (verovatno kada i ti) sam pročitao komentar na ecf da naučnici treba da se bave naukom a ne predpostavkama. Objasnio je svoje predpostavke kasnije još 100 puta u raznim intervjuima. Ako imadnem snage (samo zbog tebe, pošto ne verujem da ikoga zanima) ću naći. U svakom slučaju ja mislim da su mu pretpostavke do sada bile tačne.

EDIT

Ovde se radi o količini ne temperaturi.

Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 22:09   #34
gogic.bozidar
Senior

gogic.bozidar's avatar

Registrovan: Jun 2014
Pohvala: 1,063
Pohvaljen: 649
Nivo reputacije: 111
gogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalu

Poznajem lično čoveka, Đorđe se zove, detaljno mi je objasnio kao i što je i napisao na nekim FB grupama, ozbiljne pulmološke probleme koje mu je izazvalo D2L parenje.
Kad se vratio M2L parenju, sve se postepeno vratilo u normalu.
Koga zanima sve ovo iz prve ruke, mogu mu preko pp dati kontakt od Đorđa pa da se detaljno i lično raspita o svemu.
Sve i da pametan razum i logično razmišljanje varaju, sve i da su svi ti tekstovi i članci nedokazane pretpostavke (a izgleda i da nisu baš nedokazane), što se tiče opasnosti D2L parenja, meni je taj njegov slučaj neosporan dokaz.
gogic.bozidar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 22:22   #35
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Oddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputacijuOddy ima reputaciju

@gogic.bozidar Odlično! Još bolje će biti ako ono što si saznao iz prve ruke podeliš sa ovom zajednicom. Iskustva korisnika nikada nisu na odmet, čak su šta više preko poželjna. Poštujem, C-Hellov link, Dr. Farsalinosovo mišljenje, Đorđevo iskustvo, ali je problem, bar meni, u tome što nema jasnih rezultata u kojima se decidno kaže: "To i to, na taj i taj način, u takvim uslovima daje određen rezultat."
Lično mislim da nije u redu nešto optužiti da je loše na osnovu pretpostavki, dići kuku i motiku, imati pristup prema D2L, kao neki članovi u ovoj temi, samo na osnovu ličnih predrasuda i pretpostavki.
Staro 18-02-2018, 22:30   #36
gogic.bozidar
Senior

gogic.bozidar's avatar

gogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalugogic.bozidar je za svaku pohvalu

Zamoliću čoveka da ovde nešto napiše, mislim da nije prisutan na forumu ako i jeste, onda je jako retko.
Sad je kasno da mu kuckam, nadam se da će sutra stići da i ovde napiše svoje ružno i opasno iskustvo sa D2L-om.
Staro 18-02-2018, 22:44   #37
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

@Oddy brat moj, kada su phe i rcf radili studije i došli do 95% manje štetno, nisu merili na VGOD mech driperu i Capella vc na 35% sa potrošnjom 3ml pri udahu nego na egici i nautilus i dekang sa potrošnjom 3ml na dan. Jel ti treba još za inicijalizaciju centara zdravog razuma 😅

EDIT

A mislio sam da sam ja najluđi kad branim ecig 😂😂😂

Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 23:00   #38
Oddy
Senior

Oddy's avatar

Ekstrema bilo i biće. Recimo po meni si ti ekstrem u M2L, ali na totalno suprotnoj strani
Ok, evo, polazim od toga da nemam zdrav razum, interesuje me koliko sebe oštetim ako danas, umesto M2L KFL-a, A1 kantal, 0.32mm preko 2.5mm prečnika, 1.3ohm i 7ml potrošene tečnosti danas (PG-VG 40-60% i 8mg nikotina i 1.5% JF arome), parenje na 4V i 12W zamenim sa recimo driperom Hadaly, grejačem od 0.4mm SS316L, preko 3mm otpora 0.5ohma koji parim na 220C TC i potrošim 18ml tečnosti (PG-VG 20-80, 2.5mg nikotina, 3% FA Arome)?

Dakle, ja ovako koristim trenutno M2L i D2L. Konkretan primer, interesuje me konkretan rezultat? Ok, ne mora konkretan, aj neka je približan? Ne mora ni približan, samo me interesuje da li se više "trujem"?
Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 23:06   #39
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Ja imam i Kaju monster, samim tim sam jedan zastareo, ali ipak korisnik u granicama normale 😂😂😂 znači ponekad opalim i restriktivni dtl na 18,5W sa 6ml dnevno i 3% arome.

Mnoge stvari nisu još uvek istražne, pa je to još jedan razlog da se držimo zdravog razuma, dok ne objave nove studije.

Sećate li se grejača sa poroznom keramikom? Nije štetno, nije štetno... Ups!

Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 23:23   #40
Estariol
Veteran

Estariol's avatar

Registrovan: Jan 2014
Godine: 42
E-cig: Defender 2/Balrog + Rose
Pohvala: 3,841
Pohvaljen: 1,381
Nivo reputacije: 316
Estariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputacijuEstariol ima reputaciju

Ne osporavam ničiji način parenja, svako neka radi šta mu prija,ali...
Daću i ja svoj primer zašto treba biti što umereniji sa DTL parenjem. U toku Januara, oko 2 nedelje sam se malo bavio tim načinom parenja. Na poslu i kod prijatelja MTL, kod kuće DTL. Neki već znaju, ali ću podsetiti da mi smetaju vrela para i mnogo VG u tečnosti, ali sam uspeo da nađem setup i snagu i nisam imao problema sa bronhijama. Međutim, posle oko nedelju dana, osetio sam da u želucu posle nekog vremena parenja DTL kod kuće u želucu bih počeo da osećam nešto kao gorušicu, kao rakija prepečenica u grlu, to mi je najsličnije za poređenje. Pre podne ništa, posle par sati parenja kod kuće opet počne. Pošto nisam menjao ništa po pitanju ishrane, jedino mi je parenje palo na pamet kao mogući uzrok. Kad sam pohvatao taj šablon, odlučio sam da prekinem sa DTL parenjem da vidim da li će i dalje biti smetnji. U toku nedelju dana smetnje su se proredile, i za još koji dan su potpuno prestale. Zaključio sam da DTL definitivno nije za mene i batalio tu priču zauvek. Sa Đorđetovom pričom sam i ja upoznat, ali sam takođe za to da čovek prenese iskustvo iz prve ruke.

Vanzemljaci? Ako oćeju da dođeju, neka dođeju, ako nećeju, ne moraju...
Estariol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-02-2018, 23:25   #41
gogic.bozidar
Senior

gogic.bozidar's avatar

@estariol
Možda bi mogao i ti da nam preneseš svoje D2L iskustvo.

EDIT:
Čitaš mi misli .... ovaj post može i da se obriše
Staro 19-02-2018, 00:40   #42
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 52
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,691
Pohvaljen: 1,061
Nivo reputacije: 220
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

mene zanima samo da li rendgen vidi masnocu od vg-a kao sto vidi katran od cigareta

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 02:27   #43
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 343
Pohvaljen: 852
Nivo reputacije: 218
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Ja prangijam D2L oko godinu i po, mozda cak i jace. Ne davim se u oblacima vec restriktivni na oko 20ak wati, volim malo duzi cug da bih osetio i aromicu, ali ne bljujem kao zmaj. Nisam primetio da imam neke simptome, ali definitivno mislim da ne treba trpati mnogo VGa kako god parili i drzati dnevnu potrosnju ispod 10ml, a i to je previse. Planiram duze vreme da pokusam M2L ponovo, ali nekako se plasim da arome koje sad koristim i koje mi se svidjaju nece biti iste na M2L atomizerima jer kad se naviknete na nesto, tesko se odvikava.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 08:53   #44
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,023
Pohvaljen: 534
Nivo reputacije: 98
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

@maestro probaj 50/50 pg/vg i duplu dozu nikotina na m2l, sa pravim atomizerom bi trebalo da aroma bude skoro ista, samo verovatno manjeg intenziteta sa kraćim povlačenjima.

Ja koristim i m2l i d2l shodno prilici i mestu na kom se nalazim, tako da je to prema nekom mom iskustvu i prema savetima iskusnijih..

Sigurno i ti znaš to, ali eto da te ohrabrim za m2l ponovo. :p

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 19-02-2018, 09:38   #45
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Nikako NE preporučujem početnicima:
Da stave kompjuter u prostoriju gde je dozvoljeno pušenje/parenje.
Da pare i puše naizmenično,
Da kupuju sve što im oči vide,
Da pare više od 3-ml dnevno
Da NE pare u autubusu, školi, kancelariji, i da se ophode prema ecogu isto kao i prema cigarrtama dok su pušili. Što manje to bolje, jeftinije i neprimetnije.
Da što pre shvate da e cigareta nije zdrava, već manje zlo od pušenja,
Da što manje veriju raznim tipovima na YT, (rade za pare i reklamiraju svoje proizvode, a baze imaju svega 10 posto u aromi)
Da ne prave duple naloge na forumu da bi igrali razne igrice i prodavali večite viškove,
Da na forum podele sva svoja iskustva, kako bi što bolje pomogli bidućim početnicima,
Da što je više moguće poslušaju savete iskusnih kako ne bi sami sebi naneli više štete nego koristi.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:50 sati.