Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Naručivanje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-06-2017, 05:14   #1036
Smeagol
Banned

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 50
Pohvaljen: 55
Nivo reputacije: 0
Smeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svima
Uobičajeno Re: Inawera porudžbine

Narucio bih samo arome, koje nemaju nikotin, tako da pravilo sa inawera.com -

Citat:
Since 8th September 2016 begin to take effect new regulations concerning e-cigarettes and nicotine liquids commerce.
What will change? Individual customers can still buy flavours, bases and e-liquids which are nicotine free on INAWERA.COM.
We can still sell liquids and e-cigarettes containg nicotine to those who will confirm that they are running an economic activity connected with e-cigarettes trade.
ne vazi.

Cenovno, inawera.com je jeftinija od inaweraflavours.com

Pokusao sam da pretrazim ovu temu sa dve kljucne reci "VAT" i "DHL" ali izgleda da su reci previse kratke za pretragu pa mi ne daje rezultate ("Nema rezultata")

1) Da li inawera.com vrati VAT nakon kupovine, primera radi - ako platim PP-om, da li vrate nazad novac istim tim Pejpalom? (i kada/posle koliko vremena)

Nema razloga da naplacuju VAT non-EU zemlji, ali im cart to ne radi automatski (inawera.com)

na inaweraflavours.com je to bolje reseno

2) Je l su (inawera.com) "radi" da odrade carinsku deklaraciju po zelji? Tipa, da ako sve kosta 100€ oni stave na deklaraciju "food flavorings" sa cenom od, lupam, €33 i da ne ukljuce nikakve papirne racune?

(ovo su sve pre pitanja za njih, ali je neko sigurno vec bio u istoj situaciji, sa istim dilemama i zna - odgovore)

Ako su voljni da deklarisu kako god, pa onda se isplati i DHL, jer cena za carinjenje moze da se "šteluje" da bude ispod 50 evrica (racuna se cena proizvoda PLUS DHL shipping... ali je on kod njih tipa 800 dinara skuplji u odnosu na "Registered air mail")

Ionako narucujem samo gomilu aroma od po 10ml, ne vidim razlog da to "ne prodje" kao food flavor, specijalno ako nema duvanskih aroma.

Cene ne uspevam da prebacim u evre na samom sajtu, iako sam selektovo engleski kao jezik, ali nema veze... i da je u poljskim zlotima, Pejpal ce ionako da konvertuje u dinare i skine mi dinare sa kartice, tako da mogu i da ostanu poljski zloti (do konverzije mora da dodje, na nivou Pejpala, tako da je neizbezna)

Ako imate preporuku za arome (sajt koji salje u RS, jeftin a sa dobrim aromama) a da nije ni jedan od pomenuta dva - PP ili javno, dobrodoslo je.

Ako ne dodje do carinjenja, razlika je osetna u odnosu na domace prodavce... na 100€ imas bar 30€ ustede tj dodatnih aroma... tako da se nadam da se nece pojaviti niko sa tezom to je sve jeftino ovde, zasto bi se narucivalo iz inostranstva
Smeagol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-06-2017, 03:00   #1037
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,892
Nivo reputacije: 526
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Smeagol Vidi poruku
Narucio bih samo arome, koje nemaju nikotin, tako da pravilo sa inawera.com -

Citat:
Since 8th September 2016 begin to take effect new regulations concerning e-cigarettes and nicotine liquids commerce.
What will change? Individual customers can still buy flavours, bases and e-liquids which are nicotine free on INAWERA.COM.
We can still sell liquids and e-cigarettes containg nicotine to those who will confirm that they are running an economic activity connected with e-cigarettes trade.
ne vazi.

Cenovno, inawera.com je jeftinija od inaweraflavours.com

Pokusao sam da pretrazim ovu temu sa dve kljucne reci "VAT" i "DHL" ali izgleda da su reci previse kratke za pretragu pa mi ne daje rezultate ("Nema rezultata")

1) Da li inawera.com vrati VAT nakon kupovine, primera radi - ako platim PP-om, da li vrate nazad novac istim tim Pejpalom? (i kada/posle koliko vremena)

Nema razloga da naplacuju VAT non-EU zemlji, ali im cart to ne radi automatski (inawera.com)

na inaweraflavours.com je to bolje reseno

2) Je l su (inawera.com) "radi" da odrade carinsku deklaraciju po zelji? Tipa, da ako sve kosta 100€ oni stave na deklaraciju "food flavorings" sa cenom od, lupam, €33 i da ne ukljuce nikakve papirne racune?

(ovo su sve pre pitanja za njih, ali je neko sigurno vec bio u istoj situaciji, sa istim dilemama i zna - odgovore)

Ako su voljni da deklarisu kako god, pa onda se isplati i DHL, jer cena za carinjenje moze da se "šteluje" da bude ispod 50 evrica (racuna se cena proizvoda PLUS DHL shipping... ali je on kod njih tipa 800 dinara skuplji u odnosu na "Registered air mail")

Ionako narucujem samo gomilu aroma od po 10ml, ne vidim razlog da to "ne prodje" kao food flavor, specijalno ako nema duvanskih aroma.

Cene ne uspevam da prebacim u evre na samom sajtu, iako sam selektovo engleski kao jezik, ali nema veze... i da je u poljskim zlotima, Pejpal ce ionako da konvertuje u dinare i skine mi dinare sa kartice, tako da mogu i da ostanu poljski zloti (do konverzije mora da dodje, na nivou Pejpala, tako da je neizbezna)

Ako imate preporuku za arome (sajt koji salje u RS, jeftin a sa dobrim aromama) a da nije ni jedan od pomenuta dva - PP ili javno, dobrodoslo je.

Ako ne dodje do carinjenja, razlika je osetna u odnosu na domace prodavce... na 100€ imas bar 30€ ustede tj dodatnih aroma... tako da se nadam da se nece pojaviti niko sa tezom to je sve jeftino ovde, zasto bi se narucivalo iz inostranstva
Svašta si ti napisao u ovom postu.

Ne postoje arome sa nikotinom, tako da hteo ne hteo, oni će ti samo takve i prodati.

Pdv je obavezan bez obzira da li ga plaćao još 5 puta pre ulaska paketa u našu zemlju.

33$ je moguće da prodje kroz carinu, a da paket bude stvarnih 55$. Ako hoćeš da bude 100$ onda će tvoje food flavour da budu najskuplje arome na svetu sa sve DHL-om jer carinici nisu jeli bunike pa da ne prepoznaju koliko vredi 40 aroma a koliko 15.

Na PP neće biti konverzija u dinare ako ga sam podesiš da bude u dolarima tj da ti konverziju vrši banka a ne PP jer će ti najskuplje arome na svetu biti još skuplje. PP inače ima mnogo manji kurs dinara nego što stvarno jeste. Zato ne stavljaj zlotove i drahme kad kupuješ sa interneta, već uvek dolare i samo dolare. Čak ni evre ne stavljaj pri kupovini, jer se ni tada ne isplati. Vrši se višestruko konvertovanje i gubiš mnogo.

Izvinjavam se zbog offa.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-06-2017, 11:31   #1038
Smeagol
Banned

Smeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svimaSmeagol je poznat svima

To pravilo sam naglasio, da bi ljudi koji su narucivali baze sa nikotinom znali da - vise ne mogu.
Ali arome - mogu!

Ne razumemo se. Ti pricas o domacem PDVu?

Ja pricam o poljskom VAT-u. Oni su deo EU, i oni nemaju pravo da naplacuju VAT non-EU zemlji.
To nisam ja izmislio. To je pravilo EU, Amerike... pogledaj npr NKON. Oficijelni sajt nkon.nl ukljucuje VAT, ali zato postoji ru.nkon.nl koji ne ukljucuje.

vAT naplacuju zato sto je inawera.com namenjena, pre svega - Poljacima. oni su duzni da plate VAT.
mi nismo! i ne samo mi. mnogi. obzirom da "pucaju" na medjunarodno trziste, to im je OGROMAN propust... da li nameran, da bi uzeli vise love, ili su prosto tehnicki nespremni... ali krse zakon EU. ne smeju da naplacuju lokalni porez strancu, ne-EU rezidentu.

Pod 2 -- za 100€ ne mozes da kupis 40-50 aroma, vec oko 25-30 max. i to sa kuponima. Realno, 20-25.
S tim sto si tu delimicno u pravu, i to "staklo" je tesko... a carinici vole veliko i tesko. Malo i lako ne diraju. Tu treba naci sweet spot. Ja bih rekao da je sigurica naruciti DO 15 aroma. 20, 25 nije toliko daleko od toga...

Ako deklarisu kao FOOD FLAVOR - a deklarisu
ako skinu SVOJ pdv - a skidaju on request
ako narucis do 15 aroma
SVEJEDNO da l koristis DHL ili Air mail s trekingom
VELIKA JE SANSA da te nasi nece odrati.

Kockanja ima. Ali je cak i sa kockanjem jeftinije i od inavera flavors i of chefsflavors i od chosen few... ali i od svih domacih prodavnica, koje inaweru nemaju.

Ko sto inawera.com nema Flavour Arts i onda tu na scenu stupaju Bugri (chosen few)

Sto se konverzije tice, naravno da treba pustiti banku da je odradi, a ne Pejpal, onda kada je neizbezna. Mada ti i to zavisi od banke. Moja banka (EUROBANK EFG) - ako PP napravi konverziju u dinare (a PP to RADI po katastrofa kursu, da.) - naplati "proviziju za koriscenje kartice u inostranstvu" od 3€. Ako pustim PP da konvertuje, ne radi. I onda mi je povoljnija - PP konverzija.

Ali kursevi banaka su kursevi MasterCarda i Vize... i BOLJI su od Pejpal kursa, to da.
Uz veliku ogradu - neke banke umeju i tu da se snadju. Banke se uvek snadju, i banke su offtopic... osim ako ne zelite da pricamo i o njima

Pogotovo jer je ovde neizbezna (necija konverzija), jer meni, iako mi je jezik engleski, inawera.com valutu ne menja, sta god uradio - ostaju zloti
(protiv kojih nisam, jer mi je isto placao u eurima, dolarima ili zlotima -- svaka valuta koja nije dinar ili euro ce proci kroz konverziju, negde. jer nase banke skidaju ili dinare ili eure. ne postoji nasa banka koja skida bilo koju trecu valutu, tj koja ne radi svoje konverzije, ili ja bar ne znam za takvu)
Staro 05-07-2017, 09:13   #1039
nonoklub
Iskusan član

nonoklub's avatar

Registrovan: Jun 2014
Godine: 54
Pohvala: 35
Pohvaljen: 19
Nivo reputacije: 29
nonoklub je na dobrom putunonoklub je na dobrom putunonoklub je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
5 aroma carina 100 din (inawera.com) a ja ko kreten naručujem inaweru sa ecigexpress...

Ne lepe više one kosture što su lepili iako u kutiji nije bilo nikotina...
Narucio sam sa inaweraflavours.com 8-9 aroma, pa cu da vidim kako ce to proci.
@c-hell Interesuje me za koliko vremena ti je ovo stiglo?
nonoklub nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2017, 09:15   #1040
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,985
Pohvaljen: 2,039
Nivo reputacije: 344
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Meni je 6 aroma stiglo pre neki dan,vec sam spremio crvenu za dadzbine kad ono samo 100 din za uslugu poste.Bas sam se obradovao.Putovao paket 25 dana

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2017, 09:27   #1041
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,507
Pohvaljen: 16,478
Nivo reputacije: 2675
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od nonoklub Vidi poruku
Citat:
5 aroma carina 100 din (inawera.com) a ja ko kreten naručujem inaweru sa ecigexpress...

Ne lepe više one kosture što su lepili iako u kutiji nije bilo nikotina...
Narucio sam sa inaweraflavours.com 8-9 aroma, pa cu da vidim kako ce to proci.
@c-hell Interesuje me za koliko vremena ti je ovo stiglo?
Bilo davno, ali 10 dana okvirno. Ali ja nisam sa flavours sajta već sa inaweraTAČKAkom

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2017, 09:42   #1042
nonoklub
Iskusan član

nonoklub's avatar

Citat:

Bilo davno, ali 10 dana okvirno. Ali ja nisam sa flavours sajta već sa inaweraTAČKAkom
Video sam da si ti sa .com, a sad vidim da ima mozda razlike koliko putuje. (ako je Sljuka sa flavours kupovao).
Zahvalili :
Staro 06-07-2017, 21:06   #1043
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,985
Pohvaljen: 2,039
Nivo reputacije: 344
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Inawera tacka kom isto...Mislim da se meni zbog carine oduzilo

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-07-2017, 10:17   #1044
nonoklub
Iskusan član

nonoklub's avatar

Citat:
Originalna poruka od SljukaZr Vidi poruku
Inawera tacka kom isto...Mislim da se meni zbog carine oduzilo

Ja odustao od flavoursTackaCom i porucio sa inaveraTackaCom.
Tracking kaze ovo:
07.07.2017 13:42:00 PL-PL20990 Prijem
11.07.2017 07:10:14 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće

Sad cu da vidim sta to znaci, nesto mi brzo bilo prispece obzirom da je bio vikend
Staro 11-07-2017, 13:41   #1045
nonoklub
Iskusan član

nonoklub's avatar

07.07.2017 13:42:00 PL-PL20990 Prijem
11.07.2017 07:10:14 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
11.07.2017 09:41:55 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu

Novi update, nadam se da sad ne sledi cekanje 15 dana sa carinom
Zahvalili :
Staro 11-07-2017, 13:52   #1046
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,323
Pohvaljen: 1,625
Nivo reputacije: 305
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Meni sa inaweraflavours putuje paket pun baza, 4 dana mu trebalo da stigne u RS i jos 4 na carini, danas prosao a zasto su ga pustili tako brzo znacu sutra
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 11-07-2017, 16:19   #1047
nonoklub
Iskusan član

nonoklub's avatar

Meni putuje 9 aroma. Javi kako je bilo kad stigne
Zahvalili :
Staro 12-07-2017, 09:51   #1048
Smeagol
Banned

Javite svi!
1) tackaKom ili flavors, da se zna.
2) broj predmeta (aroma) i baza (okvirna velicina paketa)
3) globu (iznos) carine i PDVa, ako ima
4) vreme priseća (od njih do vas), eventualno uz vreme koje provede na stolu naše carine koja se pita da li, možda, naručujemo - tečnu drogu za Exit 😀 (bilo u novinama juče. Carina zaplenila "Tesla ekstazi spakovan u kesice/pakete od 100 grama*". Carinici - branitelji zdravlja mladih!)

@dgproduction: pun baza = koliko?
I el bilo globe? Aj srećno. Da ne bude.

* a ja se palim da je manje (aroma) = bolje... Ima trijes d'uzmem! 😀
Staro 12-07-2017, 20:29   #1049
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,323
Pohvaljen: 1,625
Nivo reputacije: 305
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Naplaceno posteno preko 3000din za pola litra baze... prvi put mi baza ide obicnom postom do sada je to bio uvek DHL i nikada problem nisam imao.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

I need a beer
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-07-2017, 20:36   #1050
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Pa taman si platio koliko bi za dhl :/

Baza ili cistak, prolazi ili 2x100ml najvise, prolazi uvek.

500ml je već heavy metal za carinu.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Gotove tečnosti > Naručivanje

Pošalji link

Tagovi
inawera

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:48 sati.