Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-08-2018, 11:18   #31
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 872
Pohvaljen: 1,195
Nivo reputacije: 214
drako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputacijudrako ima reputaciju
Uobičajeno Re: S čime početi

Evic primo mini i Siren v2 imam i smatram ih korektnom kombinacijom, pri cemu je Siren sasvim dobar i za pocetnika, koji je bar malo upucen u samostalno pravljenje grejaca. Swag i Ares nisam imao pa ne mogu da komentarisem.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 14:53   #32
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 27
E-cig: Ipower, p80,doggy,rose v2
Pohvala: 616
Pohvaljen: 489
Nivo reputacije: 137
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Ja sam Swagom prezadovoljan ali uz njega treba da kupis jos i baterije i punjac.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 16:22   #33
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 28
E-cig: Aegis Solo + Expromizer 4
Pohvala: 1,248
Pohvaljen: 602
Nivo reputacije: 112
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Primo mini mnogo lep, lak za upotrebu, ali kao što reče kolega trebaju baterije. Ko se odluči da kupuje i baterije i punjač, to je onda dobar izbor. Swag isto tako, nemam ga ali sigurno je dobar modić, nagledao sam se mnogo review-a. Zavisi koji ti se dizajn više svidja, to je sad do čiste estetike jer su oba super što se tiče funkcionalnosti. Siren 2 sam imao, ali mi se više svidja doggystyle, i jeftiniji je. To uvek preporučujem, jer je taj doggystyle uspeo da se svidi čak i mom kumu koji ne puši i ne pari, a on je škakljiv kad je bilo kakva inhalacija u pitanju. Siren 2 je korektan, ali zahteva malo otvoreniji m2l u odnosu na doggy.

Nazad na pitanje. Izmedju Aresa i Sirene, po meni i onome što sam se nagledao i pročitao, sigurno Siren 2. Ares nisam koristio ali se mnogi žale na nedostatak arome (?!), pa verovatno zahteva malo više igranja sa grejačem i vatom nego Siren 2. (Što ne znači da je Ares loš svakako, samo je to moje mišljenje).

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 16:57   #34
Milosh
Aktivan član

Milosh's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 106
Pohvaljen: 89
Nivo reputacije: 19
Milosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svima

Hvala ljudi na brzim odgovorima.
Mislim da ce biti primo mini i siren 2
Da da, znam za baterije ...
Uzecu dve plus punjac,tako da uvek imam jednu punu i coil master kit za pravljenje grejaca i zurka moze da pocne

Sent from my iPhone using Tapatalk
Milosh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 17:08   #35
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 43
Pohvala: 575
Pohvaljen: 642
Nivo reputacije: 142
Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu

Doggy je svakako bolji od Sirene, bolja aroma daleko i sam vejp.Daleko i jeftiniji sto nije zanemarljivo i stedljiviji po potrosnji mada i on ne spada u neke stedise.

Ipak, i jedan i drugi ne mogu ni da pridju Rose V2s koja ih brutalno masakrira po svim parametrima.

Ako nisi poceo sam da pravis tecnost vec kupujes, budi spreman na cinjenicu da je za Siren 10 ml bukvalno nista, preterano trosi.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-08-2018, 18:57   #36
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

To je već druga priča. Mada meni doggy sa grejaćem od 1.8 ohm na oko 8-9W daje nenormalne performanse, a troši kao upaljač.

Sirena zahteva veći grejač i veću potrošnju. Ali da je dobra - jeste. Doggy je meni svakako bolji, ali ko hoće baš sirenu, neće pogrešiti.
Rose nisam nikad probao. Možda bude komplikovana za početnika? Šta znam.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 19:10   #37
x-man
Veteran

x-man's avatar

Registrovan: Sep 2015
Godine: 27
E-cig: Ipower, p80,doggy,rose v2
Pohvala: 616
Pohvaljen: 489
Nivo reputacije: 137
x-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosix-man ima čime da se ponosi

Bice komplikovana za pocetnika. Za malo vece pare od dogija moze da kupi onaj klon berserkera mini a on po meni radi tri puta bolje od doggyja. Imam oba.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Long live Hon Lik!
x-man nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-08-2018, 19:21   #38
Milosh
Aktivan član

Milosh's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 106
Pohvaljen: 89
Nivo reputacije: 19
Milosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svimaMilosh je poznat svima
Uobičajeno S čime početi

Da li da onda krenem sa doggy-jem?
Evo na Aliju 12$ 🧐

Mislimo na ovaj jel da?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Milosh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-08-2018, 19:23   #39
Jagodinac
Moderator

Jagodinac's avatar

Registrovan: Dec 2013
E-cig: Eleaf iStick Pico 75W
Pohvala: 1,389
Pohvaljen: 713
Nivo reputacije: 149
Jagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvaluJagodinac je za svaku pohvalu

Uz dužno poštovanje, ali mislim da berserker mini nije za početnika. Iz nekog mog iskustva, a i iz onog što sam do sada naučio na forumu, za početnike bih preporučio:
atomizere - KFL lite pawn stars i/ili Doggystyle
modove: eVic primo mini i/ili iStick pico 75w i/ili swag.

Mislim da bi bilo koja kombinacija od ovih atomizera i modova bila više nego odlična, za učenje i vežbanje motanja grejača i postavljanje vate. Sa bilo kojom od ovih kombinacija se može krenuti i u pravljenje tečnosti, tako da meni u svakom pogledu ovo predstavlja najbolju ''vejpersku'' osnovu.

Naravno, potrebna je i 1 baterija 18650 (za početak da se uzme kod nas) i punjač.

Mislim, sve ovo je već 1000 puta rečeno, i iznova objašnjavano (mislim tu i na sebe). Ali izgleda da tako mora, samo da ljudi ostave cigare ili da im se ne vrate.

Dodato: opremu za parenje nikada, ja lično, ne bih kupovao na aliju dok god postoji FT. Isuviše nesigurno.

Trenutno bez super unicum naloga!
Jagodinac nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 19:41   #40
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 46
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Ne vidim ja neke preterane muke sa berserkerom da ne bi bio za početnika. Svi ovi napomenuti su dobri i user-friendly za njih jer ne traže neko preterano manevrisanje sem visine grejača. 2mm diametar i nema promašaja ni sa jednim. Doggy i bers, su 1:1 i razlike su minorne koje početnik nikako ne može da oseti na samom početku. Ni jedan ne curi, lako se motaju grejači, ali oba zagrgolje kod punjenja sa 2mm grejsčem. Jedino je bers u prednosti što se lakše puni, dok kod doggyja je to jedina zamerka, bar meni, a još po nekima na forumu.
Edit
Da ne bude zabune ja mislim na berserker mini.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 19:56   #41
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Doggy ima tu manu što se malo teže puni, ali na FT sa MAP kodom nešto oko 11-12$ smešna cena. Malo mu se posvetiš oko punjenja, jeste smor, ali za te pare dobiješ sve ostalo što imaju daleko skuplji modeli (afc, super aromu, tesan cug..).

Mrtva je trka izmedju bersa i dogija. Jedino kod punjenja dobija bers, mada cena je daleko veća.

Kako kome odgovara, valjda zato i ima sto ljudi, sto ćudi i 10-ak dobrih m2l atomizera

Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 19:59   #42
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,086
Pohvaljen: 574
Nivo reputacije: 117
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Jedan po jedan dok ne kupiš svih deset
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 20:05   #43
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,743
Pohvaljen: 2,132
Nivo reputacije: 302
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

za pocetnike rta moze biti komplikovan tank
nije lako da pocetnik ubode dobar setop sa tim tankovima, on nezna sta trazi kakav ukus da dobije, njemu je sve to nepoznato i strano.
pocetnik nemoze osetiti razlike kada uporedi Doggystyle rta sa Berserker MTL RTA
ja pocetnicima savetujem da kupe Aspire Nautilus Mini tank, po meni to je za pocetnike super
Aspire BVC grejaci su super, daju izvanrednu aromu i dugo traju
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-08-2018, 20:06   #44
Dj_
Veteran

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,273
Pohvaljen: 990
Nivo reputacije: 223
Dj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvaluDj_ je za svaku pohvalu

Ili Joyetech Ego One (evergreen, universal)
M2L, DL grejači, rba..
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-08-2018, 20:21   #45
milanlaki
Iskusan član

Registrovan: Mar 2013
E-cig: iStick 40w + ProTank 2
Pohvala: 13
Pohvaljen: 54
Nivo reputacije: 37
milanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svimamilanlaki je poznat svima

Uzmes na aliju cuboid mini sa V2 ati za 22$ (ako se prvi put registrujes imas i neki popust valjda) i za pocetnika ja mislim da je dovoljno. Baterije punjaci itd ostavis za kasnije, misljenje pocetnika

Protank2 i kfl lite imam i na oba mi je lako da motam/menjam grejace.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
milanlaki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:56 sati.