Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 25-12-2018, 19:04   #1
Dee_Monk
Banned

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Exceed D19
Pohvala: 130
Pohvaljen: 103
Nivo reputacije: 0
Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi
Uobičajeno Sta sad? Moze pomoc veterana nekog?

Ok, procitao sam teme za pocetnike, lutao po forumu, tu i tamo bacao oko na razne teme... Neke su me cak i nasmejale.

Negde sam procitao da je volja/zelja te sama tecnost (logicno) najbitnije pa tek onda oprema. Svestan sam da mi nece x tecnosti odgovarati dok ne nadjem "pravu". Kolicina mg nikotina, neko pise 24mg, neko 18 itd.. Kako cu ja znati svoju? tj odakle da krenem?

Ronhil 100s-Katran 8, nikotin 0,7mg, ugljen monoksid 9mg. Kutija dnevno, nekad vise nekad manje tj, 18-22, (ovo inace i igra ulogu kod jacine baterije koliko sam skontao)

Da citiram c-hell-a, "Početnicima ne preporučujemo naprednu opremu dok sami ne napišu da im korišćenje i održavanje iste ne predstavlja problem..."

Cilj- prestanak konzumiranja tkz na forumu "analognih" cigara, i polako sa vremenom smanjivati "dozu" nikotina...dok jednog dana ne dodjem do 0mg.

Da se ne lazemo, i finansijski da smanjim troskove. Odem po cigare vratim se kuci sa cigarama, vocem, nesto za grickanje, pa par kesica kapucina/nesa... i eto...

Sto se tice e cig, drugarica operisala krajnike, par dana je koristila- i vratila se na klasicne, drug je uporan- al mesa, malo e malo klasicne cig.Probao par puta od njih, sta ja znam (laici smo svi) osine me po plucima i grlu i to zestoko. E cig, 3 dugmica, (pocetnicke pretpostavljam).

Ne bih voleo da budem kao oni, odem, zaletim se, kupim 2-3 dana je "fazon" i kasnije fuj, bljak... Inace devojka je platila oko 4000din a drug oko 2300din.

Inace koju pocetnicku bi mi predlozili? model? nova/polovna? kako sa nikotinom, ne bih se zahebavao sa tim bas...

Ponavljam laik sam, zato trazim strucnu pomoc, sto se tice mene, kontam Dekang 16mg + ukus USA MIX.

(Za pocetnike koji su pusili crvene cigarete iliti JAKE koje prosek imaju oko 10mg jacine nikotine moj savet vam je ako cete uzeti tecnost od DEKANG da uzmete 16mg....Za ove sto zele jake duvanske moj savet je da probate sa SANNIE ( sobrano ) poprilicno je jak , dok ovi sto zele malo slabije mogu probati sa USA MIX ( marlboro ) , naravno imate i Lucky i Desert Ship ( Cammel ) e sad ko se gde pronadje pa nek uzme sta zeli.)

Cenim svaki komentar, sugestiju.
Hvala!
Dee_Monk nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 25-12-2018, 19:14   #2
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 618
Pohvaljen: 3,325
Nivo reputacije: 615
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Sta sad? Moze pomoc veterana nekog?

Pročitaj ponovo ako već nisi
www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=7908
Imaš dosta dobrih predloga.

Raka 1971 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2018, 19:26   #3
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,940
Pohvaljen: 737
Nivo reputacije: 200
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

o dekangu se slabo pise na forumu ,verovatno zato sto nema diy(do it yourself arome)
ja sam teski pusac ali uz pomoc dobre opreme (ne znaci mnogo skupe) koristim samo vejp u tome se ovde medjusobno podrzavamo na forumu i mantamo vejp vejp i samo vejp ...toliko od mene (za prvo javljanje)
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2018, 19:47   #4
Dee_Monk
Banned

Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi

Pocitao jesam, ima dosta predloga, samo meni modeli su svi isti...ne prepoznajem razliku izmedju pocetnickih i "pro".

@Milanez - sta koristis od opreme, koja ti najvise odg posto vidim da si teski pusac kao i sam.
Staro 25-12-2018, 19:47   #5
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,497
Pohvaljen: 2,516
Nivo reputacije: 441
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Mozda, nije uslov, ali ne bi bilo lose da imas par tecnosti ili par atomizera sa razlicitim tecnostima cisto da bi razbio period kad jedan "ukus" dosadi. Receptori posle nekkg vremena "otupe". Da ne ponavljam ono sto je vec sazvakano, prelistaj forum ima dosta korisnih informacija

Sent from my p10 lite using Tapatalk
Edit

Cini mi se da nekog iz tvog mesta, kontaktiraj, veliki znacaj imaju iskusniji kad je u pitanju potraga za odgovarajucom opremom/tecnosti.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2018, 19:55   #6
Milanez
Veteran

Milanez's avatar

Registrovan: Aug 2016
Godine: 41
Pohvala: 1,940
Pohvaljen: 737
Nivo reputacije: 200
Milanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvaluMilanez je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od Dee_Monk Vidi poruku
Pocitao jesam, ima dosta predloga, samo meni modeli su svi isti...ne prepoznajem razliku izmedju pocetnickih i "pro".

@Milanez - sta koristis od opreme, koja ti najvise odg posto vidim da si teski pusac kao i sam.
dvarw mtl jer volim tesan cug konkretno 0,8mm
Milanez nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2018, 20:57   #7
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 43
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 11,700
Pohvaljen: 16,640
Nivo reputacije: 2708
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2018, 21:41   #8
Dee_Monk
Banned

Hvala puno!

Doticni dodje 4699 din, mada video sam i ovaj -Joyetech EGo AIO 1500mAh Starter Kit 3,699.... jacina baterija ista, nekih vise informacija nema, tako da nemam sta da uporedim, mada po izgledu, D19 izgleda kvalitetnije.
Staro 25-12-2018, 21:57   #9
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Uzmi taj exceed d19 I kupi tečnost sa 16mg. Pari to neko vreme, pa vidi da li ćeš se naći. Imaj u vidu da će prvih par dana možda preko 7 imati problem da navikneš grlo na e-Tečnosti jer će ti možda ta jačina parati grlo usred oštećenja istog od duvanskog dima. Ako budeš imao tih problema, kupi tečnost sa manje nikotina 9mg/ml recimo pa malo odmaraju grlo sa njom pa onda opet 16mg.
Takodje (pošto si rekao da tvoji prijatelji mešaju) nikako ne mešaj jedno sa drugim (tečnosti i cigarete) jer ćeš stalno imati taj osećaj grebanja i davljenje te se nikada nećeš navići na ecig. Logično je da će ti pući film i baciti ecig što će biti greška. Zato cepaj 16mg/ml istrpi par dana grebanja i davljenja da bi sa 16-com što lakše prebrodi krizu, a cigarete zaboravi.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 25-12-2018, 22:47   #10
Dee_Monk
Banned

Odlicno!

D19- reseno!!!

Samo pitanje, na aliexpressu je 20dollara, kod nas 4600din... neko ima iskustva? da li su to orginali ili neke jeftine kopije? ako su orginali i jos 20 dolara, veceras bih odmah narucio. Sa aliexpresom i ebayom do sad imam dobra iskustva, samo mi je cudna ta razlika u ceni. Kad se resi ova misterija... zajchik- pusticu ti onda kroz par nedelja poruku oko tecnosti, i ona zvanicno ulazim u "klub".

Hvala!

E jedno random pitanje, da li je neko racunao mesecnu potrosnju, klasicne cigare vs el cig? Bas me zanima to.
Staro 25-12-2018, 23:01   #11
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Uzmi slobodno sa aliexpresa.
Ne znam kako troši taj exceed tečnosti, ali bi trebalo da si bar duplo uštedeo kad predješ na cig. Računaj da će ti bočica od 10ml trajati bar dva dana ili 3 u najboljem slučaju. Ako nadješ tečnosti na popustu, onda si prošao još bolje.
Kad predješ na DIY tečnosti o uštedi je izlišno pričati.
Btw kad ti zatreba pomoć u vezi tečnosti, slobodno se javi u nekoj temi ima nas puno iskusnih i dobićeš odgovarajuću preporuku. A kolegijalosti nam ni najmanje ne nedostaje.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2018, 12:43   #12
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 223
Nivo reputacije: 37
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Dee_Monk Vidi poruku
Ronhil 100s-Katran 8, nikotin 0,7mg, ugljen monoksid 9mg. Kutija dnevno, nekad vise nekad manje tj, 18-22, (ovo inace i igra ulogu kod jacine baterije koliko sam skontao)
Upravo te cigarete sam i ja pušila duže od 10 godina i identičnu količinu kao i ti.
Počela sam sa 15mg/ml i to mi je bilo sasvim ok. U pitanju je bila Liquideo tečnost USA mix i odmah mi se dopala, tako da sam tu imala sreće.

Inače, ja sam kombinovala analogne i elektronsku prvih 5-6 dana. Od prvog dana mi je trebalo manje cigareta, a onda sam ih potpuno izbacila u momentu kad sam shvatila da mi se elektronska mnooogo više sviđa. Nema smrada, nema pepela i nema ogavnog ukusa u ustima (ovo poslednje je bilo presudno). Tako da ja nisam protiv mešanja, meni je pomoglo da uvidim koliko su analogne smrduše grozne.

Dajem i ja glas za exceed d19, ja ga koristim neka 2 meseca i mislim da je odličan za početnike. Jednostavan je i daje fenomenalan ukus.
Što se potrošnje tiče...šta znam...počela sam sa oko 2ml dnevno, sada trošim nešto više, ali mislim da i dalje ne prelazim 3ml. Bočica od 10 ml svakako će ti na exceedu trajati bar 2-3 dana, to je sigurno.

edit:
Fora je u jačini nikotina. Zapravo sam povećala potrošnju tečnosti kad sam smanjila količinu nikotina. Ali nisam htela da se vraćam na jače, računam da će organizam navići.
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-12-2018, 12:51   #13
samposebi
Senior

Registrovan: Nov 2018
Godine: 48
Pohvala: 325
Pohvaljen: 126
Nivo reputacije: 32
samposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosisamposebi ima čime da se ponosi

Ja dve kutije do sada, samo vejpujem 28 dana. Te tankove sa gotovim atomizerima probao par, navodno i najboljih, ne sviđa mi se. Uhapsiš nekog ko zna da ti pokaže i radiš odmah sa tankovima na kojima sam menjaš vatu i ostalo (RTA). Ukus je deset puta bolji, bar meni. Što se tiče opreme, super su Kineski sajtovi sa cenama, ja sam već poručio (ne smem da kažem kolko sam spičko para), ali problem je što treba čekati 30 dana, minimum. Bolje kupiti jedan mod i jedan tank ovde, jer možeš odmah da pariš. Za tankove u našim radnjama nije velika razlika, isplati se, na modovima je veća razlika. Eto to je moje početničko iskustvo, što ne bi odmah prešao na ono što je bolje
samposebi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2018, 13:01   #14
Lyuman
Iskusan član

Lyuman's avatar

Registrovan: Jun 2018
E-cig: Armour Pro + Berserker 24
Pohvala: 47
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 22
Lyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svimaLyuman je poznat svima

Moze da stigne i brze, ja ga uvek nekako ganjam na Singapore post i zadnja 4 paketa su mi stigla za 12-14 dana, a ako ides na China post moze da potraje i preko 30 dana. Tako da vidi ako ima neki sa Singapore post-om slobodno naruci od Kineza doduse zavisi i od carine, mene Niska rebne dosta ali su brzi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Lyuman nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-12-2018, 13:02   #15
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 223
Nivo reputacije: 37
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od samposebi Vidi poruku
tankove sa gotovim atomizerima
Pretpostavljam da misliš na grejače...

Ne mora odmah preći na NeZnamTiJaKakve modove i super siber robokap opremu. Nekad je bolje krenuti sa jednostavnijim modelima koji najviše podsećaju na analogne cigarete, da bi se premostio prelazak.
A kad se jednom navikne na elektroniku (da ne kažem navuče ) potreba za boljom oprema doći će sama po sebi.
Osim toga, meni je logično da neko ko tek počinje sa parenjem ne želi da potroši brdo para na nešto za šta nije siguran da će mu odgovarati. Tako sam i ja razmišljala i to jeste rezultiralo time da sam na kraju potrošila više nego da sam odmah kupila neki mod, ali ipak mi nije žao, jer da sam počela tako ko zna...možda mi se parenje uopše ne bi dopalo.

edit:
Ulete Lyuman sa postom, pa sam tri puta editovala
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:40 sati.