Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 19-01-2019, 19:55   #46
Dee_Monk
Banned

Registrovan: Dec 2018
E-cig: Exceed D19
Pohvala: 130
Pohvaljen: 103
Nivo reputacije: 0
Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Sta sad? Moze pomoc veterana nekog?

Gledam sinoc u elektronsku, uzmem je, 30min se davim, kasljem...i pri kraju nekako lakse ide para.
Danas evo vec 40 min parnjam, isto kao i analognu...nema menjanja nacina, sat-dva dok se ne naviknu pluca i grlo i tjt.

Jeste individualno je.

Znaci:

Human-> Settings-> Lungs-> add vape.
Odes na "save" i miran si.

Sutra mi je slava, tako da jos sutra sam na mixu analogne i elektricne. Ponedeljak- analogne- Zbogom!

Edit: vala ide tecnost, tank je 2ml...gledacu da mi to bude nekakva dnevna doza....posto ne znam kad da treba da stanem sa parenjem.
Dee_Monk nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 20-01-2019, 08:57   #47
Irena
Iskusan član

Irena's avatar

Registrovan: Sep 2018
E-cig: iStick Pico, Exceed D19
Pohvala: 96
Pohvaljen: 214
Nivo reputacije: 35
Irena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosiIrena ima čime da se ponosi

Ne opterećuj se potrošnjom tečnosti, kako god okreneš manje je štetno nego smrduše, a i znatno jeftinije.
Win-win situation

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Irena nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-01-2019, 19:37   #48
Dee_Monk
Banned

Dee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosiDee_Monk ima čime da se ponosi

Nedelja vece - dan kad sam zapalio, analognu.(necu da pisem zadnju ili poslednju, morbidno mi zvuci)

Ponedeljak vece- sastavljeno 24h bez analogne.

1 Dan bez analogne- RESEN!!!!

Obicno sam uz kafu po 5 cigara pusio, a posle rucka (jela) samo 1 cigaru.... i ne znam kojom logikom, al me najvise "vuce" posle jela, tako da sam sve u 16 posle rucka pario.(ta posle jela je uvek bila najsladja).
Neke sad velike potrebe za analognom nemam (sem to, posle jela), malo duze parim i problem resen.

Za 24h- potrosnja mi je oko 2,5ml.
Tecnost narucio danas, 50ml vocne mix (12mg nikotina) i 50ml jagode (6mg), jbg zenski deo populacije me smorio da im nabavim jagodu.

Problem- fali mi jos jedna, evo baterija mi se ispraznila, pa je skinem sa punjaca- povukao par puta, i opet je vratio na punjac.
Skontao sam da mi treba rezervno resenje u slucaju da se moja pokvari, ili isprazni baterija. (da ne bih dosao u iskusenje da zapalim analognu)

Trenutno ima atomizer eCom-C (joyetech) koliko sam skontao fali mu baterija. Dal da nabavljam bateriju za njega ili neki polovan jeftiniji starter kit da kupim??? (pogledacu oglase na sajtu).
Otvoren za svaku sugestiju.

Iskreno smejem se sam sebi, ponosam sam i na sebe i na vas....ljudi, hvala vam PUNO!!!
Zao mi je samo, sto nisam ranije otkrio forum i ove cari.

Odustajanja nema, samo napred, samo gazim!!!
Staro 22-01-2019, 08:38   #49
Dee_Monk
Banned

Kud svi turci tu i Dee_Monk, opet ja:

Treba mi pomoc oko uredjaja broj 2. Juce sam odlepio dok mi se elektricna punila, danas-sutra da se razbije il ode- moram imati neku rezervnu su strane da ne bih dosao u iskusenje da uhvatim analognu, sto je najgore imam 2 kutije cigara u sobi, koje cu resiti ovih dana- neko ce dobiti na poklon...tako da:

- tecnost mi stize sutra, tako da cu morati iskesirati pare, i gledam neko jeftinije resenje:

1. Da narucim jos jedan nov exceed D19- to mi je nekako najskuplje ( a ima vala da se nacekam mesec dana dok ne dodje).
2. Narucim neki pod iz ove teme? http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=39824
3. Kupim neki polovan, otvorim temu u kupujem?- kontam najjeftinije.

Potreba: nesto na fazon exceed d19, da lagano mogu da punim, pravljene tecnosti da mogu koristiti i baterija bar pola dana da izgura.

Otvoren za sve sugestije!

Edit: D19 naucio koristiti, obezbedio si rezervne grejace, nasao coveka za tecnosti, jos mi je ostalo da nadjem elektricnu broj 2- i mislim da vas vise necu smarati...to bi bilo to.
Staro 22-01-2019, 10:38   #50
Dee_Monk
Banned

Jbg narucio jos jedan Exceed D 19, grejaca imam.... pa mogu da menjam, u krajnjem slucaju uvek mogu da preprodam.
Staro 24-01-2019, 07:16   #51
Dee_Monk
Banned

Znaci, kad se hoce- onda se i moze!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Staro 24-01-2019, 17:09   #52
nemacx
Aktivan član

nemacx's avatar

Registrovan: Oct 2018
E-cig: Zelos 50W + Nautilus2
Pohvala: 14
Pohvaljen: 33
Nivo reputacije: 7
nemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putu

@Dee_Monk,

Prvo, čestitke! Napravio si dobru odluku da se ostaviš "smrduša" i pređeš na elektronske.

Što se tiče ostalih stvari iz tvog posta:

- Ne brini se za potrošnju. Prvi dan kad mi je stigao Exceed, ispario sam 2ml tečnosti 6mg za sat vremena, i aktivno dobio nešto što sam mislio da je nikotinski šok, bukvalno se osećao nadrogirano jedno pola sata, legao da spavam, posle 3 sata bio kao nov Ako ti matematika potrošnje pravi problem, ne sekiraj se, postoje ljudi koji pare i po 15ml dnevno, sve dok nisi na cigari i dok ti prija, dobro je. Sa ovim si uvek u plusu.

- Baterija ti ili baš slabo drži ili ti ne ispuštaš elektronsku iz ruke. Kako puniš bateriju? Uz laptop koji nosam svuda sa sobom imam i punjivu bateriju, treba mi pola sata-sat na USB portu da je napunim, tera ceo dan (parim 4-5ml dnevno na mtl uređajima). Možeš da razmisliš da uzmeš neki kit sa većom baterijom i passthroughom (možeš da pariš i da puniš bateriju u isto vreme), ako ti se baš žuri, kod nas ćeš skuplje proći, ali opet, bolje nego da se vratiš na cigare. Još jedan Exceed neće da ti smeta, sigurno! Polovnjake uzimaj samo od proverenih ljudi, uvek je moja preporuka da uzmeš nešto novo što završava posao

- Ne smaraš nikoga, veruj mi, ovaj forum je pomogao mnogima da se priuče i pređu na elektronske. Ako imaš pitanja, slobodno!

Btw, samo prati svoj progres, podeliću i moj, i srećno!
nemacx nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-01-2019, 18:59   #53
Dee_Monk
Banned

Hvala druze.

1. Punim na laptop, usb...oko 40tak min treba
2. Dnevna potrosnja, oko 3,5-4ml (jagoda, 12mg)
3. Uzeo sam jos jedan exceed, cisto ako mi se prvi pokida, ako je na punjacu da imam rezervu...posto u obe kuce imam oko 4-5 kutija cigara (koje moram da podelim ljudima)- da ne bi pao u iskusenje.
4. Necu da se opterecujem sa potrosenom kolicinom, al vala necu ni usiljavati... neka limit bude 4ml.
5. Zelja za analognom- jos postoji.
6. Forsiram da idem sa drustvom (pusacima) na kafu/pivo.... i purnjam k'o lokomotiva.
7. Drzi me taj osecaj "kao da sam na vrhu" velika je ovo stvar za mene (preko 12 god pusackog staza), ponosan na sebe, podrska drustva i okoline, utrosene pare 2kom elektricne, grejaci rezervni, tecnost za 2 meseca..... i jos cu ovih dana- kao dodatna motivacija- koverta i svaki dan po 270din ubacivati. Cisto ako me ikad pukne zelja za cigarom- otvorim kovertu i imam sta i da vidim. (da se osiguram u slucaju ako ikad pokleknem).
8. Tecnost je dobra, samo me ne "osine" po plucima, mesacu malo jagodu 12mg, malo marlboro crveni (18mg). Marlboro mi bas prija, al je 10ml - 500dinara

Mada kontam da mi se baterija brzo prazni od paljenja i gasenja.... upalim povucem 3-4 dima/pare... ugasim... ili upalim, odem na telefon pa stoji upaljena.

Edit: Kontam da bi mi prijao neki uredjaj koji daje mnogoooo vise pare.... na exceedu vucem kao blesav (bojim se da ne ode grejac)...dok ne osetim paru u plucima. Ali para za kupovinu novog uredjaja- nema, tako da jbg....
Staro 24-01-2019, 19:25   #54
nemacx
Aktivan član

nemacx's avatar

nemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putunemacx je na dobrom putu

Moderator poruka

NE CITIRAJ POST NEPOSREDNO IZNAD TVOG POSTA

Okej, dobro je

1. To je dobro, za očekivati.
2. Jagoda je slatka, vuče te da je više pariš, kao i bilo koji kremić ili voćkica koju voliš. Što je naravno okej, bez opterećenja, primetio si razliku kada pariš Marlboro.
3. U ovom slučaju od viška glava ne boli, deo mojeg inventara je 2 x Exceed D19, Cuboid Mini + Siren v2, Zelos, Wotofo Flux. Gurni jagodu u jedan i Marlboro u drugi i menjaj ih.
4. Nemaš potrebe ni limit da stavljaš. Pari koliko ti odgovara, a telo će vremenom da ti traži manje/više nikotina ili manje/veće količine. Počeo sam sa 12mg/ml, sad je 6mg/ml - 3mg/ml, kako kad. To je okej!
5. Zavisi od osobe, normalno je. Drži airflow na jednoj-dve rupice da ti što bolje imitira cigaru i 1.2ohm grejač u oba.
6. Purnjaj - deri. Nisu napravljene da skupljaju prašinu
7. Odlično! Drži tečnosti na lageru i posle nekog vremena (kad te prođe hype) nećeš da imaš poriv za cigarom.
8. Postoji opcija i da odfrkačiš airflow na onu najširu rupu i da uvučeš u pluća. Stvarno ti ne preporučujem da to radiš sa tečnostima sa tom dozom nikotina, ali će te sigurno ošinuti po plućima

Nemaš potrebe da ih pališ i gasiš, osim ako ih ne nosaš po džepovima. Ako stoje na stolu, neće da se troši baterija više ako ostanu sve vreme upaljene. Baterija će da se troši onoliko koliko pariš

Što se tiče DTL uređaja, nisam iskusan u tome da te posavetujem. Možda ti se sad čini da bi ti tako nešto trebalo, ali možeš da probaš da uzmeš nečiji kit i pariš 18mg na 60W da to iskusiš, i siguran sam da ti to više neće pasti na pamet ikad da uradiš, ali njihova svrha je parenje na malim ili nikakvim dozama nikotina i akcenat na samu aromu i gustinu pare. Tebi je za početak potreban jak throat-hit i adekvatna doza nikotina da ti zadovolje potrebe koje osećaš, a vremenom ćeš videti da li se pronalaziš u toj DTL priči
Zahvalili :
Staro 26-01-2019, 12:11   #55
hekata
Senior

Registrovan: May 2018
Godine: 49
E-cig: smooke bloom+Justfog P16A
Pohvala: 464
Pohvaljen: 289
Nivo reputacije: 50
hekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosihekata ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Dee_Monk Vidi poruku
Hvala druze.

1. Punim na laptop, usb...oko 40tak min treba
2. Dnevna potrosnja, oko 3,5-4ml (jagoda, 12mg)
3. Uzeo sam jos jedan exceed, cisto ako mi se prvi pokida, ako je na punjacu da imam rezervu...posto u obe kuce imam oko 4-5 kutija cigara (koje moram da podelim ljudima)- da ne bi pao u iskusenje.
4. Necu da se opterecujem sa potrosenom kolicinom, al vala necu ni usiljavati... neka limit bude 4ml.
5. Zelja za analognom- jos postoji.
6. Forsiram da idem sa drustvom (pusacima) na kafu/pivo.... i purnjam k'o lokomotiva.
7. Drzi me taj osecaj "kao da sam na vrhu" velika je ovo stvar za mene (preko 12 god pusackog staza), ponosan na sebe, podrska drustva i okoline, utrosene pare 2kom elektricne, grejaci rezervni, tecnost za 2 meseca..... i jos cu ovih dana- kao dodatna motivacija- koverta i svaki dan po 270din ubacivati. Cisto ako me ikad pukne zelja za cigarom- otvorim kovertu i imam sta i da vidim. (da se osiguram u slucaju ako ikad pokleknem).
8. Tecnost je dobra, samo me ne "osine" po plucima, mesacu malo jagodu 12mg, malo marlboro crveni (18mg). Marlboro mi bas prija, al je 10ml - 500dinara

Mada kontam da mi se baterija brzo prazni od paljenja i gasenja.... upalim povucem 3-4 dima/pare... ugasim... ili upalim, odem na telefon pa stoji upaljena.

Edit: Kontam da bi mi prijao neki uredjaj koji daje mnogoooo vise pare.... na exceedu vucem kao blesav (bojim se da ne ode grejac)...dok ne osetim paru u plucima. Ali para za kupovinu novog uredjaja- nema, tako da jbg....
koristim slicnu spravu kao i ti, nekih 7 meseci, obicno mi je potrosnj od 2 do 2.5 ml. Ti moras u glavi da raspravis da li zelis da prestanes da pusis ili ne, i vidim da nisi rascistio, jer "moras" da podelis te kutije cigara da te ne uvuku u iskusenje. Ja jos uvek imam drum duvan za motanje, papirice i ostalu sklameriju. Sluzi mi da dak neko od prijatelja dodje i ostane bez cigara, da im smotam za prvu pomoc nijednom nisam dosla u iskusenje.
Drugi, shvati da nikom ne polazes racune nego sam sebi. Kad ti se pusi cigara, ti je pusi i kraj. Kad to rascistis, odnosno kad shvatis da je cigara tu ako je bas zelis i da je stvar izbora,onda ces lakse prestati sa njima. Kod mene je situacija bila da sam iznenada presla na e cig, nisam razmisljala uopste o njima. Paralelno sam pusila i parila neke dve nedelje, samo sto je prvih dana bilo klasika 20 smotanih cigara, ali samo od sebe se smanjivalo, i onda posle dve nedelje sam shvatila da sam jutarnju kafu popila bez 3 smotane cigare. Posle posla sam smotala jos jednu i nisam mogla da je popusim celu, a bila sam se bas nameracila. Jednostavno mi je bilo muka. I od tada nijednu analognu, niti sam pozelela.Dakle, nisu problem te kutije cigara u kuci, nego TVOJ izbor. Samo to, jer i u jednom i u drugom imas nikotin, a to je ono sto te tera da pusis. Dakle, tvoj izbor na koji ces nacin doci do nikotina....
hekata nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-01-2019, 12:31   #56
Dee_Monk
Banned

Ako nekad neki pocetnik bude citao ovo:
Ja sam pocetnik i ovo je iz nekog mog ugla:

1. Jakooo mi je zao sto ranije nisam presao na elektronsku.
2. Danas sam bas dosta radio tezak posao, nema kaslja, nema tripovanja oko disanja, imas osecaj da dises sa 500% kapaciteta pluca...prelep osecaj. Kad ode sneg, bas cu probati sa trcanjem, da vidim dal ce biti kasljanja.
3. OBAVEZNO 2 duvanske i 1 random po vasem izboru tecnost. Meni posle 3 dana dopiz*i tecnost, pa moram da menjam. 3 il vise tecnosti i vrtite ih u krug.
4. Nema kriza, tripovanja itd., nije bauk, vec cista zamena umesto klasicne predjes samo na elektronsku.
5. Nema smrada, uvek provetravao kucu, ruke i lice brat bratu preko 10x dnevno prao, jer sam se jezio od duvanskog "mirisa" sapun sebamed 400din, ode bukvalo za par dana, bohora na litre kupovao...pored cigara trosio sam pare na jos masu stvari sa strane.

Pitanje za ostale:

1. Kazu posle menjanja arome/tecnosti da operem grejac /tank.... mlakom vodom ili? Posto vrtim jagodu- malboro-vanila-shade u krug. (4 tecnosti)
2. Npr jagodu- 3 dana mi je odlicna, 4ti dan osetim miris neke tecnosti, vuce me taj miris na bolnicu.Da nije PG? Osecam u ustima,grlu, cak i kad podrignem Juce sam shade koristio (duvanska), danas opet jagoda- mirisa nema, al bem ga je vrati se 3ci dan.
3. Zubi i fleke? Kontam da elektricne ne ostavljaju fleke, nema katrana i ostalih cudesa, ali ajd reko da pitam. Zbog zubne cakline i analognih, svake 2-3 godine sam isao na pigmentaciju i peskarenje zuba. Planiram za mesec dana opet da odem...pa cisto da vas pitam.

Dok ovo kucam, vidim da je Hekata odg u ovoj temi:

1. Cigare resio, drugarica pusac, inace prodaje i kozmetiku- njoj otisle cigare a ona meni neki muski losion za telo/parfem sta vec narucila. Tako da sam dobro prosao.
2. Na analogne ne planiram da se vracam, zelja se gubi, a i ne planiram da ostajem na elektronskoj. Kad potrosim ove tecnosti od 13,12mg nikotina, imam jednu 50ml od 6mg... smanjivacu do 0 nikotina. (naravno, pokusacu, i znam da ce taj proces trajati mesecima). To mi je plan...pa cu videti.
3. Sad na prolece trebace mi para za kucu, kad sredim i zavrsim sto sam planirao. Pravac Hrvatska- stambena stednja (sa drzavnim beneficijama) ili uplacivanje u III penzioni stup (imacu "dobru" penziju), ili u neko zivotno osiguranje.

Ovo su mi neki duzi/kraci planovi..Ipak, prestao sam sa analognim, pa je i red da se vidi sto u zdravstvenom sto i u materijalnom smislu.
Staro 26-01-2019, 14:24   #57
nemacx
Aktivan član

nemacx's avatar

Citat:
Originalna poruka od Dee_Monk Vidi poruku
Pitanje za ostale:

1. Kazu posle menjanja arome/tecnosti da operem grejac /tank.... mlakom vodom ili? Posto vrtim jagodu- malboro-vanila-shade u krug. (4 tecnosti)
2. Npr jagodu- 3 dana mi je odlicna, 4ti dan osetim miris neke tecnosti, vuce me taj miris na bolnicu.Da nije PG? Osecam u ustima,grlu, cak i kad podrignem Juce sam shade koristio (duvanska), danas opet jagoda- mirisa nema, al bem ga je vrati se 3ci dan.
3. Zubi i fleke? Kontam da elektricne ne ostavljaju fleke, nema katrana i ostalih cudesa, ali ajd reko da pitam. Zbog zubne cakline i analognih, svake 2-3 godine sam isao na pigmentaciju i peskarenje zuba. Planiram za mesec dana opet da odem...pa cisto da vas pitam.
1. Moje mišljenje po ovome ti je da to NE radiš. Jednom kada opereš grejač, ta vata više neće lepo da natapa niti da ti daje istu aromu. Jednostavno isprazni tank, operi samo staklo i atomizer, ali grejač pusti da se natopi novom tečnošću. Teže ćeš da isteraš staru aromu - to stoji - ali ćeš osećati aromu. Ovo je jako subjektivno i možeš da isprobaš sa nekim dotrajalim grejačem da li ima efekta. Po meni, ne isplati se.

2. To je subjektivno. Mnogi ljudi osećaju tako nešto, uključujući i mene, kod mene je česta pojava famoznog "vejperskog jezika", gde više ne osećam arome, uglavnom uveče, kad krenem da parim kao nenormalan, osećam samo toplu paru, bez ikakvih nota. Obično mi je to i štucavica znak da prekidam. Samo ne pari tu aromu neko vreme (to već zavisi od tebe koliko) i vratiće ti se taj prvobitni ukus. PG je ono što daje tečnosti aromu i throat-hit, mislim da nije to

3. Erm, mislim da ćeš sam da vidiš, ali bar na sebi vidim lepu promenu ka boljem. Nadam se da nećeš imati potrebe za tim
Zahvalili :
Staro 26-01-2019, 18:58   #58
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 581
Pohvaljen: 3,187
Nivo reputacije: 589
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@Dee_Monk
Kao pokretač teme, prvi treba da se držiš iste i da ne spamuješ sam sebe.
Koliko sam shvatio tema je pomoć iskusnijih kako bi lakše savladao sve tajne vezane za elektonske cigarete.
A što se tiče čvaraka i raznih festivala, otvori temu u Caffe pa kuckaj do mile volje.
@hekata, ne drži mu stranu.

Čvarke i kajmak ste provukli kroz dve teme koje nemaju ama baš nikakve dodirne tačke sa njima.

Spam postovi će biti obrisani.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 01:50 sati.