Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak
Zaboravljena šifra? Registracija

Početnički kutak Pomoć novim i potencijalnim korisnicima elektronskih cigareta

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-05-2016, 20:49   #121
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Registrovan: Jul 2015
Godine: 36
Pohvala: 1,317
Pohvaljen: 800
Nivo reputacije: 143
oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Pocetnicka oprema - neke od kombinacija

Nemesis je po meni najbezbedniji meh. mod. Ja ga koristim i kada se lepo odrzava drop je skoro nikakav. Uvek bih ga pre izabrao nego ego one.
oliverbanjas nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2016, 21:27   #122
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Registrovan: Feb 2014
Pohvala: 1,580
Pohvaljen: 2,426
Nivo reputacije: 422
jav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputaciju

Treba li uzimati hibrid 510 adapter i magnete ?

jav74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2016, 21:33   #123
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

oliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvaluoliverbanjas je za svaku pohvalu

Magneti kod mene nisu dali nista osim drugacijeg osecaja kod pritiskanja. Sa hibridom opet moras da koristis iskljicivo atomizere kojima je plus duzi ili podesiv. Mereno na nemesisu sa oprugom drop mi je manji nego na 4nine-u koji je hibrid sa magnetima
Staro 12-05-2016, 21:45   #124
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

jav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputacijujav74 ima reputaciju

Znaci da uzmem samo nemesis,bez dodataka?

Staro 12-05-2016, 21:55   #125
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Magneti su jeftini pa mozes i njih eto da probas kakav ti osecaj vise lezi. Mogu da se kombinuju 1 na 1 za laksi stisak ili 2 na 1 da ide teze. Hibrid je po meni nepotreban i nije preporucljiv pocetnicima i nepazljivima. Naravno svakako procitaj jos saveta mozda ja u necemu gresim.
Staro 12-05-2016, 22:02   #126
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Ja sam light user...uzecu ga cisto kao rezervu

Staro 12-05-2016, 22:03   #127
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 48
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 6,039
Pohvaljen: 7,542
Nivo reputacije: 1097
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Magnetice uzmi. Mozda ti sa oprugom bude tvrd prekidac pa probaj i sa magnetima. Ako nista, imas ih u rezervi ako crkne ili se zagubi opruga.

Hibrid preskoci za sad. Ja ga bas cesto koristim iz kozmetickih razloga ali pazim kakve su mi konekcije na kayfunu i ne preporucujem ga nikom za pocetak, kao i Oli sto kaze.

Dok ne stigne, procitas Nemesis temu i pogledas koji tutorijal.

Ako znas sta je kick, super ako ne, mozda i njega da kupis kad vec narucujes sa FT: to je regulator snage koja od mehanickog moda pravi regulisani. Nisu (osim Evolv kicka) ultra precizni ali rade posao. Kick se umetne u mod i to je to. I za kick postoje video tutorijali, kako se stavlja, cemu sluzi itd. Ovi na FT idu do 12W.

Sigelei ide do 15W i najjeftiniji je.
Kod:
https://www.fasttech.com/products/0/10011166/1670801-authentic-sigelei-variable-wattage-kick-module

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-05-2016, 22:10   #128
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Ne znam sta je kick...koji je sku?

Staro 12-05-2016, 22:12   #129
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,774
Nivo reputacije: 355
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Kod:
http://pink-mule.com/THE-KICK-2-FROM-EVOLV?search=kick
Kod:
http://pink-mule.com/THE-KICK-FROM-EVOLV?search=kick
Kod:
https://www.fasttech.com/products/0/10011166/1670801-authentic-sigelei-variable-wattage-kick-module
Kod:
https://www.fasttech.com/products/0/10006524/1501000-variable-wattage-kick-module-for-mechanical-mod-pv
Kod:
https://www.fasttech.com/products/0/10006524/1646300-variable-voltage-kick-module-for-mechanical-mod
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 12-05-2016, 22:17   #130
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Magneti su obavezni, bolje sljaka sa njima a i da se podmetne ispod baterija da bi se koristio ukrasni prsten. Ove druge dodatke nisam probao, ni hibrid, ni kick. Koristio sam orhideju od samog pocetka na njemu, i to mi je bio prvi ozbiljniji vajp. Odlicna sprava za duze vreme. Jedino sto moze biti problem su bas dobre baterije koje su potrebne za njega. Kod mene je drop bio katastrofalan, i tesko sam terao vise otpore od 0,7-0.8, iako sam ga cistio redovno.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2016, 22:23   #131
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,599
Pohvaljen: 4,615
Nivo reputacije: 760
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Ja sam uz svaki Nemesis uzeo i rezervni top cap i switch, zlu ne trebalo... Top cap može da se skrlja ako se pregreje tj. ostavi da stoji uspravno bez zaključavanja i plastika se skupi pa ne može da se zavrne ništa, a switch može da se upropasti zavrtanjem ukrivo jer je mekan navoj ili da odu navoji od ispadanja (čemu je jav sklona)

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-05-2016, 22:27   #132
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Naravno da ce da mi ispada ...ali
Ne razumijem sta to jos rezervno treba?

Staro 12-05-2016, 22:28   #133
oliverbanjas
Senior

oliverbanjas's avatar

Citat:
Originalna poruka od jav74 Vidi poruku
Ja sam light user...uzecu ga cisto kao rezervu

Oooooo..... Kako ovo boli. Pa to je kao kad bih ja rekao kupicu Provari ali cu ga drzati u ormanu za rezervu 😁 Kick sam probao i meni to nije nesto. Sto se dropa tice sa baterijama koje ja koristim stvarno je zanemarljiv i recimo rose koristim na 1.0ohm, kajfunolike na 1.2ohm a d2l na 0.5(toptank/subtank) Sa tim otporom bateriju praznim na oko 3.5V nekad i nize. I ovo sve sad moze u odgovarajucu temu 😁 sorry
Staro 12-05-2016, 22:31   #134
jav74
ex-eRoller

jav74's avatar

Uobičajeno Pocetnicka oprema - neke od kombinacija

Pa meni je i provari dugo u kutiji stajao zbog glomaznosti...necu ga nosati(da se ne zapalim)nego kuci koristiti sa kayfunom,aerotankom

Staro 12-05-2016, 22:39   #135
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,897
Nivo reputacije: 527
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Za switch potpisujem. Moj se razlokao poprilicno, ali jos drzi kol'ko-tol'ko. Za topkap, sta ja znam, ako se pazi makar malo, ne bi trebalo da bude problema. Ja sam ga koristio skoro 3-4 meseca svaki dan, ceo dan jer mi je bio jedini mod, i nikad nije bilo nikakvih problema. Upravo mi je tema o nemesisu pomogla u tome da budem jako, jako oprezan.

PS
@jav
Kad se spominje opreznost, ne treba ceo dan da si u strahu da ne sxplodira baterija, vec ga obavezno zakljucati u dzepu ili tasni i nikad neces imati ni tanke sekiracije.

edit

E da, uzmi magnete i switch i mirna si. Boju crvenu pretpostavljam, sa zlatnim prstenom, tpkapom i switchem. Uh bice to lepse od provarija.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Početnički kutak

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:30 sati.