Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 03-06-2019, 20:38   #1
V84
Aktivan član

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 37
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 9
V84 je na dobrom putuV84 je na dobrom putu
Uobičajeno Crvenilo i peckanje ociju & e-cig?

Zadnjih mesec dana sam iz nekog razloga nadrljao sa ocima, povremeno pucanje kapilara, crvenilo i u zadnje vreme krenule da me peku oci, idem sistemom eliminacije, dosta vremena uz komp/tv kako na poslu tako i kuci, ali to praktikujem zadnjih 15god, nesto alergijskog tipa "iz vazduha", i kao treca mogucnost navuko sam dosta aroma preko nomnomza i chiefsa, ali skoro sve su capella i tpa takoreci provereni brendovi, pa da sam jednostavno mozda alergican na neku od aroma... Prolazile mi oci od kortiko steroida i antibiotika u obliku kapi, prodju 10 dana, vrati se problem, pa rekoh da se konsultujem i sa vama cisto da iskljucim parenje kao potencijalnu mogucnost. Parim uglavnom rta, rda uz kafu vani, mtl tek tu i tamo unutra kad ima vise ljudi pa da im ne smeta previse pare oko njih.
V84 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-06-2019, 20:51   #2
CatVape
Senior

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 30
Pohvala: 279
Pohvaljen: 324
Nivo reputacije: 60
CatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosiCatVape ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Crvenilo i peckanje ociju & e-cig?

jedino što mi pada na pamet a da je vezano za parenje je da ti nekako preko ruku dospe tečnost/aroma do očiju i da izaziva reakciju. i to znam zato što se meni desilo jednom oko mi je bilo krvavo 5 dana jer nisam odmah oprala ruke a počešala sam oko

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-06-2019, 23:29   #3
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 45
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,025
Pohvaljen: 2,840
Nivo reputacije: 517
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Nisam siguran da e cig može imati bilo kakve veze sa tim. Mnogo puta sam napunio parom sobu, naročito kada se nadjem sa nekim pa cepamo dtl. Isprobavamo arome, grejače.... Tada su bahanalije najjače a soba puna pare-magla. Nikad nisam imao nikakve problemw vezane za oči. Sasvim suprotno od dima od cigareta.
E sad s obzirom da ti kapi pomažu, mislim da je dovoljno dobar razlog da veruješ da to nije vezano za ecig ukoliko pariš sve vreme dok koristiš kapi. Imaš neku drugu vrstu alergije vezanu za lude vremenske uslove ili cvetanje neke biljke.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-06-2019, 07:59   #4
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 45
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 212
Pohvaljen: 1,443
Nivo reputacije: 312
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

Или долази до последица претерањог коришћења монитора/тв......бар човек поштено каже да велики део времена проведе испред истих. Од парења једино ако ти никотинска база или арома доспеју физички до очију, то може да изазове благу реакцију ока.....али од саме паре неможе.

Послато са iq1019n уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-06-2019, 00:00   #5
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 52
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 3,689
Pohvaljen: 1,061
Nivo reputacije: 220
gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

Alergija na polen? Kad je počelo?Osim pečenja imaš i svrabež?

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-06-2019, 00:51   #6
V84
Aktivan član

@gojkov dotle sam stigo sistemom eliminacije prisutno je mesec dana. Dexamerhason-neomycin (kortiko steroid-antibiotik) umirio. Posle 10tak dana se vratilo. Tobrex (antibiotik u kapima) juče i sinoc umirio. Pala danas popodne kiša, podigla prašinu i sve ostalo i opet
krenulo da peče. Pošto me lekar opšte prakse od***o jer ne radi sistem i dao uput bez termina za oftamologa, stigo sam nekom logikom do presinga da vidim da li je alergija na nešto. Jer da je bakterijski/virusno/ kako god. Za mesec dana bi napravilo veci problem. Kako god, ispade da nije od parenja već nesto treće.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Staro 05-06-2019, 01:04   #7
gojkov
Veteran

gojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputacijugojkov ima reputaciju

verujem da je alergija na polen.Ako te oči peckaju,imaš osećaj da kao da ti je pesak u očima,imaš potrebu da ih trljaš i osećaj da ti to pomaže i još ako ponekad kineš naročito kad gledaš u izvor svetlosti,počne i grlo da te svrbi 99% alergija na polen

Zahvalili :
Staro 05-06-2019, 01:09   #8
V84
Aktivan član

Veruj mi postoji razlika kad peckaju, peku, ili kao prvog dana kad imaš osećaj da su ti oči kao krompiri ispod žara

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Staro 05-06-2019, 01:41   #9
gojkov
Veteran

ovo što sam pisao je iz sopstvenog iskustva ,imam alergiju na polen od malih nogu,svakog proleća, od sredine maja do sredine juna trje.Taj osećaj "oči kao krompiri ispod žara " nisam imao,tako da nisam siguran...

Staro 05-06-2019, 01:46   #10
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,562
Pohvaljen: 1,921
Nivo reputacije: 272
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

kao sto je kolega rekao verovatno je reakcija polena
te alergije na polen stvarno su nezgodne
sad je I vreme kada se alergije javljaju
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Opšte diskusije > Elektronske cigarete i zdravlje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 00:37 sati.