Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 08-07-2017, 09:45   #1
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 50
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 16
Smeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putu
Uobičajeno NKON - Poručivanje i iskustva

Pošto sam bio neizmerno napadnut na tu temu, voleo bih da se to razjasni.

Od mene se zahteva SOLIDAN dokaz da su autentične, i ljudi se sprdaju sa tom tezom.

Neko sa više a neko sa manje ozbiljnosti (doduše, taj sa manje ozbiljnosti generalno ima tendenciju da - uleti u svaki topik, lupi neki nonsens, krajnje irelevantan i nesadržajan, ne čak ni zabavan... Pa ostane živ. Prepoznaće se sam.)

Ja MISLIM da jesu.
Da tvrdim ne mogu.

Mogu samo da kažem na osnovu čega mislim - prodavac je iz EU! Zemlje u kojoj važe daleko rigoroznija pravila tržišta nego u Kini i Turskoj, odakle potiče 99% klonova.

Da NKON prodaje klonove, popio bi multimilionsku tužbu od strane Sonija, Samsunga, Sanyo-a i inih.

Od te teze bih počeo
i sa tom tezom bih završio.
Smeagol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 10:17   #2
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 47
E-cig: vt75 nano+kaja prime
Pohvala: 426
Pohvaljen: 2,317
Nivo reputacije: 413
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju
Uobičajeno Re: Da li su NKON baterije autentične ili pak - ne?

Nikada nisam tvrdio da NKON prodaje fake baterije. Samo sam te pitao jesi li siguran da su authentic. Mene jedna vrlo jednostavna stvar tera na sumnju da su baterije različitog kvaliteta za EU tržište i za ostatak sveta.
Primer: vtc6 baterija za EU košta 5.75€ sa porezom, kad odbiješ 21% poreza koliko je u Holandiji dobijaš cenu od 4.30€. Ta ista baterija za NON EU tržište košta 3.95€(naravno tu su cene bez poreza). Misliš da su Holandezi toliko velokodušni pa istu bateriju prodaju nama jeftinije i odriču se zarade. Ne verujem.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 10:39   #3
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,512
Nivo reputacije: 742
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Jako je bitno biti 100% siguran u autentičnost, pogotovo kada su baterije u pitanju. Tu nema šale, niti je poželjno štedeti na istim.

NKON važi za reputable prodavca, što naravno ne mora da znači da im neće proleteti neki fejk batch. Bitno je da kupac ume da prepozna lažnu bateriju kako bi bio siguran da ga neće izdati ili uništiti mod, punjač ili sobu.

Uvek bi pre kupovine trebalo videti da li na tržištu postoje i lažne baterije, klon onih koje nameravamo da kupimo i način kako ih razlikovati od originala. Da li je u pitanju hologram, štampa zdesna na levo ili nešto treće, pre upotrebe je obavezna inspekcija.

Naletao sam po netu na prepiske sa Arjenom i neke da ih tako nazovemo dokaze da su od tri baterije sa NKON-a dve bile okej a treća imala znake lažulje, ali to naravno ništa ne mora da znači, to bi mogao biti samo pokušaj da se diskredituju od strane konkurencije.

Najsigurnija opcija je kupovina u prodavnici gde možeš pre nego što platiš da vidiš ili potražiš znake fejk baterije. Sve drugo je može biti, ali ne mora da znači. Baterije stižu iz Kine, ko može da garantuje da na svaku devetu neko nije ubacio desetu koja je na prvi pogled ista a ustvari prepakovana roba.

Ja se ne bih uzdao ni u to da će na NKON-u ili bilo gde da primete sitne razlike u baterijama koje razdvajaju original i fejk, ako uzmemo u obzir koliko oni ćelija dnevno pošalju u prodaju, bez obzira na to koliko je respektabilna firma u pitanju, uvek ima prostora za grešku koju u većini slučajeva primeti kupac.

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 10:57   #4
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,251
Pohvaljen: 1,414
Nivo reputacije: 204
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 10:59   #5
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

E, to sam i ja video, ali kao što rekoh može da bude i potureno od konkurencije, nije nikakav dokaz

Staro 08-07-2017, 11:01   #6
Zadimljivac Prostora
Veteran

Zadimljivac Prostora's avatar

Registrovan: Jun 2015
Pohvala: 547
Pohvaljen: 680
Nivo reputacije: 155
Zadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvaluZadimljivac Prostora je za svaku pohvalu

Ja isto mislim da su authentic, zbog svih razloga koje je naveo Smeagol

Ko se moda ne ogrija, taj se pare ne napari
Zadimljivac Prostora nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 11:02   #7
Guru
Banned

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 2,054
Pohvaljen: 4,810
Nivo reputacije: 0
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

A na svakoj bateriji pise, bar LG, da se ne koriste u elektronskim cigaretama.
Cak i na ovim u domaćim radnjama.
Na NKON tesko da valjalju fake, to je sve sto prodaju uz punjace.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 11:05   #8
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Zato samo SлmSvng. 😀

Sent from my T03 using Tapatalk

Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 11:57   #9
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 44
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 195
Pohvaljen: 1,254
Nivo reputacije: 276
BobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputacijuBobanNB ima reputaciju

По мојим искуствима са НКОН, батерије су добре (оригинал) по мом мишљењу.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ палца

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 12:28   #10
Milutin Obrad
Veteran

Milutin Obrad's avatar

Registrovan: Mar 2015
Godine: 42
Pohvala: 496
Pohvaljen: 527
Nivo reputacije: 120
Milutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvaluMilutin Obrad je za svaku pohvalu

Mislim da baterija koja je teska oko 40 grama i koja radi posle skoro pa godinu ipo skoro isto kao i na pocetku ne moze da bude laznjak.

A i ako jeste,ja sam apsolutno zadovoljan.Neka potraje jos pola godine(a u kakvoj je kondiciji potrajace i duze) i sta da ocekujemo vise?Neka mi posalju opet "laznjak" slicnog kvaliteta,nemam nista protiv.😂

Koristim LG i Samsung a sada sam namerno porucio Panasonic i Sanio bas da vidim kakve su i one.

4 baterije oko 17-18€ sa sipingom i to dobre.
Korektno.
Milutin Obrad nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 12:35   #11
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 200
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Nije tema ali moze nekome da pomogne.

Kod:
https://www.akkuteile.de/
Nemci od kojih godinama nabavljam baterije i uopste ne brinem da li su fake. Isporucuju za Srbiju.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 12:40   #12
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,218
Pohvaljen: 1,377
Nivo reputacije: 260
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

A kako da platis ako izaberes Srbiju?
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 12:48   #13
Smeagol
Iskusan član

Smeagol's avatar

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 50
Pohvaljen: 53
Nivo reputacije: 16
Smeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putuSmeagol je na dobrom putu

Teza 2: zvanican odgovor NKONA.
Slabija teza od keca (EU. tacka. el prodajes klonove - ide tuzba. tacka. ne postojis. tacka.), ali ako se prica o njihovim baterijama red je da se i oni pitaju - kratko i jasno:

Teza 3: ne igrati se sa korisnickim iskustvom

Teza 4: ne igrati se sa SIGURNOSCU i POUZDANOSCU.
Sto je i najvaznija poenta ovog topika.

= NKON baterije su autenticne baterije. (Tačka.)

To sto vecina pazari iz Kine i Turske ne znaci da neko ko hoce autenticnu bateriju ne moze da je nadje - pa i na NKONu. Trzisna pravila su u EU daleko strozija nego u... pomenute dve zemlje.
Jednostavno: ne bi postojali da prodaju fejkove. ZGAZIO BI IH: svako od proizvodjaca. Jednom tuzbom bi otisao katanac na vrata celoj firmi. Ja se s tim (autenticnostcu, tuzbom, losim iskustvom korisnika, reputacijom) ne bih olako igrao... ni iz Srbije, a kamoli ne iz Holandije.
Smeagol nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 13:01   #14
Mesecar
Veteran

Mesecar's avatar

Registrovan: Apr 2012
E-cig: Proteus&Penelope P3&Tilemahos X1
Pohvala: 280
Pohvaljen: 739
Nivo reputacije: 200
Mesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvaluMesecar je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od dgproduction Vidi poruku
A kako da platis ako izaberes Srbiju?
Kontaktiras ih da ti posalju PP invoice. Ne znam da li jos to rade ali cim stoji i Srbija ne vidim sto ne bi. Zadnji put sam iz Srbije narucio od njih pre 2 godine, proslo leto sam narucio u Italiju pa ne znam da li su nesto menjali.

Mesecar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 13:05   #15
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,218
Pohvaljen: 1,377
Nivo reputacije: 260
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

Aha.. pa vidim sve ostale zemlje EU kad se izaberu dobijes opciju da izaberes nacin placanja, kad odaberes Srbiju dobijes gresku na sajtu
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Elektronske cigarete > Delovi, oprema, dodaci > Baterije i punjači

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 19:12 sati.