Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-04-2018, 16:57   #31
shone29
Moderator

Registrovan: Apr 2017
E-cig: AegisLegend&ZeusDual
Pohvala: 405
Pohvaljen: 671
Nivo reputacije: 151
shone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Ko se razume u racunare

Kolko sam skontao citajuci po netu ventilator ne duva u hladnjak nego odvodi toplotu to jest izduvava, mada sad vidim da postoje obe opcije. Onda cu definitivno prvo da stavim neki ventilator da duva unutra da vidim ima li promene.
shone29 je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-04-2018, 17:50   #32
zzare
Iskusan član

E-cig: Lots of RDAs
Pohvala: 291
Pohvaljen: 139
Nivo reputacije: 27
zzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosizzare ima čime da se ponosi

Da li si proverio da li hladnjak stoji kako treba i zamenio pastu za pocetak?
Kolik ogod CPU da se optereti u tvom slucaju na 100% on mora da radi na toj temp 70-80% i to je sasvim u redu za jedan vremenski period.
Ako mislis da mu na opterecenju drzis temp na 60 onda investiraj u vodeno hladnjenje.
Obrni-okreni sve ostalo je budzevina na CPU koji nije bas jeftin
zzare nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-04-2018, 22:43   #33
dacyboy
Aktivan član

dacyboy's avatar

Registrovan: Feb 2013
Pohvala: 42
Pohvaljen: 41
Nivo reputacije: 29
dacyboy je na dobrom putudacyboy je na dobrom putudacyboy je na dobrom putudacyboy je na dobrom putudacyboy je na dobrom putu

Ja takav kuler imam na i7 920. Nikad nije bilo problema, proveri pastu, ako nisi strucan pogledaj youtube, imas nacine i nacine na koje mozes da stavis pastu, bemoj da trpas ili da sravljas samo na veliku gomilu. Pasta ne sluzi za hladjenje vec za provodjenje tiplote, znaci tanak sloj ili gomilica koja ce nakon postavljanja hladnjaka da pokrije skoro ceo cpu...
Proguglaj, mislim da samo ne prijanja lepo ili je sama pasta problem...

P.S. Proveri da nisi overclockovao cpu, mislim da postoji mogucnost overclocka za taj mode

dacyboy nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-04-2018, 22:50   #34
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,322
Pohvaljen: 14,896
Nivo reputacije: 2378
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

2012 računar kupljen za potrebe neke šljake (i7 920) i vrti kuler i dan danas

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-04-2018, 00:54   #35
dgproduction
Veteran

dgproduction's avatar

Registrovan: Nov 2015
E-cig: Chauvet Hurricane 700
Pohvala: 1,218
Pohvaljen: 1,377
Nivo reputacije: 260
dgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputacijudgproduction ima reputaciju

To ko brusilica radi na 12.000 obrtaja
Vidi kako stari dobri evo 212 ladi mu.a... (RPM vidi)

I need a beer
dgproduction nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 13:35   #36
mi dji
Nov član

Registrovan: Dec 2017
Pohvala: 1
Pohvaljen: 9
Nivo reputacije: 5
mi dji je na dobrom putumi dji je na dobrom putu

Nisam neki ekspert al bi pokusao sledece:

Skines neki lynux dsl tipa pupy kao ja od 50 mb i butujes makinu na njega
Pa optereti onda procesor i prati temperaturu
To je moja stara fora za proveru ispravnosti hardvera i drajvera makina

Mozda uopste nije do hardvera ...

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
mi dji nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 14:06   #37
Zoran123
Banned

Registrovan: May 2016
Pohvala: 192
Pohvaljen: 117
Nivo reputacije: 0
Zoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosi

Temperatura 65c uopste nije kriticna za I7 960 radi bez problema i na 90c. Kakvo ti je kuciste? dali ima ventilatore? ako nema stavi jedan kapred da duva vazduh i jedan pozadi da izbacuje dobices snizenje temperature oko 5c. Ako ne pomogne onda zameni pastu i kuler na procesoru, za pastu preporucujem GD900 a kuler LC power 120mm.
Zoran123 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 15:42   #38
st.gandra
Iskusan član

st.gandra's avatar

Registrovan: Oct 2016
Godine: 41
E-cig: iPV5 Taifun GT3
Pohvala: 487
Pohvaljen: 230
Nivo reputacije: 41
st.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosist.gandra ima čime da se ponosi

I meni je tako isto, imam stari i7 870 koji ima nekih 6 godina. Čim digne temp preko 80 gasio se kompjuter. Stavio sam novi kuler ali problem se nastavio. Hteo sam opet da menjam kuler ali neko mi je bio predložio da probam sa napajanjem i kad sam stavio novo napajanje problem je prestao i bez problema radi na velikim temperaturama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
st.gandra nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 15:51   #39
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 46
Pohvala: 327
Pohvaljen: 973
Nivo reputacije: 186
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od shone29 Vidi poruku
...jer ovaj ventilator od procesora da kazem pokusava da izbaci vazduh...
Da li to samo ja vidim da čovek ima naopako okrenut ventilator na procesoru?
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-04-2018, 15:57   #40
maestro
Veteran

maestro's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 331
Pohvaljen: 781
Nivo reputacije: 203
maestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalumaestro je za svaku pohvalu

Ljudi, citajte temu. Nema covek nikakav problem, ima procesor i kuler koji rade fabricki kako treba i kako je predvidjeno. Medjutim, njemu ta temperatura nije "odgovarajuca" i zeli da mu procesor radi na niskoj temperaturi, a to se postize posebnim aftermarket hladnjacima, ne kulerima sa prednje ili zadnje strane i sl. Drugo, pasta je pasta, razlika izmedju najjeftinije i najskuplje je plafon 5 stepeni na procesoru sto po mom misljenju realno i nije velika stvar ako je postavljen odgovarajuci hladnjak.

Citat:
Originalna poruka od BoT_SD Vidi poruku
Da li to samo ja vidim da čovek ima naopako okrenut ventilator na procesoru?
Nema okrenut vec on misli da njegov hladnjak radi po tom principu.
maestro nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 16:27   #41
kojaalex
Senior

kojaalex's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
E-cig: cuboid tap, griffin 25
Pohvala: 246
Pohvaljen: 333
Nivo reputacije: 74
kojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosikojaalex ima čime da se ponosi

ja sam na mom kompu imao isti problem samo sto je moj procesor amd. nerviralo me to sto se mnogo greje i ubacio sam mu
Kod:
https://www.emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga1155-1150-am4-fm2+-cooler-master-h.11.html?productId=68898
i vise nema problema. skoro sam ubacio novi need for speed i temp ne prelazi 55 stepeni.
samo ako kupujes bilo koji od pomenutih ventilatora prvo pogledaj da li moze da stane u kuciste pa tek onda kupi da ne bi morao da budzis kao neki

kojaalex nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 19:41   #42
shone29
Moderator

shone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalushone29 je za svaku pohvalu

Sto se tice paste, sve je okej sa njom i kuler lepo naleze na procesor.
@zoran 65 je okej, ali nije okej 90c sa tim procesorom, on radi ali koliko ce raditi na tih 90c to je pitanje. Kuciste je trenutno otvoreno.
@bot ne citas celu temu, reko sam da sam nasao na netu da ventilator izvlaci toplotu, medjutim to sam video na prvom sajtu, kasnije kad sam nastavio da istrazujem video sam da postoje obe opcije, to jest moze i da duva u hladnjak, moze i da izvlaci i naravno postoje rasprave o tome sta je bolje, ventilator nije okrenut naopako.

dok miruje on radi sasvim okej, to jest dok radim neke normalne stvari na kompu, ali ja sam pre svega uzeo ovaj procesor da mogu da ga koristim za zahtevnije stvari (dosta je bolji i jaci od mnogih novijih i7 procesora) ali da bih mogao da ga koristim za to sto mi treba moram da spustim temperaturu, kao sto maestro rece u prethodnom postu.
Staro 05-04-2018, 20:58   #43
Zoran123
Banned

Registrovan: May 2016
Pohvala: 192
Pohvaljen: 117
Nivo reputacije: 0
Zoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosiZoran123 ima čime da se ponosi

Shone29
Sad sam pregledao celu temu
Nema obe opcije, takav kuler mora uvek da duva u procesor. I definitivno ti je kuler slab, takvi kuleri mogu max odvesti do 95W, a I7 960 daje 125W toplote, ovakav kuler moze4 da ga hladi kad procesor nije pod vecim opterecenjem, ali kad radi sa 100% snage ne moze ga ohladiti.
Zoran123 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 20:59   #44
BoT_SD
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 46
Pohvala: 327
Pohvaljen: 973
Nivo reputacije: 186
BoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvaluBoT_SD je za svaku pohvalu

Izvinjavam se...
Javiću se kad obradim celu temu...
BoT_SD nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-04-2018, 21:06   #45
shone29
Moderator

@zoran ne takav kuler, nego uopsteno sam mislio da hladnjak radi po tom pricipu (jer sam tako video na prvoj strani koju sam otvorio), ovo mi je prvi komp koji sam sklopio, do sada sam samo uzimao na gotovo pa nikada nisam zalazio u to kako radi cpu kuler.
@bot moze pivo za izvini
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > e-cigSerbia caffe > Opuštanje > U slobodno vreme

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:04 sati.