Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 04-07-2018, 17:15   #1
Joxatan
Nov član

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 9
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 1
Joxatan je na dobrom putu
Uobičajeno Pomoc za izbor prvog vape-a

Zdravo svima. Posle skoro mesec dana istrazivanja, citanja postova za pocetnike na ovom i mnogo drugih foruma, mislim da sam sposoban da pitam nekoliko pitanja.

1. Kakva su vasa iskustva sa Aspire Zelos 50w kitom sa Nautilus 2 atomizerom? I sa mod-om i sa atomizerom? Najvise me brine atomizer jer sam citao na netu da neki ljudi imaju problema sa curenjem, pa bih hteo da znam da li je to istina ili ne.
2. Da li mislite da je to dobar izbor za prvi vape i da li imate neke druge preporuke? U pocetku bih hteo raditi najvise MTL (mozda malo DTL ali vrlo malo) a kasnije, ako mi se ovaj hobi bude svideo bih mozda uzeo neki mod koji je malo jaci, i jos jedan atomizer za DTL vaping. Ali ne bih ulazio u RBA i custom modding, nisam toliki tinkerer. Ali mi se ideja kit-a sa ugradjenom baterijom svidja u ovom trenutku. Kasnije bih presao na modove sa eksternom baterijom.
3. Koji atomizer da gledam kasnije za DTL? Video sam dosta dobrih stvari za SMOK Baby Beast. Da li mislite da je ovo dobar izbor?
4. Koje radnje u Novom Sadu su pouzdane za kupovinu? Znam za narucivanje iz inostranstva ali nisam toliko iskusan sa tim procesom tako da bih se sada zadrzao sa domacom kupovinom, iako je skuplje.
5. Koja jacina nikotina mi je potrebna u juice-u? Pusim paklu dnevno, lucky 100s reds. Uzeo bih kao sto sam vec rekao za MTL.
6. Koji brendovi juice-a su ok i provereni? Tobacco flavor i mozda neki fruit flavor? Po mogucstvu sa kupovinom u Novom Sadu.
7. Na koji odnos VG/PG da idem za pocetak?

Hvala i jedva cekam da vam se pridruzim u parenju
Joxatan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2018, 17:33   #2
Piki
Veteran

Piki's avatar

Registrovan: Jun 2017
E-cig: Kayfun dugi lite
Pohvala: 608
Pohvaljen: 831
Nivo reputacije: 138
Piki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvaluPiki je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Pomoc za izbor prvog vape-a

1. Nisam koristio i ne mogu da komentarišem.
2. Jednom jedan vrlo uticajan član kada sam ja isto ovako ulazio u svet eciga mi je rekao: "Najbolji kit je onaj zbog kojeg batališ obične cigarete." Definitivno neki mod sa integrisanom baterijom (eleaf iStick serija recimo), što se tiče atomizera moje lično mišljenje jeste da je manje cimanje za setup RDA(Doggy/kayfun) od nekog atomizera sa rebuildable Glavama. Uz tutoriale na netu ili nekog iskusnog pored sebe nauči se za 5 minuta. Ali kao što rekoh to je moje lično mišljenje.
3.Polako sa DTL, uzmi prvo MTL set.
4. Nisam iz NS, ali ne znam kako si planirao da uzmeš tsj komplet iz 1. kod nas. Svakako ne pratim mnogo domaće radnje niti ponudu u njima, pa možda grešim.
5. 12mg
6. Što se tiče Aroma: RY4/Pairlament je taman.
7. 50/50

Jedan brzi odgovor, mada uveren sam da će kolege ispod mene još detaljnije odgovoriti.
Piki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2018, 17:57   #3
Bratzza
Senior

Bratzza's avatar

Registrovan: Dec 2017
Godine: 47
E-cig: eGoOneKF3,eGoTwist+Hastur
Pohvala: 628
Pohvaljen: 341
Nivo reputacije: 59
Bratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosiBratzza ima čime da se ponosi

Posto nisam iz NS, preskacem br.4 i pokusacu da objedinim sve ostalo.
Elem, definitivno mtl za pocetak. Po meni dobitna kombinacija je eGo Mega Twist 2300mah baterija jer ima sve za pocetnika, elektroniku koja regulise bateriju, sprecava kratki spoj, preteranu istrosenost i napunjenost, podesavanje snage do 30w i bajpas opciju ako zelis da ti se ponasa kao mehanicki mod, tj. snaga baterije pada sa potrosnjom. Uz nju savrseno pase atomizer eGo Mega V2 zapremine 4ml i sa dve vrste grejaca :CL-ne mogu da se premotavaju i CLR- mogu da se repatiraju. Posto on moze da podrzi i MTL i DTL nacin parenja, automatski imas i opciju DTL za kasnije. Uz to obavezno jos jedna baterija kao beckup dok se ova prva puni. Sto se tice tecnosti kreni od 18 mg/ml i smanji vremenom na 10-12mg/ml sa odmosom 50/50
Sa time sam ja krenuo pre 6 1/5 meseci i do sad bez ijedne cigarete. Ovo ti je naj jednostavnija kombinacija da ne razmisljas previse a opet da uzivas u zadovoljstvu parenja. Ne trci za modovima u pocetku, sto finansijski sto sigurnosti radi. EGo Mega Twist 2300 je u domacim radnjama oko 3500 a atty eGo Mega V2 oko 2000 din. Prilicno prihvatljivo ukoliko pogledas da su modovi skuplji, a i atomizer koji si spomenuo na pocetku. Sta god te bude interesovali pitaj, uvek je neko od iskusnijih da pomogne.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bratzza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2018, 17:57   #4
Gaga Kanasta
Senior

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 558
Pohvaljen: 268
Nivo reputacije: 61
Gaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosiGaga Kanasta ima čime da se ponosi

1.Taj atomizer hvale svi koji koriste fabricke grijace pa mislim da je sigurno dobar izbor.Mod nije bas najbolja varijanta ako ces da probas dtl jer je mali kapacitet baterije i snaga pa je mozda bolje da razkotris neki sa vecim kapacitetom i snagom.
2.Odlican,a za puno manje para u inostranstvu mozes poruciti jos jedan da imas za rotaciju kada kupis taj.
5.Ja sam poceo sa 12mg i posle 3-4 mjeseca presao na 6Mg.12mg je mislim dovoljno za pocetak.
6. Liqua traditional tobacco,Liqua Cuban Cigar,Liqua Sweet tobacco.Dostupne su u Srbiji,a ako ti legne nesto od njih l iz Kine mozes poruciti za mjesec i da te kosta duplo manje.
7.50/50 Pgvg ili sa vise pg mada ih je sve teze naci.

Sad vidim da je i Bratzza pisao,taj Twist koii ti savjetuje moze da porucis preko AliEkspresa za 13e sa Cubis atomizerom tako da ti je to dobar izbor.I Ego Mega v2 ili Tron su odlicni atomizeri za pocetnika kao sto rece,a mozes pokusati da motas grijace na njima i ustedis ne malo para.
Gaga Kanasta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2018, 18:19   #5
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 42
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 10,335
Pohvaljen: 14,900
Nivo reputacije: 2378
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

@Joxatan koliko dugo si pušač?

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2018, 18:57   #6
drako
Veteran

drako's avatar

Registrovan: Apr 2015
Pohvala: 679
Pohvaljen: 959
Nivo reputacije: 174
drako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvaludrako je za svaku pohvalu

Koristio sam krace vreme nautilus 2 i nisam imao problema sa curenjem, ali je pri svakom punjenju prenatapao grejac, pa je prvih par povlacenja bilo vrlo ruzno iskustvo. Aroma je perfektna, ali je za moj ukus para pretopla. Zelos je solidan mod i nista vise.
Bratzza je dao najbolju preporuku, s tim sto mozes da iskombinujes zelos i ego mega v2.
Sta god da uzimas od tecnosti, uzmi u 2 razlicite jacine, tipa 18 mg i 6 ili 9, kako bi mogao da kombinujes dok ne nadjes odgovarajucu jacinu tecnosti.
drako nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2018, 19:13   #7
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 168
Pohvaljen: 130
Nivo reputacije: 47
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

Aspire Zelos je dobar mod, Nautilus 2 atomizer takođe; jedino zapremina (2 ml) mala, ali ništa strašno, u početku nećeš puno trošiti, a lako je dopuniti. Može da procuri, ali ako radiš sve kako treba - koristiš/kupuješ originalne grejače i dobre/redovne tečnosti, neće.
Solidan izbor za početak
Mislim da ćeš naći sve u Big tržnom centru.
Nemoj uzimati najjeftinije tečnosti, nivo nikotina neka bude 18 - 11 mg/ml - nikako slabije u samom početku.

Univerzalan atomizer sa grejačima za M2L (1 Ohm) i za DL (0.5 Ohm) isto možeš naći kod nas; Joyetech Ego One Mega V2 (4 ml).
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 04-07-2018, 19:22   #8
Joxatan
Nov član

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 9
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 1
Joxatan je na dobrom putu

Citat:
Originalna poruka od c-hell Vidi poruku
@Joxatan koliko dugo si pušač?
10 godina.

---------- Post dodan 04-07-2018 u 20:25 ----------

a Koja je razlika izmedju nautilus 2ke i ego mega v2, sem zapremine?
Takodje, na nekim mestima sam video da zelos ima oc zastitu i sve ostale akronime sto se baterije tice, a na nekim mestima nisam. Sto se tice te sigurnosti, da li je zelos OK?
Joxatan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 04-07-2018, 19:32   #9
Dj_
Senior

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 168
Pohvaljen: 130
Nivo reputacije: 47
Dj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosiDj_ ima čime da se ponosi

PG/VG odnos 50/50, međutim ako neki dobar(na primer FlavourArt, Joyetech, Eleaf, Ritchey Liqua…) fabrički likvid sadrži malo više PG -a, nije nikakav problem jer PG daje ukus i udar u grlo (TH)

Nautilus vs Ego One Mega

Izgled, ceo sistem se razlikuje, najviše grejači..

Jeste, Zelos je apsolutno bezbedan mod, ima sve zaštite.
Joyetech Ego One Twist Plus (cevka mod 2300 mAh bez displeja, sa točkićem za precizno nameštanje snage do 30 Watt) isto ima sve zaštite.
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 02:19 sati.