Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja
Zaboravljena šifra? Registracija

Iskustva, saveti i pitanja Teme u kojima mozete pisati o svojim iskustvima, kao i dati ili pitati za savet.

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 23-10-2020, 07:27   #181
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

Registrovan: Jul 2012
Godine: 47
E-cig: AegisX|DeadRabbitV2 RDA
Pohvala: 1,691
Pohvaljen: 972
Nivo reputacije: 186
PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: POD sistemi vs Mini modovi

Pa da. Mogu zamisliti koliko je u tome pod bolje rešenje.
Ima tih primera sigurno dosta. Recimo meni prvo gde je pronašao svoju upotrebu, jeste kada radim nešto u dvorištu (sada živim trenutno na selu, pa ima tu različitih i čestih obaveza). I ranije sam nosio i ostavljao mod na mestima gde ima prašine, mogućnosti da mod padne i sl. A sada - pod u džepu.
Danas idemo do mojih u gradu, koji su nepušači.. poneću pod sa sobom, naravno.
Dodatno, ovih dana gledam da koristim pod ekskluzivno, da vidim kako će se pokazati nama/meni kao pariocu koji godinama lančano pari DL. I za sada.. funkcioniše to normalno, sem što mi pomalo smeta pojačana doza nikotina (blaga mučnina i glavobolja). Bet je ranije to napisao u svom postu, a to i ja vidim - dnevni unos je ostao otprilike isti, ali mislim da je stvar i tome što se unosi peek u kratkom periodu (u svega nekoliko puffs). I to će možda poremetiti moje dosadašnje navike korišćenja tečnosti za dosta manje nikotina, ali količinski više. Itd. To je druga tema.
Dobra strana je što se tečnost i baterija sada puno manje troše.. tako da verujem da je nekome dovoljno za celodnevnu upotrebu (a i da nije, pune se prilično brzo).
Treća stvar je da li je generalno dovoljno pušačima u tranziciji. I to tek trebam videti na primeru moje supruge.
Ona ovih dana probala tu i tamo po jedan do dva kratka puffs i ne odgovara joj. Kaže da je prejako i vidim da je to odbija.. jer, kao da završi ostatak boksa cigareta koje ima, pa će onda. I ok, blaža tečnost je već u pripremi, ali ja bih da vidim, tj ona treba da vidi kako će biti kada cigareta više ne bude bilo, jer hoće li većih ili manjih kriza biti, to je individualno. Pa bi jača tečnost ustvari mogla biti odgovarajuća.. iako je mene strah da će i ona osećati tegobe poput mučnine i glavobolje koje ja sada osećam, opet baš zbog te jačine. Itd. Itd. I to je druga tema, mada jeste nekako vezano za ovu u smislu Pod vs Mod, što je nekako Nic salt vs Freebase u svojoj suštini.. (meni je atomizer ono na čemu i šta mi parimo, dok mod samo pogoni taj atomizer)

Vapor running through my veins
PřisřN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2020, 11:31   #182
Dj_
Moderator

Dj_'s avatar

Registrovan: Mar 2018
E-cig: chinese middle class
Pohvala: 1,552
Pohvaljen: 1,256
Nivo reputacije: 276
Dj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputacijuDj_ ima reputaciju

Što se jednostavnosti tiče manjih POD sistema, mislim da nam neke stvari ipak trebaju; pre svega fiksna izlazna snaga, neki jednostavan AFC.

Isprobao sam mali milion uređaja, uvek mi je odgovarao model koji nije naročito popularan.
U početku je to bio Suorin Air 15 W, stao u novčanik kao kartica ~6 mm debljine
Stil parenja mi je ultra restriktivni DL, tako je i radio. 400 mAh, međutim ' passthrough ' - može da se koristi dok se puni.
Onda sam koristio isključivo sa freebase tečnostima ~50% jače od običnog.
Odmah da kažem da mi nikotinske soli ne odgovaraju u potpunosti. Sve sam varijante isprobao, na žalost me iritira - kašljem. Jedina opcija je ~50 mg/ml nic salt, jer se ispostavilo da mala/manja koncetracija mi smeta. Ovih dana 50 mg/ml nic salt koristim povremeno, ali više volim redovan na ~20 mg/ml.
[inače u klasičnom atomizeru koristim 2-3 ml/dan, 12 mg/ml, rDL]
Preskočiću brdo modela da pređem na stvar

Relativno dugo koristim(po potrebi, ne stalno, ne svaki dan) POD uređaj: Vsticking VIY - Yihi 270.
Meni je savršen! Nije plastični, veoma kvalitetno izgleda, i jeste vrhunski; ispalo mi više puta na moru, itd.. Nema vidljive tragove.
Radi na veliko dugme koji je spušten skroz, nema klik, mnogo udoban. Četri LED indikatora sa prednje strane i jedan kod USB porta(jedino je ovaj u boji za informacije dok se puni, posle ' trickle stage ' se isključi). Glavni indikatori pokazuju napunjenost baterije (750 mAh - previše za moje potrebe), režim rada na pet klika (fix 9 W ili high power 12 W), zaključavanje na tri klika, error poruke ako dođe do toga, etc etc, mnogo kombinacija koji se može pogledati na manualu, papir iz kutije

Kartridži su 1.8 ml zapremine, ergonomski maksimalno zadovoljavajući. Vazduh vuče sa strane, nikad ni kap kondenza ispod, apsolutno je suv uvek. U slučaju da pusti kap tečnosti preko rupe za vazduh, to brzo nestaje - pretpostavljam
Svaki kartridž ima AFC ! Ništa se ne vrti, nego se diže i spušta (' zavesa stajl ' haha).
Vazduh se može namestiti ako gledamo na standardan atty, od wide open 2.5 mm rupa ispod grejača do ~0.6 mm. Ovo je fantastično, svako može sebi u mikrometar podesiti.
Grejači su 1 Ω SS 316 L, menjanje vate je smešno lako, reparacija/menjanje celog grejača isto, samo treba nabaviti ili napraviti ~1 Ohm SS sa nogicama bez otpora (NR-R-NR).
Nema šrafova u kartridžu, sve je rešeno sa kvalitetnim gumicama.

[Otvoriću posebno temu za Yihi 270 VIY sa slikama i uputstvom za reparaciju, čim stignem]

Najvažnije za kraj
VIY ima automatski TC, precizno funkcioniše, ipak je Yihi u pitanju.
Ovo mi baš olakšava sve, ne treba gledati koliko tečnosti ostalo, slobodno se može do kraja potrošiti. Zbog automatskog TC(Replay) režima znatno duže traje grejač.

Dok radim, ili sam na takvom mestu, mališan me spašava, uvek je kod mene

Sent from my CAT S60
Dj_ nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2020, 12:05   #183
mmladen
Senior

Registrovan: Jan 2018
E-cig: sta do'vatim
Pohvala: 163
Pohvaljen: 812
Nivo reputacije: 126
mmladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalummladen je za svaku pohvalu

nisam fan podova za nic salt ali imam vaporesso osmall...mtl, aroma dobra i krajnje jednostavan i jeftin i lagan...jako lepo radi...

imam ove vece podove (vise su aio)...smoant knight je odlican, pasito je odlican sa pipkavom rba, vinci dobar sa 0,3oma grejacem, pnp pod odlican sa 0,15oma, freemax autopod je vrlo dobar, voopoo v.suit korektan...

ali samo osmall dozivljavam kao pod a ovo sve mi je neka zamena za regularne tankove koje koristim, samo u zgodnijoj formi....
mmladen nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2020, 12:37   #184
Mad AG
Veteran

Mad AG's avatar

Registrovan: Jul 2018
Pohvala: 591
Pohvaljen: 665
Nivo reputacije: 131
Mad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvaluMad AG je za svaku pohvalu

Nisam imao potrebu za POD system-om ili za AIO.Jednostavno koristim Unimax 22 koji ima koliko-toliko neku regulaciju snage i neki manji tank na njemu ili neki manji mod sa integrisanom kada izlazim ili mi je potreban stealth vape.Ja ne vidim potrebu za dodatno trošenje para na te uređaje.Ne vidim ni u kom momentu bi mi bili toliko neophodni.Probao sam par komada POD sistema,ali soli mi se ne dopadaju,dok AIO sa free base mi je lošiji nego bilo koji RTA.

AG no1
Mad AG nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2020, 13:56   #185
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 29
E-cig: Drag 2 Platinum + Bskr v2
Pohvala: 2,091
Pohvaljen: 899
Nivo reputacije: 154
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Meni za Nic Salts najbolji za sada Geekvape Frenzy jer 1.2ohm grejači najbolje rade sa solima, rade u TC režimu i to jako dobro (dry burn mi se još nije desio kada sam nehotice pokušao da parim sa ispražnjenim podom).

Za neki kompaktan DL mi je najbolji Mechlyfe Ratel XS, iako nije previše kompaktan niti lagan, ali svakako manji od moda sa atomizerom. Daje aromu približno nekim boljim RTA tipa Gear ili Intake.

Za freebase kompaktan m2l - Smoant Pasito sa RBA, kao i Thor Aio sa Zeta RBA - lagan kao pero, izmenjiva 18650, ultra kompaktan.

To su neke od namena mojih pod/aio uredjaja koje u poslednje vreme jako često koristim, za sve se nadje vreme i mesto i po mom mišljenju nisu uopšte beskorisni. Njihova forma je veoma korisna, kao i jednostavnost upotrebe u različitim situacijama.
Manji mod i atomizer nekada nisu dovoljno "niski" za odredjene situacije, recimo glup primer ali običan pod staje lako u svaku rupu/prostor u kolima, nije toliko težak da leti po kabini pri naglim krivinama, lak je za upotrebu tokom vožnje i bukvalno ne smeta ni u jednom trenutku gde god da se nalazi, bilo to vožnja, šetnja ili jednostavno posao.

Modove sam počeo da koristim u kućnoj varijatni ili kada izlazim negde na duži period, za sve ostale jurnjave su tu podovi i Aio uredjaji.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2020, 15:18   #186
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,319
Pohvaljen: 669
Nivo reputacije: 134
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Meni sav posao kada izadjem u šetnju/na kafu/dok vozim rade target mini 2-berserker v1 mini i renova zero/innokin sceptre.Lagana kombinacija koja staje u svaki džep i pregradu od auta.Troškovi nabavke grijača/podova su možda 10-20 eura mjesečno veći ali ko koristi do 100ml tečnosti mjesečno,olakšaće sebi (vape) život.
U kući,koristim sve i svašta
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 27-10-2020, 16:10   #187
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

PřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvaluPřisřN je za svaku pohvalu

Form factor. Da dodam još svojih iskustva na prethodnih nekoliko dana..
Počela sezona slava (taman na vreme - juče završili i poslednje jesenje radove.. sada sledi šestomesečna tišina ) i ja ne znam da li zaista ima toliko nepušača, tek gde god da idemo, tamo se ne puši. Pod mi je stigao u pravo vreme, izgleda. A ponesem ga u onom desnom, malom džepu farmerki (ima i svoje ime, ali se ne mogu setiti sada), koji se nalazi iznad regularnog prednjeg džepa.
Znači, u tom džepu sam ponekad nosio flašicu od 10ml tečnosti.. i ne sećam se da li sam nešto drugo mogao tamo smestiti. Tako da je pod form factor meni ovih dana pravo otkriće. Što za nošenje, što za korišćenje. Jer sada parim tako među ljudima, a mislim da toga nisu ni svesni. Ok, čuje se i pogleda po neko (mada ne vidi od moje ruke o čemu se radi), ali niko ne pita. Dok su ranije kretala pitanja čim se mod stavi na sto.. a obavezno čim se prvi oblak pojavi.
Sve u svemu, čini mi se da je pod došao da ostane kao uređaj koji će se svakodnevno koristi. Nekako mi je život sada jednostavniji i opušteniji.. a to je i moto kojim se inače vodim u njemu.
Dodatni info.. nic salt tečnost sa 20mg/ml sa kojim sam počeo, meni definitivno ne odgovara. Ne samo zbog površnih tegoba (prestale su posle dva dana samo pod korišćenja), već i što je totalno poremetila moju dosadašnju naviku parenja tečnosti sa malo freebase nikotina, ali količinski više. Tako da sam morao požuriti i početi da koristim nedavno napravljenu tečnost sa 10mg/ml (takođe nic salt).. koja iako još nema neki ukus, ipak više odgovara. Od juče su se vratile i pređašne navike (ne traži mi se više nikotina u tečnostima koje sam do sada redovno koristio).
I tako.. do pre 10-15 dana, pod sisteme nisam ni gledao, a sada su mi postali izgleda sastavni deo opreme.
Ali ako, neka tako i ostane..

Zahvalili :
Staro 18-11-2020, 12:21   #188
Che100111
Nov član

Registrovan: Oct 2020
Pohvala: 3
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 1
Che100111 je na dobrom putu

pozz ljudi. planiram sa moda da predjem na pod iz dva glavna razloga. manji je i laksi, cesto povlacim kada je manja konc nikotina u pitanju a kada je jaca grebe me grlo cak i sa 80%vg. trenutno koristim e vic primo mod sa berzerkerom mini, parim na 12.5 w na najvecoj rupi za vazduh. zanima me koji bi vi pod preporucili iz vaseg iskustva, caliburn ili renova zero. hvala
Che100111 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-11-2020, 14:52   #189
Danone
Veteran

Registrovan: Jun 2017
Pohvala: 635
Pohvaljen: 688
Nivo reputacije: 154
Danone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvaluDanone je za svaku pohvalu

Oba su dobra..Osnovna razlika je sto sa istom tecnoscu caliburn ima znatno jaci throat hit pa na osnovu toga izaberi sta ti vise odgovara
Danone je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-11-2020, 15:17   #190
Gaga Kanasta
Veteran

Registrovan: Aug 2017
E-cig: Imam
Pohvala: 1,319
Pohvaljen: 669
Nivo reputacije: 134
Gaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvaluGaga Kanasta je za svaku pohvalu

Nisam probao Caliburn.Renova je kvalitetno uradjena i baš zgodna za korišćenje ali je kvalitet kertridža baš loš.Keramički su mi dobro radili(bez zagorakisa)samo sa nicsalt tečnostima.Ako njega poručiš,uzmi novu verziju- sa njom dolaze 2 kertridža, keramički i novi mesh.
Gaga Kanasta je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 20-11-2020, 15:22   #191
Che100111
Nov član

e momci jos jedno pitanje. posto mi je tecnost sa nikotinskim solima mnogo jaka, mogu li je pomesati sa obicnom tecnoscu da je ublazim. inace uzeh caliburn i dobar je. drugi dan a ja nisam ispraznio ni pola ketridza. ova nik so baza 20 mg jacine mi je bas prejaka

---------- Post dodan 20-11-2020 u 15:31 ----------

imam kuci pg i vg pa me zanima mogu li bazu sa nik soli da razblazim koristeci 50-50 pg vg jer mi je nik so od 20 mg bas, bas jaka
Staro 20-11-2020, 19:25   #192
PřisřN
Veteran

PřisřN's avatar

To sam upravo ja i uradio za suprugu - dodao sam isto toliko PG i VG u odnosu 1:1.
Znači, na 20 ml tečnosti (20 mg/ml), dodao sam 10 ml PG i 10 ml VG, i dobio 40 ml, jačine 10 mg/ml.
I doduše kako supruga nije odmah počela sa parenjem, tako je stajalo nekoliko dana, za koje vreme sam mućkao bočicu nekoliko puta. Ali verujem da bi i sutradan bilo ok koristiti.
Ukus je doduše dva puta slabiji, ali mislim da to ne predstavlja problem, još uvek intenzivnog ukusa dovoljno ima.
Naročito što sam u početku svog parenja pre nekoliko godina, razblaživao tečnosti 3x. Bile su preskupe u to vreme.
Evo kako je to tada izgledalo..

Zahvalili :
Staro 20-11-2020, 22:12   #193
Che100111
Nov član

hvala druze. sto je najveci fazon sada i ovaj svoj mod koji sam cuclao uzmem po koji put za sat vremena, ako ne i vise i to sam racije svakih pet minuta povlacio 12mg a sada peticu na sat vremena i to mi jako. pod je bas ekstra stvar.
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Zajednica vapera > Iskustva, saveti i pitanja

Pošalji link

Tagovi
nicotine salts, nikotinske soli

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 21:00 sati.