Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-09-2015, 02:31   #1
profiler
Iskusan član

profiler's avatar

Registrovan: May 2014
Pohvala: 38
Pohvaljen: 55
Nivo reputacije: 25
profiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svima
Uobičajeno Savet iskusnijih: mix aroma u bazu ili svaka zasebno kao tečnost pa posle mix?

Smućkao bih neke arome u nekoliko miks tečnosti. Imam dilemu, da li praviti od svake arome po jednu tečnost pa naknadno mešati te tečnosti da se dobije odgovarajuća ili praviti miks aroma direktno u bazu dok se ne pogodi? Ima li drastične razlike ako uzmem npr. isti procenat odnosa aroma u bazu naspram istog procenta gotovih tečnosti tih aroma?
Da li se gube određene arome ako se mešaju kasnije kao gotove tečnosti, a u istoj razmeri kao kada bih sipao sve te arome odmah na početku u bazu?

Lupam: 5% mi je ukupna količina arome pa je delim na 1/5 vanila, 1/5 espreso, 3/5 neka duvanska i tu tečnost da uporedim sa miks 3 pojedinačne tečnosti od svake arome sa po 5% u istom odnosu 1/5, 1/5, 3/5.

Unapred se izvinjavam ako je negde već rešeno ovo pitanje. Tražio sam prethodna dva dana po forumu ali nisam našao.
profiler nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-09-2015, 07:39   #2
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,889
Pohvaljen: 8,453
Nivo reputacije: 1154
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju
Uobičajeno Re: Savet iskusnijih: mix aroma u bazu ili svaka zasebno kao tečnost pa posle mix?

Mada mozes da mesas kako god hoces, neces daleko stici ako budes mesao vec razblazene arome. Treba da budes svestan sta se desava u jednom, a sta u drugom slucaju. Ako pravis miks zajedno u istu bazu procenat ucesca svake od aroma u bazi nece se promeniti, odnosno aroma nece slabiti. U drugom slucaju, ako mesas gotove tecnosti, imaj na umu da ce sve arome znatno oslabiti. Ako imas tecnost sa 10% neke arome, cim pocnes da dodajes drugu tecnost procenat u ukupnoj kolicini ce poceti da opada i prva aroma da bledi. Kad budes dodavao trecu procenat ce jos vise opasti.

Mesanjem gotovih tecnosti se mogu dobiti prihvatljive kombinacije, ali ces najcesce zavrsiti tako sto ce tecnost izgubiti karakteristicnu aromu. Jedini nacin da se ovo izbegne je da pravis tecnosti sa vecim koncentracijama nego sto ti je potrebno pa da ih mesanjem dovodis na zeljeni procenat. Ovo je suvisan korak, jer tako nepotrebno pripremas seriju tecnosti koja nije parljiva.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-09-2015, 21:52   #3
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 32
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi
Uobičajeno Re: Savet iskusnijih: mix aroma u bazu ili svaka zasebno kao tečnost pa posle mix?

Ja bih za početak napravio osnovne arome, ostavio da odleže pa ih onda mešao... dok ne pronađeš ono što je otprilike ono što želiš da postigneš. E onda bih veću količinu pravio direktno mešajući. Ne zaboravi da praviš beleške, zvuči glupo, ali papir, olovka, procenti, količine....
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-09-2015, 01:15   #4
profiler
Iskusan član

profiler's avatar

profiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svimaprofiler je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Finder Vidi poruku
Jedini nacin da se ovo izbegne je da pravis tecnosti sa vecim koncentracijama nego sto ti je potrebno pa da ih mesanjem dovodis na zeljeni procenat. Ovo je suvisan korak, jer tako nepotrebno pripremas seriju tecnosti koja nije parljiva.
Onda mi otpada mogućnost da miksam gotove iz prostog razloga jer sam ujedno planirao i te arome da parim zasebno, a neće baš valjati ako ih pojačam. Najviše zbog toga me interesovalo jer bih uštedeo vreme ako miksam 5-6 umesto 10.

Citat:
Originalna poruka od dandellion Vidi poruku
Ne zaboravi da praviš beleške, zvuči glupo, ali papir, olovka, procenti, količine....
Naravno da ne zvuči. To mi se podrazumeva. Posebno ću morati da namastim olovku jer imam bazu 60%40% od 36mg, a hteo bih 50-50 na 7-8mg, tu mi je negde granica na koju sam navikao trenutno. Sigurno će biti i varijacija u dozama na jednu istu tečnost.
Između ostalih, imam jednu koju odavno hoću da probam: Amareto, Burbon, naranža. Kompikovan ukus koji ću u startu morati da napravim u 3-4 različite varijante gde ću menjati odnos dok ne pogodim pravu notu koja mi se dopada. Amareto inače obožavam i pijem uz kafu kad imam priliku. Takođe je odličan ako se meša sa viskijem pola-pola uz malu dozu narandže, pa eto da to probam i na paru
Na gotovu tečnost nisam naleteo u tom u tom miksu pa mi ostaje jedino da je sam sebi napravim.

Što bi rekao moj profa matematike: "džabe Milane sve te formule i teorija, dok ne polomiš olovku i ne pocepaš papir."
Staro 03-09-2015, 01:37   #5
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Registrovan: Mar 2014
Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 32
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi

Ta razlika između 60-40 i 50-50 i nije velika... a 7-8mg iz 36mg baze je 7.2mg. Jedan deo nikotinske 4 dela čiste.
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-09-2015, 01:40   #6
profiler
Iskusan član

profiler's avatar

To sam i planirao otprilike samo bih sekao bazom 0% do 400ml preostalih 100 bi bio VG razblažen. Tu negde dodje kad se dodaju i arome biće milina oko 7mg.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 10:48 sati.