Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 13-11-2016, 23:22   #1
letsvape
Nov član

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 8
Pohvaljen: 1
Nivo reputacije: 6
letsvape je na dobrom putu
Uobičajeno AWT IMR 18650 3000mah

Odluka je konacno donesena i Spinner je zamenjen VTC Miniem. Kupio sam ranije navedene baterije (2) i Nitecore D2 punjac. Posto mi je ovo prvi susret sa eksternim baterijama, jednu sam napunio usb-om i uticnicom od telefona (3 sata punjenja, grejala se.. Tako da to vise necu praktikovati), a drugu sam napunio Nitecore punjacem (6 sati punjenja bez ikakvog zagrevanja).
Da li je problem ukoliko tu napunjenu bateriju drzim u tom stanju par dana dok mi se ova koju koristim ne isprazni?
Smejacete se zbog pitanja, ali sam maksimalno zbunjen. Upozorenja na sve strane, jos sam i procitao da to odlaganje ne valja pa sada da li se u to ubraja i odlaganje od par dana ili samo duzi vremenski period..
letsvape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2016, 23:37   #2
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,556
Pohvaljen: 763
Nivo reputacije: 165
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: AWT IMR 18650 3000mah

Samo duzi vremenski period

gojkov je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2016, 23:56   #3
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 39
Pohvala: 1,043
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 159
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Cim se grejala znaci da se punila...prebrzo, na vecem naponu, struju,... Koristi slobodno za par dana, to upozorenje vazi za 20+ dana.
Nego, kako si to punio usb-om i uticnicom telefona?

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-11-2016, 00:11   #4
letsvape
Nov član

Bas sam se lose izrazio,a?
U zidni punjac mobilnog sam ukljucio usb sa VTC-a. Msm da mu je output 5V, a vidim da je Nitecore poceo sa nesto preko 3 i pri kraju je dostigao 4.10V.. Cisto sam zeleo da probam obe varijante, ali cu u buducnosti definitivno Nitecore. Istraumiran sam vise od silnih upozorenja oko rukovanja tim baterijama :p
Mnogo vam hvala!
Staro 14-11-2016, 00:24   #5
nemirko
Veteran

nemirko's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 39
Pohvala: 1,043
Pohvaljen: 636
Nivo reputacije: 159
nemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalunemirko je za svaku pohvalu

Tako sam i pretpostavio ali...nije nemoguce da nekome padne na pamet i neka suluda ideja.

i can't keep calm i'm nemirko
nemirko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2016, 10:47   #6
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 270
Pohvaljen: 334
Nivo reputacije: 82
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Da pitam ja jedno glupo. Interesuje me smem li npunjenu ili praznu bateriju drzati u punjacu xtar mc1. Znaci napunila se baterija, vadim adapter iz zida gasi se lampica na punjacu i baterija ostaje jos dan-dva u punjacu sme li to i prazni le se na taj nacin?

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2016, 19:12   #7
letsvape
Nov član

Nemam previse iskustva jos uvek, ali ukoliko ti je od neke pomoci, izbegavao bih kontakt baterije s metalom (ti krajevi punjaca koji su oslonjeni na bateriju su metalni).. Jer znam da sam procitao da se prilikom transporta izbegava kontakt sa metalnim povrsinama, tako da bih praktikovao i prilikom skladistenja.
Staro 21-11-2016, 22:14   #8
lazarbgd
Senior

lazarbgd's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 28
Pohvala: 270
Pohvaljen: 334
Nivo reputacije: 82
lazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosilazarbgd ima čime da se ponosi

Generalno ne bi nista trebalo da im se desi ali me najvise zanima prazni li bateriju kada je punjac iskljucen. Sto se metala tice strogo je zabranjeno da se istim komadom metala dotaknu krajevi tj polovi.

Ili vozis ili te voze.
lazarbgd nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:22 sati.