Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 22-04-2012, 18:44   #1
Elmrsomudo
Moder

Registrovan: Apr 2012
Godine: 39
Pohvala: 26
Pohvaljen: 37
Nivo reputacije: 27
Elmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putu
Uobičajeno Nikotin %

Nigde na forumu nisam nasao da se spominje koncetrovani nikotin 98% prilikom mixanja video sam ga na par sajtova za sitne pare uglavnom kapiram da se samo doda u PG\VG i eto baze
molio bi iskusnije forumase za malo eksplanacije
Elmrsomudo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 18:54   #2
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 446
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju
Uobičajeno Re: Flavourart

Citat:
Originalna poruka od Elmrsomudo Vidi poruku
Nigde na forumu nisam nasao da se spominje koncetrovani nikotin 98% prilikom mixanja video sam ga na par sajtova za sitne pare uglavnom kapiram da se samo doda u PG\VG i eto baze
molio bi iskusnije forumase za malo eksplanacije

Nesto si ovde permutovao,verovatno mislis na glicerin cistoce 99.8%

Ja nisam cuo za taj nikotin,mozda sam nesto propustio

Koliko znam kod mixanja se kupuje baza od 38mg nikotina pa se razbija sa bazom bez nikotina da bi se dobila zeljena jacina,to je najjaca baza,obicno se uzima kada zelis tecnost sa 18mg nikotina

Ako negde gresim neka me neko ispravi za taj koncentrovani nikotin,taman da naucim danas nesto novo
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 18:56   #3
Elmrsomudo
Moder

Elmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putuElmrsomudo je na dobrom putu

E vidis to ti kazem ima da se naruce flasice nikotina 98 posto koncentracije uglavnom kod kineza sam nasao znaci ne pg ne vg ne baza nego cist nikotin koji koristis za pravljenje baze ( ako sam dobro shvatio )
Staro 22-04-2012, 18:59   #4
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: Pico + Cubis
Pohvala: 1,214
Pohvaljen: 1,480
Nivo reputacije: 359
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Nikotin pripremljen za pravljenje tecnosti za parenje najcesce je koncentracije 54mg po mililitru ili 5.4%.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 18:59   #5
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Proveri ti to jos jednom za svaki slucaj

Edit : 5.4% nije ni priblizno 98% i to jos smesna cena.....
Staro 22-04-2012, 19:10   #6
Elmrsomudo
Moder

e do mojga preturam sad po historiju nema sanse da nadjem to sam jos juce natrcao
sve u svemu u pitanju je bio 98 posto nisam nesto mnogo citao posto sam ocekivao da ce mi ovde biti objasnjeno :(
moguce da sam to kod kineza negde natrcao bem ga
Staro 22-04-2012, 19:13   #7
tabby
Prijatelj foruma

Kad nadjes javi obavezno
Staro 22-04-2012, 19:18   #8
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,423
Nivo reputacije: 1149
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Kod kineza si i mogao da natrcis na visoke koncentracije nikotina. Problem je sto je takav nikotin jak otrov i bolje je i ne pokusavati uvoz tih tecnosti. To moze da napravi nepremostive probleme sa carinom, a pod losim okolnostima i sa zakonom.

Mislim da ne treba ici preko 50mg/l, mozda do 100mg/l, ali je i ovo nagadjanje.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-04-2012, 19:37   #9
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 78
Pohvaljen: 246
Nivo reputacije: 71
qutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosi

Kao što reče Finder.
Nemojte da se zezate sa čistim nikotinom.
Kako reče, pored potencijalnih velikih problema sa carinom i zakonom,
možete i da se otrujete veoma lako.

“Never take life seriously. Nobody gets out alive anyways.”

qutlacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 22-04-2012, 19:39   #10
Elmrsomudo
Moder

Ma nemam nameru da se igram sa tim samo me zainteresovalo kako to radi
sto se carine tice tesko da bi oni ista primetili tu nije bas da svaku bocicu nose na testiranje
Staro 22-04-2012, 20:49   #11
pukyz
Nov član

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 1
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 21
pukyz je na dobrom putu
Uobičajeno Re: Nikotin %

jel ko probao kemijati sa ovim cistim nikotinom (koju opremu nabaviti - rukavice, masku...)? kakav je postupak...? nemojte pisati "to je otrov" i slicno, i noz za kruh je ubojito sredstvo za budalu...
pukyz nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 20:57   #12
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Jel neko vadio sebi slepo crevo? Kakav je postupak?
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 21:02   #13
Elmrsomudo
Moder

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
Jel neko vadio sebi slepo crevo? Kakav je postupak?
Prilicno jednostavan istina koristi se lokalna anestezija i treba imati prilicno cvrstu volju a da i treba vam barem dva ogledala ili periskop i neki ostriji noz sve ostalo je jednostavno
Staro 22-04-2012, 21:54   #14
qutlacha
Senior

qutlacha's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 78
Pohvaljen: 246
Nivo reputacije: 71
qutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosiqutlacha ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od Elmrsomudo Vidi poruku
...sto se carine tice tesko da bi oni ista primetili tu nije bas da svaku bocicu nose na testiranje
Ne verujem da bi ti ijedna firma iz sveta poslala bočicu sa čistim nikotinom, bez da pakovanje
pravilno obeleži. Ne zbog tvoje, nego zbog njihove carine, koja isto tako može
da "nasumično" pregleda paket. Pa kad ustanove da je u pakovanju OTROV,
a pakovanje nije propisno obeleženo.... katanac na radnju.

Inače, da ponovim, za one ljude koji ne znaju:

NIKOTIN JE OTROV.
Jedna (1) kap čistog nikotina ukoliko dođe u dodir sa kožom, može da usmrti
odraslog čoveka.

“Never take life seriously. Nobody gets out alive anyways.”

qutlacha nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 22-04-2012, 22:07   #15
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,888
Pohvaljen: 8,423
Nivo reputacije: 1149
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Citat:
jel ko probao kemijati sa ovim cistim nikotinom
Nisam se igrao sa cistim nikotinom, ali sam radio sa otrovima. Otrovi nisu stvari za stan. Lakse je ako zivis u kuci gde mozes da imas radionicu, garazu, neku supu i sl. vazno je da se dobro provetrava. Otrovi se NE muckaju u kupatilu, podrumu ili prostoriji koju je tesko provetriti.

Standardna zastitna sredstva zastitna (gas) maska sa odgovarajucim filterom (jer njih ima razlicitih) i gumene rukavice, uvek pristup tekucoj vodi, spremne krpe i papir za upijanje, kao i kese da ih odmah zapakujes. Svako prosipanje ili kapanje sanira se ODMAH, a ne kad zavrsis sa sa poslom koji si zapoceo. Ako prospes po odeci, prekidas sve i odmah na presvlacenje, a stvari u vodu. Nikotin se resorbuje preko koze. Radi bezbednosti najbolje je raditi u plitkoj plasticnoj posudi, nalik na pleh za pecenje, tako ce se eventualno prosuta tecnost zadrzati u kontrolisanoj zoni, a i ispiranje je lakse.

Zna se da se oprema (posude, pipete i dr.) mora temeljno oprati posle upotrebe i ne sme koristiti nizasta drugo. Sve treba drzati daleko od dece i kucnih ljubimaca, najbolje pod kljucem.

Cist nikotin moze da ubije za svega 5 minuta.

Kod:
http://www.inchem.org/documents/pims/chemical/nicotine.htm#SectionTitle:7.2
7.2 Toxicity
7.2.1 Human data
7.2.1.1 Adults
The mean lethal dose has been estimated to be 30
to 60 mg (0.5-1.0 mg/kg) (Gosselin, 1988).
7.2.1.2 Children
The lethal dose is considered to be about 10 mg
of nicotine (Arena, 1974)

Samo da napomenem, kod cistog nikotina navedena letalna doza (30-60 mg) je JEDNA KAP i to za odraslog coveka. Decija doza je 3-6 puta manja, a za kucne ljubimce jos manja. Cak i kap razblazenog koja je pala na pod moze biti kraj za psa ili macku.

Ja sam ovde malo vise izdramio, ali znas kako se kaze "Ko se cuva i bog ga cuva". Svi koji su se otrovali, otrovali su se slucajno (ubice i samoubice ne racunam), a bas je slucaj ono sto moras da predupredis.

Ne bojim se ja da radim sa cistim nikotinom, to je najmanji problem. To svako moze uz oprez i postovanje osnovnih pravila. Ja samo ne zelim da me carina, mozda slucajnom proverom obelezi kao coveka sklonog uvozu opasnih materija i pocne da me maltretira: Da li su 5 atomizera i 6x10ml tecnosti kolicina za licnu upotrebu ili su namenjeni trgovini? Gde vam je atest ovlascene laboratorije?

Siguran sam da ne zelim da saznam i kakav je moguci scenario, ako se bocica razbije ili procuri pa se neko, mozda postar, ne daj boze, otruje. I zarad cega? Ustede od nekoliko €? Da pokazem da umem? Zato sto bih voleo da probam? Usteda je nikakva, znam da umem i stosta bih voleo da probam, ali nije razumno. That's my 2 cents.

I konacno, ne kolje se bik zarad kile mesa. Dovoljno je dvoje - troje kojima bude otvorena posiljka sa cistim nikotinom, da osvane napis u novinama i da pocne novinarska haranga na celu vapersku zajednicu i da, zavisno od poltickog trenutka, "zabrinuti gradjani" izdejstvuju nekakve zabrane kakve vec postoje u "razvijenim demokratijama".
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Ostalo

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 08:10 sati.