Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 29-11-2016, 18:45   #1
Vutke
Nov član

Registrovan: Aug 2016
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 6
Vutke je na dobrom putu
Uobičajeno Koji punjac kupiti?

Pozdrav ljudi,

Porucio sam Cuboid i baterije 2x 25r samsung od po 2500mah, treba da stignu ovih dana. Znam da nije preporucljivo da se pune preko usb-a, al me zanima dal ce punjenje preko usb-a naneti neku stetu baterijama ako ih budem punio nekoliko puta, za pocetak dok ne uzmem punjac?

Takodje me zanima koji punjac preporucujete za sto brze punjenje baterija?
Citao sam po internetu da je Nitecore dobar punjac, al nista nisam mogao da pronadjem o joyetech-ovom punjacu sto se prodaje kod nas za 2 soma, sto se tice njegovih karakteristika - input\output 4.2V 750mA?

Hvala unapred i nadam se da cemo se druziti i ubuduce!
Vutke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2016, 19:01   #2
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mi
Pohvala: 4,532
Pohvaljen: 4,499
Nivo reputacije: 738
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju
Uobičajeno Re: Koji punjac kupiti?

Kupi Nitecore, imaš ga po prodavnicama vape opreme, na kupujem prodajem ili na zvaničnom sajtu Nitecore u Srbiji. Na njega skoro da nema reklamacija.

Nije fazon u što bržem punjenju, već u bezbednosti i dužem životu baterija.

sent from plastique

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2016, 19:06   #3
NemaN
Veteran

NemaN's avatar

Registrovan: Mar 2014
Godine: 43
Pohvala: 1,392
Pohvaljen: 723
Nivo reputacije: 196
NemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvalu

nitecore provereno dobar punjac, svi ga ovde manje- vise imaju i koriste....imas da ga nadjes na KP, a za punjenje preko usb, ne bi trebalo da naskodi baterijama ali preporuka je da ih punis preko punjaca....

http://www.e-cigserbia.com/image.php?type=sigpic&userid=3405&dateline=1511943  226
NemaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2016, 19:26   #4
drap
Veteran

drap's avatar

Registrovan: Jul 2015
E-cig: Lots of fucking leaking sh*t
Pohvala: 163
Pohvaljen: 417
Nivo reputacije: 103
drap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosidrap ima čime da se ponosi

Imam bas to, identicno (Cuboid+2x25R) - vec preko 6 meseci punim iskljucivo u modu.

Jednom dnevno. Samo prvih desetak puta/ciklusa, dok se baterija ne formira, preporucljivo je isprazniti je "do kraja", tacnije nikako stvarno do kraja nego dok sam mod ne kaze da treba, dok ne pokaze "battery lock".

I prvih dvadesetak dana jesam stavljao mod u veliku celicnu serpu ! ...dok nisam stekao poverenje.

Od tada ih punim kad god, Lithium-ion baterije mnogo vise vole samo delimicno praznjenje i cesce punjenje.

Zasada nikakvih problema. Cuboid ima savrseno balansirano punjenje (tj. ne postoji mogucnost da se jedna bat. prepuni dok drugo ostane ne napunjenja). Puni ih za oko 6 sati, tj. strujom od 500mA, isto kao i Nitecore npr.

Posto su bateriju u Cuboid-u vezane serijski, iz prve mod vuce malo vise, s vremena na vreme je preporucljivo zameniti mesta baterija unutar moda.

Uopste nemam eksterni punjac. Ali nameravam da ga kupim cim preteknu neke pare, sto i tebi svakako preporucujem. Pod pretpostavkom da ce ti mod biti potpuno ispravan i uz ogradu da ovo napisano nije idealni nacin upotrebe - bez frke i panike.

(...i obavezna serpa u pocetku !)

p.s.
Sve ovo se odnosi na punjenje preko USB i eksternog strujnog adaptera od minimim 1A. NE odnosi se na USB ukljucen u kompjuter ! (...jer u tom drugom slucaju bi moralo da se vodi racuno i o doticnom komjuteru, maticnoj ploci, napajanju itd itd...sasvim druga prica onda...)

(testiranje potpisa-brojaca u toku - sincemylastcigarette.com ne radi vise kako treba)
drap nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2016, 21:22   #5
bugi
Senior

bugi's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 27
Pohvaljen: 68
Nivo reputacije: 45
bugi je poznat svimabugi je poznat svimabugi je poznat svimabugi je poznat svimabugi je poznat svimabugi je poznat svimabugi je poznat svima

ista priča sa istick tc 60w,punjenje preko moda od kako sam ga uzeo,i nikad nikakav problem
bugi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 29-11-2016, 21:57   #6
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,418
Pohvaljen: 2,241
Nivo reputacije: 398
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Moje licno misljenje je da je bolje kupiti punjac i na njemu puniti baterije ma koliko dobro elektronika Cuboida lepo balansira punjenje. Punjenje baterije preko usb bih samo i iskljucivo u slucaju nuzde primenio.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 29-11-2016, 23:06   #7
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,206
Pohvaljen: 1,755
Nivo reputacije: 334
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

LJudi ne shvataju da greska u punjenju baterije moze samo jednom da se desi i tu nema popravni.Slikao sam i stavio u odgovarajucoj temi sta je napravila ego bat od 650 mah
kad elektronika nije zaustavila punjenje.

http://www.e-cigserbia.com/showthrea...plozija&page=6
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 30-11-2016, 10:01   #8
Vule
Veteran

Vule's avatar

Registrovan: Jan 2014
Pohvala: 511
Pohvaljen: 1,008
Nivo reputacije: 175
Vule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputacijuVule ima reputaciju

Nitecore D2 ti je u domaćim prodavnicama oko 3000 RSD, možeš da ga kupiš odmah, ne moraš da čekaš braću kineze, bolje opcije od toga nema ukoliko ti treba za 2 baterije
Vule nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 30-11-2016, 10:30   #9
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Joyetech punjac je oko 2000 kod oficialnih.
Staro 30-11-2016, 18:50   #10
dandellion
Iskusan član

dandellion's avatar

Pohvala: 124
Pohvaljen: 99
Nivo reputacije: 32
dandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosidandellion ima čime da se ponosi

Nitecore, kralj punjača. Ne samo za vejperske nego za sve baterije po kući.
dandellion nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2016, 01:56   #11
easyyu
Iskusan član

Registrovan: May 2013
E-cig: JoyeTech Evic vTwo + Kayfun v3 mini
Pohvala: 195
Pohvaljen: 18
Nivo reputacije: 24
easyyu je na dobrom putueasyyu je na dobrom putu

Ja bih ti pak preporucio ovaj:
https://www.aliexpress.com/item/Liit...608.0.0.be22zY
Ja sam prezadovoljan sa njime.
Procitaj karakteristike..imas i discharge, kao i opciju 500/1000mA
Cena jako povoljna.
Ili pak ovaj:
https://www.aliexpress.com/item/LCD-...89944a3c&tpp=1

easyyu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2016, 23:23   #12
Vutke
Nov član

Registrovan: Aug 2016
Pohvala: 0
Pohvaljen: 0
Nivo reputacije: 6
Vutke je na dobrom putu

Hvala svima na savetima. Razmislicu jos malo, pa cu definitivno uzeti neki punjac. Za sad mi Nitecore d2 deluje kao bestbuy, sto se tice tog Joyetech-ovog, jeste jeftiniji 1000 dinara, ali nista o njemu nisam pronasao na internetu.
Easyyu - ipak bih uzeo punjac ovde, ne bih cekao mesec dana dostavu.

Sto se tice punjenja na Nitecore D2, da li je bezbedno puniti preko noci, ili ako nisam u blizini? Citao sam da ljudi koriste kese, lonce, pa cak i smederevac kako bi smanjili rizik.
Vutke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2016, 23:25   #13
BobanNB
Veteran

BobanNB's avatar

Registrovan: Feb 2015
Godine: 44
E-cig: Piko-Ruža Bajka Fenomenon i ostala potpora
Pohvala: 166
Pohvaljen: 893
Nivo reputacije: 206
BobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvaluBobanNB je za svaku pohvalu

Ја тај користим и држим батерије у њему и по дан два.....нема никаквих проблема....кад је једном напуни не пуни је поново ако се не вади.

ко ме зна, разумеће....ко не зна, мораће
BobanNB nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2016, 23:27   #14
NemaN
Veteran

NemaN's avatar

Godine: 43
Pohvala: 1,392
Pohvaljen: 723
Nivo reputacije: 196
NemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvaluNemaN je za svaku pohvalu

ja vec dve (edit:bogami tri ) godine 95% vremena punim nocu bez lonca i jos nisam pregoreo, ali nikad se nezna...kako mislis tako i radi
punite bezbedno nocu.....

http://www.e-cigserbia.com/image.php?type=sigpic&userid=3405&dateline=1511943  226
NemaN nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-12-2016, 23:31   #15
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Zbog toga i kupujes kvalitetan punjac da nebi morao da ga pratis i nadgledas.
Ja punim uglavnom nocu.
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:15 sati.