Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 02-12-2016, 07:54   #31
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,436
Pohvaljen: 4,401
Nivo reputacije: 723
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju
Uobičajeno Re: Pojasnjenje?O.o

Imaš po prodavnicama gotovu VPG bazu sa 12mg nikotina. Cena je oko 1000 dinara 100 ml. Arome su 400-500 kinti za 10 ml. Od te arome ćeš potrošiti možda trećinu ili četvrtinu za tih 100 ml baze. U najgorem (najskupljem) slučaju te 10 ml tečnosti izađe oko 150 dinara. Trebalo bi da te pokrije za dva dana, pa čak i da trošiš celih 10 ml na dan opet nije skuplje nego cigarete, a nemerljivo je bolje po pluća. Toliko košta jedno veliko pivo u kafiću.
Dok budeš trošio tih 100 ml koje si smutio imaćeš vremena da pribaviš informacije o samostalnom pravljenju baza i njihovom mešanju sa aromom.

PsyBoza je u postu broj 10 u ovoj temi ostavio link ka temi na forumu. http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=743

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-12-2016, 08:13   #32
Buki
Nov član

Registrovan: Nov 2016
Pohvala: 11
Pohvaljen: 4
Nivo reputacije: 4
Buki je na dobrom putu

U bre, hvala ljudi na potrosenom vremenu, skontao sam o cemu pricate. Cim budem pravio kacim sve, slike, recept, ma sve ako treba saljem i na testiranje kod iskusnih vapera hvala mnogo svima

Sent from my iPhone using Tapatalk
Buki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 08:26   #33
PsyBoza
Moderator

PsyBoza's avatar

Registrovan: Sep 2014
E-cig: Ammit-Pico
Pohvala: 1,061
Pohvaljen: 1,509
Nivo reputacije: 287
PsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputacijuPsyBoza ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Buki Vidi poruku
@Dzonibu pa to sam trazio kad sam pravio post Hvala, dosta mi je jasnije

---------- Post dodan 02-12-2016 u 06:51 ----------

Znaci ako sam ja sve vas dobro razumeo, onda ovako glasi moj recept za 100ml juice-a
12mg/ml nikotina i 2 arome obe po 2%

Nikotinska baza 33.3ml

PG 25ml

VG 35.67

Voda 2ml

Aroma 1 2ml

Aroma 2 2ml
Po ovom postu bi rekao da ti nista nije jasno.
PsyBoza nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 08:28   #34
Buki
Nov član

Buki je na dobrom putu

Ima 2posta ispod toga koji su mi ukazali na greske koje sam namestio, i zahvaljujem im na tome

Staro 02-12-2016, 09:10   #35
gojkov
Veteran

Registrovan: Dec 2013
Godine: 50
E-cig: nemesisi,subtankmini sa redu.bajka,heron,ruza,kaje
Pohvala: 2,560
Pohvaljen: 763
Nivo reputacije: 165
gojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalugojkov je za svaku pohvalu

Al svi zure da sami prave tecnostiJa sam tek posle godinu dana poceo da pravim,a svaki dan sam po malo citao.Kad sam resio da sam napravim tecnost. imao sam osecaj kao da sam to radio od kako sam se rodio

gojkov nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 09:14   #36
Buki
Nov član

Buki je na dobrom putu

Pa vrv zato sto izgleda mnogo jeftinije, a i zanimljivije. Jos nisam ni dobio moj starter kit, a vec razmisljam o tome da pocnem sa naricivanjem modova za malo ozb parenje sta da vam kazem hype je prejak

Zahvalili :
Staro 02-12-2016, 10:24   #37
Dzonibu
Senior

Dzonibu's avatar

Registrovan: Oct 2013
Godine: 46
Pohvala: 109
Pohvaljen: 117
Nivo reputacije: 41
Dzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosiDzonibu ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
Citat:
Originalna poruka od Dzonibu Vidi poruku
Evo da probam ja da objasnim.
Imas dve tekucine Pg (propilen glikol) i Vg (Vegetable glikol) i vodu.
Ako pravis 100ml tecnosti odnosa 50:50 Pg/Vg onda ide:
- 5ml vode, ostaje ti 95ml tekucine
- pola preostale kolicine je VG ili 95/2=47.5ml VG-a
- i pola preostale kolicine je ukupni PG.
Namenski sam citirao samo deo posta. Naime, u primeru koji si naveo 100ml 50PG 50VG...ako racunas 5ml + 47.5ml PG + 47.5ml VG onda je to 47.5PG-52.5VG a ne 50-50. VG je jedno a VG baza je drugo. U 50-50 100ml tecnosti bi trebalo da sadrzi 50m PG +50ml VG Baze koja sadrzi vodu u odredjenom procentu.

Destilovana voda se uglavnom dodaje u VG kako bi se dobila VG baza. Neko dodaje vise a neko manje vode. Znaci VG u kombinaciji sa destilovanom vodom cini VG bazu.

Kada neko kaze da koristi bazu 50 50 10% vode znaci da u toj bazi recimo na 100ml ima 50ml PG + 45ml VG + 5ml d.v.
@shomy_ksh
Ovo sto si naveo je mene zbunjivalo kada sam poceo da mixam. Kada sam objasnjavao u predhodnom postu namerno sam izostavio objasnjenje za vodu da nebih dodatno zbunjivao novog kolegu.

Nemoj da me shvatis pogresno, primetio sam na forumu, da ljudi ovde najcesce grese.
Odnos PG i VG je bas to sto kaze. Ako je odnos PG i VG, 50:50 onda mora biti jednaka kolicina oba, bez obzira na ukupnu kolicinu tecnosti.
Kakve sad to ima veze sa vodom.
Voda se koristi da razblazi VG koji je gust. Ako bi pravio tecnost bez vode, u zavisnosti od kolicine VG dobijao bi sve guscu tecnost i dry burn-ove posebno na M2L atomizerima sa malim rupama za dotok tecnosti.
Zato postoji tzv "rule of thumb" ili nepisano pravilo da ide 10% vode u odnosu na kolicinu VG-a. Ovo zavisi od afiniteta, neko voli malo gusce, neko redje ali to je neko generalno pravilo. Ja se uglavnom drzim ovog pravila i nemam ni poplave atomizera ni dry brnove.
Tako ako pravis tecnost odnosa 30:70 PG/VG onda ide 7ml vode, i onda ima na 100ml, 93ml PG/VG i to ukupni PG 27.9ml i VG 65.1ml. Ako pravis 50:50 PG/VG onda ide 5ml vode ukupni PG 47.5ml i VG 47.5ml.

Sve ovo moze da se proveri u ejuice kalkulatoru, tako i on preracunava. Znaci odnos PG tecnosti i VG tecnosti je ono sto se iskazuje a moze da bude i 20% vode. Tu ljudi najcesce grese.

Sto sam kao mali dosao u grad...
morao sam samom sebi dati nadimak..
Dzonibu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 10:25   #38
jokjuar
Veteran

jokjuar's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 100
E-cig: VTC mini, ProvariS, Sx Mini, Kaje i Taje
Pohvala: 4,436
Pohvaljen: 4,401
Nivo reputacije: 723
jokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputacijujokjuar ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od gojkov Vidi poruku
Al svi zure da sami prave tecnostiJa sam tek posle godinu dana poceo da pravim,a svaki dan sam po malo citao.Kad sam resio da sam napravim tecnost. imao sam osecaj kao da sam to radio od kako sam se rodio

Hehehe, pregazi nas vreme

Svejedno sada je mnogo lako doći do baza i aroma, tada je jedina varijanta bila da se naruči iz EU ili USA, ovo je banja, sa jačim nikotinom i potrošnjom do 10 ml dnevno sa ovim cenama kod nas je milina. Ja sam realno pogubio živce jureći PG/VG, nikotin, pa mešaj u kanti, pa vrati u flašice, briši masne ruke. Naručim VPG, Avoria spolja ili ove kod nas što se prodaju, sipam aromu i vozi, smučili mi se špricevi i menzure, hiljadu mu retorti

HVALA G O M I L E T I N A!!!
jokjuar nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-12-2016, 10:35   #39
Buki
Nov član

Buki je na dobrom putu

Da li neko mozda na forumu prodaje baze sa nikotinom? Msm domace radinosti naravno

Staro 02-12-2016, 10:41   #40
MarkoTM
Moderator

Registrovan: Mar 2013
Pohvala: 1,758
Pohvaljen: 1,767
Nivo reputacije: 347
MarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputacijuMarkoTM ima reputaciju

Valjda ne, to bi bilo protivno pravilima foruma. Pretpostavjam da neko s vremena na vreme ima visak baze ili tecnosti koju je pravio za sebe pa da mu ne stoji postavi u oglase. Tu su i prodavnice koje prodaju baze u razlicitim odnosima pa moze da se proveri ponuda na njihovim sajtovima.
MarkoTM nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 10:47   #41
ljubaVR
Senior

ljubaVR's avatar

Registrovan: Feb 2016
Pohvala: 274
Pohvaljen: 184
Nivo reputacije: 42
ljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosiljubaVR ima čime da se ponosi

Citat:
Originalna poruka od jokjuar Vidi poruku
Imaš po prodavnicama gotovu VPG bazu sa 12mg nikotina. Cena je oko 1000 dinara 100 ml. Arome su 400-500 kinti za 10 ml. Od te arome ćeš potrošiti možda trećinu ili četvrtinu za tih 100 ml baze. U najgorem (najskupljem) slučaju te 10 ml tečnosti izađe oko 150 dinara. Trebalo bi da te pokrije za dva dana, pa čak i da trošiš celih 10 ml na dan opet nije skuplje nego cigarete, a nemerljivo je bolje po pluća. Toliko košta jedno veliko pivo u kafiću.
Dok budeš trošio tih 100 ml koje si smutio imaćeš vremena da pribaviš informacije o samostalnom pravljenju baza i njihovom mešanju sa aromom.

PsyBoza je u postu broj 10 u ovoj temi ostavio link ka temi na forumu. http://www.e-cigserbia.com/showthread.php?t=743
+1

Jos da dodam, da ne ispadne reklama ali... U prodavnici koja je reg.na forumu kupis vec gotovu bazu 60/40 pg/vg

1x36mg (100ml)
3x0mg (100ml)

i dobijes 400ml baze sa 9mg nic ( mislim da ti je to vise nego dovoljno na opremi na kojoj planiras da paris a po potrebi mozes da seces nulom i smanjis jos nikotin)

To bi te kostalo oko 1900din a bice ti dovoljno za 2 meseca.

Sve to smuckas u flasu 0.5l i po potrebi mixas u manjim flasicama sa aromom.

Kolege su ti gore objasnili ceo postupak ali za pocetak ovo ti je najprostije dok udjes malo u stos.
ljubaVR nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 11:28   #42
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 419
Pohvaljen: 737
Nivo reputacije: 136
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

Citat:
Originalna poruka od shomy_ksh Vidi poruku
Namenski sam citirao samo deo posta. Naime, u primeru koji si naveo 100ml 50PG 50VG...ako racunas 5ml + 47.5ml PG + 47.5ml VG onda je to 47.5PG-52.5VG a ne 50-50. VG je jedno a VG baza je drugo. U 50-50 100ml tecnosti bi trebalo da sadrzi 50m PG +50ml VG Baze koja sadrzi vodu u odredjenom procentu.

Destilovana voda se uglavnom dodaje u VG kako bi se dobila VG baza. Neko dodaje vise a neko manje vode. Znaci VG u kombinaciji sa destilovanom vodom cini VG bazu.
Zavisi kako se racuna. U principu 50/50 znaci i jedno i drugo a u JuiceCalculatoru moze da se izabere na koji nacin zelis da racuna razmeru. Ejuice Me Up racuna kako je Dzonibu objasnio. Ako cemo da cepidlacimo to je preciznije, jer pola/pola podrazumeva iste kolicine, a moze okvirno da se predvidi viskoznost tog miksa, dok ako stavis proizvoljno vodu u VG unosis jos jednu promenljivu.
Za mene 50/50 znaci iste kolicine PG i VG u tecnosti, ali racunam onako kako sam opisao i ne obazirem se previse na cele brojeve.
U Juicecalculatoru imam dve baze:
60/32/8 9mg za MTL
30/56/14 6mg za DTL

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 11:30   #43
Buki
Nov član

Buki je na dobrom putu

Znam da je protiv pravila, mislio sam da neko ima viska

Staro 02-12-2016, 11:54   #44
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 715
Pohvaljen: 870
Nivo reputacije: 125
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

Ako je 50vg/50pg. I did a se destilisana voda 5 procenata onda se dobija 45vg/55pg.. voda se uvek racuna kao pg. Toliko od mene parite bezbedno
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-12-2016, 12:16   #45
placebo
Senior

placebo's avatar

Registrovan: Sep 2015
Pohvala: 419
Pohvaljen: 737
Nivo reputacije: 136
placebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvaluplacebo je za svaku pohvalu

To prvi put cujem. U Juice Calculator-u moze da se odradi sta ima prioritet PG ili VG, tako da moze i tako da se racuna, ali definitivno se ne racuna uvek tako.
Znam za dve opcije racunanja:
1. Voda se racuna zasebno pa kad pravimo 50/50 tecnost sa 10% vode ide
PG45%/VG45%/H2O10%. Ovako racuna vecina jednostavnijih kalkulatora, EjuiceMeUp, e-liquid-recipes(.)com itd.
2. Voda se racuna kao VG kao sto radi FA sa bazama. Imaju dve baze:
- Traditional 50/40/10
- Velvet Cloud 0/80/20

But suddenly I viddied that thinking was for the gloopy ones and that the oomny ones use, like, inspiration and what Bog sends.
placebo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 13:57 sati.