Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 26-05-2017, 10:33   #31
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,931
Pohvaljen: 6,131
Nivo reputacije: 907
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju
Uobičajeno Re: Sazrevanje u mikrotalasnoj

Svakodnevno koristim mikrotalasnu za kuvanje vode u šolji od 2dcl. To radi OK.
Jela razna greje neravnomerno, mada postoji termoregulacija: nisam siguran da postoji ikakav bolji način sazrevanja tačnosti od stajanja i vetrenja. Pošto sam lenj i ne setim se da vetrim, često samo ostavim da stoji na tamnom mestu. Duvanske mesec dana, neduvanske nedelju.

Kad probam posle 2-3 dana i opet posle 7-10, neduvanske se razlikuju. Punije su kad duže odstoje.

Minimum potrebnog planiranja ako se ispoštuje, čini sve ostale metode ubrzanog sazrevanja potpuno nepotrebnim.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 26-05-2017, 11:35   #32
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,534
Pohvaljen: 1,348
Nivo reputacije: 244
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju

Bravo.A ovo stajanje na suncu bih iskreno izbegavao.Eventualno u pregradu u kolima,tamno mesto a opet vrelo(u letnjem periodu).Sazreva u roku od dva dana,provereno Samo se posle malo provetri bocica i spremno za parenje...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2017, 11:57   #33
Nedeljko
Banned

Registrovan: Feb 2017
Pohvala: 133
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 0
Nedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosiNedeljko ima čime da se ponosi

Ja dodajem prvo PG, potom aromu/arome i potom nikotin.
Posle toga žestoko promućkam pola minute.
Tek onda dodajem VG i promućkam još pola minute.

Posle toga odležavanje, mućkanje jednom nakon tri dana, drugi put posle 6, i eventualno par sati jedanput ostavim otvorene bočice.
Odležavanje sve zavisi od aroime, ali nijednu nisam probao ispod 7 dana... tečnosti imam uvek na lageru a uživanje je najlepše dok se čeka
Nedeljko nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 26-05-2017, 12:01   #34
shomy_ksh
Moderator

shomy_ksh's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: VTCmini & kfl+
Pohvala: 1,308
Pohvaljen: 1,983
Nivo reputacije: 358
shomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputacijushomy_ksh ima reputaciju

Ne treba nista na silu raditi. Napravis tecnost, obezbedis joj prostor nekih mesec dana na tamnom mestu i pozeljno da temperatura bude konstantna...kolika god da je...povremeno promuckas i otvoris da udje svez vazduh. Cela filozofija.

shomy_ksh nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 08:47   #35
Annihilator
Aktivan član

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Joyetech Aio D22
Pohvala: 0
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 7
Annihilator je na dobrom putuAnnihilator je na dobrom putu

ja barem sto sam mixao svaka aroma ima svoj period sazrevanja, nekima treba 10 dana a nekim aromama 3 sedmice. kako pise na upustvu ja se toga pridzavam i uvjek je ispalo super. ja licno ne bih experimentisao sa mikrotalasnom, prirodni put je ipak prirodni put. ja licno smatram da je tako najbolje.
Annihilator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 09:01   #36
Vapoholic
Veteran

Vapoholic's avatar

Registrovan: Jul 2014
Godine: 46
E-cig: Imam, hvala! ;)
Pohvala: 4,931
Pohvaljen: 6,131
Nivo reputacije: 907
Vapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputacijuVapoholic ima reputaciju

Ja sam iz nužde noć pred put steepovao u vrućoj vodi u kojoj sam prvo skuvao Indomie Noodles. 2:

"Duboko u tebi strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."

Smoke free since 11-07-2014
Vapoholic nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 09:48   #37
ezgeta
Iskusan član

Registrovan: Sep 2013
Godine: 40
E-cig: pico mega&kayfun v5 M2L
Pohvala: 30
Pohvaljen: 60
Nivo reputacije: 32
ezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svima

sve u svemu dodjes na to da je najbolje napraviti mix i tako zatvorenog u boci cuvati na tamnom ,hladnom mestu,povremeno promuckati i tako 30 dana,bez otvaranja i mirisanja i nema greske...prosto hemijski proces,sve ubrzane metode unistavaju molekule,do nekle...kao kad zamrznes namernice zbog sirenja vode pucaju celije pa posle nikad nije ukus i kvalitet kao i sveze
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 09:56   #38
lestra951
Iskusan član

Registrovan: Jan 2017
Pohvala: 17
Pohvaljen: 34
Nivo reputacije: 15
lestra951 je na dobrom putulestra951 je na dobrom putulestra951 je na dobrom putulestra951 je na dobrom putu

Probao sam ja u mikrotalasnoj pre 2 dana u staklenoj bocici od 10ml, ispalo je fino, tecnost se bas bas proredi nakon 8sekundi u mikrotalasnoj, po temperaturi bocice preporucio bih najbolje da bude na oko 6-7 sekundi, tako jedno 5 puta-grejem, muckam, pa u frizider 4-5min. TH je malo slabiji od ocekivanog, zaista malo.. a aroma je osetno pojacana i nije izmenjena sto se tice ukusa

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
lestra951 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 08-07-2017, 10:26   #39
dragon
Senior

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 714
Pohvaljen: 858
Nivo reputacije: 124
dragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvaludragon je za svaku pohvalu

kada se tecnost greje smanjuje se procenat nikotina, znaci voda mlaka, sve preko toga ne bih, tecnost mora da odstoji da bi se desila hemiska reakcija, koliko tecnost treba da odstoji to zavisi od njenog sastojka i procenta nikotina
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 08-07-2017, 13:33   #40
Guru
Veteran

Guru's avatar

Registrovan: Mar 2014
E-cig: 22/25/510/810 DIY
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,804
Nivo reputacije: 869
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

@dragon, tako je.

Imao sam slucaj sa dve boce od po 50ml tecnosti na 10mg.

Odsutan bio par dana, u kuci otvoreno bilo, tecnosti blizu prozora, temperatuta preko 30C konstantno - rezultat, slaba aroma, TH se izgubio, kao da sam pario 6mg.

Dakle, strogo tamno mesto a ako vec trpate u mikrotalasnu, samo staklene boce i ne vise od 15ak sekundi, dva puta u toku jednog dana, 3 dana najvise, uzastopno.
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-07-2017, 00:48   #41
Annihilator
Aktivan član

Registrovan: Dec 2016
E-cig: Joyetech Aio D22
Pohvala: 0
Pohvaljen: 10
Nivo reputacije: 7
Annihilator je na dobrom putuAnnihilator je na dobrom putu

slazem se sa dragonom. mi balkanci bi sve sad i odma, e nemoze. najbolje je pustiti tecnost da prordno sazrije. smixajte stavite u tamniju prostoriju i svaki drugi treci dan dobro izmuckajte ali prije toga procitajte koliko kojoj aromi treba da sazrije. moje iskustvo bez obzira na uputsvo je da je 30 dana idealno, tecnost sazrije do savrsenstva. to je kazem moje licno iskustvo a primjetit ces da cak nakon dok paris i tecnost i dalje stoji da nakon ukupnih 45 dana bude haos dobra. govorim o 45 dana jer necem mixati 10 ml vec barem 100ml. pozdrav kolega
Annihilator nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-07-2017, 06:01   #42
ezgeta
Iskusan član

Registrovan: Sep 2013
Godine: 40
E-cig: pico mega&kayfun v5 M2L
Pohvala: 30
Pohvaljen: 60
Nivo reputacije: 32
ezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svimaezgeta je poznat svima

ne znam da li sam izmislio toplu vodu,al nakon 10 dana od kad sam smuckao tecnost samo sam je muckao i nisam otvarao,ukus je i dalje imao neki cudan šmek na neku hemiju pa sam potom stavio u zamrzivac da se zgusne nekih 30 min pa odma u toplu vodu na nekih 30 min,i tako 3-4 puta i onda na kraju otvorio da se provetri jos nekih 30.nema vise onog prisustva hemije,aroma je perfektna,a i kad se promucka nema onih mehurica zbog oksidacije.nik 18 % i udara ko lud,peckanje u grlu podnosljivo..vg-pg 45-55
ezgeta nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Arome

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 22:13 sati.