Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 28-10-2013, 00:12   #1
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Registrovan: Aug 2012
Godine: 30
Pohvala: 134
Pohvaljen: 6,727
Nivo reputacije: 905
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju
Uobičajeno Baterije za mehanicki mod

Koju bateriju odabrati za mehanicki mod?
Jedno od najcescih pitanja ljudi koji pocinju sa mehanikom.

IMR
Odgovor koji najcesce dobijaju. Nista vise, nista manje, a ako je vise onda AW IMR 2000 mAh. Sto i jeste odlicna baterija, ali...

Youtube, strani forumi i zogu (pogotovo zogu jer nikad ne pogledam ceo snimak niti procitam ceo post) su mi objasnili o cemu se zapravo radi, pa rekoh mozda ce jos nekome trebati.

IMR baterije se preporucuju zbog svoje "sigurne hemije" - LiMn i zbog A (amper) limit-a i max. continuous discharge rate. Takodje ono sto je za ovu temu bitno: max. burst discharge rate, ali kako niko od nas ne pari na grejacima nizim od 0.2oHm, tu stavku cemo preskociti.

Uglavnom kao najbolja IMR baterija (kod nas na forumu koliko primecujem) je predstavljena AW IMR 2000mAh sto i nije bas najtacnija informacija.
Njen mcdr je 5C.

Sta to zapravo znaci?
Maksimum ampera koji "smeju da prolaze kroz bateriju, a da ona i dalje bude sigurna za koriscenje" je 5xcapacitet baterije tj. u ovom slucaju 10x2000mAh=10A sto zapravo i jeste odlicno sve dok otpor atomizera ne sidje ispod 0.4 oHm. Kako kod nas nema ljudi koji pare te otpore, postavlja se pitanje, pa zasto bi onda uzimali "bolju" bateriju od nje?

Prvo da pomenem par boljih, da ne kazem najboljih koje su nam lako dostupne:

MNKE 1500mAh 20A

AW IMR 1600mAh 24A

SONY US18650VTC3 1600mAh 30A

Ono sto ih cini najboljim za mehanicke modove, pored toga sto su najsigurnije zbog visoke "amperaze", je njihov mali unutrasnji otopra - otpor u milim omima (mOhm) koji svaka baterija ima.

Kako Sony ima najmanji unutrasnji otpor (12mOhm), ona mu dodje najbolja (jos i ubedljivo najjeftinija) iako nije LiMn vec LiIon baterija.

Zasto je zapravo bitan otpor baterije?
Sto manji otpor baterije, bice i manji voltage drop.

Kazu slika vredi vise od 1000 reci stoga (otpor 1.1oHm):

Sony US18650VT3:

Panasonic NCR186500B:

Efest IMR su mi starije od Hrista pa nema poente da kacim i njih jer je drop ogroman.
Ali ako nekoga zanima, 18650 stare 11 meseci padaju na 3.72V i nize, a 18350 stare 9 meseci na 3.56V i nize.

I evo informacija o nekim baterijama za kraj:

AW IMR
18650 2000mah 10A (5C)
18650 1600mah 24A (15C)
18490 1100mah 9.7A (8.8C) ili 16.5A (15C) - postoje 2 informacije, logcnije mi je da je tacnija ova manja, ali ajd' sad...
18350 700mah 6A (8.6C)

EFEST IMR
18650 2000mah 10A (5C)
18500 1100mah 8.8A (8C)
18350 800mah 6.4A (8C)

EH IMR
18650 2000 mAh 16A (8C)
18500 1100 mAh 8.8A (8C)
18350 800 mAh 6.4A (8C)

MNKE
IMR18650 1500mah 20A (13.3C)

Panasonic
CGR18650CH 2250mAh 10A (4.4C)
NCR18650PD 2900mAh 10A (3.4C)
NCR186500B 3400mAh 6.8A (2C)

Samsung
INR18650-20R 2000mah 20A (10C)

Sony
US18650V3 IMR 2250mAh 10A (4.4C)
US18650VTC3 1600mAh 30A (18.75C)

P.S. Pre nego sto se upustite u igrnje sa mehanikom i niskim otporima, obavezno upoznajte svoju bateriju!

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2013, 07:35   #2
smiljke
Tutorial Master

smiljke's avatar

Registrovan: Oct 2011
Pohvala: 425
Pohvaljen: 875
Nivo reputacije: 133
smiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalusmiljke je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Baterije za mehanicki mod

Bravo Bet, sve informacije na jednom mestu!

smiljke nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 28-10-2013, 08:26   #3
bibi74
Senior

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 48
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

Super...Sve na jednom mestu...Ovo za aw stare od 1600 mah sam vec cuo
Ono sto mene impresionira na ovoj tvojoj tabeli su karakteristike 18500 aw baterija...Moracu da nabavim 4-5 kom
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-11-2013, 01:24   #4
Betrayer
Video recenzent

Betrayer's avatar

Godine: 30
Pohvala: 134
Pohvaljen: 6,727
Nivo reputacije: 905
Betrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputacijuBetrayer ima reputaciju

Samo da dodam da sam podesavajuci prekidac na sigelei #8, uspeo da izvucem 4.10V iz Sony baterije, sa istim genesisom i istim grejacem.

Zaista najtoplija preporuka za ove baterije - jeste da imaju malo mAh, ali im je, pored svih navedenih kvaliteta, cena i vise nego povoljna (nepunih 11$ za 2 komada, sa shippingom).

https://www.youtube.com/user/edoqrca
Betrayer nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-11-2013, 11:01   #5
Imagine
Veteran

Imagine's avatar

Registrovan: Feb 2013
Godine: 45
Pohvala: 1,494
Pohvaljen: 2,196
Nivo reputacije: 346
Imagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputacijuImagine ima reputaciju

Posto nemam iskustva sa mehanickim modovima, a ocekujem uskoro da mi stigne jedan, imam jedno pitanje povodom ove tabele...
Da li je "Safe Ohm to run" - najmanja vrednost otpora grejaca i da ne treba ici ispod te granice iz bezbednosnih razloga? ...ili je nesto trece u pitanju?!?

Imagine nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-11-2013, 11:07   #6
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Samo jako
Pohvala: 4,610
Pohvaljen: 6,144
Nivo reputacije: 988
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Izracunaj, na brzaka reklo bi se da je to najmanja vrednost za konstantno koriscenje, u prevodu moze i manje, ali ce baterija krace trajati.

Subtank mini

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2013, 00:15   #7
Radmila
Senior

Radmila's avatar

Pohvala: 627
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 82
Radmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosi

Ajde sad se vratite na nas neuke: sve sam pročitala što piše, ali ipak ne znam koju bateriju je najbolje da kupim za moj Vision Blade. 18650 ok. ali koliko mAh može da bude? Nemam pojma a koristim one koje sam dobila na poslugu na kojima ne vidim šta piše. Da li što jače ili...... budite drugari i nemojte da mi se smejete, stvarno se ne razumen u struju (sem osigurača kad sam sama popravljala kad izbije kuršlus).
Pošto treba da naručim ovih dana, bar da znam šta mi treba
Radmila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-11-2013, 00:33   #8
zogu
Moder

zogu's avatar

zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Radmila, naruci panasonic 18650PD sa fasttecha, bices jako zadovoljna. Evo linka.
Te su baterije bezbedne za vece struje i imaju jako mali pad napona, a solidan kapacitet.

Subtank mini

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
Staro 13-11-2013, 00:48   #9
Radmila
Senior

Radmila's avatar

Pohvala: 627
Pohvaljen: 209
Nivo reputacije: 82
Radmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosiRadmila ima čime da se ponosi

Hvala. zogu, to mi je trebalo, da ne lutam mnogo
Radmila nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-11-2013, 12:59   #10
karlo
Senior

karlo's avatar

Registrovan: Feb 2012
Godine: 31
Pohvala: 216
Pohvaljen: 255
Nivo reputacije: 65
karlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosikarlo ima čime da se ponosi

mozes naruciti iz Kine baterije, e sad da li ce proci na njihovoj posti, to ne znas
karlo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-11-2013, 14:00   #11
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 63
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,182
Nivo reputacije: 508
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Za mesec dana, kada prodju partijski sastanci, moči če - bilo isto prošle godine u ovo vreme...

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-11-2013, 14:09   #12
zogu
Moder

zogu's avatar

Stizu i sada, prosla betu i meni 2. paketa sa baterijama u najnezgodnije vreme. A preko swiss posta za 1 dolar doplate prolazi 100%, bar tako kazu.

Subtank mini

Zahvalili :
Staro 13-11-2013, 19:41   #13
Srdjan_R
Iskusan član

Srdjan_R's avatar

Registrovan: Aug 2013
Pohvala: 35
Pohvaljen: 20
Nivo reputacije: 26
Srdjan_R je na dobrom putuSrdjan_R je na dobrom putuSrdjan_R je na dobrom putu

Da li igde kod nas mogu da se nabave ove baterije? :/
Srdjan_R nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2013, 12:34   #14
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,251
Pohvaljen: 1,972
Nivo reputacije: 467
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

koje
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 21-11-2013, 18:41   #15
sirius sem
Veteran

sirius sem's avatar

Registrovan: Nov 2012
Pohvala: 3,251
Pohvaljen: 1,972
Nivo reputacije: 467
sirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputacijusirius sem ima reputaciju

meni preko Malmea naplatili pdv 10 procenata !!!!
sirius sem nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Baterije, punjači i oprema za MODove

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 06:12 sati.