Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Google+
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum iz liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 01-06-2014, 20:41   #31
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
Nivo reputacije: 293
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju
Uobičajeno Re: Doziranje na 100ml

iglama nisam nasao svrhu prilikom mixanja
doduse nisam ni imao neki izbor. verovatno bi moglo sa nekom debljom. realno,nema ni potrebe za iglom.
insulinski spric je od 1ml
najmanji podeok je 0.02ml
veca preciznost od te ti ne treba
ako je igla fabricki nalepljena na spric,slobodno je iscupaj kombinerkama i baci
kapaljku sa bocice arome skines i spric prolazi kroz grlic bez problema.

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-06-2014, 21:02   #32
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

Najšira igla(od 1.2mm) završava problema, aromu ne uvlači kao da je špric bez igle ali opet ide bez problema. Ja ih koristim jer prolaze i kroz kapaljke, pa ne moraš tu kapaljku da skidaš nego samo izvučeš koliko ti treba.
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 01-06-2014, 21:08   #33
Guru
Veteran

Registrovan: Mar 2014
E-cig: Junior je kriv za sve, poyy
Pohvala: 2,051
Pohvaljen: 4,805
Nivo reputacije: 869
Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

Bas kako Shaka kaze, roze igla za doziranje, insulinac sa 0.1 podeocima, nema greske.

Ne mogu da zamislim doziranje arome bez igle
Guru nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 01-06-2014, 22:54   #34
alansi
Veteran

alansi's avatar

Registrovan: Sep 2012
Godine: 63
Pohvala: 1,469
Pohvaljen: 3,179
Nivo reputacije: 506
alansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputacijualansi ima reputaciju

Kapanje arome u 100ml baze bez igle može da bude fina zabava, ako se zabrojiš, netko te zasmeta itd. Špric je tu majka.

alansi nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-06-2014, 17:01   #35
max86
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 81
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 16
max86 je na dobrom putumax86 je na dobrom putu

Prokletstvo, ne mogadoh da se suzdržim... Videh na sajtu da piše da je sjedinjavanje sa bazom nakon 3 dana, oprah kliromizer po @MilosNS uputstvu, sipah malo tečnosti i voila, dopada mi se, mogu da zamislim kako će izgledati posle nedelju - nedelju i po, ako preživi toliko. Moj prvi mix. Hvala svima koji ste učestvovali u diskusiji, jako ste pomogli...
max86 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-06-2014, 17:03   #36
zogu
Moder

zogu's avatar

Registrovan: Dec 2011
E-cig: Vratite Guruu potpis !!!
Pohvala: 4,596
Pohvaljen: 6,124
Nivo reputacije: 983
zogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputacijuzogu ima reputaciju

Vazno da je uspelo, svaka sledeca tura ide lakse

Sent from SlimKat using Tapatalk

Doggy and Pico

You can fool all the people some of the time,
and some of the people all the time,
but you cannot fool all the people all the time.

The richest person is not the one who has the most, but the one who needs the least.
zogu nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 02-06-2014, 23:41   #37
Sava89
Veteran

Sava89's avatar

Pohvala: 1,419
Pohvaljen: 1,546
Sava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputacijuSava89 ima reputaciju

@Max86

Ako sam dobro procitao ti si nakapao 8 kapi iz hellas bocice na 10ml , ako je tako mislim da ti je to mnogo niski procenat arome.

Merio sam koliko kapi je = 1ml iz hellas bocice i dodje tacno 67kapi , tako da ti je to mera , 8 kapi ti je 1.2% arome sto je izuzetno malo za bilo koju aromu :P ( svaka cast ako ti to odgovara )

Ja doziram po savetima @5thREON i mislim da je njegova koncentracija arome zlatna sredina po mom ukusu , naravno svakome odgovara razlicito al njegova doziranja su negde *medium* ako smem tako da ih nazovem a za esplendido je preporuceno 3-3.3% arome iliti 20-22 kapi iz hellas bocice ili ako si nabavio insulinski spric 0.3 - 0.33ml.

Mogao bih da probas da smuckas jednu bocicu po ovom recpetu cisto da vidis sta ti lezi

Inace ako ti se svidjaju TR arome preporuka za MARY JANE ( sad zvucim kao dalibor )

A za spric ... meni igla samo smetala nikad da povuce cak i sa roze iglom od 1.2mm.
Sava89 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 02-06-2014, 23:46   #38
Guru
Veteran

Guru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputacijuGuru ima reputaciju

1% je 0.5ml arome

2% je 1ml arome itd...

Da se ne bi mucili sa kapima, kao ja na pocetku, za svaku aromu insulinac i cepas, nema greske.

Esplendido na 3.5% savrsen - 1.75ml arome na 50ml.

Sa procentima nema greske, kapi su cisto tu za neki mix
Zahvalili :
Staro 03-06-2014, 00:04   #39
iwwwan
Iskusan član

iwwwan's avatar

Registrovan: Nov 2013
Godine: 44
Pohvala: 107
Pohvaljen: 74
Nivo reputacije: 34
iwwwan je poznat svimaiwwwan je poznat svimaiwwwan je poznat svimaiwwwan je poznat svimaiwwwan je poznat svimaiwwwan je poznat svimaiwwwan je poznat svima

na sajtu tr piše 3-5 procenata arome ili 7 do 10 kapi, i to stvara zabunu.

Plavuša kod doktora i doktor je pita: Jesi li ti Ivana?
plavuša: Ne, Ivan je mene!
iwwwan nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 03-06-2014, 00:07   #40
5thREON
Veteran

5thREON's avatar

Registrovan: Dec 2013
Godine: 38
Pohvala: 1,753
Pohvaljen: 1,172
5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju5thREON ima reputaciju

to macku o rep...
ne veruj im ni za % svaki put

JaZoja
5thREON nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-06-2014, 00:17   #41
Guru
Veteran

Nista kapi, samo spric i procenti. Za doziranje iskustva sa foruma.

Sent from my G2
Zahvalili :
Staro 03-06-2014, 14:51   #42
max86
Aktivan član

Registrovan: May 2014
Pohvala: 81
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 16
max86 je na dobrom putumax86 je na dobrom putu

Ja juče mislio i da sam preterao sa aromom, mada postoji mogućnost da, pošto je boca malo veća (20ml), da je ostalo na zidovima (iako sam dosta mućkao), od jutros je mnogo bolje, mada volim kod dekanga kada mi malo zagrebe grlo... Koja bi preporuka bila za Mary Jane, u procentima?
max86 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 03-06-2014, 15:11   #43
Guru
Veteran

2% za pocetak.
Staro 14-06-2014, 17:56   #44
noobvaper
Aktivan član

Registrovan: Jun 2014
Godine: 40
Pohvala: 40
Pohvaljen: 26
Nivo reputacije: 17
noobvaper je na dobrom putunoobvaper je na dobrom putunoobvaper je na dobrom putu

Malo sam lutao po forumu pokusavajuci da nadjem slicnu temu onome sto me zanima, ali nisam uspeo..ova ovde mu dodje najslicnija posto vidim da se opako razumete u procente, mililitre i mixanje pa bih hteo da vas pitam, a da ne zapocinjem novu diskusiju. Malo je "off topic" i izvinjavam se nemam bas iskustva sa forumima....ala udaviih
E ovako zanimam me jedna formula za izracunavanje:
Imam na pr. jednu bocicu gotove Dekang tecnosti 10ml (usa mix) sa 16mg/ml nikotina i jos jednu iste zapremine, ali sa 10mg/ml nikotina. Kada pomesam te dve tecnosti dobicu 20ml tecnosti sa koliko mg nikotina po ml?? Pretpostavljam da ce biti nesto izmedju 11 i 16 mg/ml, ali me zanima kako se to izracunava?
noobvaper nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 14-06-2014, 18:00   #45
SljukaZr
Veteran

SljukaZr's avatar

Registrovan: Feb 2014
E-cig: Od svega po malo :D
Pohvala: 1,534
Pohvaljen: 1,352
Nivo reputacije: 245
SljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputacijuSljukaZr ima reputaciju
Uobičajeno Doziranje na 100ml

To ti je 13 mg,a formula ti ne treba,skines juice me up program na racunar i uzivas

A posto je zapremina ista to je prosta matematika (10+16):2=13

SljukaZr nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Tečnosti za elektronske cigarete > Uradi sam > Doziranje

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 14:00 sati.