Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 12-04-2012, 11:27   #61
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,553
Pohvaljen: 1,909
Nivo reputacije: 483
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Katana

Na duplo debljem kantalu otpor nije duplo manji (Povrsina = radius x radius x Pi).
Odnos povrsina jednog i drugog kantala je proporcionalan odnosu otpora istih.

Tanja zica je potrebna kod koristenja vecih napona, upotrebom VV modova, a siguran sam da postoje razlike u kolicini pare, aromi i TH-u kod setapa sa istim otporom a razlicitom zicom. Koliko se oseti i ko kako to oseti je rekao bih, prilicno individualno.

Btw. lepo iznenadjenje me cekalo na poslu, jer juce nisam radio pa sam upravo podigao paket sa svojom Katanom.
Sve sto zasad mogu da kazem je da mnoooogo dobro izgleda uzivo.
Hvala POC.
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-04-2012, 12:13   #62
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,583
Nivo reputacije: 559
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Odlicno iznenadjenje! Ako sve prodje bez problema, i onako kako sam planirao, sutra dobijate josh jednog chlana u Katana klubu.
Verovatno me nece biti par dana na forumu, vec ce biti ona varijanta: fotelja na terasu + tabure za pod noge, i pogled u daljinu...

Citat:
Na duplo debljem kantalu otpor nije duplo veci (Povrsina = radius x radius x Pi).
Odnos povrsina jednog i drugog kantala je proporcionalan odnosu otpora istih.

Tanja zica je potrebna kod koristenja vecih napona, upotrebom VV modova, a siguran sam da postoje razlike u kolicini pare, aromi i TH-u kod setapa sa istim otporom a razlicitom zicom. Koliko se oseti i ko kako to oseti je rekao bih, prilicno individualno.
Jasno mi je i malopre bilo ovo da "nije duplo veci otpor na duplo debljem kantalu", ali nadam se da si shvatio moje (hipoteticko) pitanje.
Ako nadjemo otpor koji nam odgovara na nekoj debljini, i sa nekim br. namotaja, da li znachi da cemo koriscenjem debljeg kantala tj. nekog sa duplo manjim otporom, i zamotanog oko mesh-a toliko puta vishe, da dobijemo isti otpor kao u prvoj varijanti, dobiti i vecu povrshinu na kojoj delujemo istim naponom, tj. istu intenzitet arome i TH (jer je napon isti), ali i vise pare (jer je veca povrsina na kojoj delujemo tim istim naponom)?

Ako sam nesto pretripovao, i postavljam glupa pitanja, sorry...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 12-04-2012, 13:50   #63
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Shvatio sam (hipoteticno) pitanje u startu, ali sam zakukuljio pisanije pa sam postao skracenu verziju jer nisam bio siguran da li sam sam sebe mogao da razumem pisuci o teskocama u pokusaju motanja potpuno istog otpora sa dve razlicite debljine kantala, greskama univerzalnih instrumenata kod merenja malih otpora...

U slustini mislim da je odgovor otprilke:
DA, bolje je da je povrsina veca, pod uslovom da je napajanje grejaca uspesno odradjeno tj uskladjeno.
Iz dosadasnjih iskustava vidimo da se najcesce pominje kantal 0.20 (koji jeste od debljih) i mrezica #400 kad je Katana u pitanju, ali ne i da je pravilo.

Mozda ce namotaj vise od "idealnog" setapa sa novom zicom od recimo 0.22mm, u zelji da se ima veca grejna povrsina doneti 0.1 ohm vise ili manje od "idealnog" setapa sa 0.20mm, pa to vise nece biti isti otpor.
Posto je pitanje hipoteticko i pominjemo isti otpor, teoretski bi bilo bolje.
Mozda.
Zahvalili :
Staro 12-04-2012, 13:59   #64
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,537
Nivo reputacije: 1171
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Mislim da to nije samo pitanje racunice otpor, struja, povrsina. U igri je i mehanika. Koliki deo povrsine zice je zaista oblozen tecnoscu tj. da li je celokupna povrsina grejaca "aktivna". Grejac ipak nije potopljen u tecnost. Moze se pretpostaviti da je kod deblje zice manji deo nakvasen tecnoscu, mada ovo zavisi i od povrsinskog napona tecnosti.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-04-2012, 00:37   #65
tabby
Prijatelj foruma

Registrovan: Sep 2011
Pohvala: 1,296
Pohvaljen: 2,357
Nivo reputacije: 454
tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Zanima me jedna stvar:

Ako koristim kantal debljine npr. 0,24 mm, i npr. 8 namotaja, i dobijem odredjeni otpor koji mi odgovara, a logichki bi to trebalo da znachi da cu isti otpor dobiti i ako koristim kantal debljine 0,12 mm, sa 4 namotaja. E sad, ono sto me zanima je zashto koristiti tanji kantal, ako izuzmemo savitljivost i lakocu pravljenja setup-a, kad deblji kantal obuhvata veci deo mesh-a, posto se postavlja sa vishe namotaja, tj. veca je povrshina na kojoj juice isprarava? Ovo je bilo hipotetichko pitanje, ali zar to ne znachi da cemo za isti otpor, a dobijen sa dve razlicite debljine kantala, imati i isti TH, isti intenzitet arome, ali i vidnu razliku u kolichini pare?

Ja ovo kapiram na drugaciji nacin,sam mesh provodi tenost do vrha,odnosno grejaca bez obzira dal si gen okrenuo naopacke,jer sam po sebi ima tu kapilarnost,ja sam npr pokusavao da odradim dry burn na genu i nisam uspeo,ali kada maramicom obrisem grejac onda ide polako,i kada prekinem nakon par trenutaka je mesh opet natopljen iako ga nisam okretao...

Dakle,ja bih rekao da kantal greje celu mrezicu i odatle isparava juice a ne samo sa kantala,tako da juice isparava i sa one povrsine preko koje nije presao kantal,to sam ja skapirao metodom uzastopnih pokusaja,a da li je tako ili nije stvarno neznam a i ne cima mi se mnogo zbog toga,vazno mi je da lepo radi i da je meni jos lepse dok parim

i jos ovo,Gorki,nemoj da ozebes na terasi,varljivo je vreme,nije bas za zezanje,bolje da se nadjemo u nekom pub-u da uz pivce isprobamo katanu
tabby nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 13-04-2012, 09:19   #66
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Moze moze.
Staro 13-04-2012, 14:26   #67
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Tabby prijatelju, moram da te pitam jedno off topic pitanje. Mada, mozda i nije off topic.
Pise ti tu da si bez duvana vec 212 dana, i da si ustedeo 742 eura. Kako zivota ti? Jel se tu i rachunaju zvake koje si kupovao, dok si duvanio? Bolje mi odaj tajnu kako si uspeo da ustedish pored kupovine tecnosti i svog hardvera koji ti pise ispod da imas, inache ces ti da placash to pivo, jer je kod mene matematika potpuno zakazala.

Ja sam krenuo ovom logikom: Trosio sam oko dve paklice cigareta dnevo, i to zadovoljstvo me je kostalo 2x130=260 din. Sve to x 365=95.160 din. ili oko 900 eura. Ako prve godine sa e-cigaretama potrosim isto toliko, zbog probanja raznih stvari i tecnosti, od kojih mi mnoge ne odgovaraju, onda sam na konju. Isto sam potrosio kao i ranije, ali sam bar ostavio duvan. Racunam da cu do kraja godine pronaci tacno ono sto mi odgovara, i da cu tek sledece moci da razmisljam o nekoj ustedi. Mozda se samo zavaravam, ko ce ga znati...
Staro 13-04-2012, 21:00   #68
tabby
Prijatelj foruma

tabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputacijutabby ima reputaciju

Izgleda da mene ovaj kalkulator tesi

Ja sam skoro negde bacio sve na papir,do sada sam dao za e pljuge oko 960 evra po danasnjem kursu,ali ako oduzmem od toga ono sto sam prodao ispada da sam dao oko 650 evra ( ovde racunam opremu koju sam kupio,koja mi uskoro stize i tecnosti )

Sa druge strane,pusio sam 1 ipo kutiju malbora,to je dnevno 240 dinara,ako to pomnozim sa 212 dana ispada da bih za pljuge dao 50880 dinara sto je oko 462 evra...
Staro 13-04-2012, 21:35   #69
Finder
Prijatelj foruma

Finder's avatar

Registrovan: Dec 2011
Pohvala: 2,896
Pohvaljen: 8,537
Nivo reputacije: 1171
Finder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputacijuFinder ima reputaciju

Da dodam i ja malo OT. Izbrisao sam pre nekog vremena ono "saved" iz mog potpisa. Nista ja nisam ustedeo. Jos je rano. Valjda dok god tragas nema nista od ustede.
Finder nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-04-2012, 22:23   #70
peaceoffcake
POC

Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 49
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Zanimljivo kako je ovo e-pušenje navlakuša i novac i dalje trošimo.
Kada bi se zadovoljili nekim ego kompletom i cca 50ml tekučine mjesečno onda bi se moglo govoriti o uštedi međutim svi koji ostanu malo dulje aktivni na forumima ovog tipa završe sa nekim modom i onda sve krene jer stalno izlaze novi modovi, baterije, tankovi i ina oprema i očigledno si ne možemo pomoći.
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-04-2012, 23:22   #71
ferguson
Admin

Registrovan: Jun 2011
Pohvala: 914
Pohvaljen: 1,003
Nivo reputacije: 265
ferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputacijuferguson ima reputaciju

U Srbiji su i dalje analogne cigarete jeftine u odnosu na okruzenje
Verovatno ce se vremenom ta razlika smanjivati
Ovde pored puno ranije navedenih prednosti digitalnih u odnosu na analogne, ocigledno ima puno gusta - igranja a to nema cenu i nema mesto u kalkulatoru
ferguson nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-04-2012, 23:28   #72
Shaka Zuluf
Ego-T Master

Shaka Zuluf's avatar

Pohvala: 1,223
Pohvaljen: 2,119
Nivo reputacije: 0
Shaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputacijuShaka Zuluf ima reputaciju

I ne postoji opasnost da te neki nepušač kojem si u gostima izbaci na terasu da zadovoljiš svoju potrebu za nikotinom
Shaka Zuluf nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 13-04-2012, 23:53   #73
tabby
Prijatelj foruma

Citat:
Originalna poruka od Shaka Zuluf Vidi poruku
I ne postoji opasnost da te neki nepušač kojem si u gostima izbaci na terasu da zadovoljiš svoju potrebu za nikotinom
Ovaj znak na kraju mi govori vise od celog posta
Staro 14-04-2012, 00:27   #74
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Po pitanju OT-a; prestao sam da racunam, a odokativno cenim da sam otprilike tu ili sam mozda potrosio 10% vise nego sto bih na cigarete, kupujuci iste na crno, u pola cene. Prosecna cena kutije cigareta je negde oko Ł6.
Iznos prikazan u potpisu je iznos koji bih potrosio na cigarete ali ne u $, vec u Ł.
Zalihe atomizera, baterija i tecnosti su mi otprilike dovoljne da ne kupim nista narednih godinu dana, sto se siguran sam, nece desiti.
Po pitanju teme: na slici uz Katanu su bocica TW Kamel (Patriot Range) koja mi je na eGo-T i eGo-C No.1 i pored nje malo veca bocica Camel (Red Label) kojim sam takodje izuzetno zadovoljan na istim atomizerima:

Staro 14-04-2012, 18:33   #75
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Dakle ovako:

Sinoc su mi prijatelji iz Zagreba doneli Katanu, i mora da su leteli, jer su stigli mnogo brze nego sto sam ih ocekivao. Hvala im na tome, jer nisam morao da pogledam postara 10-ak dana.

Imao sam vec spreman mesh koji je bio oksidisan i radio dobro na drugom genu, pa nisam morao da radim oksidaciju. Primetio sam da mi se zari najvislji namotaj, pa sam morao da eksperimentisem sa razlicitim debljinama kantala (0.16, 0.20, 0.22), i sa nekoliko nacina zamotavanja istog oko mesh-a. Znao sam vec za tu pocetnicku muku, chitajuci iskustva drugih ljudi koji su dobili Katanu pre mene.
Napunio sam tank mojim omiljenim Desert Ship-om od 12mg/ml 50%-50% mix, i ostavio da prenoci, kako bi nova sprava primila aromu.
Danas opet, nekoliko nacina namotavanja gledajuci primer drugih, i ne ide. Osecam da nije to to. Kako god da stavim, zari se najvislji namotaj, kolicina pare osrednja, i aroma bash izrazena, ali sa "metalnim" ukusom na zagorelo.

Posle par sati sam provalio spravu i potpuno odlepio onim sto sam dobio. Namotao sam 5 namotaja 0,22-ke i sve je radilo perfektno. Izmerio sa otpor od 1,9 oma, ali je to realno 1,7 oma, jer moj unimer povecava za 0,2 oma. To sam provalio jer bilo koji Ego-T atty kome je fabricki meren otpor od 2,2 oma, svaki put kad izmerim mojim unimerom, dobijam 2,4 oma. Elem, doziveo sam potpuno novu dimenziju kvaliteta pare. Sa ovom spravom nema shale uopste. Dobijam ogroman oblak pare sa jako kratkim uvlacenjem. Skoro kao da pusim cigaretu. Aroma toliko intenzivna, kao da je odlezala jedno 25 godina u hrastovom buretu. TH bukvalno kida, pa sam poceo da razmisljam da smanjim kolicinu nikotina u tecnosti, ili da znatno povecam kolicinu VG-a u mixu.
Sto se tice izgleda i majstorije oko pravljenja, ne znam ni gde bih poceo. Totalno sam se zaljubio, i chini mi se da mi zena postaje ljubomorna na Katanu. POC je diplomatski smirio situaciju, tako sto joj je poslao chokoladu, spakovanu zajedno sa Katanom. Smekerski nema sta.
Da ne bih sada smarao odusevljenjem oko izgleda Katane, potrudicu se da postavim par fotki, chim mi prijatelj vrati fotoaparat.

E sad, ja cu napisati nachin na koji sam odradio setup, za sluchaj da postoji jos neko kome to predstavlja problem.

Prva bitna stvar je da mesh izvucete 2-3 mm vise iz tanka, a ne da se ravna sa vrhom gornje elektrode.

Druga bitna stvar je nacin i smer namotavanja kantala oko mesh-a. Meni je uspelo tako ovako: Prvo ide namotaj oko nize elektrode. Kraj kantala drzim prstom uz uz ivicu tanka, i zamotam jednom oko elektrode, u smeru suprotnom od smera kazaljke na satu, tj da kantal prodje izmedju elektr. i mesha. Zategnem shraf na elektr. da ne bih morao da drzim. Kantal oko mesha motam u smeru kazaljke na satu. Ni preterano zategnuto zbog gusenja mesh-a, ni labavo zbog uzarivanja. Najbolje je da vam kroz sredinu mesh stoji uvucena igla tokom celog postupka. Zadnji namotaj provlacim izmedju vislje elektrode i mesh-a, i zamotavam oko el. u smeru suprotnom od smera kazaljke na satu. Pridrzim prstom i zategnem gornji srafcic. Odsecem viskove kantala sto blize elektrodi.
Ne znam kako je kod drugih, ali ovo je jedini pravi nacin za mene, sto se tice setup-a za Katanu.

Treca bitna stvar je da ako ste setupom ugusili dotok tecnosti kroz mesh, odvite srafcic za sipanja tecnosti i probajte bez njega. To pomaze da se regulise problem vakuma u tanku, i da tecnost lepo natapa mesh do vrha.
Tecnost nece iscureti iz tanka chak i bez tog srafa.

Cetvrta bitna stvar je da ako vam je tecnost mnogo gusta ( vishe od 50% VG-a u mixu), probajte sa mesh-om #350 zbog boljeg protoka.

Peta bitna stvar je da Katana hoce da pokaze za neke nenormalno jak TH, na novim i skroz napunjenim AV baterijama, pa kome treba nesto blaze, moze da proba sa nekim drugim koje se brze prazne. Provereno odlicno radi na 3,7 V.

Za kraj da se samo josh zahvalim POC-u na neverovatnoj korektnosti, strpljenju i drugarskom odgovoru na svako moje postavljeno pitanje. A bilo ih je podooostaaaaaaaa. Hvala POC!!!

Pozdrav, i brishem da nataknem jagnje na razanj...
Zahvalili :
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:47 sati.