Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 14-04-2012, 23:41   #76
peaceoffcake
POC

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 48
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima
Uobičajeno Re: Katana

Nema potrebe za zahvaljivanjem. Drago mi je da si zadovoljan i da je Katana ispunila tvoja očekivanja.
Nadam se da tako bude i sa drugim userima koji su uboli Katanu.
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2012, 20:41   #77
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,583
Nivo reputacije: 558
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Provalio sam josh jednu, bar za mene bitnu stvar.
Dobar deo onih problema vezano za hot spots, mi je ustvari pravio kantal. Bar mislim da je tako.
Kantal 0.16 i 0.20 sam kupio na jednom mestu, a kantal 0.22 na sasvim drugom. Sve vreme sam se muchio sa ova prva dva, i konstantno dobijao hot spots, dok na kraju nisam uzeo 0.22 i slozio setup iz prve.
Tu debljinu sam bio preskakao jer je podebeo, pa sam mislio da cu se namuchiti da ga namotam, odnosno provuchem izmedju mesha i elektrode. Pogreshio sam, jer mi sa tom debljinom uopshte nije bio problem. Samo malo ga zagrejem pre pochetka da omeksha, i ide bez problema.

Danas sam odlucio da rasturim sasvim dobar setup, i da se opet malo igram i eksperimentishem sa debljinama i brojem namotaja. Sa prva dva opet dobijam hot spots, kako god da ih namotam, dok sa 0.22 slozim kao od shale. Nekoliko puta sam skidao setup, i pravio novi sa drugim brojem namotaja 0.22-ke, i svaki put shljaka...
Nisam siguran, ali mislim da sa ova tanja dva kantala koje imam, neshto nije u redu, jer i na sasvim drugom genu, mi prave hot spots, dok 0.22-ka radi bez problema.
Mozda mi je neko jednostavno zavaljao neku "zicu".
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2012, 20:44   #78
ZoranK
Veteran

ZoranK's avatar

Pohvala: 489
Pohvaljen: 767
Nivo reputacije: 0
ZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvaluZoranK je za svaku pohvalu

Otkrij nam tajnu - koje je prvo, a koje to drugo mesto
ZoranK nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2012, 20:51   #79
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Za prva dva se svarno vishe ni ne secam, jer sam nekoliko puta uzimao ove dve debljine, i svaki put od drugog choveka. Stajale su zajedno upakovane u vrecici, tako da znam da su sa istog mesta, ali odakle .
Ova 0.22-ka je sa kupinda.
Zahvalili :
Staro 15-04-2012, 20:53   #80
peaceoffcake
POC

Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 48
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Kantala ima više vrsta tj. bitan je kemijski sastav. Raidy, čovjek koji je osmislio i prezentirao Genesis atomizer je preporučio kantal iz Poljske sa Buymywire i do nedavno sam koristio samo taj kantal.
U Zg ima firma koja prodaje kantal ali nisam previše bio zadovoljan njime. U međuvremenu sam nabavio kantal sa Ebay-a po preporuci nekih usera sa ecf-a (koji stoje iza toga što pišu) tako da ja koristim samo kantal iz Poljske i sa Ebay-a.
Neki su useri isto tako primjetili da im je promjena kantala riješila probleme hot spot-a.
Milsim da sam dao linkove za nabavku a ako nisam evo ih ponovo.
Kantal iz Poljske :
Kod:
http://buymywire.com/
Na Ebay-u seller od kojeg sam kupio kantal momentalno nema kantal koji koristim (Resistance heating wire, Kanthal A-1 32 awg 75ft) ali evo linka na sellera pa možete pratiti kada ga ponovo bude imao u ponudi :
Kod:
http://myworld.ebay.com/pmtoolco/&_trksid=p3984.m1439.l2754
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-04-2012, 21:02   #81
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Na Ebay-u seller od kojeg sam kupio kantal momentalno nema kantal koji koristim (Resistance heating wire, Kanthal A-1 32 awg 75ft) ali evo linka na sellera pa možete pratiti kada ga ponovo bude imao u ponudi
Nisam uspeo da pronadjem na e-bay-u, koja je ovo debljina kantala "A-1 32 awg", pevedeno u milimetre?

Znam da si vec ostavljao linkove za kupovinu kantala, ali izgleda da sam morao sam da se "opecem", da bih skapirao da nije svaki kantal isti.
Staro 15-04-2012, 21:27   #82
duracos
Moder

duracos's avatar

Registrovan: Nov 2011
Pohvala: 688
Pohvaljen: 428
Nivo reputacije: 131
duracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosiduracos ima čime da se ponosi

Evo sta taj prodavac>coinswiesiek< kantala ima u ponudi...Evo informacija za A-1 kantal

32 gauge Kanthal A resistance wire
Made by Hallstahammar Sweden
Maximum continuous temp- 2550 degrees F
Resistance- 13.81 ohm/ft 45.3 ohm/m.
Wire Diameter- 0.008" / 0.20 mm.
Wire Gauge- 32

Length- 75ft / 22.8 m.

Kantal A

32 gauge Kanthal A resistance wire
Made by Hallstahammar Sweden
Maximum continuous temp- 2460 degrees F / 1350 degrees C
Resistance- 13.40 ohm/ft 44.0 ohm/m
Wire Diameter- 0.008" / 0.20 mm
Wire Gauge- 32

Length- 75ft / 22.8 m

Znaci ima razlike da li je kantal A ili A-1

Koliko sam pohvatao po forumima ..dok me je to interesovalo..dosta njih je tvrdilo da je A-1 bolji i da samo taj uzimaju i nikako D ili A.....ako imaju izbor
duracos nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2012, 21:32   #83
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

E, hvala ti duracos. Skapirao sam ga...
Staro 15-04-2012, 22:40   #84
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 39
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima

Kod mene se javljao drugi problem,zarenje kantala nemam od starta,ali mi se redovno desavalo da mi mesh presusi posle 2-3 uvlacenja
I pored izvrnutog srafica dotok vazduha mi nije bio dobar vec sam svako malo morao da okrenem katanu da se mesh nakvasi.Vecers sam konacno dosao do dobitne kombinacije..
Pari kako valja,nema zarenja i ne presusuje..davim se citavo vece i ni jednom nije presusila u normalnim uslovima rada.Tek posle 6 uzastopnih uvlacenja bez otpustanja prekidaca sam dobio suv mesh.

Citam na stranom forumu da ljudi to razlicito resavaju ja sam to ovako
mesh #325 kantal sa kupinda 0.22 a samo motanje mesha sam malo izmenio
I sad bi okacio slike ali nesto server izbacuje greske kad pokusam.Okacicu kasnije

http://imageshack.us/g/705/urolanmesh1.jpg/
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 15-04-2012, 23:04   #85
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Drago mi je da si je slozio. Bio sam se pitao sto te nema sa nekim komentarom.

Meni se to sa suvim meshom nije desavalo, ali mislim da to zavisi i od nachina na koji drzis Katanu dok je koristish. Ja je drzim skoro horizontalno dok uvlachim. Tako se svaki put izmedju dva povlacenja ona dovoljno natopi. Chak mi je i mesh kraci (ni do pola tanka ne dolazi), i ni jednom nije presusila. Tako je bar kod mene...

P.S. Mada kapiram da zavisi i od gustine tecnosti koju koristish...
Staro 15-04-2012, 23:16   #86
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 39
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima

Nemam kad da komentarisem,motam setup za setupom
Drzim kako kad,nema pravila,sad se cak trudim da je drzim u vertikalnom polozaju da vidim kako se ponasa,ni jednom nije presusio do sad.Tecnost 50/50 vpg smoke power inawera
Nego reci mi da li ti je srafic zasrafljen ili si ga skinuo?
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 15-04-2012, 23:24   #87
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Ma znao sam da motash setup za setupom, pa nisam hteo da te cimam.
Mada mi je u jednom trenutku palo na pamet da ti posaljem pp, chisto da vidim kako se borish.

Ja sam srafcic skinuo i ni jednom mi nije iscurela tecnost, a rekoh ti da katanu drzim horizomtalno dok purnjam. Radila mi je i sa srafcicem normalno, ali rekoh da probam ovako. Sutra cu da ga vratim i da proverim kako shljaka sa njim na duze staze... Jbg tek je kod mene dva dana pa nisam stigao sve da isprobam, ali polako, bice...
Staro 16-04-2012, 21:35   #88
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,518
Pohvaljen: 1,875
Nivo reputacije: 475
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Kod prvog setapa oksidaciju mrezice sam radio ne nekom drlogu od brenera i nikako se nisam mogao resiti metalnog okusa.
U subotu sam pripremio tri mrezice na poslu, jednu oksidirao celom duzinom, a druge dve do pola. Danas sam uspesno slozio 3 stapa: prvi put sa 6 namotaja, drugi sa 5 i jos jednom 6, sa kantalom 0.20.
Naravno neuspesnih pokusaja je bilo napretek.
Posto sam dve mrezice ostetio, a pripremicu jos koju sutra, veceras cu se zadovoljiti onim kako radi sad i sto je manje vise solidno.
Cini mi se da mi je kod neuspelih pokusaja razlog najcesce neravnomerno uradjeni namotaji, sto cu verujem sa uspehom resiti kad mi stigne stolno povecalo sa svetlom koje sam narucio.
U gotovu PG tecnost jacine 11mg dodajem cistog VG-a po sistemu poznatom kao "ofrlje", a vijak za punjenje tanka sam izvadio.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 16-04-2012, 22:01   #89
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Kod prvog setapa oksidaciju mrezice sam radio ne nekom drlogu od brenera i nikako se nisam mogao resiti metalnog okusa.
U subotu sam pripremio tri mrezice na poslu, jednu oksidirao celom duzinom, a druge dve do pola. Danas sam uspesno slozio 3 stapa: prvi put sa 6 namotaja, drugi sa 5 i jos jednom 6, sa kantalom 0.20.
Naravno neuspesnih pokusaja je bilo napretek.
Posto sam dve mrezice ostetio, a pripremicu jos koju sutra, veceras cu se zadovoljiti onim kako radi sad i sto je manje vise solidno.
Cini mi se da mi je kod neuspelih pokusaja razlog najcesce neravnomerno uradjeni namotaji, sto cu verujem sa uspehom resiti kad mi stigne stolno povecalo sa svetlom koje sam narucio.
U gotovu PG tecnost jacine 11mg dodajem cistog VG-a po sistemu poznatom kao "ofrlje", a vijak za punjenje tanka sam izvadio.

ECSmoki kako si vec ostetio te dve mrezice, da morash vec da ih menjash? Ako su se prelomile, mislim da to nije problem, nego ih jednostavno odmotaj malo ispravi, i zamotaj ponovo. Ako su se nagaravile na onim uzarenim mestima, samo ih malo obrishi, i eventualno spali na breneru jos neki put, i trebale bi da shljakaju.
Ako te muchi to namotavanje oko mesha, mozda mozesh da probash onu tehniku sa cackalicom koju je fritzns sinoc postavio, cisto dok ti ne stigne to stolno povecalo. Mislim da nije lose sto se tice kontrole, mada mi se chini da bi bilo bolje da da se oko igle zamota mesh, pa oko toga kantal, a da igla i dalje ostane unutra. izvadish je kad sve zavresish. Mada ko zna, kako ti bude najlakshe...
Zasto si dodao chist VG u tecnost od 11mg/ml. Pitam te ovo jer sam i ja to isto uradio kao eksperiment, pa me zanima sta je kod tebe bio sluchaj?
Staro 16-04-2012, 22:57   #90
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,518
Pohvaljen: 1,875
Nivo reputacije: 475
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
ECSmoki kako si vec ostetio te dve mrezice, da morash vec da ih menjash? Ako su se prelomile, mislim da to nije problem, nego ih jednostavno odmotaj malo ispravi, i zamotaj ponovo. Ako su se nagaravile na onim uzarenim mestima, samo ih malo obrishi, i eventualno spali na breneru jos neki put, i trebale bi da shljakaju.
Ako te muchi to namotavanje oko mesha, mozda mozesh da probash onu tehniku sa cackalicom koju je fritzns sinoc postavio, cisto dok ti ne stigne to stolno povecalo. Mislim da nije lose sto se tice kontrole, mada mi se chini da bi bilo bolje da da se oko igle zamota mesh, pa oko toga kantal, a da igla i dalje ostane unutra. izvadish je kad sve zavresish. Mada ko zna, kako ti bude najlakshe...
Zasto si dodao chist VG u tecnost od 11mg/ml. Pitam te ovo jer sam i ja to isto uradio kao eksperiment, pa me zanima sta je kod tebe bio sluchaj?
Vadio sam mrezice, rolao ponovo i ponovo i ispucale su, a jednu sam bas izlomio. Pokusao sam tehniku sa cackalicom i mislim da cu je koristiti ali na finoj i okrugloj, novoj mrezici, ne na ovoj pljosnatoj koja mi je preostala.
Obracam paznju da rub mrezice ne postavim na strani gde je elektroda kako zica ne bi zapinjala kada je spustam prema dole jer mi se tu desava da izgubim osecaj i pretegnem ili razlabavim zicu.
Kod prvog uspelog pokusaja bio sam odusevljen kolicinom pare, okusom i TH-om i cisto treninga radi sam nastavio dok nisam upropastio dve mrezice.

Kad sam prvi dan namotao 5 namotaja, przio malo bez uvlacenja, okretao naopacke da se razradi i konacno povukao oci sam iskolacio, a usuo sam 11 miligramsku tecnost sa okusom lubenice.
Posto je tank bio otprilike 3/4 pun dodao sam "odredjenu kolicinu" VG-a, a kasnije jos malo, pa je procenat VG-a bio mozda 30-tak, a jacina spustena na oko 8mg, pri cemu sam i dalje dobijao solidan okus, osecao TH i dobio mnogo guscu paru.
Razlog jakom TH je mozda bio i to sto mi nisu svi namotaji radili kako treba, tako da je rano da kazem sta ce mi zaista odgovarati; koja jacina tecnosti i koji procenat VG-a...

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 07:08 sati.