Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 17-04-2012, 00:29   #91
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,583
Nivo reputacije: 559
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Katana

Citat:
Kad sam prvi dan namotao 5 namotaja, przio malo bez uvlacenja, okretao naopacke da se razradi i konacno povukao oci sam iskolacio, a usuo sam 11 miligramsku tecnost sa okusom lubenice.
Posto je tank bio otprilike 3/4 pun dodao sam "odredjenu kolicinu" VG-a, a kasnije jos malo, pa je procenat VG-a bio mozda 30-tak, a jacina spustena na oko 8mg, pri cemu sam i dalje dobijao solidan okus, osecao TH i dobio mnogo guscu paru.
Razlog jakom TH je mozda bio i to sto mi nisu svi namotaji radili kako treba, tako da je rano da kazem sta ce mi zaista odgovarati; koja jacina tecnosti i koji procenat VG-a...

Ja sam takodje dobio potpuno neverovatan TH, sa pet namotaja 0.22-ke, i to takav da sam ostao zbunjen. O cemu se radi ja .
Vec duze vreme koristim FA Desert Ship od 12mg/ml 50%-50% mix, i mogu reci da sam bash dobro upoznao tu aromu. Ovaj atty na Katani, mi je izvukao neke podnote DS arome, da sam se totalno iznenadio. O kolichini pare ne zelim ni da pochinjem. Kako mi ovo nije prvi genesis koji koristim, morao sam da ispitam u chemu je stvar. Koristio sam isti kantal, isti otpor, istu bateriju, istu tecnost, i jednostavno posle par minuta purnjanja na Katani, ostale nisam mogao ni da osetim. U chemu se radi, ja i dalje .
Kako nisam bash ljubitelj preterano jakog TH, hteo sam da probam da smirim Katanu, i isto kao i ti, dodao 30% cistog VG-a u Desert Ship. Para je postala obilnija i gusca, aroma i TH se malo spustili, ali i dalje je to bilo mnogo jache i intenzivnije nego na par drugih atty-ja koje sam koristio. Posle toga sam poslao POC-u mail, sa hvalospevom na tri strane. Jbg zasluzio je...

P.S. Moram da napomenem da moja supruga ne koristi e-cigarete, ali proba svaku spravicu koju nabavim, kao i svaku aromu. Kaze da joj se zamantalo od Katane, da joj je prejaka, i da bi njen izbor bio nesto blaze. Meni je bash legla...
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 22:05   #92
kappa
Aktivan član

Registrovan: Apr 2012
Godine: 46
Pohvala: 16
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 31
kappa je na dobrom putukappa je na dobrom putu

Pa, dokle više, ljudi, zabalavih i od samog gledanja ovih klipova i fotki?! Kako vas nije sramota, pohotno uživate u oblacima pare, evo, ja da sam na vašem mestu... JA BIH ISTO TAKO!!!

Nema mi druge, nego da rasprodam ove "plastikanere" što mi stižu iz Kine i da se bacim u trošak!

POC, je li moguće doći do koje Katane, ja bih naručio 2 ove "mini" (18350), jednu za suprugu, jednu za sebe? Ako ih još ima u različitim "bojama" - eto dobitne kombinacije (meni je mrak ona slikana u snegu)!

Citat:
Originalna poruka od fritzns Vidi poruku
Za sada sam probao samo sa malom tubom i 18350 aw imr baterijom od 850 mah.Solidnom brzinom je isprazni ali imam 3 komada tako da nije problem. Probacu sutra i sa vecom tubom i 18650 baterijom da vidim koliko ce ona da traje.
FritzNS, koliko brzo "ode" 18350/850mAh baterija? Možeš li da nam daš neku aproksimaciju?

Inače, lik sa jednog od YouTube review-a je, po performansama i naročito - AROMI pare, Katanu stavio ispred GGTS-a na 7.4V, GGTB-a i Provari-a V2... Ako izostavimo činjenicu da taj dečko, od nekih 20-ak godina (što bi se reklo, duboko je zagazio u pubertet), ima 4-5 setova koji vrede koliko i 2-3 prosečne plate, svaki drugi komentar je suvišan!

Dakle, u svakom slučaju, POC, čestitke na vrhunskom proizvodu!

kappa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 17-04-2012, 23:32   #93
fritzns
Iskusan član

fritzns's avatar

Registrovan: Jan 2012
Pohvala: 3
Pohvaljen: 42
Nivo reputacije: 40
fritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svimafritzns je poznat svima

Zavisi koliko koristim katanu a koliko line..ako bi koristio samo katanu otisle bi 2 sigurno a mozda i treca baterija za dan.Govorim o 18350 baterijama i ne ocetkam ih skroz do kraja.Cim primetim da su se performanse smanjile menjam.Dve razlicite arome u 2 uredjeja pa kako kad mi sednu,tako da ne mogu biti precizan bas.U svakom slucaju bar 3 baterije treba imati i nema problema
fritzns nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 18-04-2012, 00:09   #94
kappa
Aktivan član

Registrovan: Apr 2012
Godine: 46
Pohvala: 16
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 31
kappa je na dobrom putukappa je na dobrom putu

OK, hvala, znači koja baterija viška nije naodmet... Valjaju li išta one sa DX-a (UltraFire, piše 1200mAh, ali čisto sumnjam da daju više od 800-900, i to po kojem discharge rate-u, 1A, 2A?), cena od 5.8$ za par ne izgleda loše? (sorry za OT )

Dakle, samo još kada bi se "potrefilo" da POC ima koji komad zaostao iz treće serije... A čuo sam i za neku novu varijantu - iz iste "kuhinje", codename: FluidDruid (ime je vrh!), pa bi možda ipak valjalo sačekati?
kappa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 18-04-2012, 09:52   #95
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
POC, je li moguće doći do koje Katane, ja bih naručio 2 ove "mini" (18350), jednu za suprugu, jednu za sebe? Ako ih još ima u različitim "bojama" - eto dobitne kombinacije (meni je mrak ona slikana u snegu)!
Mislim da je POC zavrsio sa pravljenjem Katane, i da ih mozesh naci samo ako neko prodaje svoju, sto chisto sumnjam. Posto su ga mnogi sa UK foruma molili za josh jednu seriju, on je rekao da nije siguran, ali mozda se i to dogodi. Prati UK forum, thread o Katani, i budi brz. Mada ce ti se POC sigurno javiti pre toga, i odgovorititi na ovo pitanje...

Katana stize kao atty + mod sa dve tube, tj. za dve vrste baterija, dimenzija 18350(18340) i 18650. Moze u njih bilo koja marka baterija, samo od tiga zavisi i koliko puta dnevno cesh morati da ih menjash. Ja koristim TrustFire 18650 2500 mAh i traju mi skoro ceo dan, izuzev ako bash non stop purnjam, pa moram da je promenem predvece. Zavisi i od otpora na setup-u koji preferirash.

Ovo je ono shto stize kao Katana:

Sve u svemu, troshi baterije i technost ko Ferrari, al' se tako i vozish...
Zahvalili :
Staro 18-04-2012, 13:44   #96
peaceoffcake
POC

Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 49
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

@kappa
hvala na komplimentu. drago mi je da ti se sviđa moj rad.
na žalost, katana više nema a ako i kada ih bude ponovo u ponudi objavit ću svakako na forumu.
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 21-04-2012, 10:43   #97
Danilo
Video Reviewer

Danilo's avatar

Registrovan: Sep 2011
Godine: 42
Pohvala: 110
Pohvaljen: 218
Nivo reputacije: 78
Danilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosiDanilo ima čime da se ponosi

Tebi je možda, kada te mnogo ljudi hvali i preporučuje, znak da su oni kokošari. Meni je to znak vrednosti i poverenja.
Danilo nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 24-04-2012, 01:25   #98
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,553
Pohvaljen: 1,909
Nivo reputacije: 483
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Do sada sam namotavao kantal na vijke u smeru obrnutom kretanju kazaljki na satu, a na mrezicu u smeru kretanja kazaljki.
Dakle onako kako se uglavnom savetuje.
Nakon odgledane, dugo cekane Skotove recenzije prvi put sam odradio na jednostavniji nacin, sve u jednom smeru i nisam dobio hot spot.
Mrezicu sam na donjem delu odrezao ukoso, a obe podloske ispod vijaka sam izvadio, pritegnuvsi kantal (ne prejako) direktno na polove.
Na svim dosadasnjim setapima koristio sam PG bazirane neduvanske arome jacine 11mg, dodavajucu po slobodnom nahodjenju odredjenu kolicinu VG-a (20-50%).
Posto imam 30ml dobro odlezalog (TW Patriot Range) RY4, koji mi je na eGo-C malo pregust (ne pise koji je omer PG/VG) ali izvanredne arome i ne preterane jacine (14mg) odlucio sam da bude prva duvanska aroma koju cu probati na Katani.
Oprao sam tank, zapalio upaljacem mrezicu koju sam prethodno koristio jer nema potrebe da stavljam novu, navlazio ju sa RY4 i palio upaljacem (ponovio 3x), te smontirao setap sa 6 namotaja kantala 0.20mm.
Posto sam ovaj put dobio "hot spot" na donjem polu malo sam cimao zicu gore dole i pritisnuo je lagano izmedju mrezice i vijka dok "hot spot" nije nestao.
Pre nego sam prvi put povukao paru usledilo je malo palenja da se kantal "razradi".
Prvih nekoliko "dimova" uzivao sam osecajuci paru u ustima ne uvlaceci u pluca, a kad sam to uradio TH me otresao momacki.
Okus izrazen i pun, bez ikakvih primesa hemije, s tim sto nakon svakog treceg ili cetvrtog uvlacenja moram ili malo da sacekam ili da okrenem Katanu naopako kako bih ubrzao vlazenje mrezice.

Ne usudjujem se jos prosirivati rupicu za dolivanje tecnosti, zadovoljicu se zasad okretanjem Katane, a posto je POC spakovao rezervne vijke izbrusicu gornju polovinu navoja na rezervnom vijku za prekidac.
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 18:03   #99
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,553
Pohvaljen: 1,909
Nivo reputacije: 483
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Katana - GG Hybrid
Voleo bih da je moje, ali nije.
ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 19:12   #100
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Originalna poruka od ECSmoki Vidi poruku

Katana - GG Hybrid
Voleo bih da je moje, ali nije.

E, video sam ovu fotku vec. Mislim da postoji negde i video na youtube gde ih neki momak spaja.

Meni se licno vise svidjaju kao dva odvojena moda nego ovako...

Evo ga i video:

Staro 06-05-2012, 21:37   #101
peaceoffcake
POC

peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Već sam se zabrinuo kako se vlasnici Katane sa ovog foruma ne javljaju. Doduše od nikoga nisam ni dobio mail da nešto nije u redu pa sam pretpostavio da se igrate s novom igračkom i isprobavate različite varijante.
Mladić sa videa ima nevjerovatan kapacitet pluća i svako, ko može toliko dugo uvlačiti, može iz Katane izvuči ovoliku količinu pare i to bez Kick-a ili veće voltaže.
Staro 06-05-2012, 21:42   #102
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Ja se ne javljam jer samo parim i uzivam...

Edit: Moram priznati da imam problem da gledam bilo koji video ovog lika, jer pari tako da u svakom trenutku ocekujem da ce da proguta plucno krilo, ili da iscashi vilicu...
Staro 06-05-2012, 21:45   #103
peaceoffcake
POC

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Ja se ne javljam jer samo parim i uzivam...
Tako i treba
Moram priznati da sam sve Katana usere zanemario u zadnje vrijeme zbog nagomilanog posla ali vidim da je support na stranim forumima odličan i da se useri bave moddanjem i poboljšanjem svojih Katana. Nisu to velike preinake ali ih ipak ima i nisu zanemarive za eventualne nove serije.
Staro 06-05-2012, 21:53   #104
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Originalna poruka od peaceoffcake Vidi poruku
Mladić sa videa ima nevjerovatan kapacitet pluća i svako, ko može toliko dugo uvlačiti, može iz Katane izvuči ovoliku količinu pare i to bez Kick-a ili veće voltaže.

Cini mi se da moze to i malo lepse od onog momka gore...
Ovaj dole prosto hipnotise svojim parenjem na Katani...

Staro 06-05-2012, 22:09   #105
peaceoffcake
POC

Da, vidio sam nekoliko video uradaka i zaista su impresivni. Moram priznati da ni ja ne mogu dobiti tu količinu pare. Doduše, nisam probao sa čistim VG-om.
Ja imam dvije Katane (prototip i jednu iz druge serije) i obje rade kao na video klipovima koje sam snimio. Onako kako rade me u potpunosti zadovoljava tj. daju solidnu količinu pare ali, što mi je bitnije, odličnu aromu i to je najveća prednost ovakve vrste atomizera.
Naravno, ne smijem izostaviti tank koji toliko razmazi čovjeka da mi se znalo desiti da odem na posao sa praznim tankom jer ga jednostavno zaboravim napuniti
Srećom, uvijek uz sebe imam backup a to je BP i Klon pa tako i nešto tekučine u bočici s iglom s kojom mogu dopuniti Katanu.
Genesis je zakon ali tank je također prava stvar jer nema više dripanja
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 12:44 sati.