Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC
Zaboravljena šifra? Registracija

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 06-05-2012, 21:24   #106
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Registrovan: Feb 2012
Pohvala: 3,261
Pohvaljen: 3,583
Nivo reputacije: 558
Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju
Uobičajeno Re: Katana

Citat:
Originalna poruka od peaceoffcake Vidi poruku
Da, vidio sam nekoliko video uradaka i zaista su impresivni. Moram priznati da ni ja ne mogu dobiti tu količinu pare. Doduše, nisam probao sa čistim VG-om.
Kod mene ista stvar. Nisam probao da koristim 100% VG juice, ali sam dodavao Cist VG u gotovu tecnost od 12mg/ml 50-50%, i time izuzetno povecao kolicinu i gustinu pare. TH se spustio, sto meni i odgovara, a aroma je postala trunku blaza, ali i dalje neverovatna. Napominjem da je to sve bio eksperiment, sa cistim VG-om u gotovu tecnost, pa odmah u tank. Nisam cekao da se tecnost lepo sjedini i primi aromu.
Ono sto mi je misterija, je kako ovaj tip dobija ovako gustu i "tesku" paru, a tvrdi da koristi 80% PG-a u tecnosti? To da provalim mi je za sad misija ...

Edit: Moja greska! Ovo je napisao na youtube:

18350 aw imr
400 ss mesh
Kanthal 32awg
4 wraps
Diy Menthol
50/50 mix
SuperT shorty T-Tip
Gorki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 21:31   #107
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,521
Pohvaljen: 1,881
Nivo reputacije: 475
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Podrska koju kao korisnici Katane imamo je za svaku pohvalu i ocenu 10/10.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 21:35   #108
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Gorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputacijuGorki ima reputaciju

Citat:
Originalna poruka od ECSmoki Vidi poruku
Apsolutno se slazem sa tobom ECSmoki.
Staro 06-05-2012, 21:35   #109
peaceoffcake
POC

Pohvala: 37
Pohvaljen: 76
Nivo reputacije: 48
peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Citat:
Originalna poruka od Gorki Vidi poruku
Kod mene ista stvar. Nisam probao da koristim 100% VG juice, ali sam dodavao Cist VG u gotovu tecnost od 12mg/ml 50-50%, i time izuzetno povecao kolicinu i gustinu pare. TH se spustio, sto meni i odgovara, a aroma je postala trunku blaza, ali i dalje neverovatna. Napominjem da je to sve bio eksperiment, sa cistim VG-om u gotovu tecnost, pa odmah u tank. Nisam cekao da se tecnost lepo sjedini i primi aromu.
Ono sto mi je misterija, je kako ovaj tip dobija ovako gustu i "tesku" paru, a tvrdi da koristi 80% PG-a u tecnosti? To da provalim mi je za sad misija ...

18350 aw imr
400 ss mesh
Kanthal 32awg
4 wraps
Diy Menthol
50/50 mix
SuperT shorty T-Tip
Teško je to procjeniti jer vjerovatno postoje razlike između baza koje mi koristimo tj. svaki PG ili VG ne daju istu količinu pare.
peaceoffcake nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 21:37   #110
peaceoffcake
POC

peaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svimapeaceoffcake je poznat svima

Citat:
Ovo neću shvatiti kao pohvalu upućenu meni nego ljudima koji imaju Katanu i izmjenjuju iskustva i pomažu si međusobno savjetima.
Staro 06-05-2012, 21:39   #111
kappa
Aktivan član

Registrovan: Apr 2012
Godine: 46
Pohvala: 16
Pohvaljen: 6
Nivo reputacije: 30
kappa je na dobrom putukappa je na dobrom putu

Da, to je taj momčić kojeg sam pominjao kako hvali Katanu...

Doduše, ovaj hibrid mi, po dimenzijama, već prevazilazi okvire nečega što se zove P(ersonal) V(aporizer), još malo pa asocira na nekakav Law Enforcement/Crowd Control device - eto, izgleda da može da baca i suzavac ...

Što se tiče modovanja, interesantno mi je rešenje sa magnetima umesto opruge na prekidaču, mada to ništa bitno ne menja u funkcionisanju Katane...

Inače, (citat) "ništa ja tu ne b' dir'o" (završen citat).
kappa nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 21:45   #112
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Originalna poruka od peaceoffcake Vidi poruku
Teško je to procjeniti jer vjerovatno postoje razlike između baza koje mi koristimo tj. svaki PG ili VG ne daju istu količinu pare.
To sam i ja skapirao kao jedan razloga...

Citat:
Ovo neću shvatiti kao pohvalu upućenu meni nego ljudima koji imaju Katanu i izmjenjuju iskustva i pomažu si međusobno savjetima.

Ne znam na sta je ECSmoki mislio, ali ja sam mislio na kompletan backup, sto od strane korisnika na UKF, koji odmah priskacu u pomoc cim neko negde zapne, kao i na tebe. Odgovaras na svako problem pitanje brzinom svetlosti...
Staro 06-05-2012, 21:56   #113
peaceoffcake
POC

Citat:
Originalna poruka od kappa Vidi poruku
Da, to je taj momčić kojeg sam pominjao kako hvali Katanu...

Doduše, ovaj hibrid mi, po dimenzijama, već prevazilazi okvire nečega što se zove P(ersonal) V(aporizer), još malo pa asocira na nekakav Law Enforcement/Crowd Control device - eto, izgleda da može da baca i suzavac ...

Što se tiče modovanja, interesantno mi je rešenje sa magnetima umesto opruge na prekidaču, mada to ništa bitno ne menja u funkcionisanju Katane...

Inače, (citat) "ništa ja tu ne b' dir'o" (završen citat).
Ideja za magnete u prekidaču je od Imea (Golden Greek) i palo mi je na pamet napraviti prekidač sa magnetima međutim, mislim da bi bilo dosta negativnih komentara da sam tako nešto napravio pa sam odustao od toga.
Problem sa magnetima je taj što oni moraju biti točnih dimenzija jer se (prilikom pritiska) moraju dodirnuti kako bi ostvarili dobar kontakt dok opruga ostvaruje kontakt čak i kada se prekidač ne stisne do kraja.
Moje je mišljenje da je, u ovom slučaju, opruga bolje riješenje.
Staro 06-05-2012, 21:58   #114
peaceoffcake
POC

Citat:
Ne znam na sta je ECSmoki mislio, ali ja sam mislio na kompletan backup, sto od strane korisnika na UKF, koji odmah priskacu u pomoc cim neko negde zapne, kao i na tebe. Odgovaras na svako problem pitanje brzinom svetlosti...
Useri sa UKV foruma su i više nego dobro savladali materiju i tamo se mogu naći zaista svi odgovor i upute kako za korištenje Katane tako i za otklanjanje problema ili za fini tuning.
Za support ja se trudim koliko mogu i najlakše i najbrže me je dobiti ako mi se pošalje mail.
Staro 06-05-2012, 22:02   #115
ECSmoki
Admin

ECSmoki's avatar

Registrovan: Jul 2011
E-cig: VT75 Nano, Berserker Mini
Pohvala: 1,521
Pohvaljen: 1,881
Nivo reputacije: 475
ECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputacijuECSmoki ima reputaciju

Citat:
Odgovaras na svako problem pitanje brzinom svetlosti...
Iako smo imali slike, video klipove, uputstva, sta i kako i cime valja i treba uraditi setap, imam dojam da je POC zadovoljan u potpunosti onda kada se poslednji korisnik (necu da kazem kupac) izjasni kako mu ide, a da pomogne ako igde zapne.
Prisutan i zainteresovan, iako zauzet.

ECSmoki nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 06-05-2012, 22:07   #116
peaceoffcake
POC

Citat:
Iako smo imali slike, video klipove, uputstva, sta i kako i cime valja i treba uraditi setap, imam dojam da je POC zadovoljan u potpunosti onda kada se poslednji korisnik (necu da kazem kupac) izjasni kako mu ide, a da pomogne ako igde zapne.
Prisutan i zainteresovan, iako zauzet.
Tu si u pravu. Još nekoliko usera čekaju da im stigne Katana i dok svi ne prime svoje modove i ne potvrde mi da su zadovoljni ja nisam gotov s poslom.
Zahvalili :
Staro 07-05-2012, 12:22   #117
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Sve cesce se, kod korisnika Katana moda, mogu cuti izrazi "dual wick" ili " U wick". Ta dva izraza se koriste za nacin setup-u kojim korisnici pokusavaju da povecaju dotok tacnosti do grejaca, ubacivanjem dodatnog mesh-a u otvor za sipanje tecnosti.

"U wick" je vrsta setup-a gde se mesh savija u obliku slova U, i njegova oba kraja se ubacuju u otvore. Kantal se obmotava ili oko jednog od njih, tj. onog koji je blizi elektrodama.

"Dual wick" predstavlja setup sa stavljanjem dva mesh-a iste duzine, i obmotavanje kantala oko oba...

Samuraj se dokopao Katane....

Staro 07-05-2012, 12:44   #118
bibi74
Senior

Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 54
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

Citat:

18350 aw imr
400 ss mesh
Kanthal 32awg
4 wraps
Diy Menthol
50/50 mix
SuperT shorty T-Tip

Mrzi me da trazim gde sam nasao,ali mislim da je onaj klinac po preporuci ovog vapera modera iz Seattle-a, prvecao precnik rupice za vazduh na Katani,i time malo smanjio th,a povecao kolicinu pare drasticno...
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2012, 12:50   #119
bibi74
Senior

Pohvala: 61
Pohvaljen: 86
Nivo reputacije: 54
bibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svimabibi74 je poznat svima

Evo ga,pominje i neki d-resistance kanthal,pa ne znam...
bibi74 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 07-05-2012, 13:09   #120
Gorki
Veteran

Gorki's avatar

Citat:
Originalna poruka od bibi74 Vidi poruku
Mrzi me da trazim gde sam nasao,ali mislim da je onaj klinac po preporuci ovog vapera modera iz Seattle-a, prvecao precnik rupice za vazduh na Katani,i time malo smanjio th,a povecao kolicinu pare drasticno...

Da da, znam za to. Neki tvrde da pomaze, nekima se to ne dopada jer im je aroma bitnija od kolicine pare. Razne fore ljudi pokusavaju, i odlicno je sto su svi voljni toliko da eksperimentisu, kako bi izvukli sto bolje rezultate...

Ja nisam povecavao precnik otvora za vazduh, jer sam trenutno zadovoljan ovim sto dobijam, ali ne znaci da necu eksperimentisati sa tim u buducnosti...
Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > MODovi > Modeli članova > POC

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 15:14 sati.