Home Register FAQ
 e-cigSerbia Forum
Vi imate novu PP! Kliknite ovde kako bi pročitali!
Ako ste ovde prvi put, obavezno pogledajte odgovore na često postavljana pitanja. Morate biti član foruma da bi mogli učestvovati u diskusijama.
Za registraciju kliknite ovde, unesite potrebne podatke i za par minuta bićete član Foruma. Za pregledanje poruka, izaberite forum sa liste ispod.

Idi nazad   e-cigSerbia Forum > Pravila Foruma, obaveštenja, pitanja > Podrška, pitanja i sugestije
Zaboravljena šifra? Registracija

Podrška, pitanja i sugestije Sve sto želite da kažete u vezi samog foruma

Odgovorite na temu

Alati za teme Način prikaza
Staro 05-07-2019, 10:52   #1
hrco83
Aktivan član

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 14
hrco83 je na dobrom putuhrco83 je na dobrom putu
Uobičajeno Moj prvi setup

Ovako upuštam se prvi put u pravljenju grijača,,čuo sam da se vata mora menjat svaka 2 do 3 dana,čak bih i odustao od pravljenju grijača jer mi je puno pošto se vata mora menjat jer če mi svaki put iscurit 3 do 4ml tekućine.Sad neznam dali da ostanem na gotovim grijačima.Atomizer je wotofo serpent elevate.

Lep pozdrav.
hrco83 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 11:01   #2
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

Registrovan: Dec 2018
Godine: 31
Pohvala: 689
Pohvaljen: 916
Nivo reputacije: 164
CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu
Uobičajeno Re: Moj prvi setup

svako ima svoje tripove oko vate. prvo dtl i mtl grejači se ne prljaju isto, drugo zavisi i od tečnosti koju koristiš kolikp će da prlja vatu a i sama snaga na kojoj pariš. ja recimo mtl parim u proseku na oko 18watts i naravno da se meni brže prlja vata nego nekome ko pari na 10watts. zato ja na 3, 4 dana menjam komplet sve. a znam da ima i ljudi mnogo duže ne menjaju vatu, promene je tek kad osete zagorelo. tako da prati grejač, vatu, tečnost koju sipaš i polako ćeš da uđeš u štos. uglavnom dry burn grejača posle svakog menjanja vate a ostalo ćeš da osetiš kad treba da se menja u zavisnosti od snage i tečnosti

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

CatVape nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 12:11   #3
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,866
Pohvaljen: 2,308
Nivo reputacije: 329
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@hrco83 to sto si cuo je million procenta netacno
ako ti fabricki grejaci traju recimo nedelju dana grejace koje pravis otprilike isto traju
ako koristis tecnost koja neprlja grejace nemoras da menjas vatu nekoliko meseca, da lepo si procitao vata moze da traje nekoliko meseca
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 13:05   #4
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

CatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvaluCatVape je za svaku pohvalu

kako bre vatu da ne menja nekoliko meseci

Staro 05-07-2019, 13:21   #5
JasminaM
Senior

JasminaM's avatar

E-cig: Gen Vaporesso,Fresia
Pohvala: 356
Pohvaljen: 279
Nivo reputacije: 61
JasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosiJasminaM ima čime da se ponosi

To ako mu stoji u vitrini, par meseci...

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
JasminaM je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 13:34   #6
dragon
Veteran

dragon's avatar

Registrovan: Jan 2016
Pohvala: 1,866
Pohvaljen: 2,308
Nivo reputacije: 329
dragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputacijudragon ima reputaciju

@CatVape kao sto sam napisao vata moze da traje u grejacu I nekoliko meseca kada se koristi tecnost koja je neprlja
I posle dva meseca kada se izvuce vata iz grejaca ona je cista kao da je juce postavljena
znam da ti ovo zvuci nemoguce ali je tacno, ne foliram te I nezelim da te zbunim ali kada malo vise prolistas ovde po forumu videces da sam o tome pisao
nemam vremena da ti sada sve objasnim, ako bi negde naleteo druzio se sa tobom mogla bih da probas moj rta koji ima vatu nekoliko meseca staru koja je cista kao da je juce postavljena
@JasminaM znaci I ti mi neverujes, ja parim nonstop I vata je posle dva meseca cista
nisam osoba koja voli da laze vas devojke
dragon nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 13:36   #7
Nexus
Senior

Nexus's avatar

Registrovan: Feb 2016
Godine: 29
E-cig: Armour Pro + Expromizer 4
Pohvala: 1,589
Pohvaljen: 743
Nivo reputacije: 132
Nexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvaluNexus je za svaku pohvalu

Pa zar nije jedostavnije raditi dry burn na grejaču i menjati vatu na svaka 3-4 dana, nego na svakih nedelju dana kupovati nove grejače? Muji pad u domaćoj prodavnici košta 100 dinara, a online od Kineza za 1$ bar 5 komada, a uzmi u računicu da za d2l atomizere 1 muji pad može da traje barem za 3 zamene vate, naspram jednog subohm grejača koji u proseku nije ispod 3$ i to online od Kineza, a u domaćoj radnji nije ispod 400-500 din.

Računica za žicu takodje nije velika, kao ni za već namotane grejače (10kom za oko 5$ i to nešto tipa wotofo, geekvape itd), a jedan može da potraje bar mesec dva.

Dakle za neki subohm tank mesečna računica održavanja (novi grejači) je grubo barem 8-12$ (3$ grejač i tako 4 puta mesečno, ili 5 komada za 8 ili 10$ ako se nadje dobra ponuda) , a za rebuildable atomizer inicijalno 6-10$ (zavisi od žice ili grejača), a posle barem 5 narednih meseci po 1-3$ mesečno samo za vatu (sve okvirno, razmatrajući online cene sa kineskih online prodavnica).

To je moja neka računica. Naravno da se isplati. Ali ko ne voli ili nema vremena da se bakće sa pravljenjem i hobijem, naravno da će koristiti subohm tankove.

(Naravno da vata može da se menja jednom nedeljno, a može i subohm grejač da traje mesec dana, sve zavisi kako ga koristiš, održavaš i šta za tebe znači kada je nešto zrelo da se menja ili ne).

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ !!! ПОД МАЧ БАТО !!! ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nexus je na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 13:36   #8
CatVape
Veteran

CatVape's avatar

@dragon izvini ali ne bih je probala hahah

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Zahvalili :
Staro 05-07-2019, 14:44   #9
zajchik
Moderator

zajchik's avatar

Registrovan: May 2015
Godine: 46
E-cig: istick30....
Pohvala: 3,062
Pohvaljen: 2,899
Nivo reputacije: 530
zajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputacijuzajchik ima reputaciju

Ja vatu za haisenber menjam na 200+ml. Za vanilu na 20ml a trebao bih na 8. Za parlament na oko 40-50ml.... Devojke, u zavisnosti od tečnosti vata može da potraaaaaaje.
To što vas ne mrzi da menjate je druga stvar, mene mrzi pa s toga i redje menjam. Žica mi već vrišti u svim atomizerima, ali ko če na ovu vrućinu da menja i to.

"Nesposobni posjeduju tu sposobnost da onesposobe sposobne".
zajchik nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2019, 15:36   #10
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Registrovan: Mar 2016
Godine: 48
E-cig: vt75 nano+berserker V1
Pohvala: 676
Pohvaljen: 3,732
Nivo reputacije: 681
Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

Ne slušajte @zajchik-a, on nije "normalan" vajper. .

Šala na stranu... Ima tečnosti koje ama baš uopšte ne prljaju vatu. Kao što reče kolega @zajchik, Heisenberg je jedna od njih. Trenutno koristim Juicy već nedelju dana i proterao oko 30ml kroz tank. Sinoć pogledao setup i bio baš iznenađen. Kao da je sada postavljen. Proteraće on još dooooosta Juicy-a.
Sa druge strane postoje tečnosti gde bukvalno vata mora da se menja posle jednog tanka (iz mog iskustva skoro sve tečnosti koje sadrže čokoladu , višnju, neke kafe,...i sve tečnosti koje sadrže zaslađivače).

@zajchik
Ja na parlamentu vatu menjam posle 8-10ml. Već posle 6-7 ml, počinje blago da menja aromu.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Raka 1971 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2019, 15:40   #11
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,048
Pohvaljen: 16,929
Nivo reputacije: 2763
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Kuku šta čitam

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2019, 15:49   #12
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Raka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputacijuRaka 1971 ima reputaciju

@c-hell
Naš'o si nešto zanimljivo?

Staro 05-07-2019, 15:50   #13
c-hell
Junior Admin

c-hell's avatar

Registrovan: Mar 2013
Godine: 44
E-cig: iStick 40 + Kayfun klon
Pohvala: 12,048
Pohvaljen: 16,929
Nivo reputacije: 2763
c-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputacijuc-hell ima reputaciju

Zeku

EDIT

ON OFF TOPIC

Ja na 6ml menjam odprilike, ali moje tečnosti ovakve

Uglavnom 1,5% arome

"The needs of the many outweigh the needs of the few."
c-hell nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Zahvalili :
Staro 05-07-2019, 17:46   #14
hrco83
Aktivan član

Registrovan: Mar 2018
Pohvala: 0
Pohvaljen: 14
Nivo reputacije: 14
hrco83 je na dobrom putuhrco83 je na dobrom putu

Ma mene najviše muči što če mi kod menjanja vate iscurit tečnost.
hrco83 nije na Forumu   Odgovorite sa citatom top
Staro 05-07-2019, 18:04   #15
Raka 1971
Moderator

Raka 1971's avatar

Ovo ću više shvatiti kao početničku zbunjenost , mada više nisi ni početnik, jer si član foruma duže od godinu dana, inače bih te 'ladno pitao : da li si ozbiljan!!!???

Pa ko je ikada, igde rekao da moraš menjati vatu kad je tank pun? Nije smak sveta ako proteraš par ml više. Potrošiš tečnost iz tanka, pa onda zameniš lepo vatu.

Odgovorite na temu

e-cigSerbia Forum > Pravila Foruma, obaveštenja, pitanja > Podrška, pitanja i sugestije

Pošalji link

Alati za teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Vi ne možete pisati nove teme
Vi ne možete pisati replike
Vi ne možete prikačiti fajlove
Vi ne možete menjati vaše postove

BB kod je On
Smajliji su On
[IMG] kod je On
HTML kod je Off

Pređi na

Vremenska zona je GMT +1. Trenutno je 20:53 sati.